Jump to content

Moto Zajednica

Honda crf250L i crf300L

Recommended Posts

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CRF300L
On 9/22/2020 at 3:42 PM, coolerns said:

Nije to taj sa oglasa.

Ovaj je 2018to godiste, 11300km na satu.

Cena 4200e.

Stanje kao iz fabrike plus FMF stavljen.

Au odličan pazar! U zdravlje da te služi dok FMF prdi! :jee:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Ajde vlasnici, malo prepričajte doživljaje. Kako ide, kako se ponaša, lični utisci :D

 

Ja sam veoma zainteresovan za moped i na netu nalazim uglavnom odlične recenzije, osim kada se radi o malo zahtevnijim terenima.

Kao sve je super dok se vozi poljskim i šumskim putem, brate mili, ja takvim putevima teram i auto :D

 

Kažu da je vešanje problem, tj nedostatak štelovanja istog, kao i snaga na malim obrtajima.

Tako da, vlasnici, udrite sa utiscima :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 731 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

Ajde na internet, guglaj crf Vjetnam, Tajvan, itd.
Ima zanimljivih videa i komentara.

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

U pravu je čovek ajmo utisci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 731 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L
Pre 10 sati, Zille-nbg je napisao:

Ajde vlasnici, malo prepričajte doživljaje. Kako ide, kako se ponaša, lični utisci :D

 

Ja sam veoma zainteresovan za moped i na netu nalazim uglavnom odlične recenzije, osim kada se radi o malo zahtevnijim terenima.

Kao sve je super dok se vozi poljskim i šumskim putem, brate mili, ja takvim putevima teram i auto :D

 

Kažu da je vešanje problem, tj nedostatak štelovanja istog, kao i snaga na malim obrtajima.

Tako da, vlasnici, udrite sa utiscima :D

Dobar po asfaltu i izvan njega, u ničemu najbolji, ne puca od snage ali savlada i najteže terene, jeftino i jednostavno održavanje, potrošnja grad do 4l, izvan grada uz dinamičnu vožnju(koliko može i ne može) do 3,5 l, po terenu i manje.

Kočnice solidne, amortizeri ne toliko meki koliko se naglašava, to je ipak dual sport kategorija a ne natjecateljski motor.

PS. koliko imaš kg?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa ne bih sad da zalazim u privatnost :jee:

 

105kg zive vage :jee:

 

Vozio sam ja onaj kineski krosic od 200cx i 18ks, qingqi qm200gy.

4god je bio kod mene, vozio lagani off, putovao malo s gospodjom i solo. 

Posle toga presao na vfr-a i jbg :D

Uglavnom, znam sta znaci kad motor nema snage. Siguran sam da je jaci, brzi i agilniji od tog kinescica. 

E sad, moja kilaza... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1613 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L
12 hours ago, Zille-nbg said:

Ajde vlasnici, malo prepričajte doživljaje. Kako ide, kako se ponaša, lični utisci :D

 

Ja sam veoma zainteresovan za moped i na netu nalazim uglavnom odlične recenzije, osim kada se radi o malo zahtevnijim terenima.

Kao sve je super dok se vozi poljskim i šumskim putem, brate mili, ja takvim putevima teram i auto :D

 

Kažu da je vešanje problem, tj nedostatak štelovanja istog, kao i snaga na malim obrtajima.

Tako da, vlasnici, udrite sa utiscima :D

 

Koliko god pitao ljude za ovaj motor i koliko god kopao po internetu, naici ces na 2 vrste komentara:

 

1. zabavni motoric za sve i svasta (sem za "zahtevnije" terene)

2. slabo, ne steluje se, mekani amortizeri...

 

Da bi znao kojoj grupi pripadas moras da ga probas, posebno sa malo jacom kilazom. Ja nisam imao prilike da ga probam ali resio da rizikujem i kupio ga napamet. Za sad mislim da se nizam zajebao, ali to cu tek da vidim u narednom periodu

 

Veliko je pitanje sta kome znaci "zahtevniji teren" a i koji procenat ljudi koji mu zameraju nestelujuce amortizere zapravo je ikad neki amortizer nastelovao?

 

Daj neka konkretna pitanja da ne pisemo ovde eseje po 10. put :D

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa sve sto mene zanima i sto bih pitao, moze da se otkloni samo voznjom ovog motorica. Pouzdanost i jednostavnost ove honde je nesto sto me bas privlaci, a jedino sto me odbija je odnos moje kilaze i snage motorica. 

Tj kada bih krenuo po Fruskoj, Maljenu i ostalim okolnim mestima gde volim da se vozim, zanima me u kojoj meri bi ga opterecivala moja kilaza. 

I opet, to se resava samo probnom voznjom.

A kolega @coolerns mi deluje mojih gabarita, pa me zato zanimaju ustisci. 

 

Ili sto kaze kolega Zog, da pogledam nesto jace. 

Ova hondica je za mene idealna u pogledu moze da se registruje pa za blize ture ne mora na prikolicu, cena nove je skroz ok, a ponuda ostalih polovnih dual sport motora u srbiji je uzas. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

Hvala svima koji su ostavili komentare za motorčić mislim da bi meni baš legao moja težina je 80 kg i vozionsam od 50 ccm do 750 ccm i otprilike znam sta se može a 250 ccm.U svakom slučaju najbolje je probati.Kod mene u okolini Niša ima čovek iz Svrljiga koji je voljan da da probnu vožnju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Ali evo par pitanja za vlasnike.

- težina vožača? :D

- Koliko terate offroad i kakav?

- Da li ste uspeli na off-u da sabijete prednju viljušku do kraja, tj da udari do kraja?

- Kad je terate po drumu, kolika je realna putna brzina ono da nije neprijatno? ovo znam da je subjektivno, ali eto.

 

Ovih par pitanja :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 731 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

Težina 68kg
Of road kad je đir s ekipom onda kako i oni, najteži.
Putna brzina 100-110 fluidno i najugodnije.
Največa brzina po satu 140 blaga duga nizbrdica.
Največa brzina uzbrdo 125, duga uzbrdica.
Prednje vilice su mi udrile do kraja jedno tri puta u 24000km i to u početcima navikavanja.
Sada naglo pustim gas i naglo dodam pri nailasku na neki veliki kamen, dolazi do usporavanja i istezanja vilica.


Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 731 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

Ako je nekome premekan prednji kraj stavi se u desni štap tvrđa opruga, livi nema oprugu.

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1613 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L
1 hour ago, Zog said:

Težina 68kg

E pa to objasnjava sto nam nije isti top speed :D Kod mene je 20 kila vise.

Ne teram cesto offroad, mnogo cesce teram po losim putevima (to je on road jel?) Ne skacem, ne dizem na zadjnji.

Po asfaltu mi je korektan osecaj 80-90. Preko toga moze, ali ne volim da izvacim maksimume iz masina a ni meni ne prija da ga slusam niti vetar pri tim brzinama.

Zupcanik napred promenjen na 13 zuba radi malo manjeg osecaja tromosti. Ima razlike, nije drasticna, ali meni odgovara.

Nisam sabio viljusku nikad do sad. Meni ova tvrdoca viljuske i odgovara. Letim preko rupa na asfaltu i makadamu, ni ne gledam ih niti ih osecam.

Zale se mnogi i na sediste ali meni nije toliko neudobno. Vozio sam po 6h iz cuga (sa malim pauzama) i dupe je to podnelo dobro. Mada je i to subjektivno. Kad vidite ili pipnete sediste izgleda kao daska, ali nije strasno. Kome je strasno, da se resiti.

 

Da li bih uzeo nesto jace? Da, kad bi moglo u solidnom stanju za slicne pare i da nije matoro i da moze da se registruje. 

 

Da probam da sumiram preporuku jos jednom. 

 

Kupite ovaj motor ako: imate manje od 100 kila (mozda cak manje od 90), necete voziti suvozaca mnogo, bitno vam je da je novo (ima abs na novijim modelima), bitni su vam troskovi posedovanja, ne vozite asfalt, necete skakati ili terati uz stenu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 731 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L
Zar vam ne smeta veoma uzko sedište?
 
Ne, meni je isto udobno, tribate vidit sic na na novom modelu 450L, to je prava daska.

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 233 postova
  • Lokacija: Bled, Slovenija
  • Motocikl: Honda SH300i
pre 4 minuta, Zog je napisao:

Ne, meni je isto udobno, tribate vidit sic na na novom modelu 450L, to je prava daska.

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk
 

Pa verovatno sa 68kg nemaš problema, ali da je neko malo krupniji, najebo je garant.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CRF250L

Ja od kako sam kupio motor nisam mu ni prisao, na zalost posao i obaveze mi ne dozoljavaju. I kad sam ga kupovao psihicki sam se pripremio da je to za sledecu sezonu.

Sto se tice mog utiska iz voznje od Bg do NS i malo po okolini, 98% je bio asvalt. Maksimalno sto sam izvukao na pravcu je bilo 125km/h po njegovom pokazivacu, ne znam koliko je to realno.

Ja inace imam 115kg i ugodna voznja mi je bila oko 90km/h. Sediste je vrlo neudobno za moje dimenzije, pre ovoga sam vozio KLE-a za kojeg takodje kukaju kako ima neudobno sediste ali sam sa njim bez problema prelazio 500km na dan, dok me je ovo sediste razbilo na pomenutoj deonici Bg-NS.

 

Logika kojim sam se ja vodio prilikom kupovine ima veze sa te dve grupe ljudi koji ga ili hvale ili kude i to je sledece:

1. Volim outdoor i prirodu, uzivam u pogledima i pejzazima, treba mi masina koja je relativno nova, pouzdana, jeftino odrzavanje, sigurno ce me dovesti do bilo koje tacke koju zacrtam sebi i ima dovoljno snage da me iznese bilo gde, samo je pitanje brzine. Takav sam ja i verujem da svi koji na taj nacin razmisljaju ce biti prezadovojni ovim motorom.

2. Grupa ljudi koja voli/ima iskustva sa MX ili hard endurom, ljudi koji i najmanje misle o bilo kakvoj agresivnoj voznji, verujem da se takvima ovaj motor nece dopasti. Ako nemaju iskukstva brzo ce ga prerasti a ako su vec iskusni od starta ce mu naci mane.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Idemooo kolega @coolerns to je ono sto se trazi, ovakvi opisi.

Ja sam se malo raspitao i kod Delte u BG i kod Stojanova u NS, niko nema na stanju i trebalo bi da im stignu motori mart/april, cena 5 tisuca evropejaca. 

Do tada, ja se nadam da ce neko iz BG ili okoline (citaj banda iz okoline NS koja je pokupovala sve CRF-ove) da mi ustupi moped na 15-20min, da probam, pa da uz klopu i pice razmenimo utiske. 

 

Inace, skroz razumem kolegu za bolove, ja sam sa vfr-a presao na kle-a i mucio sam se, ali to 300-500km je bilo izvodljivo. Na crf ne planiram da sedim nesto duze, vise da se mlatim po livadama, sumama i gorama :ooo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1613 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L
7 hours ago, 83120033 said:

Zar vam ne smeta veoma uzko sedište?

 

Jbg kad krenes u sume najmanje stignes da mislis o udobnosti sedista :) Nije udobno kao na putnim motorima svakako, al nije ni daska kao sto izgleda. Ne znam kako se ponasa na visednevnim putovanjima, ali za voznju jedan ceo dan sa pauzama je skroz OK. Za ususkanu guzu na asfaltu svakako gledati drugi tip motora :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja