Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

To je ranije bila kafana Topola, ujedno i "restoran drustvene ishrane". Onda je sve moguce propalo pa je vlasnik cini mi se iz Arandjelovca. U pocetku je radio lepo, sve je unutra bilo domace od mezetluka do kolaca ali kako su poceli da dolaze sa luksuznim automobilima sve se promenilo. I odnos se promenio, u povratku kuci iz grada lupamo na vrata da otvore, da dodamo jos po koju... Sada bi nas verovatno pohapsili i ispred dvorista, da ne ulazimo unutra.

 

U pravu si Peco, vreme je jako gadno i pored toga sto je gore uvak gadno. Na severu nema sunca nikada pa se evo u Berlinu suncam i upijam sve zrake. Trenutno sam od Interneta dosao u Muzeju Komunikacija, video sam Zid i Americki checkpoint, prelaz iz Istocnog u Zapadni Berlin a sada idem dusu da zadovoljim: Muzej Motocikala iz DDR-a.

 

I to je to, u jedan dan nemoze vise da stane.

 

Boki, kad se selis? I gde, u koji kraj? Tamo je i radnja?

 

Auuu koliko sam odsutan, svasta se izdesavalo.

 

Vozim ja tako i razmisljam kako nisam sreo nijednog MZ-a a prosao sam Nemacku do vrha. Onda se setim kako i kod nas nemoze da se nadje na auto putu, treba zaci u gradove. I taman ja tako kad ono u Berlinu tras, ETZ 150, ispred prodavnice, vozi ga covek.

 

Ovde je podela izgleda smo fizicki uklonjena dok su vatreni pobornici ostali svaki na svojoj strani. Kult Trabanta se neguje, DDr majce i suveniri na svakom koraku, Zapadnjaci mrze Merkelovu jer je iz Istocne Nemacke...

 

Ma idem da vidim sta ima u tom muzeju motocikala DDR-a!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ima fotki samo ovako po hotelskim holovima nemogu da kacim...

 

Nego, Muzej motocikala DDR-a je ustvari nas muzej, MZ i Simson ali verovatno zbog brenda, zastite koriscenja i sl. ima drugaciji naziv.

 

Kakva riznica!!! :care::care::care:

 

Muzej predstavlja kolekciju motora koja je u privatnom vlasnistvu. Upisao sam nas u knjigu utisaka kao MZ fan klub Srbija MZ Svet (MZ World) i ostavio adresu.

 

A u muzeju pozamasan deo sa nekim nazivom koji neznam sta znaci. Pitam sta je a tip kaze da su to delovi koji stoje iza garaze, nije za djubre nego za kupusanje.

 

Ih, eksponat je ali ja onako iz daljine vidim da tu ima sta da se probere. :moto3:

 

Peco, sutra krecem za Bec iako najavljuju kisu sa grmljavinama. Javicu ti se kada stignem, sutra ili ako se smrznem pa ne izadjem iz kreveta onda prekosutra.

 

Pa da vidimo te Becke frajle majku mu. I one da vide nas, nego sta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Tako jadnog i pokislog, putem namucenog Solunca? Nemoj nas brukati kod Beckih frajli, do sada smo imali pozitivan status kod istih...ha-ha.Ne dozvoli da bude ona penzionerska: ...a sada, oslabile ruke......:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: wien
  • Motocikl: mz es 175/2 bmw r1200 c indipendet

Stigao sam u Bec i evo me kod Pece. Prvi put od kako sam otisao od kuce pijem pravu kafu.

 

I nasli samo zanimaciju, motorce je kao iz radnje pa oko njega ovamo i onamo.

 

Peca je super sredio radni prostor, ima uslove za odrzavanje i samo pici, glanca i vozika se. To je ovde raritet, stvarno je retkost i motor mnogo vredi.

 

Jedino sto placa delove onoliko koliko ovde kostaju, skupo je to za nas ali eto, ko voli onda eto, placa... Evo prica mi vec pola sata sta je sve i koliko platio, nemogu da se saberem.

 

Toliko za sada.

 

Pozdrav,

 

Peca i Vuja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Evo mene,tu sam,pratim ja Vujo tvoje putesestvije,svaka cast.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Stigao sam kući.

 

Žao mi je što sam prošao pored Budimpešte a nisam svratio. I sa Pecom sam o tome pričao, da se provozamo do Budimpešte a i on bi došao, na pola puta je.

 

Ima li zainteresovanih?

 

Nije hitno, dok se mi izdogovaramo, ihihiiii...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Stvarno Vujo... nestrpljivi smo da vidimo "foto-putopis"... bitno je da si nam se vratio ziv i zdrav, odmori se, druzi se sa decom, pa navali na upload... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Imam 8 DV kaseta, tri kartice sa Go Pro kamere od 4GB i oko 6 GB fotografija.

 

Nego što me kod kuće sačekao haos, nerešeno pitanje sa poslom, selidba, neispravan auto, neregistrovan Crnac, drugo dete polazi u školu...

 

A trebao bih da napravim putopis što pre.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Braco MZ-jasi red je sa Vama da podelim novost...

Kupih Hondu cb750 super sport iz '75 godine!

Masina u solidnom stanju, treba poraditi na kozmetici. Zima ide pa ce biti dosta posla hehehe...

Zbog pozajmice radi kupovine Honde, voljeni MZ bobber mora na dobos :'( ali sta da se radi, idemo dalje, mogucnosti za oba motora nemam tako da ...

 

RRvsb_dsc3124resize.jpg

 

Ziveli...!!

 

P.S. Ja sam i dalje u MZ svetu!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Cestitam , imao sam jednu takvu, tamo negde 97 - me godine, samo je moja bila cini mi se 1982 godiste . :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja