Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 577 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: TS 250/3,ES 125 TROPHY , ,Yamasaki 150 skuter,

Postoje 3 namotaja za svetlo(veca) i jedan (manji) za varnicu - obicno taj strada jer je opterecen . Svi su na prsenastom nosacu koji je i pik-ap(davac signala varnice)

A da ima , ima ! :aha:

 

 

Meni je trenutno crkao pik-ap vidi imal i kolko pare pa daj na pp a za svetlo imam dva redno vezana namotaja plus namotaj za sirenu i plus taj mali za struju varnice

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Postoje 3 namotaja za svetlo(veca) i jedan (manji) za varnicu - obicno taj strada jer je opterecen . Svi su na prsenastom nosacu koji je i pik-ap(davac signala varnice)

A da ima , ima ! :aha:

 

 

Meni je trenutno crkao pik-ap vidi imal i kolko pare pa daj na pp a za svetlo imam dva redno vezana namotaja plus namotaj za sirenu i plus taj mali za struju varnice

 

Pazi sad, najcesce strada namotaj za struju bobine i to ne zbog opterecenja vec zbog vibracija (strvori se "hladan lem" izmedju mase i zice ili se zica jednostavno pokida.

Ako ti je crkao pik-ap (senzor) i to se lako resava. Ja sam moj napravio vrlo jednostavno:

1. uzeo sam slusalicu iz starih tenkovskih kapa (kupio pre 100 godina u vojnom otpadu nekoliko komada kada sam hteo da pravim magnet za gitaru)

2. otvoris slusalicu i pazljivo iz nje izvadis namotaje koji su na magnetu.

3. sublerom izmeris utvor na tom malom namotaju i napravis jezgro (ja sam ha napravio od komadica sparinga, bitno je samo na nije celik vec obicno gvozdje. to jezgro bi trebalo da ima oblik munje, tako da jedan kraj ulazi u kalem a na drugom izbusis rupu kroz koru senzor usrafis na postolje paljenja.

4. Bitno je da jedan izvod namotaja ide na masu (jezgro) a drugi na zicu ka elektronici (sve to zalijes super lepkom

5. razvalis stari senzor, izbusis rupu i usrafis svoj novi senzor.

 

Ja sam ovo pravio pre nekoliko godina i od kada sam ga ugradio nisam imao ni jedan problem sa paljenjem, i ovo je jedini deo motora na koji mogu da dam garnaciju sa valikom sigurnoscu.

Inace treba napomenuti da je stari pik-up crko jer mi se rasrafilo paljenje pa je udaralo u magnet. Pokusacu sutra da nadjem jedan rezervni (pravljeni) sanzor (koji mi nikada nije zatrebao) i da ga uslikam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

A mesto senzora, jel` moze magnetna glava od magnetofona???:stabre:

 

Ne moze.... mnogo joj je slab signal... tj mozda bi mogla ali bi trebala drugacija eleletronika a uz to bi i hvatala previse sumova pa ne znam koliko bi bila precizna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Postoje 3 namotaja za svetlo(veca) i jedan (manji) za varnicu - obicno taj strada jer je opterecen . Svi su na prsenastom nosacu koji je i pik-ap(davac signala varnice)

A da ima , ima ! :aha:

 

 

Meni je trenutno crkao pik-ap vidi imal i kolko pare pa daj na pp a za svetlo imam dva redno vezana namotaja plus namotaj za sirenu i plus taj mali za struju varnice

 

 

 

neznam sto bi se mucio,kod gabora je 6evra nov.. cela ploca sa je valjda 40e nova...

 

qpWEC_280720111415.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ah da,senzor kako ga ti zoves ne kalem je sa sve nosacem cinimi se 15e.. a celo celo paljenje valjda 40,skoro smo menjali na jednom pa smo kupovali,to jest musterija je kupovao..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

tada kada sam budzio ovo nisam nasao samo plocu sa senzorom (pik-up-om), ali od kada sam ugradio ovaj moj improvizovani, mnogo lakse mi je palio MZ. Mislim da mu da "ostriji" pik jer je jezgro u tom slucaju nesto tanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Lepo to izgleda, al ako vec ima da se kupi originalno - zasto se patiti ( a i gde da nadje sad slusalice iz pilotske kacige ) ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

NA PRODAJU MZ bobber...

Ko zna o ovom motoru ako vi ne znate-tako da ne pisem nista!

Cena 800 evra!!

 

info na PP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Drzis nas u neizvesnosti....sta je razlog ili ti, sta se sprema???? :stabre:

 

...razlog je upravo to novo sto ce se raditi naredne zime, Boze zdravlje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

Jel moze neko da mi objasni postupak skidanja zadnjeg tocka da ne sj... nesto! Prvi put skidam. Izbusila mi se guma u voznji. Sreca nisam isao brzo. A ujedno i posto su mi pneumant-ove gume hteo bih odmah da uzmem drugu spoljasnju, pa neki predlog koju,gde...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Jel moze neko da mi objasni postupak skidanja zadnjeg tocka da ne sj... nesto! Prvi put skidam. Izbusila mi se guma u voznji. Sreca nisam isao brzo. A ujedno i posto su mi pneumant-ove gume hteo bih odmah da uzmem drugu spoljasnju, pa neki predlog koju,gde...

 

 

Za pocetak - postavis motor na centralni stender, ne bi bilo lose da pod njega postavis jednu dasku debljine 2 - 3 cm da bi ti bilo lakse. Potom pozadi otkacis poteznu sipku kocnice i onu polugu sto drzi anker plocu sa donje strane ( odvrnes polugu od ploce ). Ako na anker ploci imas zakacenu zicu za stop svetlo - otkacis i nju ( ETZ 251 i ETZ 125/150 nemaju tu zicu ). Posle toga odvrnes osovinu sa leve strane tocka ( gledajuci u pravcu voznje ) - Navrtku sa desne strane tocka - NE DIRAJ , jer ona nema veze sa osovinom - ona drzi lancanik. Kad si odvrnuo osovinu, polako je izvuci i izvadi " distancer " koji se nalazi izmedju anker ploce i zadnje viljuske. Tocak zajedno sa anker plocom povuces u levu stranu da spadne sa lancanika i onda ga izvuces napolje. Ako si stavio dasku pod nogare dovoljne debljine - izvuci ces tocak lako, a ako zapinje za blatobran - treba malo nagnuti motor u desno i to je to.

Kad montiras tocak ides obrnutim redosledom, ali obrati paznju na dve stvari:

 

Tocak montiras tako sto kad ga stavis - treba da potrefis da one metalne izbocine na tocku upadnu u odgovarajuce leziste u gumi na lancaniku ( ujedno pogledas kakva ti je ta guma, ako je cela - OK, a ako je iskidana - zameni je ) .

 

Pre prve voznje - OBAVEZNO NASTELUJ KOCNICU - da se ne ukucas negde !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Oporavljam se od Amsterdama u Aurichu u Nemackoj i sutra idem za Berlin. Moguce je da cu svratiti do Hamburga i Drezdena mada neznam ni sam, imam pravolinijski 550km a ovako okolo ko zna... Kako god okrenem ne predjem puno za sat vremena koliko god vozio a sa tim okolo naokolo varijantama provescu oko 10 sati u putu sto mi se ne radi jer imam naredni dan pun pesacenja pa dalje, nemam kada da odmorim.

 

Ali opet ako sad ne vidim ono sto ima slabe su sanse da cu ponovo doci.

 

I malo mi je muka od svega. Najlepse je na motoru, to je uzivanje ali me skitanje ubi. Fali mi kuca, deca, prava a ne plasticna hrana, carolija ispod poklopca, rucak kasikom, ljuta rakija a ne buckuris od piva.

 

Fali mi Karaburma.

 

Imao sam tesku psihicku krizu iz koje polako izlazim. Cilj sam ostvario, video sam Severno ledeno more i sad je dosta, idem kuci.

 

Drugim recima pun mi je kurac svega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: wien
  • Motocikl: mz es 175/2 bmw r1200 c indipendet

smzo si se Vujo, ovo je ludo vreme u evropi samo kise, a ti si jos severnije od mene, ko zna tek sta je tamo kad ovde samo kisa vec nedelju i vise dana pada stane pa opet a temperatura do20 stepeni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Vujo, bio sam veceras na Karaburmi, restoran "Daca".Bili na klopi, sve kako ti kazes ,plasticno.Neka seljacka salata, ustipci, raznjici na kukuruznom brasnu,krompir su vadili , kazu ispod saca, jebemli ga gde je to.Ja znam za Ivanjicki krompir a za taj ispod saca, nikad cuo .Nemaju ni hleba, neke bele pastete.Bile vruce, kako kamen na dnu zeluca su mi pale.Dzaba tukao put iz Zarkova.Da dodam da namestaj i inventar nisu menjali od pre rata ali II svetskog....

post-3484-0-99405400-1312152471_thumb.jpg

post-3484-0-33391500-1312152492_thumb.jpg

post-3484-0-25807400-1312152514_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja