Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: nis - bela crkva
  • Motocikl: voshod 3m, moto guzzi falcone

da obavestim bracu mzjase koji su bili na skupu u pa da ce slike biti cim ovo djubre od interneta dozvoli. nesto nece ni na fejs ni preko imageshacka dca se uploaduje, ne znam koj mu je rog... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251
  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Hotel sam rezervisao karticom a platiću ga istom kada budem došao.

 

Sada sam u Poreču.

 

Sat vremena mi je trebalo da izađem iz Beograda sa onolikom motorčinom, potpuno je beskoristan u gradu, gužvi, Gazeli... Mogao sam da poginem na polasku, na Karaburmi, jer je "dama" izgebavala rupe i šminkala se dok je vozila. Nisam ni znao da je "izbegavanje rupa" dozvoljen način za ubistvo motocikliste ali mi je sve objasnila pa sam eto, i od nje nešto naučio.

 

Po Srbiji se rade putevi a isto je i u Hrvatskoj. Međutim oni to rade drugačije, rade kompeltno pa je dobar deo pumpi zatvoren jer ih renoviraju kada je već prilaz zbog radova na putu nemoguć. To me je nateralo da odem do Bosanske Gradiške po benzin jer ovaj motor nema nikakvu autonomiju u vožnji, malo se kilometara pređe sa rezervoarom. MZ em malo troši em mu staje skoro isto goriva pa kad putuješ ne misliš dok sada moram stalno da blenem u merač goriva. 200 km se pređe jako brzo i to je to, traži pumpu. Do Zagreba je dosadno i šaraju radari ali od Karlovca je put veličanstven sa obiljem tunela i vijadukta. Tu deonicu niko ne vozi ispod 150 samo policija ne dira jer je valjda svima u interesu da što pre izađu iz klimatski zajebanog Gorskog Kotara.

 

Na jednom odmorištu u Slavoniji video sam motor dok sam prolazio pa sam se vratio da vidim ko je. Tip sa devojkom iz "Brothersa", idu u Pulu pa smo malo popričali. Kaže mi da je Floyd kod njih u klubu kao i Veliki Štrumf. Bio sam skoro bez goriva a nismo imali crevo da iščupamo iz njegovog Viraga tako da me je sproveo do granibe sa Bosnom. Tu komplikacija, pasoš, carina... a ja samo prelazim zbog pumpe, baš sam se namaltretirao i izgubio nekih sat vremena da bih napunio motor.

 

Vozio sam brzo jer sam žurio zbog prognoze, najavljivali su kišu ali su se na sreću prevarili. Iz Luisa sam porudžbinom kupio merač temperature i to se pokazalo kao korsna stvar jer pokazuje temperaturu na motoru, onu kojoj smo izloženi a ne nekog vazduha okolo. U Beogradu po gužvetini ide na 46 pa 48 i na kraju ništa, prazan dispelj jer meri do 50 stepeni, više nemože. A onda oscilacije: penjem se na brda po Gorskom Kotaru, dole imam 34 ali pri velikoj brzini za kratko vreme dolazim na vrh gde je 21 do 22. Neverovatne oscilacije i to svaki čas, nemam poima kako da se obučem, ili umirem od vrućine ili od hladnoće, pa tako ceo dan.

 

Ali kad se sve sabere smrzo sam se od te igre vruće hladno. Sada sam naumio da spavam na plaži, na suncu, da se akumuliram toplotom jer sutra idem dalje za Milano. Pokušaću da izbegnem auto put kroz Sloveniju jer imam malo parče odavde iz Istre pa je šteta da plaćam 10 evra vinjetu za nedelju dana kada ću proći to parče za pola sata.

 

U Istri ima Srba turista i koliko vidim svi su prezadovoljni. Tokom puta i na bezbroj mesta na kojima sam stajao nisam imao nikakvih problema mada su mi se svi prvo obraćali na Nemačkom a onda se iznenade kada progovorim. Šta ih je navodilo na zaključak da sam Švaba neznam, kosa, fizionomija, veliki motor, ko zna?

 

Kada već pominjem motore onda su Italijani za respect. Motori bez obzira da li su veliki ili ne, svi odreda su novi sa kompletnom opremom. Lova. I dobre navike prouzrokovane dobrim standardom, ono što mi zbog političkih lopovčina nemamo: reši čovek da vozi motor pa kupi nov. Uz motor mu treba i oprema i to naravno kupi novo. Nedostaju mu koferi, nosači... pa ode kod dilera i pokupuje svu dodatnu opremu jer je procenio da je potrebna. Ako se negde i zajebe nema veze, leba ne traži, možda će zatrebati jednog dana, neka stoji.

 

Možda je moj utisak pogrešan jer i Italijani imaju put dovde pa verovatno viđam samo bolje motore, one koji su opremljeni za puteve. Videćemo sutra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Sta da ti kazem sto se tice izbora motorcikla,bio je pogresan na prvu loptu ali nismo tu da ti solimo pamet, mlad si , zivot je pred tobom a motorcikli su promenjiva roba.Sto bi rekao neki pevac: “jedan za drugim, takav zivot je moj”…naravno, mislim na motorcikle.

 

Sto se tice obracanja lokalnog stanovnistva tebi na nemackom jeziku, licis ti malo na svabu, sto jest`-jes``

 

 

http://www.youtube.c...h?v=5mqUJDDi_Rg

 

:zdravo::zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Eto me u Milanu. Vreme je bilo ruzno, jedva sam pobegao od kise koja me jurila od Poreca do Venecije.

 

Italijani gaze kola po auto putevima onoliko koliko mogu da idu. Autostrade su super ali je guzva prevelika, jeste da ima 4 trake ali su sve pune. Kolona u koju sam upao bila je duga oko 20 km, nezamislivo nesto, nisam se nadao. Motorom sam prosao brze a bilo mi je zao ljudi koji su u kolima, cemu oni da se nadaju, ni napred ni nazad...

 

Ipak, kultura, niko ne psuje zbog toga, strpljivo cekaju a ne kao na Gazeli...

 

Uz Boziju pomoc sutra cu stici u Bazel.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

U Bazelu sam i sutra idem za Dortmund. Video sam Alpe koji su fantasticni...

 

Nego ljudi gde nam je Deki? I Cika Dule se ne javlja odavno.

 

Ajde ako je neko pri telefonu neka okrene, da vidimo treba li nesto. Da znamo da je sve uredu pa javice se...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Mislim da si zamenio teze, mi treba da pazimo na tebe a ne ti na nas.Ti si definitivno u vecem problemu, sam u svetu i to tudjem, kapitalisticko-anarhisticko-fasistickom...majku ti Boziju...cuvamo te kao zenicu oka svoga i ne damo Jajce!

Cekamo te da se vratis i primis zvanicno priznanje: "Svetski covek" II reda sa srebrnim vencem. To je za putne uspehe vezane za Evropu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

U Bazelu sam i sutra idem za Dortmund. Video sam Alpe koji su fantasticni...

 

Nego ljudi gde nam je Deki? I Cika Dule se ne javlja odavno.

 

Ajde ako je neko pri telefonu neka okrene, da vidimo treba li nesto. Da znamo da je sve uredu pa javice se...

Ako si mislio :"da li treba nesto" za MZ !? eto treba , pa jos ako ima i moze , sitnica je. Eto prije neku noc u sred mraka mi iskocio osigurac na Mastifu .Skidanje sedista zbog promene tog osiguraca nije proslo bez posledica tj. izgubih maticu sa podloskom koja pricvrscava sediste ( prednji deo) .

Sve u svemu , ako se to moze dobiti - kupiti ? pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Vujo ako sva ova "putesestvija" ne upotpunis jednom foto reportazom kada se vratis, nista nisi uradio :)

Zelim ti udobno i suvo putovanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Zar sumnjas u izvestaj skribomana kao sto je Vuja.Citacemo do sledece nove godine, ne brini.:zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: wien
  • Motocikl: mz es 175/2 bmw r1200 c indipendet

uf dobro je , stigo si , malo sam se zabrinuo dva dana se ne javljas sad je ok , javi se gde si nemoj da me sekiras

U Bazelu sam i sutra idem za Dortmund. Video sam Alpe koji su fantasticni...

 

Nego ljudi gde nam je Deki? I Cika Dule se ne javlja odavno.

 

Ajde ako je neko pri telefonu neka okrene, da vidimo treba li nesto. Da znamo da je sve uredu pa javice se...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Postoje 3 namotaja za svetlo(veca) i jedan (manji) za varnicu - obicno taj strada jer je opterecen . Svi su na prsenastom nosacu koji je i pik-ap(davac signala varnice)

A da ima , ima ! :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

U Bazelu sam i sutra idem za Dortmund. Video sam Alpe koji su fantasticni...

 

Nego ljudi gde nam je Deki? I Cika Dule se ne javlja odavno.

 

Ajde ako je neko pri telefonu neka okrene, da vidimo treba li nesto. Da znamo da je sve uredu pa javice se...

Ako si mislio :"da li treba nesto" za MZ !? eto treba , pa jos ako ima i moze , sitnica je. Eto prije neku noc u sred mraka mi iskocio osigurac na Mastifu .Skidanje sedista zbog promene tog osiguraca nije proslo bez posledica tj. izgubih maticu sa podloskom koja pricvrscava sediste ( prednji deo) .

Sve u svemu , ako se to moze dobiti - kupiti ? pozz

 

Ovde negde to mora da ima ali pravo da ti kazem neznam gde da trazim. Engleski retko ko zna jer obliznji Skandinavci govore Nemacki pa nemci nemaju potrebe za drugim jezicima. U ovom gradu gde sam ima Hein radnja i Polo a cak i usput nisam video nijedan moto servis onako slucajno.

 

U cemu je fora sa tom maticom, kako se razlikuje od bilo koje druge ili one na ETZ-u? Gde to da trazim?

 

Trenutno sam u malom gradu na severu, prekosutra idem za Amsterdam pa sam ovde opet a onda nastavljam za Berlin. U Berlinu mora da ima a ako imas neku adresu u Berlinu mogao bih da odem tamo i potrazi.

 

Peco, pusti mi na PP na koji broj da te potrazim kada budem stigao u Bec.

 

Inace sada sm dobro ali nije bas tako bilo. Mlatila me kisa po Svacvaldu, planinskom masivu neopisivo velikom, najebo sam kao nikad u zivotu. I dalje se cudimkako samprosao bez posledica, grejao sam se dva dana u Dortmundu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja