Jump to content

Moto Zajednica

Za brzu vožnju kazna čak 120.000 dinara!?

Recommended Posts

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Cim se moze ici 200 pa stati, sistem gubi smisao, tj. ne sluzi nicemu.

 

Тако је, али онај ко не стане негде има обавезно честитку кад стигне кући. (под условом да ово заживи, а код нас кад почне да се прича не прође много до реализације)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Treba dooobro da se pricepi gas da bi se dobio prosjek od 120 km/h na relaciji od vise stotina kilometara.

Cak i za 100 km/h prosjek treba se ljudski oznojiti. Kakvi su to experti i mozgovi, to dovoljno govori.

U svakom slucaju, nece se leba najesti od tih kazni, a jos manje glava ce spasiti.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 846 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

^ Nikada njima nije ni bilo u interesu da "spasavaju necije glave" vec da oderu kozu s' ledja, nazalost.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1625 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: triumph tiger 1050

Verovatno je neki glavonja iz vlasti kupio pumpu na autoputu. Sad ce promet da mu skoci duplo.

 

Da, kod nas se svi zakoni uvode da bi neko, tendeciozno, mlatio pare. Uzecu za primer hebenu, smrdljivu registracionu nalepnicu, zbog koje prekjuce zeznuh vizir na motoru i jos nisam uspeo da je skinem u potpunosti, vec preko nje nalepih novu. Ono parce u sredini se lepo skinulo, ali se onaj okvir stopio s vizirom, valjda zbog sunca. Grebao sam cima sam stigao, najvise noktima i nista. Ali zato onaj sto drzi firmu za stancovanje istih fino mlati pare i zabole ga sto mu ja spomenuh 25000 puta uzu i siru familiju.:(

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: CG-PG
  • Motocikl: GSXR-1000

Mislim da ce ovo biti dobro za motocikliste jer nece biti toliko opasnosti kod prestrojavanjai preticanja. Tipa, niko nije bio iza mene i odjedmom se stvorio gospodar prstenova koji vozi 250kmh. Oni voze tako jer im je to stil, a ne povremena potreba za adrenalinom. Ovo prethodno uglavnom iskljucuje pit stopove za kafe. Mozda grijesim ali se nadam da ce ovo smanjiti ucestalost problematicnih situacija automobil-motocikl :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Stvarno veze nemaju, potrošili su milione evra na radare, ojadili narod i šta su postigli, statistika (poginulih i povređenih) ista ili gora, dokle više...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 421 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

A hocete Jevropu, eve vam je. <_< Od jb..... Eu do sad samo imam ospice od raznih zabrana obavestenja i debilskih kazni a sada evo i novih. Normalno sada ce razni mudraci da mi pricaju kako je to dobro za mene a vecina njih ladi j... u drzavnim pred gde platica ide. Mi pravi mali privatnici se borimo da prezivimo i stalno smo u nekoj frci. Cesto sebe uhvatim da vozim kao manijak a ono nedelja :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 725 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Strom 650

Treba dooobro da se pricepi gas da bi se dobio prosjek od 120 km/h na relaciji od vise stotina kilometara.

Cak i za 100 km/h prosjek treba se ljudski oznojiti. Kakvi su to experti i mozgovi, to dovoljno govori.

U svakom slucaju, nece se leba najesti od tih kazni, a jos manje glava ce spasiti.

 

Jeste vala, da bi prosek bio toliki baš mora da se stisne gas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 421 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

Naravno da hocemo u evropu. I ovo je odlicna stvar, samo ako se postuje.

Pa onda idi niko ti ne brani :zdravo: Znao sam da ce se prvo javiti vozaci-penzosi :moto3:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 421 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

ni posle 25 godina voznje se nisam iziveo :nanana: a kad cu neznam.Godine nemaju veze sa time ja se jos osecam mladim :jee: a definitivno kupujem penzos makinu za neku godinu :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Svako ko coper zove penzos makinom nije zasluzio da ga vozi. To se vozi jer volis i jer si oduvek voleo, a ne jer je doslo vreme ;)

 

Морам да се сложим са колегом.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Godinama unazad kukaju kako strepe od toga da ce stranci (turci :)) za tranzit poceti da biraju put preko rumunije i bugarske, jer je kod nas autoput em los, em nije zavrsen, em skup. Sad ce ovim sebi da zakucaju poslednji ekser u kovceg, i jos da ga prevrate sa druge strane, da se slucajno ne otkuje.

Umesto slepci da snize cenu putarina i da navuku sto veci broj vozila da se tuda krece jer ce od toga i budzet i bezbednost imati direktnu visestruku korist, oni teraju narod na opasne magistrale ili na druge drzave.

 

Nije jasno zasto bi ovo radili jer iako se na autoputu vozi brzo do jako brzo, broj udesa, posebno sa teskim posledicama je minoran na kolicinu vozila koja prodju. Na autoputu se retko ko slupa vozackom greskom. Najcesce je to dremka ili eventualno tehnicki kvar, ali od toga vozaca, putnike i eventualno jos neko vozilo u koliziji nece spasiti ni voznja po ogranicenju.

A kome se vozi brzo, on ce da vozi 200, pa da stane u zaustavnu traku, baci mokrenje i na kraju stigne na rampu kad treba.

 

 

Dakle, samo jos jedno pohlepno uzimanje para bez razmisljanja o posledicama.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Ma to smo vec apsolvirali. Njih briga za nasu bezbednost. Samo za pare. A na nasu zalost nece Turci jos skoro preci da idu preko Rumunije i Bugarske. Evo zavrsili su onaj veliki preko dunava sto spaja RO-BG ali auto put im nije ni blizu zavrsetka. Prosle godine sam po RO video gde se gradi taj auto put i ima tu jos puuunnooo posla. Nadam se da ce sto pre da zavrse, mozda onda ovim nasim lopinama dodje iz dupeta u glavu da pocnu nesto da rade na tome.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 846 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

A hocete Jevropu, eve vam je. <_< Od jb..... Eu do sad samo imam ospice od raznih zabrana obavestenja i debilskih kazni a sada evo i novih. Normalno sada ce razni mudraci da mi pricaju kako je to dobro za mene a vecina njih ladi j... u drzavnim pred gde platica ide. Mi pravi mali privatnici se borimo da prezivimo i stalno smo u nekoj frci. Cesto sebe uhvatim da vozim kao manijak a ono nedelja :moto3:

 

^ Ocigledno znas kako je u EU? :). Ali nasi uspesno uspevaju ljude kao sto si ti da odbace od ideje za EU. Posto naravno, oni uvode samo kazne i pri tome ih cesto "promene" i prilagode tako da narodu ne odgovara, onda narod (ovce) kazu uh, ova EU je sranje! Kod nas nema ni E od Evrope, a ovo malo sto ima nije bas tako ni van, a i vezano je samo za neke kazne i slicno, dok naravno, ostale stvari, zakoni itd itd su i dalje "srpski".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Nasi politicari imaju sistem: Uzmi sta ti treba od EU a ono sto mi ne odgovara to necu! Malo ljudi ovde zna sta je zapravo EU i koji su to zakoni. A oni cija su usta najpunija EU ti su prvi protiv EU. Zato sto ne bi mogli da kradu, varaju i lazu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Jos nisam nikada cuo - a imam neke drugare koji putuju cesto i mnogo u itlaiju i okolo - da je iko ikada platio kaznu za taj prebrz dolazak od rampe do rampe. Prica postoji odavno. Priznajem, doduse, da nisam nikada konkretno proverio je li to zaista tacno, ali i ako jeste, to opet nije neko ozbiljnije ogranicenje onima koji zele da voze mnogo brze od tih 120.

 

Zasto?

 

Prosto: neko je vec pomenuo da se radi o proseku - koliko znam, za do 140 ni ne zaustavljaju, dakle moras da vozis prosek brzi od toga da ih zaintrigiras. A prosek od 140 (cak i da zanemarimo odstupanje brzinomera koje je na toj brzini cesto i vece od 10 km/h i daje utisak brzine vece od stvarne) je vec ozbiljna brzina cak i za ozbiljno brz auto, posebno na duzoj deonici. Prema tome, ova prica, istinita ili fora, nema veze sa zivotom za ogromnu vecinu vozaca, cak i one sto jure.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX-R 1000 K4

Ljudi, poverovali ste Kuriru!!!!????

 

1lud.gif1lud.gif1lud.gif1lud.gif1lud.gif1lud.gif1lud.gif1lud.gif

 

Pa već sto puta je objašnjavano da takav sistem provere brzine ne postoji nigde u svetu, niti može da postoji, jer svaki merni uređaj mora da bude strogo tačan i atestiran. A znate li vi koliko je teško obične satove na naplatnim rampama držati u sistemu apsolutne preciznosti??

 

Ne verujte budalaštinama već lepo vozite, ne prebrzo.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Slepacki zakon, ako ga u opste i bude,

na onim karticama sto se uzimaju na naplatnoj nikad mi tablica nije bila tacna, uvek druga neka,, drugo ne voze se vise stojadini i jugici kao pre 20 godina koji se raspadaju na 100 a kamoli na 120, sada su automobili brzi, vise se putuje, i hocu za sto krace vreme da stignem na odrediste necu da trtomudim na kafu tamo ovamo,neka promene ogranicenje sa 120 na 150, inace ne placam vise putarinu iz inata pa neka se jurimo

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Pa već sto puta je objašnjavano da takav sistem provere brzine ne postoji nigde u svetu, niti može da postoji, jer svaki merni uređaj mora da bude strogo tačan i atestiran. A znate li vi koliko je teško obične satove na naplatnim rampama držati u sistemu apsolutne preciznosti??

 

Ne verujte budalaštinama već lepo vozite, ne prebrzo.

 

 

 

Dajes neproverene informacije!!!

Taj sistem postoji direktno u Becu (Sektionkontrol) i radi vrhunski. Na tom delu puta nisam nikog video da vozi brze od 5km/ brze od ogranicenja. Tesko da kod Nemaca nesto ne radi! To je moguce samo kad oni to hoce.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 421 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

A hocete Jevropu, eve vam je. <_< Od jb..... Eu do sad samo imam ospice od raznih zabrana obavestenja i debilskih kazni a sada evo i novih. Normalno sada ce razni mudraci da mi pricaju kako je to dobro za mene a vecina njih ladi j... u drzavnim pred gde platica ide. Mi pravi mali privatnici se borimo da prezivimo i stalno smo u nekoj frci. Cesto sebe uhvatim da vozim kao manijak a ono nedelja :moto3:

 

^ Ocigledno znas kako je u EU? :). Ali nasi uspesno uspevaju ljude kao sto si ti da odbace od ideje za EU. Posto naravno, oni uvode samo kazne i pri tome ih cesto "promene" i prilagode tako da narodu ne odgovara, onda narod (ovce) kazu uh, ova EU je sranje! Kod nas nema ni E od Evrope, a ovo malo sto ima nije bas tako ni van, a i vezano je samo za neke kazne i slicno, dok naravno, ostale stvari, zakoni itd itd su i dalje "srpski".

Bio , video i nisam odusevljen. :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Pa već sto puta je objašnjavano da takav sistem provere brzine ne postoji nigde u svetu, niti može da postoji, jer svaki merni uređaj mora da bude strogo tačan i atestiran. A znate li vi koliko je teško obične satove na naplatnim rampama držati u sistemu apsolutne preciznosti??

 

Ne verujte budalaštinama već lepo vozite, ne prebrzo.

 

 

 

Dajes neproverene informacije!!!

Taj sistem postoji direktno u Becu (Sektionkontrol) i radi vrhunski. Na tom delu puta nisam nikog video da vozi brze od 5km/ brze od ogranicenja. Tesko da kod Nemaca nesto ne radi! To je moguce samo kad oni to hoce.

 

Svaka cast nemcima.

Koliko je dugacak "Sektion"?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

sa obzirom šta sam danas sve doživeo u vožnji na relaciji Ruma-Fruška Gora-Bački Petrovac, kazne bi digao još za jedno 100.000 dinara....i uopšte me ne čudi da ima toliko udesa u Srbiji,

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja