Jump to content

Moto Zajednica

Koje ulje sipate u vas motor?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 151 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500
Pre 1 sat, Jupiter je napisao:

Kad drmne ljutu, pa digne na zadnji, pa od Zrenjanina do Beograda tako!! :Sloper: Pa se okrene, vidi suvozačica spala, seti se da je nije ni imao!! :lol:

 

Bardahl i ja trošio, sve kako treba uvek bilo.

:takoje: U kakav agregat si sipao Bardahl? 

Promenio član Hertzeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2843 postova
Pre 2 sati, Hertzeg je napisao:

Čitao sam spec. za to Motorex boxer ulje i piše da je namenjeno za motore koje imaju odvojen menjački sklop.

piše dole u specifikaciji da je JASO MA2  a gore u opisu se ne spominju ostali motori   što je verovatno zbog toga što imaju druga ulja za tu namenu a ovo je ipak specifično.

Sigurno ide i u mokro kvačilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 151 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500
Pre 1 sat, sasa ns 1 je napisao:

piše dole u specifikaciji da je JASO MA2  a gore u opisu se ne spominju ostali motori   što je verovatno zbog toga što imaju druga ulja za tu namenu a ovo je ipak specifično.

Sigurno ide i u mokro kvačilo.

Možda su napravili grešku, ja sam na motolend-u to pročitao. 

Screenshot_20230204_154151_com.huawei.browser.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 151 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500

I ja bi pre motorex. Taj Ipon je trenutno u mom motoru, predhodni vlasnik je uradio servis pred prošlu sezoni i prešao nekih 1-2k km. Moje mišljenje da to Ipon nije neko ulje ili nije za moj motor. Menjač  iz 1. u 2. brzinu skoro zakrči i glasno se čuje, motor normalno radi. Možda je za tvoj motor po meri.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8444 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

U trenutnoj situaciji silkolene je (po mom misljenju) jedini logican izbor ako gledamo ulozeno/dobijeno. Motul 7100 se obesmislio...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
On 4.2.2023. at 16:37, N.F.S. je napisao:

U trenutnoj situaciji silkolene je (po mom misljenju) jedini logican izbor ako gledamo ulozeno/dobijeno. Motul 7100 se obesmislio...

ali...ko ga uvozi da li je original vecita dilema...u NS u nekoj radnji sam ga video ne znam ni sam...ako odlucim da promenim brend uzecu od jednog clana ovde ili cu ostati na motulu ipak ali ni tu ne kapiram logiku nekoj prodavnici jeftinije nego u mass,u?na motul 5100 ne mogu da se pozalim zaista

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2046 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
pre 23 minuta, Ivanrsvb je napisao:

ali...ko ga uvozi da li je original vecita dilema...u NS u nekoj radnji sam ga video ne znam ni sam...ako odlucim da promenim brend uzecu od jednog clana ovde ili cu ostati na motulu ipak ali ni tu ne kapiram logiku nekoj prodavnici jeftinije nego u mass,u?na motul 5100 ne mogu da se pozalim zaista

5100 je najgore od Motula, ja ga ne bih uzeo u obzir nikako, 7100 skroz druga prica, vrhunsko ulje, o 300V neću ni da pričam. Silkolene imaš u BG u kod Auto Mike, mislim da možeš da poruci online, ili uzmi od našeg drugara @sasa ns 1, ne znam sta ima na lageru trenutno, ali sta god, nemas brige da li je original, uzimao više puta :takoje:

  • Hvala 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Drugari koje ulje bi ste mi preporučili za u BMW S1000R '15? Bliži mi se april kada trebam da odradim prvi servis na motoru a ja nisam pametan koje ulje da sipam.

U ćaletovu Yamahu FZ6 i u svoju prethodnu Yamahu R1 sam sipao isključivo Yamalube (Yamahino ulje) i generalno sam bio zadovoljan a sad nešto razmišljam o Motulu i to što kaže kolega iznad 7100 ili 300V. Čitao sam ranije da ljudi i Bardahl-ovo ulje hvale, e sad jebemliga ja ga vozio do sada nisam.

Ako neko ima preporuku ili je sticajem okolnosti vozio upravo R, XR ili RR i bio zadovoljan nekim uljem neka podeli ovde, bio bih zahvalan :cirka1:

P.S Motor vozim isključivo na ulici (bez vožnje na stazi) i to nekih 80% na otvorenom a 20% u gradu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2046 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
pre 7 minuta, Alekre je napisao:

Motul 7100 ako cena nije problem ili Silkolene Pro 4.

 

pre 13 minuta, SkoMy je napisao:

Drugari koje ulje bi ste mi preporučili za u BMW S1000R '15? Bliži mi se april kada trebam da odradim prvi servis na motoru a ja nisam pametan koje ulje da sipam.

U ćaletovu Yamahu FZ6 i u svoju prethodnu Yamahu R1 sam sipao isključivo Yamalube (Yamahino ulje) i generalno sam bio zadovoljan a sad nešto razmišljam o Motulu i to što kaže kolega iznad 7100 ili 300V. Čitao sam ranije da ljudi i Bardahl-ovo ulje hvale, e sad jebemliga ja ga vozio do sada nisam.

Ako neko ima preporuku ili je sticajem okolnosti vozio upravo R, XR ili RR i bio zadovoljan nekim uljem neka podeli ovde, bio bih zahvalan :cirka1:

P.S Motor vozim isključivo na ulici (bez vožnje na stazi) i to nekih 80% na otvorenom a 20% u gradu.

Htedoh da dodam za Yamalube, ja sam bacao pare na to ulje kad sam vozio Tunderace i nista posebno nije bilo, kad sam prešao na Bardahl preporodio mi se agregat, posle sam čuo neke priče da je Yamalube ustvari Motul 5100. Ako vozis samo ulicu, nemaš potrebe za 300V, 7100 10/50 i više nego dovoljno, ili Pro 4.

  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2046 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
pre 15 minuta, Andrej_Hotstepper je napisao:

Ne da nema potrebe, nego naprotiv, bolje je 7100... Trkačka ulja nisu namenjena dugim intervalima zamene.

Ma moze i 300V bez problema da izgura ceo interval, ja sam ga više puta vozio po 5-6 k km, konkretno je bilo factory line 15/50 i prilikom ispuštanja je bilo super, ne više toliko zeleno ali je imalo viskozitet, jednostavno sam skontao da nemam potrebe za njim i prešao na 7100, i prezadovoljan sam... :care:

Kaze komšija, koji je tada vozio Super Teneru, nisu valjda lud da prospes to 300v, daj ovamo... ide Tenera sa tim mojim starim uljem još 5000 km, samo šapuće :jee:

Promenio član BokyBoy
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
On 7.2.2023. at 21:50, Alekre je napisao:

Motul 7100 ako cena nije problem ili Silkolene Pro 4.

 

Silkolene Pro4 10w40 sam uzeo pre neki dan po 1330 din u Delmaxu.

Malo sam u dilemi bio oko gradacije, ali mislim da će za masinu od 250cc više da odgovara ovo 'redje' nego 15w50 recimo

Ps, nadam se da nece biti iznenađenja kao pre koju godinu kad je Pro4 bio u različitim bojama u kanticama(crvena i ljubicasta):lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2843 postova

kolko ja znam ide 5-40 .Ima par novosađana koji voze motorex power sint 5-40 u tvom bmw-u ,koje je najbolje  motorex ulje

Fabrika deklariše samo 5-40 bez ijedne druge opcije

Promenio član sasa ns 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4401 postova
Proporcionalno preporuci, 100ml/1L (verovatno svesno i blago preko  ).
 
"Дошао сам само кратко" да се захвалим колеги NFS у вези горепоменутог адитива, одлична ствар(учинковита за ситне паре). Стављено и на ауто и на моторцикл, ауто рецимо мање греје на веч познати преџени интервал, лакше завергла, и агрегат лакше врти. Убачен у Манолови полусинтетик, и морам да признам да овај бренд баш обечава.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2361 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Po meni uvek je bolje pročitati manual u vezi ulja nego sajt prodavnice delova i opreme. Zašto eksperimentisati sa uljem, ako fabrika jasno deklariše koje se koristi u kojim uslovima? Ja u bmw sipam 20w50 V-twin mineral , a u Gpz900r i Vulcana comp 4 10w40 polusintetika. Sve silkolene i kupujem ga u Delmaxu.

Takođe, upoznao sam preko grupa na fb dosta ljubitelja gpz900r i Vulcana iz Japana, Australije, Amerike, Engleske... i sa njima se savetujem ako imam neke nedoumice. Uglavnom su to iskusni motorasi koji već godinama voze te modele i znaju ih u dušu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2361 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
pre 40 minuta, gebee&co je napisao:

Koliko ukapirah,samo stranci znaju koja su ulja dobra,a mi eto palamudimo o ulju.

Zao mi je sto si me shvatio pogrešno... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 151 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500
Pre 14 sati, stari roker je napisao:

Po meni uvek je bolje pročitati manual u vezi ulja nego sajt prodavnice delova i opreme. Zašto eksperimentisati sa uljem, ako fabrika jasno deklariše koje se koristi u kojim uslovima? Ja u bmw sipam 20w50 V-twin mineral , a u Gpz900r i Vulcana comp 4 10w40 polusintetika. Sve silkolene i kupujem ga u Delmaxu.

Takođe, upoznao sam preko grupa na fb dosta ljubitelja gpz900r i Vulcana iz Japana, Australije, Amerike, Engleske... i sa njima se savetujem ako imam neke nedoumice. Uglavnom su to iskusni motorasi koji već godinama voze te modele i znaju ih u dušu. 

Kolega koji vulkan imaš? Ja takođe imam vulcan 1500 classic E serija 2004 godište. Uvek ludilo oko ulja. Vidim da ti sipaš polusintetiku, ja (ne znam zbog čega) sam više za full sintetiku. Fabrika je preporučila 10w40 i nije navela da li je full sintetika ili polusintetika. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2361 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre 8 sati, Hertzeg je napisao:

Kolega koji vulkan imaš? Ja takođe imam vulcan 1500 classic E serija 2004 godište. Uvek ludilo oko ulja. Vidim da ti sipaš polusintetiku, ja (ne znam zbog čega) sam više za full sintetiku. Fabrika je preporučila 10w40 i nije navela da li je full sintetika ili polusintetika. 

Ja imam vulcan A model iz '94. U principu slična mašina. Ipak, moj ima 4 brzine, dva karburatora, kraći međuosovinski razmak... Ja sipam polusintetiku silkolene comp 4 10w40. Da sad ne tupim, čovek koji ima nekoliko vulkana mi je prelomio odluku da uzmem polusintetiku. Za Silkolene sam se odlučio jer ga sipam u bmw, samo mineralno V-twin 20w50 i stvarno motor s njim radi kao Doxa. U Ninju takođe sipam isto ulje kao u vulkana jer je ta gradacija po manualu, a mislim da sasvim prija agregatu iz '88. 

Iskreno, ja još nemam iskustva sa vulcanom. Kupio sam ga jesenas i još nisam odlučio da li cu registrovati njega ili Ninju ili oba motora. Jebem li ga... 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja