Jump to content

Moto Zajednica

GPS praćenje motora preko telefona

Recommended Posts

  • Ne silazi, 9067 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kod mene u firmi imali smo pracenje skutera ( 50cc ) Teltonika GSM solution uredjajem, laka je ugradnja ali se problem javio u vecoj potrosnji struje samog uredjaja koji veoma brzo isprazni akumulator.

Govorim o akumulatorima za 50cc od 4Ah, predpostavljam da tvoj aku nije ispod 12Ah tako da je 3x veci kapacitet istog.

Ugradnja ovakvog ili slicnog uredjaja u automobil mi je skroz OK dok u skuter mi bas i ne pije vodu jer ne verujem da bi aku izdrzao vise od 2 sezone "maltretiranja" i pitanje je kako bi se odrazilo na regler tj opterecenje-punjenje.

 

Kolega ANIBUS S. nemoj moj post shvatiti licno ili zlonamerno...daleko od toga, ovo je samo moje vidjanje i iskustvo Teltonik uredjaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova

Taj Anubis GPS je cista kradja, au kakve cene.

 

Preko neta moze da naruci GPS tracker za 50 evra, pratis ga preko Android ili iPhone telefona, ubacis SIM karticu i mozes da saljes poruke da se ugasi motor, da se ukljuci sirena itd.

 

@Satelis: Planiram da kupim Beverly, taj akumulator bi bio. Sto se tice potrosnje struje, ne tvrdim, ali mislim da ne bi bila velika, jer GPS uredjaji ne rade konstantno, nego tek kad mi zelimo da ga lociramo. Ono sto bi trosilo struju jeste trazenje signala mreze (SIM kartica), ali ukoliko se izvadi SIM karica uredjaj ne bi morao da trazi mrezu, samim tim ogromna usteda struje. Mada, i kupiti akumulator na dve godine nije neka cena da ti motor bude siguran.

 

A sta mislite na to da se sakrije Android telefon sa GPS-om negde u skuter i da se preko njega prati motor?

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Beverly 300 ie

A šta meni vredi i da imam GPS....za pola sata....sat se rasturi dobar deo motora? Plus, će se "pozajmljivači" odmah uhvatiti za kleme akumulatora i gledati gde sve idu žice. I da lociram motor, šta mogu da uradim? Skupim ortake iz kraja (argumente) pa da odemo u grupnu posetu??? O policiji ne biK da polemišem ovom prilikom. Mislim da je mnogo bolje rešenje neko vezivanje, cementiranje, armiranje za neku masivnu nepokretnost!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: yamaha FJ1200

Kod mene u firmi imali smo pracenje skutera ( 50cc ) Teltonika GSM solution uredjajem, laka je ugradnja ali se problem javio u vecoj potrosnji struje samog uredjaja koji veoma brzo isprazni akumulator.

Govorim o akumulatorima za 50cc od 4Ah, predpostavljam da tvoj aku nije ispod 12Ah tako da je 3x veci kapacitet istog.

Ugradnja ovakvog ili slicnog uredjaja u automobil mi je skroz OK dok u skuter mi bas i ne pije vodu jer ne verujem da bi aku izdrzao vise od 2 sezone "maltretiranja" i pitanje je kako bi se odrazilo na regler tj opterecenje-punjenje.

 

Kolega ANIBUS S. nemoj moj post shvatiti licno ili zlonamerno...daleko od toga, ovo je samo moje vidjanje i iskustvo Teltonik uredjaja.

možda uređaji nisu bili dobro programirani?Ja isti uređaj imam i u skuteru :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Evo ti ovo..ja sam hteo da porucim a ima i kod nas http://www.ebay.com/...1abed1d&vxp=mtr

 

 

Topla preporuka da ovo gore zaboravi....testirano i isprobano više GPS uređaja za praćenje i do sada nijedan nije udovoljio zahtevima.....

 

Največi problem je praznjenje baterije....a to kod ovih "jeftinih" ne možeš isprogramirati. Noviji uređaji imaju takozvani "shock sensor" ili "tremble sensor", koji aktivira pračenje samo kada se motor pomera, ostalo vreme uređaj "spava", pa mu zato i potrošnja ode na 1-5mA....u radu nijedan uređaj do sada nije vukao manje od 35mA, pa čak do 150mA. Nije problem ako se motor koristi svaki dan, ali je problem ako motor odstoji recimo 14 dana....onda je mrka kapa....

 

trenutno mi je interesantan OVAJ uređaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja