Jump to content

Moto Zajednica

Durmitore , visoka planino...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Lokacija: Šabac

Približava se 1. maj, dosta slobodnih dana, treba to iskoristiti. Bilo je raznih opcija i na kraju je preovladala ova.

Durmitor, prelepa planina. Bio sam dva puta, a i obećao sam kćerki da ćemo ići, pa da se to obećanje ispuni.

Jutarnji sati, mašine isterane. Kao tinejdžer uzbuđen, prva vožnja ove godine...

dscn1956q.jpg

 

Spremanje stvari, pakovanje kofera i na benzinsku pumpu da se doduvaju gume prednja sa 2,2 na 2,5 i zadnja sa 2,5 na 2,9,

lepo piše, pa da se to ispuni...

 

dscn1957yu.jpg

 

Lagana vožnjica i prva pauza već u Valjevu i kafica i uštipci u kafeu Korner. Prolazi vozač na Africi i javlja se , mi naravno

odmahujemo...

Za 2 min. vraća se, zaustavlja se i postavlja pitanje ili konstataciju... tata i kćerka... aaaa ...profesor momir na forumu...

potvrđujemo, kratko se ispričamo... prijatno smo iznenađeni i veliki pozdrav za Libera, tako mu je nik nejm na forumu...

 

 

dscn1958v.jpg

 

Vožnjica preko Bukova i pauzica na Divčibarama, na Kaoni da se to protegnu noge... hehehe

 

dscn1959y.jpg

 

Zatim laganica i pauzica u Užicu i kafica sa mojim drugom Kostom...

 

 

dscn1960i.jpg

 

Lepa vožnja preko Zlatibora, mada već počinje vetar da duva, tako da ne idemo preko 80... lepa priroda, lep pogled...

Sledeća pauza kod Kokinog broda i divna riblja čorba (PREPORUČUJEM).. Divan pogled sa terase restorana...

 

dscn1963p.jpg

 

Dalje nastavljamo prema Novoj Varoši i u Prijepolju skrećemo desno prama Pljevlju, tj prema granici sa Crnom gorom...

UPOZORENJE: vodite računa, vozači iz suprotnog pravca strašno seku krivine i to je redovna praksa.

U jednoj krivini nam je tip sa nekim crnim autom, svojim levim točkom išao u ravni sa našim levim točkom. u zadnjem trenutku

smo pobegli skroz desno i prošli, hvala bogu bez problema...

 

dscn1969q.jpg

 

Granica sa Crnom Gorom... kolona duga bar jedno 2km. ... druga , polako i zaobolazi, ovo je samo deo kolone...

niko se nije bunio, tako da smo stali iza desetog auta, da nas ipak policajac ne vratio nazad... i sve je prošlo ok. ...

 

dscn1980x.jpg

 

Put prema Đurđevića Tari lep, mada se ponovo pojavio vetar, tako da smo vozili skroz oprazno...

Pogled sa mosta i na most impozantan... sve ovo je napravljeno u neka srećnija vremena...

 

dscn1986b.jpg

 

Posle kratke pauze, uspon prema Žabljaku i prvi susret sa Durmitorom, prekrivenog snegom...

Fotografija prikazuje samo deo ugođaja...

 

 

dscn1992a.jpg

 

Smeštaj u apartmanima u narandžastim zgradama na samom ulasku u Žabljak. Cena korektna, po 10 e. po osobi...

izbor je veliki i možete da nađete ponudu i na internetu, a ako i ne ima turist biro u centru mesta tako da nije problem...

Sređivanje i popodnevna šetnja oko Crnog jezera...

 

dscn1997x.jpg

 

NASTAVAK SLEDI: :)

ne vredi idemO na moto skup u S. Mitrovicu... nisam bio prošle godine a i svira moja omiljena grupa... YU grupa...

POZDRAV... :)

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

iako sam vozio ovu rutu, uvek mi je zanimljivo procitati utiske i iskustva drugih :takoje:

Nema sta, otvorili ste sezonu na najbolji nacin :aha::moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Lokacija: Šabac

E pa da nastavimo. Moto skup u S. Mitrovici, sinoć. Dosta naroda, verovatno će večeras, subota, biti još više.

YU grupa na visini zadatka, muzika za sve generacije. Pa sad da nastavim sa putopisom...

Snega kolko oš, iako je skoro 1 maj.

 

dscn2001o.jpg

 

Probali smo da obiđemo krug oko Crnog jezera ali nismo mogli, zbog vodopada Čelinje, koji je išao preko staze oko jezera.

 

dscn2003in.jpg

 

U centru Žabljaka imate dve velike samoposluge Maxi i Volim, tako da se možete snabdeti hranom, po cenama kao kod nas. Večera, spavanje, doručak pa sledeći dan vozanje do skijališta Savin kuk, a i prilika da vidimo Durmitor sa druge strane.

 

dscn2007wg.jpg

 

Na putu možete da vidite i stada krava i nije baš jednostavno kad se okrene i pogleda vas baš kao ova...

 

dscn2014j.jpg

 

Došli smo do skijališta, koje je izgledalo poprilično zapušteno. Vodi se da mu treba jedan ozbiljniji remont.

Na vrhu se vidi žičara i staza koja je naj strmija u ovom delu skijaškog podneblja.

 

dscn2017hs.jpg

 

Posle podne se opet vraćamo do Crnog jezera.

 

dscn2018t.jpg

 

Šta reći, priroda fantastična, vazduh, prosto mlečan. Ne možeš da ga se nadišeš...

 

dscn2021x.jpg

 

Bio je tu i neki čamac i ponton pa smo se malo ljuljuškali... Sledeći put, obavezno iznajmljiujemo čamac.

Sigurno je super osećaj. Odeš na planinu i voziš se u čamcu... hehhe

 

dscn2028n.jpg

 

Posle šetnje, večera, po ćerkinom izboru, naravno pizza. U centru ima par restorana, pa možete odabrati šta vam odgovara.

Sledeći dan smo planirali da obiđemo Pivsko jezero pa smo se uputili prema Šavniku i Nikšiću...

Put san snova, mada često zna da bude i policije sa radarom...

 

dscn2032c.jpg

 

Na jednom mestu sneg pored puta. Kad ga sada ima ovoliko, mogu da zamislim, koliko ga je bilo preko zime...

 

dscn2039d.jpg

 

Put do Šavnika je san snova, od Šavnika počinje mučenje, oštre krivine, toliko da sam negde morao da ubacujem i u prvu...

Dosta i tunela , ali sređenih.

 

dscn2042m.jpg

 

Napokon stižemo do Pivskog jezera... Prvi utisak je da je ovaj deo sveta totalno skrenut sa svih puteva. Viđali smo druge motoriste,

uglavnom bmw- ove adventure i domaći živalj. Put loš, dosta rizle, često radovi na putu, tuneli ne osvetljeni, ali priroda fantastična... :)

 

dscn2048g.jpg

 

Aaaa da, skinite naočari za sunce, kad budete ulazili u tunele. Totalno su ne osvetljeni...

 

dscn2057b.jpg

 

Uživanje, lagana vožnjica i dolazak do granice C.G. sa Republikom Srpskom. ... E tada počinje pakao... Put uzan, sa strane odlokan.

Ovde nema ni domaćeg življa, samo oni koji su se uputili na rafting... Mislim da smo postavili rekord, vožnje u 2 brzini... 22 km do Srbinja. ... :(

Na pojedinim mestima, ostaci asfalta skinuti do makadama... jbg

 

dscn2067s.jpg

 

U Srbinju kafica, pa preko Goražda , Ustiprače do Višegrada... I ono što smo nameravali, da obiđemo... Andrića grad...

 

dscn2082b.jpg

 

MESTO KOJE SVAKAKO TREBATE OBIĆI... još je to samo deo onoga što je zamišljeno, ali ima nekako svoju dušu i to što je izgrađeno je predivno.

Na kraju veličamo svoju kulturu i imamo nobelovca... Ivu Andrića... I evo me u ulici koja nosi naziv... Mlade Bosne... ne možemo mi Srbi mirni... hehe

 

dscn2083g.jpg

 

Žao mi je smo što nismo išli u bioskop, koji je kao u svetskim metropolama. Posle super klope, opet po ćerkinom izboru pizza :(, ali ovaj put je stvarno bila super, nastavljamo prema granici prema Užicu, preko Mokre gora...

 

dscn2085k.jpg

 

VODITE RAČUNA... od Višegrada do granice, ima patrola, nekad sa radarom... sada su ispred mene zaustavili kamion... :(

I tako polako, do Užica, do moga druga Koste, koji nama je doneo sprej za lanac, jer sam ja zaboravio svoj , a polako smo prelazili 6-sto i neki km. ...

Posle pauzice, prema Valjevu i stižemo podosta kasno oko 11h i opet kafe ,,Korner,,... :) ...

 

dscn2087v.jpg

 

Kući u Šabac stižemo oko pola dva. Dosta kasno, ali eto, malo i noćne vožnje... Ma ipak smo trebali u Višegradu da idemo u bioskop... :)

Ukupno, oko 830 km, lepa vožnja za otvaranje sezone... ;)

E pa eto, pozdrav i sretan put i ugodnu vožnju želim svima... :) :) :)

I nadam se, da ćete naći neku korisnu informaciju i za vaša putovanja, ako se budete uputili ovim predelima... :)

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dva tocka...All my life, 358 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Raptor-4 tocka...Piaggio Beverly 500... Suzuki DR 650...Aprilia Atlantic 250... Honda Deauville Nt700

Svaka cast profesore.....

I Sam mastam o tome kada mi cera poraste da pravimo ovakve ture....ima tek 6. Godina a vec obozava motocikle.

 

Jos jednom odlicna tura.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

E sad,... kad si već prošao visoke planine, mogao bih da dođeš na nulu, na more... mi smo u Umagu sledeće sedmice - četvrtak i petak - obilazak istarskih vinskih podruma pod "vodstvom i nadzorom" organizatora skupa. 2cirka1.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Lokacija: Šabac

Hvala... :)

 

daywalker

vozanje sa ćerkom je ugođaj, žena nekad zna i da zakera, a sa ćerkom je uživancija... :)

 

djiha

lep početak... :)

verovatno od tih ,,dužih,, vožnji mogao bi Ulcinj, moto skup da bude opcija... more, velika ili mala plaža, nema gužve, cene ok, nema putarina i sl.

razmisli...

 

Tomo B

Umag možda sledeće godine, obaveze, upis na faks i tako... bože zdravlja biće... :) veliki pozdrav...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Profesore svaka čast, znaš da od puta napraviš uživanje i naravno da nama preneseš.

Kada vidim kako lepo opisuješ predele zažalim što mi je drum 15 godina bio posao i tu sam izgleda izgubio tu sposobnost, da na put gledam tim očima.

Meni se predeli svide, ali to je samo trenutno(dok ih gledam), nastavljam dalje, ne razmišljajući o njima već samo o sledećem odredištu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Vračar
  • Motocikl: V-Stom 650 (C7)

lepo... super konstatacija -zena zna da zakera, sa cerkom je vrh.

 

Jedva cekam da i moja cera poraste, mada ima malo vise da se ceka...(samo jos 11 god)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Lokacija: Šabac

Sparki, Mungos...

hvala... :)

Kad god mogu čitam putopise i oni su mi nepresušni izvor ideja i Informacija za moja putovanja...

Ako sam nekoga zainteresovao , nešto sam i uradio... :)

 

Ivane slažem se... hehe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Odlican izbor za voznju, obisao taj kraj i motorom i kolima, uvek je bilo zanimljivo. Fin putopis, pravi za otvaranje sezone ! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Šamac, Republika Srpska, BiH
  • Motocikl: Yamaha XJR 1200

Durmitor me jako privlači, u planu je definitivno tako da mi je svaki putopis sa tog područja posebno interesantan. A putovanje oca i ćerke je opet nešto veoma simpatično, i ja imam ćerku, doduše još je mala, ali ko zna, možda ćemo i mi nekad ovako...

 

Pozdrav za vas dvoje i srećno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Lokacija: Šabac

Čančar...

Durmitor je destinacija koju definitivno treba staviti u plan svojih putovanja...

RAZLOZI...

Lepo putovanje, kroz lepu prirodu i predele...

Dobri putevi, uglavnom...

Netaknuta priroda u samom nacionalnom parku Durmitor...

Cene smeštaja pristupačne...za 10 e. prenoćište

Osećate se prijatno i dobro došli ste među narodom...

I tako moglo bi do sutra, ali ako niste, obiđite ovu lokaciju...

I ponesite zimsku garderobu, iako je leto i toplo iz mesta odakle polazite, ipak je ovo planina... ;)

Pozz... :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja