Jump to content

Moto Zajednica

Koje ulje sipate u vas motor?

Recommended Posts

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
2 hours ago, Bojan82 said:

Onda 10/40 15/40 šta pre nadjem.

Uzmi bilo koje 10w40, za razradu, sasvim dovoljno. Za prvu zamenu imaš od mene Mototaktol 15w50 gratis, kako sam obećao. I traži neku garavu, protivu malera...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
6 minutes ago, N.F.S. said:

333 din/L...

Odma se primeti da je vrhunsko...:jee1:

Za kolegu Bojana i razradu istorijskog monumenta XT600 Enterprize, savršeno!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

@Dexterr

Odgovorio N. F. S. pre mene :)

 

@N.F.S.

Ja sam sipao to ulje u motor pre nekih 1000 i kusur km. Jeste mi prilikom sipanja delovalo nekako tanko, ali kazu upuceniji da je to to. Za sada nisam primetio neku razliku u odnosu na prethodno ulje koje je bilo u njemu (ne znam koje je, a kako se bivsi vlasnik odnosio prema njemu, verujem da je bilo neko kvalitetno). Brzine se lepo menjaju, ne primecujem neke cudne zvukove iz agregata (ipak je to malo starija kawina konstrukcija), nisam primetio da nestaje i za sada sam zadovoljan. Svestan sam da nije vrhunsko, mada je i upitno sipati vrhunsko ulje u agregat koji to ne zahteva. Bio sam malo skeptican kada mi je drugar preporucio, ali ona oznaka TÜV sertifikata je, koliko toliko, dodala na sigurnosti. Vec rekoh u nekoj od tema, skoro 3 puta je jeftinije od poznatijih ulja ali ne verujem da je tri puta losije. Ako nista drugo, menjacu ga dva ili tri puta godisnje, jer 3 litre ulja za jednu crvenu, mislim da nije mnogo. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8427 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kupim voljeno castrol power 1 ulje, vozao ga celi dan u gepeku :D  "ajd rekoh da pogledam boce, kad tamo.....

.... istekao rok pre par godina!

Castrol kaze na etiketi 4 god, vratio...  Morao da se objasnjavam...

Obratite paznju pri kupovini, sveze da bude!

 

20200901_200842.jpg

20200901_203606.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8427 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

@Krokodilo, kada si tu prijatelju, da se posavetujem...

Koji je tvoj predlog viskoziteta i marke za gsx650f iz 2009 godine? Presao 50000km, agregat nema sumova niti anomalija.

Do sada koriscen motul 7100 10w40, obzirom na klimu, i to da se cesto po gradu vozim, na predjenu kilometrazu, je li pametno preci na 10/15w50?

Hvala, Nenad.

 

P.S. Nikada ne "vrtim" agregat preko 6000rpm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Ако је мотор "шумечи" задржи градацију, ја не поштујем Мотул и одмах би ти саветовао да преџеш на Силколен и то је то.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000

Za er6-n koristim ovo...prvo iskustvo sa ovim, a za dalje cemo videti, s obzirom da je ovo bila preporuka, ali mi je malo poskupo.

20200901_221918.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000
Pre sat vremena, Krokodilo je napisao:

И зашто је препорука за ER6тицу 20 - 50 није ми баш јасно али нека буде.emoji848.png

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Daj mi neko objasnjenje ovog komentara, molim te. Meni te oznake ulja bas nisu najjasnije, a citala sam i kolegijalno mi reci sta bi bilo adekvatnije od toga.

Ok, 20w mi ima smisla, jer cim se temp. spusti ispod 16-17 stepeni, ja garaziram motor, al' ovaj drugi deo oznake mi bas nije jasan.

 

Cini mi se da je 14,5e za litar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Eni ulja (bivši Agip) prodaje Motomax prodavnica. Cene im se kreću tu oko 900 din za litar. Ja sam svojevremeno koristio Eni ulja, u 10w40 gradaciji, za svoju tadašnju Teneru. Nije se pokazalo loše. U međuvremenu sam prešao na TDM i u njega sam sipao Eni, ali se već tu pokazalo kao neodgovarajuće, pa sam tada otkrio Elf ulja i prešao na njih tad. 

 

Što se tiče gradacije 20w50, mislim da je to ulje pregusto za ER6n motor. Nema kod nas takvih vrućina da bi imalo smisla tako gusto ulje (inače predviđeno više za starije V mašine i boxere) sipati u motor u koji bez ikakvih problema može (i trebalo bi) da ide 10w40...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 818 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

U ER6n po fabričkoj preporuci treba sipati 10w30 (ulična vožnja, umerena klima), 10w40 (naša klima) ili 20w50 (vožnja na stazi)

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8427 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ja se ipak odlucih za repsol... Hteo sam castrol kao sto na prethodnoj strani napisah ali u dve radnje koje ga u Kg drze je bajato/ istekao rok pre par godina.

@Krokodilo je preporucio silkolene ali mi on nije dostupan (i ako pise da u Kg imamo zastupnika kod kojih sam otisao, nemaju pojma da uopste postoje ulja za motocikle)

1280 din/L je repsol, sintetika...

Pre 3500km sipah motul 7100 10w40, super je za ispiranje agregata :D , videcu ima li razlike u voznji/zvuku agregata... 

20200902_090718.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja