Jump to content

Moto Zajednica

Koje ulje sipate u vas motor?

Recommended Posts

  • Ne silazi, 7131 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja odnesem ulje kod babe. Ona kaže koje je masno koje nije. Može da pogodi da li je 10W40 ili 20W50. Jedino sam je prevario sa 10w50. 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 947 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1
Pre 1 sat, Krokodilo je napisao:

Чудо је како смо ми моторџије вечи стручњаци од оних који то производе, значи да у кантици МОТУЛ може да нам се ували и масна вода. А за МАНОЛа да се јави неки технолог да нас тешиemoji848.png

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

Ne, bas naprotiv. Ali u svetu kapitalizma u kom zivimo prosto je nemoguce da su istog kvaliteta a da je razlika u ceni 1000 din. Rekao sam uopsteno za sva ulja da bi bilo lepo cuti rec strucnog lica, bio to motul, castrol, manol ili koje vec... To znaci da i Bell moze da proizvodi moto ulje po svim specifikacijama i da stavi konkurentnu cenu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2206 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Bem li ga, ja sam prvi put sipao Full Power Katanu 10/50 i grublji mi je menjac nego na Motulu 7100 10/50,

pisao sam vec, e sad, posto sam dobio dobru cenu, uzeo sam dve kantice tako da imam i za sledecu zamenu, za neverovati ali u Kawu ide samo 2,8 L.

Sada sam u dilemi da li da uzmem za sledecu zamenu aditiv neki pa da sipam u to ulje, da ga malo poboljsam,  ili nema potrebe...?

A @N.F.S.  :stabre:

Promenio član BokyBoy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Pre 9 sati, BokyBoy je napisao:

Sada sam u dilemi da li da uzmem za sledecu zamenu aditiv neki pa da sipam u to ulje, da ga malo poboljsam,  ili nema potrebe...?

A @N.F.S.  :stabre:

Nemam nikakav savet valjan, osloni se na licnu procenu, nema druge... Moja cbr je tu katanu pila kao sok, nestajala je iz kartera, deauvile 700 se nije mogla (u mestu) sa njime na ler izbaciti.

Zbog takvog licnog iskustva pomenuti brend ni na lanac ne mazem.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4728 postova
Nemam nikakav savet valjan, osloni se na licnu procenu, nema druge... Moja cbr je tu katanu pila kao sok, nestajala je iz kartera, deauvile 700 se nije mogla (u mestu) sa njime na ler izbaciti.
Zbog takvog licnog iskustva pomenuti brend ni na lanac ne mazem.
И то пази Хондин мењач да не ради добро, то је.......без речи

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3266 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
Pre 9 sati, BokyBoy je napisao:

Bem li ga, ja sam prvi put sipao Full Power Katanu 10/50 i grublji mi je menjac nego na Motulu 7100 10/50,

pisao sam vec, e sad, posto sam dobio dobru cenu, uzeo sam dve kantice tako da imam i za sledecu zamenu, za neverovati ali u Kawu ide samo 2,8 L.

Sada sam u dilemi da li da uzmem za sledecu zamenu aditiv neki pa da sipam u to ulje, da ga malo poboljsam,  ili nema potrebe...?

A @N.F.S.  :stabre:

Da sipaš aditiv u već aditivirano...?Motor 'oće ulje,ne aditive!Šta će tebi aditivi u Kawu,možda godišnje jednom,tebi je aditiv u ručici gasa...zavrneš nekada,izduvaš i ono zrnce lošeg...you know?!

 

Mogu kucnuti par slova...evo Suzy oko 3000km podmazuje Katana 10w50...odlično ulje,za sada,ne troši ga,opet za sada,videćemo dalje...Menjač super,za sada,čini mi se kako je sve toplije on lepše radi...za sada:)!Vožnja lagana uz povremene izlete do adrenalinske!

Fali mi litar i imaću za još jednu zamenu...probaću posle,verovatno Motul,da uporedim...Ali ništa protiv Manola,Shella bla,bla...bitna je samo originalnost,specifikacije.E neko digne cenu,hoće easy money...pa izgubi mušterije!!!

 

Davno kao momak kupim keca planski,beli,lep,vozilo ambulantno...super,jeftino,motor loš naravno,limarija nova,3 godine star...Vozio više nego sam se nadao,godinu celu...uradim generalku,ajde sipam Shelovo ulje,tada bilo najskuplje...posle manje od 1000km neka skrama na iberlaufu...ooo Mićo,prosipaj,daj Optimu čini mi se 20w40 belo pakovanje,menjao na 4000 nije ga trošilo...ekstra.

Da rezimiram 'voliko pisanije...Znači zadovoljan Katanom...za sada!:)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4728 postova

Значи треба да се погоди уље које одговара агрегату, на овом "задатку" се прилази без предрасуда као назив, синтетик/полу/минерал и сл. Кад се удене, терате у континуитету а на нас мајсторе оставите експерименте. Не заборављајте да "лек који делује не мења се", то је најбоље за агрегат а и за ваш новчаник

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
On 4. 5. 2023. at 21:14, N.F.S. je napisao:

Kada pomenuh Centar S, takodje imaju mannol antifriz za dvotockase, spreman za upotrebu (nije koncentrat), cenom kao i ulje...

INTERNETPRODAVNICACENTARS.RS

MANNOL ANTIFRIZ PRO COOL 1L

 

Nadjoh tehnicki list ovog proizvoda, sadrzi povisen nivo silikata kao inhibitor korozije!!!  I pored svih zahteva koje ispunjava Honda naglasava da se koristi tecnost BEZ silikata!!! 

 

 "Using coolant with silicate inhibitors may cause premature wear of water pump seals or blockage of radiator passages."

 

https://www.mannol.de/products/operating-and-service-fluids/antifreeze-and-coolants/mannol-pro-cool

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 843 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Japanci izostavljaju silikate, ali dodaju fosfate, kako bi zaštitili aluminijum, pogotovo ako dođe do abrazije u vodenoj pumpi usled kavitacije

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1653 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: triumph tiger 1050

On topic:

 

2 x 4l mannol 15w-50=4750 + 950 poštarina za 8kg i plaćanje pouzećem = 5700 rsd.

Imao sam mannol u KG-u za 600 rsd po litri, ali samo 10w-40 i 20w-50, a hteo sam da probam ovo 15-50 i jbg, prežaliću 1000 rsd, ali sam miran sa malim servisom do kraja godine iliti nekih 15 000 km.

 

Javljam utiske kako i šta, pre ovoga sam koristio repsol 10-40 fully synthetic.

 

 

0-02-05-944efcf8cdd63a966dd49c28ec8b8aab939f1c4bb201354a3024598f169ed066_9b924e0a10df9e93.jpg

0-02-05-a0a0309254f4994faa56f8f4fc66349b9a1c4a04961c287ecc68daff6167ebf4_f9168da2c4afce89.jpg

0-02-05-f362e6adca232d9e869d1482933754e32ee38c29acbfecbace95964a3953d87e_c4d02823517b06ac.jpg

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1653 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: triumph tiger 1050

Tako je, 593 rsd/litru ako se uzme u kantici od 4litra.

 

Za oko 1000 km ću raditi zamenu, pa javljam prve utiske. 

 

Nego vreme nikako da se unormali, nadam se da ću do početka juna odraditi taj servis.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7131 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja nisam smeo to ulje da uzmem jer ne verujem da sintetika sa estrima može da bude toliko jeftina. Verovatno je polusintetika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1403 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Aj baš me zanima kako se pokazalo u Banditu.

Što kaže Aca, čudno je dobiti sintetiku po toj ceni. Uglavnom se cena po litru kreće od 1300-3000 din.

Ako su na istom nivou kvaliteta, osećam se kao magarac što plaćam više nešto što ne vredi toliko.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1653 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: triumph tiger 1050

 

15 minutes ago, Alekre said:

Ja nisam smeo to ulje da uzmem jer ne verujem da sintetika sa estrima može da bude toliko jeftina. Verovatno je polusintetika.

Pa i da je mineralno, završiće posao u slučaju mog motocikla.

S tim da ću svakako skratiti interval zamene u odnosu na repsol.

 

Kažem videću, uporediću, ako mislim da ne valja, iskoristiću ove dve kantice i tražiti neku treću varijantu.

Našao sam repsol kojim sam bio zadovoljan za 1670 rsd/litri plus poštarina, za motor star 22 godine a konstrukcijski iz osamdesetih, sa xxxxxxxxxx predjenih kilometara i cenom manjom od 2000 evra, nisam hteo da dam te pare za ulje. Možda sam ja ispao glup, ali sam svesno bacio kockice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1653 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: triumph tiger 1050
15 minutes ago, bajker71 said:

Aj baš me zanima kako se pokazalo u Banditu.

Što kaže Aca, čudno je dobiti sintetiku po toj ceni. Uglavnom se cena po litru kreće od 1300-3000 din.

Ako su na istom nivou kvaliteta, osećam se kao magarac što plaćam više nešto što ne vredi toliko.

Ja sam rizikovao, ti nisi, ko je u pravu, znaćemo tamo negde u novembru;).

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4728 postova
Ja sam rizikovao, ti nisi, ko je u pravu, znaćemo tamo negde u novembru.
Ни си се зезнуо, изненадичеш се колко је добар Манол

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2206 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
pre 13 minuta, Krokodilo je napisao:

Ни си се зезнуо, изненадичеш се колко је добар Манолemoji106.png

Steta sto ce da mu napumpaju cenu cim pocne masovnije da se koristi...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1653 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: triumph tiger 1050
1 minute ago, BokyBoy said:

Steta sto ce da mu napumpaju cenu cim pocne masovnije da se koristi...

Shell, repsol,...

 

Sve ista priča.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja