Jump to content

Moto Zajednica

Koje ulje sipate u vas motor?

Recommended Posts

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

Ja kupujem 7100 i hiflo ...

Ne razumem sta pitas , za koju cenu ?! Pa filter ulja je 10ak evrica max ? 

Za 6000km , na koliko radim servis , koliko nesto moze da bude dobro/lose ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 350 postova
  • Motocikl: NC 750X RC90, Transalp XL750

Kod nas cena hiflo je mozda čak i na pola od ostale. Pitanje je bilo dali je moguce da su tako dobri a tako jeftini?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4487 postova
Motorex 5.1 u ekipu da se ugura! 
 
Elem, Mol dot4 je super (sinteticka!) tecnost za kocioni sistem / kvacilo, nesto je viskoznija od proseka, super se dozira.
Trenutno koristim "Comma" sinteticku tecnost, nemam zamerki.
IMG_20240225_100314.thumb.jpg.326600d95a08e8488b0976e1d5eb0a29.jpg
IMG_20240225_100735.thumb.jpg.3a658063036ff720b3af6d981d69434c.jpg
Ја и ти смо на исту вибру, него знаш шта сам хтео да кажем.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400
22 minutes ago, godovic said:

Kod nas cena hiflo je mozda čak i na pola od ostale. Pitanje je bilo dali je moguce da su tako dobri a tako jeftini?

Pa filter jbg, sto bi bio skup ? Papir 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8712 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Znam druze, i motorex kosta kao da se na marsu pravi a a koci se njime kao i sa Ferodo-om :D 

 

Ovo je krokodilu otislo :D 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i
Е сад Јозо мој драги, у "дилеми" сам дали Мотул 5.1 или Брембо 5.1

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


ATE SL6. Jeste dot4, ali prevazilazi ISO class 7! Manji viskozitet je razlog zbog koga sam prešao ovaj ATE pre nekih 15 godina. Manje vremena mu treba da pritisak u kočnim kleštima dođe na maksimum, a i ABS/ESP su manje nervozni, nema cimanja, samo se čuje tap-tap-tap. Tako da ne menjam ono što radi. Postoje i kočne tečnosti koje trpe još veću temperaturu, ali nikad mi nije oslabila kočnica sa SL6

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4487 postova
Kod nas cena hiflo je mozda čak i na pola od ostale. Pitanje je bilo dali je moguce da su tako dobri a tako jeftini?
Колико би филтер требао да кошта, дајте људи

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

OEM filter za suzuki je 900 i nesto denara, a Hiflo je 500 denara. Hiflo sam koristio i na prethodnom motoru (yamaha). Na netu je mozda bio jedan post u kom se neko zalio, a ostali su pozitivni komentari. Cini mi se da Hiflo proizvodi OEM filtre, naravno brendirane i u tu cenu se "ugragjuju" i fabrike motocikala.     

Promenio član Petre
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1167 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000 L
On 24. 2. 2024. at 14:38, plumber.ns je napisao:

Niko ne spomninje Eneos , i od kojeg proizvodjaca ima 15-40 me zanima? Ma da moze i nesto drugacija gradacija. Za vrućinu...

ja na preporuku @Krokodilo i @N.F.S. sipao u Afriku.

Trazio Silkolen ali zbog dct-a nisam hteo da idem na 10w40 koga koristim sigurno 10 godina,a posto sve mora sad i odmah(Neša zna:lol3:)nasuo Eneos 10w30.

Menja robot,valjda mu odgovara,prvi put vozim dct,u drugu kad ubacuje cuje se malo klik i kad vraca u prvu isto,ostale kao kroz sir i necujno,valjda je to normalno,kao i kad ubacis nogom u prvu dok si jos na 20 na sat,ako razumete,malo sam zakomplikovao.

Tek kad prodje sezona mogu reći više.Cena je bila odlična,ali sam zaboravio:lol3:,ako te ne mrzi listaj postove u nazad ,napisao sam u ovoj temi.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2867 postova
On 25. 2. 2024. at 11:11, godovic je napisao:

Kod nas cena hiflo je mozda čak i na pola od ostale. Pitanje je bilo dali je moguce da su tako dobri a tako jeftini?

hi-flo je jedini proizvođač u svetu sa tuv standardom

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2132 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
On 2/25/2024 at 10:05 AM, N.F.S. said:

Motorex 5.1 u ekipu da se ugura! 

 

Elem, Mol dot4 je super (sinteticka!) tecnost za kocioni sistem / kvacilo, nesto je viskoznija od proseka, super se dozira.

Trenutno koristim "Comma" sinteticku tecnost, nemam zamerki.

IMG_20240225_100314.jpg

IMG_20240225_100735.jpg

Uzeo juce 5.1 da zamenim sve tecnosti, i u kocnicama i u kvacilu...

i citam na deklaraciji da je 5.1 kompatibilno i sa dot3 i sa dot4, samo nije sa dot 5... :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 483 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Sto se filtera za ulje tice, kupite original ili sta vec mislie da je najkvalitenije i hiflo pa uporedite.
Ukoliko je u limenom kucistu rasecite ih i vidite da li ima ima istu duzinu papira i jedan i drugi i dal li imaju by pass ventile.
Ukoliko je onaj obican ulozak, tu je situacija jos jasnija.
Papir je svuda manje vise isti, ako se dobro secam za to postoje par proizvodjaca u svetu.
Dok sam radio u autodelovima imali smo neke filtere vazduha koji su bukvalno imali 3 puta manje papira od drugih. Ako vozis auto na plin muka da ga nastelujes, ja se zeznuo jednom uzeo za sebe jer nije imao drugi....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2132 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
2 hours ago, JoeD said:

Sto se filtera za ulje tice, kupite original ili sta vec mislie da je najkvalitenije i hiflo pa uporedite.
Ukoliko je u limenom kucistu rasecite ih i vidite da li ima ima istu duzinu papira i jedan i drugi i dal li imaju by pass ventile.
Ukoliko je onaj obican ulozak, tu je situacija jos jasnija.
Papir je svuda manje vise isti, ako se dobro secam za to postoje par proizvodjaca u svetu.
Dok sam radio u autodelovima imali smo neke filtere vazduha koji su bukvalno imali 3 puta manje papira od drugih. Ako vozis auto na plin muka da ga nastelujes, ja se zeznuo jednom uzeo za sebe jer nije imao drugi....

Ja oduvek uzimam KN ili onaj HF RC, brzi je protok ulja i brze se hladi agregat, kao sto i brze gasi lampicu ulja na prvom paljenju...

Promenio član BokyBoy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4487 postova
Uzeo juce 5.1 da zamenim sve tecnosti, i u kocnicama i u kvacilu...
i citam na deklaraciji da je 5.1 kompatibilno i sa dot3 i sa dot4, samo nije sa dot 5... :stabre:
DOT 5 је строго за стазу и за тркачки кочиони систем. 5.1 је компатибилна варијанта и погодан за нормалне гумице и црева.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2132 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
21 hours ago, Krokodilo said:

DOT 5 је строго за стазу и за тркачки кочиони систем. 5.1 је компатибилна варијанта и погодан за нормалне гумице и црева.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Ja sam svuda sipao 5.1 pa cemo videti, za sada sve radi tip top, ABS zakiva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88
Pre 21 sati, Krokodilo je napisao:

DOT 5 је строго за стазу и за тркачки кочиони систем. 5.1 је компатибилна варијанта и погодан за нормалне гумице и црева.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Pa nije baš tako kako govoriš.. ;)

 

DOT5 je za sisteme koji su napravljeni da koriste DOT5 .... a hoćeš ti takav sistem imati na stazi ili držati motor u garaži ili ići s njim po birtijama potpuno je svejedno... 👍

 

Na svakom sistemu je označena vrsta tečnosti koja se koristi... s tom razlikom što su DOT4 i DOT5.1 međusobno kompatibilni, pa se mogu miješati... 👍

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4487 postova
Pa nije baš tako kako govoriš..
 
DOT5 je za sisteme koji su napravljeni da koriste DOT5 .... a hoćeš ti takav sistem imati na stazi ili držati motor u garaži ili ići s njim po birtijama potpuno je svejedno... 
 
Na svakom sistemu je označena vrsta tečnosti koja se koristi... s tom razlikom što su DOT4 i DOT5.1 međusobno kompatibilni, pa se mogu miješati... 
Да у праву си, ако ти на поклопцу кочионе пумпе пише DOT5 онда само тај, па можеш и у биртију мотором. Али, ја нисам срео нормални моторцикл ни са ознаком 5.1, а камоли 5, тако да, можда сам ипак у праву

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6914 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Da li će motor da mi koči ako sipam DOT4 koji proizvodi FAM iz Kruševca?

 

Šalu na stranu, DOT5 je drugačijeg sastava potpuno. DOT5 5.1 je nastao kao korekcija DOT5, samo što ima manji procenat silikona. Neki BMW automobili ga koriste i fabrika je to ulje navela kao normu.

 

Šta je tu bitno, kao i kod ATE DOT4 SL6... 

 

To su low viscosity ulja. Koliko sam video po tehničkoj dokumentaciji i duplo "tanja" od standardnog DOT4. Sve u svrhu da to ulje brže prolazi kroz male kanale ABS modula radi bržeg i preciznijeg rada ABS i ESP sistema. Pogotovo zimi.

 

Da li je to potrebno motociklima koji se uglavnom voze po vrelim danima kada se ulje ionako greje i gubi viskoznost... Verovatno ne. Svakako da znate da ta low viscosity ulja nisu preporučena za npr. stazu baš zbog toga.

Promenio član Alekre
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6914 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Da dodam još u vezi DOT5:

 

Za razliku od ostalih NE ABSORBUJE vlagu. A vlaga ipak postoji u sistemu od kondenzacije. Ta se vlaga izdvoji kao mehur pa iako DOT5 ima visoku tačku ključanja, taj mehur nema pa proključa i napravi sranje. Zato je DOT5 potrebno češće menjati nego DOT4.

 

Sve u svemu, bez zajebancije, FAM Kruševac, ima DOT4 koji ispunjava sve standarde i temp. ključanja kao i ostali renomirani proizvođači. Pola litra košta čini mi se 400 dinara. 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6914 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Kupio ih je Valvoline pre nekoliko godina mada još uvek štancuju FAM proizvode. Postrojenje im je na nivou Totala a ulje im ne zaostaju ni malo.

 

Jedini problem je što im je maloprodajna mreža katastrofa. Uopšte se ne bave time i marketingom.

 

Oni uglavnom rade za industrije tako da ovo na grame nije im primarno.

 

Inače, idite na njihov sajt i pogledajte kakve masti imaju. Iznenadićete se :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja