Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Danas je dosao neki covek i trazio da mu napravim ovo: Da li neko zna cemu sluzi ovaj metalni "kisobran"?

 

To ovde zovu " Talandara " . Za izradu Talandare je najbolje uzeti tanjir od tanjirace zbog kvalitetnog materijala. Rupa na sredini se zavari, a sa donje strane se zavare tri matice ( M 12 otprilike ) u koje se zavrcu nogare. Samo par puta sam video ovakve koje su predvidjene da se okace o nesto .

Talandara se koristi za pripremanje raznih vrsta mesa. Ispod se zalozi vatra ( zar ), a od gore se stavlja meso. Prednost joj je sto svi sokovi koji izlaze iz mesa i zacini koji se dodaju - ostaju tu u sredini, pa se u toku pecenja, meso pomera po talandari, malo " okupa " u tom saftu i tako . . .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Samo par puta sam video ovakve koje su predvidjene da se okace o nesto .

 

To mi nije najjasnije, ako ga kači o nešto onda je valjda sve na visini pa neznam kako se greje odozdo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: nis - bela crkva
  • Motocikl: voshod 3m, moto guzzi falcone

kaci se na lanac kao kotlic. lijan je vec sve objasnio, da ne tupim ja ponovo... odlicna sprava za pecenje mesa i ribe :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Samo sam hteo da proverim nivo znanja i stepen upucenosti clanova foruma u opremu i tehnike pripremanja rostilja. Ja sam inace nosilac visokog priznanja "Talandare sa zlatnim nogicama prvoga reda". Moj najvisi domet je talandara od 200L bureta....U buretu loziste da se ne arci energija i toplota a talandara velikog kalibra na vrhu.:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Jel ide neko u Petrovac na moto-skup, na Borskom Jezeru na skupu bilo mnogo priče kako je skup u Petrovcu mnogo dobar :takoje: .

Pomozite mi da se odlučim :lol: .

 

idemo ja i Mihac... price u Boru su tacne (sa moje tacke gledista) :takoje: :takoje: !!

Nadam se da se vidimo :zdravo: ...rece i "snajperista" da ce da dodje!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Trebali bi mi to da imamo. I talandaru i roštilj i električni ražanj. Kupimo polako sve što nam treba pa da imamo, za Skup ili bez povoda svejedno.

 

Kada bi imali opremu valjda bi se češće viđali. A i sadržajnije. :jee:

 

Ako se prikazani model kači za lanac onda to, čini mi se, nije najbolje rešenje. Drmusa se, teže se okreće unutrašnji sadržaj, nogare su valjda bolje.

 

Da li grešim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Vujo, mislim da ne gresis.Trebalo bi prvo da imamo kotlic! Videli ste da jednolicna ishrana u trajanju od par dana nije bas idealno resenje pa makar to bile i mlade zivotinjke.

Problem je samo u transportu, kako ga spakovati na motor!?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Vuja@

U pravu si ,malo je komplikovanije resenje ali ima varijanti kada talandara sluzi samo kao rostilj.

Ako bi se cesce druzili nebi u Srbiji preostalo prasica....:lol:

Kataran@

I ja sam za kotlic !!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Posle Skupa mislio sam da više nikad neću dobiti želju za prasetinom. A onda sam 10 dana proveo u Turskoj i prvo što sam uradio kada sam stigao kući je da sam napao slaninu dok ne bude vrućeg pečenja.

Jedu oni, nemogu da kažem, ali ih meso slabo interesuje... Musaka, Đuveč... sve je to SA mesom ali ne OD mesa, razliku organizam oseća već posle dva dana. Oni se ubijaju od pirinča, salate su im za moj ukus prekisele, kad u neko jelo baš moraju da stavljaju meso onda je to najčešće piletina a sve se to manje oseti jer barataju sa milijardu začina u svakom jelu.

Možda je sve ovo što jedemo njihova kuhinja ali nema veze sa njihovim ukusima, sve smo mi odradili baš onako kako treba, treba da dođu na specijalizaciju.

 

Kotlić je dobra varijanta, može gulaš a može i pasulj, prilagodljiv je džepu i prilikama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4130 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

Nije lose bilo u Uzicu,malo kisa zezala ali samo dva MZ-a na skupu

 

ja nisam hteo da dodjem zbog vremena.. 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Na skupu u Indjiji, ja i drugar se vozimo po gradu, ja idem prvi posto sam sa slabijim motorom ( drugar bio sa 900 ccm ). Stanemo na semafor, kaze on meni " Lakse malo - platices kaznu zbog prebrze voznje " . Ja kazem - necu, vozim po propisima. Kad sam se iz Indjije vracao kuci, opet isao u paru sa drugim drugarom i opet ja isao prvi ( drugar na 660 ccm ). Udjemo u N. Sad, sad mi ovaj kaze " Ala ga ti przis, stalno 100 - 110 . Ja i njemu kazem da sam vozio 80 - 90 . Za Cacak sam posle isao onako natovaren ( to ste videli ) i opet drzao 80 - 90, i tako se i vratio kuci i epilog toga je da mi je MZ prolupao ( al i dalje ide ). Meni malo cudno :stabre: , 30.000 km i da prolupa, setim se ja sto su mi ljudi pricali da ja to bnrzo teram ( za tu kubikazu ), aj da pogledam malo motor, kad imam sta i da vidim. Na mom km satu je kazaljka plasticna. Od toplote i sunca je pocela da se krivi prema gore i dosla do stakla km sata . Tako da mi je stalno pokazivala manju brzinu od one kojom sam isao, pa nije ni cudo sto mi je motor prolupao. Sad sleduje rasturanje motora i reparacija. Bice slika . :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4130 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

Na skupu u Indjiji, ja i drugar se vozimo po gradu, ja idem prvi posto sam sa slabijim motorom ( drugar bio sa 900 ccm ). Stanemo na semafor, kaze on meni " Lakse malo - platices kaznu zbog prebrze voznje " . Ja kazem - necu, vozim po propisima. Kad sam se iz Indjije vracao kuci, opet isao u paru sa drugim drugarom i opet ja isao prvi ( drugar na 660 ccm ). Udjemo u N. Sad, sad mi ovaj kaze " Ala ga ti przis, stalno 100 - 110 . Ja i njemu kazem da sam vozio 80 - 90 . Za Cacak sam posle isao onako natovaren ( to ste videli ) i opet drzao 80 - 90, i tako se i vratio kuci i epilog toga je da mi je MZ prolupao ( al i dalje ide ). Meni malo cudno :stabre: , 30.000 km i da prolupa, setim se ja sto su mi ljudi pricali da ja to bnrzo teram ( za tu kubikazu ), aj da pogledam malo motor, kad imam sta i da vidim. Na mom km satu je kazaljka plasticna. Od toplote i sunca je pocela da se krivi prema gore i dosla do stakla km sata . Tako da mi je stalno pokazivala manju brzinu od one kojom sam isao, pa nije ni cudo sto mi je motor prolupao. Sad sleduje rasturanje motora i reparacija. Bice slika . :neznam:

 

kada si isao iz Jasenova vozio si stalno 100-110 0takoje.gif ja drzao konstantno 90 a vi odosteee... 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Imas li koga da ti to uradi?:jee:

 

Nemam ! Znas li nekog korektnog strucnjaka koji bi mogao da odradi taj delikatan zahvat na mojoj masini ? :stabre::neznam: :neznam: :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4130 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

Imas li koga da ti to uradi?:jee:

 

Nemam ! Znas li nekog korektnog strucnjaka koji bi mogao da odradi taj delikatan zahvat na mojoj masini ? :stabre::neznam: :neznam: :neznam:

 

1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Teraš ti to opasno.

 

I nema veze što je trajao 30.000, bar imaš realnih 30.000 pod sobom a da nisi žilavio, mučio i sebe i motor.

 

Baš me zanima šta ćemo naći unutra. Motor je dobar, održavan, uštelovan a sad je dotrajao pa je zanimljivo videti šta je pocrkalo u njemu.

 

Dajte ljudi ako ima neko crno slovo na rezervoaru viška neka prosledi Liscu, kad radi čovek motor da stavi i to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Imas li koga da ti to uradi?:jee:

 

Nemam ! Znas li nekog korektnog strucnjaka koji bi mogao da odradi taj delikatan zahvat na mojoj masini ? :stabre::neznam: :neznam: :neznam:

 

Znam ja jednog iz Novog Sada, samo da vidimo da li ima vremena....:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja