Jump to content

Moto Zajednica

2. Moto GP Austin USA

Recommended Posts

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Šteta što je Lorenzo onako loše startovao, da im se umešao moglo je malo zanimljivije da bude. Makar u početku.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Pitam se da li u Pedrosinom ugovoru postoji klauzula kojom ga mogu prebaciti u satelitski tim? Zauzima mesto nekom Calu ili Bradlu koji bi pocepali na fabričkoj Hondi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

U Spaniji bi trebalo da bude mnogo bolje za Yamahu.

Ovde je jako dosla do izrazaja Hondina tehnicka nadmocnost, koja na pistama gde nema toliko pravaca i sporih krivina posle kojih treba brzo i jako zavrnuti gas nije tako znacajna.

Upravo slusam Lorenza koji prica da su se igrali sa menjacem kako bi koliko toliko parirali Hondi...i jednostavno nije moglo bolje. Znali su kaze od samog pocetka (mozda jos i od testova) da ovde nece biti lako, ali da se nada da ce vec sledeci put situacija biti bitno drugacija, jer se Jerez po svojoj konfiguraciji mnogo bolje slaze sa njegovim (Yamahinim) karakteristika. To je naravno teorija i brojke, ali ne sumnjam da ce dati sve od sebe (i ovaj put je sigurno to uradio) da on bude taj za koga ce svirati (opet) spanska himna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Pitam se da li u Pedrosinom ugovoru postoji klauzula kojom ga mogu prebaciti u satelitski tim?

 

Ne postoji, ima ugovor do kraja sledeće godine pa makar bio i iza... znate već koga

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2081 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Mislim da je Repsol pronasao novog Alexa Criville-a u Pedrosi... Drugi slave a on skuplja poene i otkida konkurentima kad je najvaznije. Isto tako je i Alex radio i na kraju 1999 kada se Doohan skrsio osvoio je titulu. Posle toga do 2001 bio 8 i 9 u sampionatu

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2891 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Što se mene tiče vrhunac današnje trke mi je Espargaro. Čovek je sabio 2 prototipa. Skidam kapu. Doduše skidam i Kalu. Što se ostalih tiče, očekivano. Ništa više i ništa manje. S obzirom koliko Gp trke znaju da budu dosadne ova i nije tako loša mada ako se poredi sa SBK ili nekim ranijim Gp-ovima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ovde je jako dosla do izrazaja Hondina tehnicka nadmocnost, koja na pistama gde nema toliko pravaca i sporih krivina posle kojih treba brzo i jako zavrnuti gas nije tako znacajna.

 

Nisam siguran da sam te dobro razumeo, ali jos na testiranju je receno da Honde na COTA imaju prednost bas zbog nekoliko jakih kocenja i jakih ubrzanja posle toga. Kako rece Nakamoto, u Hondi smatraju da su se izjednacili sa Yamahama u kocenju i stabilnosti kroz krivinu, a i dalje imaju prednost u snaznijem motoru i (mnogo) boljem menjacu sto je u Amerikama i napravilo ovoliku razliku.

 

Da napomenemo i pravilo od samo 5 motora po sezoni, a Yamaha nije mogla da parira Hodni u drugom delu prvenstva ni sa sest motora.

 

Ja i dalje mislim da Pedrosa ima za nijansu vise sansi do titule od Markeza. Naravno, ako je ne uzme Lorenco :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Čestitam Lalajku i To cranku na Rosijevoj slabijoj vožnji i plasmanu. Nema veze ko je prvi, drugi i treći sve dok nije ON :moto3:

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5238 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Kako rece Nakamoto, u Hondi smatraju da su se izjednacili sa Yamahama u kocenju i stabilnosti kroz krivinu, a i dalje imaju prednost u snaznijem motoru i (mnogo) boljem menjacu sto je u Amerikama i napravilo ovoliku razliku.

 

 

Vidjelo se u prosloj trci hehe a i bogami i sledecoj :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSXR K9 1000 ccm

Rossi pokunjeno u garažu... nisam siguran da je tako loše prošao.. mogao je lako i iza DOV-a da završi.

 

Ne znam dal smo gledali istu trku... Ako je 6s razlike malo onda je to tacno... Btw, 46 je imao neki problem sa motorom sto se videlo po reakcijama u boksu nakon zavrsene trke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Čestitam Lalajku i To cranku na Rosijevoj slabijoj vožnji i plasmanu. Nema veze ko je prvi, drugi i treći sve dok nije ON :moto3:

 

Hvala, hvala! Ali ovde pricamo o najboljima a ne o Rosiju :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova

Markez je ovom pobedom pokazao da ce svi morati ozbiljno da ga shvate. I to vec na sledecoj trci.

 

Za Lorenca se ne brinem. On je kao robot.

 

Pedroza ce morati mnogo da radi. Ipak, ja verujem da on moze da se "nosi" sa Markezom. Bar ove godine.

 

Rosi je u slicnoj poziciji kao Pedroza. Nema vise "izgovora", mora od starta da bude i vise nego dobar.

 

P.S. MM je imao i srece. Druga trka i staza koja je nova za sve, a posebno "lezi" Hondama. Mislim da je i to vazno, za njegovo samopouzdanje, jer cisto sumnjam da bi izasao kao pobednik da mu je Lorenco bio protivnik.

 

Ono sto bi sve trebalo da brine je cinjenica da on mnogo brzo uci.

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ma dobar je on za drugog vozaca Repsola, ne moze da ugrozi Markeza a moze ponekad da mu cuva ledja.

Pa to je li-la... danas je, nenamerno, pomogao MAQ-u a negde, isto tako, može da mu uzme bodove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • jedan od DDMZ, 805 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R, gsx R

I mene odusevljava Marquez :) a za ovih 15 dana sam se setio bar 20 puta Jeremije koji je prvo 2 godine podesavao Dukatija, pa se onda vadio da je to potpuno drugi koncept, ne moze da se podesi, bla bla... a evo sad ima muku da podesi i "svoju" Yamahu?!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Dorcol
  • Motocikl: zx12r

Kretenizam one dvojice je potpuno metastazirao ! To sam shvatio danas jer nisam mogao da gledam u tv, vec sam samo slusao. Bilo je jezivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5348 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Ova staza nije baš podesna za veličanje Markezovog lika i djela, šupak je dobar, ali vidjećemo kako će ići na drugim stazama. Samo moram da priznam, da ih je ovdje poderao, još onako na finjaka, čisto, da čistije ne može oprao hobita, svaka čast. Lorenzo standardno dobar, onda idu dva ludaka, pa Rossi. I da, Espargaro, bravo ti ga, bravo.

 

Momento, nikako se ne slažem, da su Rossi i Pedrosa u istom sosu, Rossi je BIO mlada nada, i OSVAJAO titule, a ovaj bio vječiti pretendent na titulu. Sada je Rossi eto drugi vozač, a Pedrosa prvi vozač tima. I već mu je do sada ova sezona bolja od prethodne, sad što bi Vale htio da bude uvijek na podijumu, pogotovo poslije tolikog posta, e to ne može baš uvijek. Polako, ima još trka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ovde je jako dosla do izrazaja Hondina tehnicka nadmocnost, koja na pistama gde nema toliko pravaca i sporih krivina posle kojih treba brzo i jako zavrnuti gas nije tako znacajna.

 

Nisam siguran da sam te dobro razumeo, ali jos na testiranju je receno da Honde na COTA imaju prednost bas zbog nekoliko jakih kocenja i jakih ubrzanja posle toga. Kako rece Nakamoto, u Hondi smatraju da su se izjednacili sa Yamahama u kocenju i stabilnosti kroz krivinu, a i dalje imaju prednost u snaznijem motoru i (mnogo) boljem menjacu sto je u Amerikama i napravilo ovoliku razliku.

 

Da napomenemo i pravilo od samo 5 motora po sezoni, a Yamaha nije mogla da parira Hodni u drugom delu prvenstva ni sa sest motora.

 

Ja i dalje mislim da Pedrosa ima za nijansu vise sansi do titule od Markeza. Naravno, ako je ne uzme Lorenco :)

Mozda se nisam dobro izrazio, ali si eto i ti (i Nakamoto) rekao prakticno istu stvar. Yamaha nije u stanju nakon prolaska kroz sporu krivinu, u ubrzanju koje sledi odmah zatim, da kvalitetno prenese snagu preko tocka na asvalt. Vozaci se prostim recnikom obicno zale na nedostatak gripa...ali je problem mnogo ozbiljniji i trebalo bi raditi na konstrukciji novih komponenti unutar agregata. Nije dovoljno samo menjati zupcanike menjaca i lancanike.

 

Bilo je i vesti vezanih za Dukati, koji punom parom radi na projektu novog bajka. Prve novotarije bi mogle da se "vide" na masini koja ce voziti trku u Assenu. Dukati se lagano sprema, sa novim inzinjerima, da kompletno zameni postojeci motocikl i da sto spremnije udje u novu sezonu, koristeci dobar deo ovogodisnjih trkanja kao test.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

Mislim da Ducati moze da profitira u trci zbog Dovija. Hayden postao prodavac satova od soma evra.

Malo sam se za**bo u vezi Dovija kad je presao u crvene.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2891 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Ducati od 4 vozaca sada kao kvalitetnog ima samo Dovija (iako ce on za mene do daljnjeg biti "samo 4") i eventualno Ianonea za godinu ili 2 (mada me ni on nije nesto posebno odusevljavao u moto 2). Ameri su pukli, Niki nikad nije bio nesto posebno dok Spies svakom trkom zakopava sebe sve dublje i dublje. Trebace njima jos jedan kvalitetan vozac za vece domete, mozda Kal ili neki Espargaro...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja