Jump to content

Moto Zajednica

Koje ulje sipate u vas motor?

Recommended Posts

  • Drug član, 4386 postova

Од горенаведених адитива једини који је са правим "педигреом" је SLICK 50, све друго је било само TOP SHOP епизода.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova
Volim da citam o tome ali sipao ne bih...
Слик није за мокро квачило али опасно добар за свугде где га нема, на бази тефлона и замењује количину уља колко је колилина самог адитива. Иначе о причама да се из картера изпушта уље па "рока" машина У ТО НЕ ВЕРУЈЕМ. Постоји такав екперименат који се мери у минутама рада у месту, а не у вожњи и турирањем па још сатима и сатима

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CN250 Helix, Kawasaki Versys 650

Silkolene pro 4 10w-40 ima u delmaxu sad sam zvao i narucio 5 litra sto mi je dovoljno za dve zamene. Cena nesto 1330 ili 1360 nisam ga ni saslusao bitno mi je bilo da ima. Pisao sam vec, kada sam letos istocio motul 7100 i sipao silkolene neverovatno koja razlika, menjac necujan, tisi rad motora, totalno druga prica. Inace na versys-u je servisni interval 12000km a ja sam ga prepolovio i menjam na 6000km tako da ne mogu ni da zamislim kakav bi bio onaj motul da je bio u masini jos 6000km. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova
Silkolene pro 4 10w-40 ima u delmaxu sad sam zvao i narucio 5 litra sto mi je dovoljno za dve zamene. Cena nesto 1330 ili 1360 nisam ga ni saslusao bitno mi je bilo da ima. Pisao sam vec, kada sam letos istocio motul 7100 i sipao silkolene neverovatno koja razlika, menjac necujan, tisi rad motora, totalno druga prica. Inace na versys-u je servisni interval 12000km a ja sam ga prepolovio i menjam na 6000km tako da ne mogu ni da zamislim kakav bi bio onaj motul da je bio u masini jos 6000km. 
12000 на моторциклу је велики залогај

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CN250 Helix, Kawasaki Versys 650

Slazem se, pogotovu sto je i kolicina ulja mala, oko 2,3 litra stane. Meni je to nekako previse i mislim da je 6000 do 7000km neki optimum. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova
Nije nego si ti mnogo brz... Sipao ga ja u Stojadina 1300 specijal, 90 i neke, prešao nekih 30k km i onda je jedno jutro, dva min. posle paljenja samo stao... zacepili kanali na radilici...
Има таквих случајева са MOS2 адитивом где је више пута узастопно дуплирана доза и због зачепљења сита на уљној пумпи. Али, да се зачепе канали на радилици

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova
Pa to je nekad bio Ruski modifikator.Isto su ispuštali ulje,ali su i skidali karter i snimali dok motor radi.
И још шприцали воду цревом по радилици?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6805 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Mašina je gotova kad sklopovi dobiju zazore van tolerancije. To je prazan prostor i nema toga što će to popuniti i spasiti motor. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CN250 Helix, Kawasaki Versys 650
4 hours ago, N.F.S. said:

Naleteo si vrv na fals motul 7100, kao i ja.. Ima par strana u nazad, istocio sam ga posle 500km.

Pa nemam pojma, u toj radnji sam uzimao i ranije za skuter, ima i na boci nalepnicu mass company. E sad ko zna sta rade, moguce da je i neki fals. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CN250 Helix, Kawasaki Versys 650

U petak sam narucio i danas uzeo u delmaxu 5 litra silkolene pro 4 u gradaciji 10w-40 tako da imaju na stanju. Cena je 1336 dinara. Sifra 255294 ako nekom treba, ima i u drugoj temi letos sam stavio. Letos sam ga placao 1030 dinara tako da nije bas malo poskupelo ali i dalje dosta bolja cena nego za motul 7100. 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 151 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500

Dobro veče kolege! Opet ja :D Ee ovako. Lupao sam glavu danima koje ulje uzeti za motor? U pitanju je kawa vulcan 1500 classic E serija, prešao oko 60k km 2004god. Eneos, motul, motorex...full sintetika 10w40 međutim, danas sam se čuo i upoznao preko telefona sa jednim iskrenim ljubiteljem motocikala, dobrim majstorom istih sa dugim iskustvom i ozbiljnim godinama. Odma mi je rekao da ne gledam ta ulja koja gledam nego da gledam ulja za v twin motore. Izgleda sam svo vreme tražio pogrešno ulje tj. gradaciju 10w40 a sećam se da sam negde na netu pročitao da je preporuka za moj motocikl 10w40. Istražio malo šta se nudi, uglavnom gušća ulja tipa 15w50 i 20w50 polusintetika i mineralno (to baš ne bih sipao u mezimca). Naletim na neki članak gde se hvali Motul 7100 20w50 full sintetika za v twin motore. Cena kao za svaki Motul (skupo kao devičina krv) od 2200 do 2500 din za 1l. To mi je iskreno mnogo, mogao bih izdvojiti ali mislim da ima dobrih ulja za manje novca. Postoji i Motul Twin ulje u gradacija 20w50 ali nema na našem tržištu (mogu tek da zamislim koliko to košta). Ono Ipon, Silcoline... sam zanemario pošto su polusintetička i mineralna. Nabasam na Bardahl xtc c60 15w50 full sintetika po ceni od 1500din za 1l. Pitanje koje me muči je da li neko ima iskustva sa ovim Bardahl-om, da li neko ima preporuku za v twin motor ili zna nešto što ja do sada nisam saznao. Možda @N.F.S. :takoje: Hvala kolege unapred! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2008 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

@HertzegJa imam samo reci hvale za Bardahl, pogotovo bas za taj xc60 15/50, samo sam njega koristio u Jamahi Thunderace, koja je poznata po potrošnji ulja, i agregat I menjač su radili fantastično sa njim, jednom sam probao i 20/50 i nije bilo nikakve razlike, isto dobro kao i 15/50.Mislim da bi tvom motoru bas leglo to ulje u viskozitetu 20/50, probaj, neće ništa da mu škodi. Razmisli i o Shell-u advence ultra 15/50, jako viskozno ulje, da ne kažem gusto. Imaš ga na Shell pumpama po korektnoj ceni, jos imaš četvrtkom popust, neka ti uzme neko ako nemaš njihovu pumpu u blizini. Evo mogu i ja u BGu, nije problem, ionako idem često za ZR. :takoje:

Promenio član BokyBoy
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8383 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

I pored volje da pomognem ipak bih se uzdrzao od nekog savetovanja, bas mi taj tip agregata nije poznat.  Drugar koji vozi yamahu midnight star godinama sipa "repsol moto v twin" i bas je zadovoljan, masina samo suskece :D

To je ulje po kategorizaciji repsola premium mineral, prevedeno na naski polusintetika.

 

Bardal u tom tipu agregata nisam cuo, nemam sta reci :neznam:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova
Pre 10 sati, Hertzeg je napisao:

zna nešto što ja do sada nisam saznao.

ja sam pogledao moj motulov dilerski štampani katalog baš zato da bi potvrdio šta kaže fabrika a one ne kaže bez razloga 10-40.Postoji sigurno neki razlog zašto u tvoj v-txin ide 10-40 a ne kao u većinu što ide 20-50.

Motulov katalog predlaže 4 opcije od najboljeg 300v pa do 5100 sve 10-40  a  tek u četvrtoj opciji kad je pohaban agrehgat ide 15-50

.20-50 se nikako ne spominje

Znači ja bi gledao prvo 10-40 ili ako baš hoćeš gušće 15-50 a izostavio 20-50 osim ako agregat nije na kraju života pa hoćeš da smanjiš potrošnju.

Mislim da je dobra opcija i motorex boxer 15-50 sintetika što je ulje veoma slično u nameni kao za v tvin .Ima i jaso ma standard za mokra kvačila i znam dosta ljudi koji su imali v tvinove u koje je išlo 10*40  i imali su pojačanu potrošnju koju su potuno eliminisali sa sim boxer uljem a opet nije pregusto,

Jednom sam čuo motor u koji ide 10-40 upaljen na ispod nule sa 20-50 u prvih par sekundi sam mislio da je motor  ,,gotov,,

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 151 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500
Pre 2 sati, BokyBoy je napisao:

@HertzegJa imam samo reci hvale za Bardahl, pogotovo bas za taj xc60 15/50, samo sam njega koristio u Jamahi Thunderace, koja je poznata po potrošnji ulja, i agregat I menjač su radili fantastično sa njim, jednom sam probao i 20/50 i nije bilo nikakve razlike, isto dobro kao i 15/50.Mislim da bi tvom motoru bas leglo to ulje u viskozitetu 20/50, probaj, neće ništa da mu škodi. Razmisli i o Shell-u advence ultra 15/50, jako viskozno ulje, da ne kažem gusto. Imaš ga na Shell pumpama po korektnoj ceni, jos imaš četvrtkom popust, neka ti uzme neko ako nemaš njihovu pumpu u blizini. Evo mogu i ja u BGu, nije problem, ionako idem često za ZR. :takoje:

Hvala kolega @BokyBoy Kad si već imao lepo iskustvo sa Bardahl-om odlučiću se za njega, za ovaj prvi servis. Kasnije ću probati Shell i šta već ima. Hvala na ponudi za Shell a ako već dolaziš često za ZR možemo i neku domaću ljutu iskonzumirati. Što kaže kolega @sasa ns 1 probaću sa 10w40 jer je zaista to preporučila fabrika a motor nije pohaban i neodržavan. Ako se desi neka velika potrošnja ili problemi u radu motora, menjača...ciljaću gradaciju 15w50. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 151 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500
Pre sat vremena, N.F.S. je napisao:

I pored volje da pomognem ipak bih se uzdrzao od nekog savetovanja, bas mi taj tip agregata nije poznat.  Drugar koji vozi yamahu midnight star godinama sipa "repsol moto v twin" i bas je zadovoljan, masina samo suskece :D

To je ulje po kategorizaciji repsola premium mineral, prevedeno na naski polusintetika.

 

Bardal u tom tipu agregata nisam cuo, nemam sta reci :neznam:

Hvala kolega @N.F.S. u svakom slučaju. Nisam nešto za polusintetiku, više ciljam full sintetiku. 99% sam se odlučio za Bardahl xtc c60 full sintetika. Videćemo na sezonu kako će se pokazati potrošnja, ponašanje... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2008 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

@HertzegJa bih išao odmah na 15/50 ako motor voziš samo leti jer je postojanije na visokim temperaturama od 10/40, tojest manje se razvodni, i biće ti tiši menjac, provereno... A ako hoćeš bas, baš, 10/40 onda idi na Shell jer je njihova 10-ka kao neka druga 15-ica, provereno i ovo... Znam neke ljude koji voze Shell advence ultra 15/50 u V twin ovima I u Bokserima i kunu se u njega... A može piće u ZR uvek, nisam nesto za ljutu al' dogovoricemo se već lako :takoje:

Promenio član BokyBoy
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 151 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500
pre 41 minuta, sasa ns 1 je napisao:

ja sam pogledao moj motulov dilerski štampani katalog baš zato da bi potvrdio šta kaže fabrika a one ne kaže bez razloga 10-40.Postoji sigurno neki razlog zašto u tvoj v-txin ide 10-40 a ne kao u većinu što ide 20-50.

Motulov katalog predlaže 4 opcije od najboljeg 300v pa do 5100 sve 10-40  a  tek u četvrtoj opciji kad je pohaban agrehgat ide 15-50

.20-50 se nikako ne spominje

Znači ja bi gledao prvo 10-40 ili ako baš hoćeš gušće 15-50 a izostavio 20-50 osim ako agregat nije na kraju života pa hoćeš da smanjiš potrošnju.

Mislim da je dobra opcija i motorex boxer 15-50 sintetika što je ulje veoma slično u nameni kao za v tvin .Ima i jaso ma standard za mokra kvačila i znam dosta ljudi koji su imali v tvinove u koje je išlo 10*40  i imali su pojačanu potrošnju koju su potuno eliminisali sa sim boxer uljem a opet nije pregusto,

Jednom sam čuo motor u koji ide 10-40 upaljen na ispod nule sa 20-50 u prvih par sekundi sam mislio da je motor  ,,gotov,,

 

Hvala kolega @sasa ns 1 mislim, skoro sam siguran, da ću probati sa gradacijom 10w40. Videćemo kako će se pokazati na sezoni, lako će se zameniti. Čitao sam spec. za to Motorex boxer ulje i piše da je namenjeno za motore koje imaju odvojen menjački sklop. Sve u svemu probaću Bardahl pa ćemo videti. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 151 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500
pre 9 minuta, BokyBoy je napisao:

@HertzegJa bih išao odmah na 15/50 ako motor voziš samo leti jer je postojanije na visokim temperatuma a od 10/40, tojest manje se razvodni, i biće ti tiši menjac, provereno... A ako hoćeš bas, baš, 10/40 onda idi na Shell jer je njihova 10-ka kao neka druga 15-ica, provereno i ovo... Znam neke ljude koji voze Shell advence ultra 15/50 u V twin ovima I u Bokserima i kunu se u njega... A može piće u ZR uvek, nisam nesto za ljutu al' dogovoricemo se već lako :takoje:

Ipak bih se odlučio za 10w40 pošto fabrika tako kaže, možda ima razloga za to. Planiram na sezonu neke duže ture pa će se tu i pokazati. Biće toliko novaca da se na sezonu uradi još jedan servis ako 10w40 ne zadovoljava. Javi se za piće, može šta god :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2008 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
pre 17 minuta, Hertzeg je napisao:

Ipak bih se odlučio za 10w40 pošto fabrika tako kaže, možda ima razloga za to. Planiram na sezonu neke duže ture pa će se tu i pokazati. Biće toliko novaca da se na sezonu uradi još jedan servis ako 10w40 ne zadovoljava. Javi se za piće, može šta god :takoje:

Evo piše u zadnjoj rečenici, jeste preporuka 10/40 al mogu varijacije zbog klimatskih uslova, jeste on vodenjak ali mislim da smo mi vise u  umereno kontinentalnom klimatskom opsegu, al svakako probaj oba pa uporedi. Ja lično sipam 10/50 iako je fabrika preporučila 10/40, jes da je druga vrsta motora skroz al nekako znam da mu je lakše u gradu na +40C, a i vozim cele godine ako dozvoli vreme pa zato. Pozdrav :takoje:

 

Screenshot-20230204-111241-com-android-c

 

 

Promenio član BokyBoy
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 991 postova
  • Lokacija: Beograd

Kad drmne ljutu, pa digne na zadnji, pa od Zrenjanina do Beograda tako!! :Sloper: Pa se okrene, vidi suvozačica spala, seti se da je nije ni imao!! :lol:

 

Bardahl i ja trošio, sve kako treba uvek bilo.

  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 151 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500
Pre 2 sati, BokyBoy je napisao:

Evo piše u zadnjoj rečenici, jeste preporuka 10/40 al mogu varijacije zbog klimatskih uslova, jeste on vodenjak ali mislim da smo mi vise u  umereno kontinentalnom klimatskom opsegu, al svakako probaj oba pa uporedi. Ja lično sipam 10/50 iako je fabrika preporučila 10/40, jes da je druga vrsta motora skroz al nekako znam da mu je lakše u gradu na +40C, a i vozim cele godine ako dozvoli vreme pa zato. Pozdrav :takoje:

 

Screenshot-20230204-111241-com-android-c

 

 

Pa moraću tako, probaću obe gradacije, drugačije neću znati koja mu bolje paše. Probaću i onaj Shell što si mi preporučio. Hvala kolega. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja