Jump to content

Moto Zajednica

Polaganje za "A" kategoriju, po novom zakonu

Recommended Posts

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Ne znam odakle da pocnem, ali cu ovako sto sam vise u ovoj zemlji sve se vise razmisljam da odem. Danas sam polagao za motor, testove sam polozio iz cuga za 5 min, voznju od 20 h sam odvozio 8 jer sam imao takvog instrktora, nema veze nije bitno saobraćaj dobro poznajem vozac sam 12 godina i saobraćajni inženjer tako da mi propisi nisu strani.

Odem ja danas na voznju rekli mi u devet ja naravno ranije pola sata, kacigu sam zaboravio, usput se setim, al mislim polaganje je skola ce da mi da, ali auto skola NEMA kacigu za kandidata, nista zurim kuci po kacigu stignem do devet, cekam prethodnog kandidata, duvam cigare i kuliram, dolaze oni kandidat balavac metar i sumska jagoda tera bandita  deru mu se iseko nekog na raskrsnici, mislim se pao si druze, ali tu mu je cale, odelce kravata ulazi snjim u kancelariju, kad cujem smeh decko se smeje cale zavrsio polozio, ma zabole me.

  Pocinjem sad ja, stavljam svoju kacigu, prsluk, onu slusalicu u uvo, trazim kljuceve od instruktora , odgovara pa dal nisu tu, pa nisu, lik ladno stavio kljuceve u dzep i otiso da slavi, cekamo ga 10 min dolazi cale daje kljuceve, nema veze idemo dalje, provera svetla, stopki lanac itd krecemo, rutu znam napamet pokazali su mi je, prodjem sve super, propustam pesake sve koje vidim, slab saobraćaj dolazim na poligon ulazim i cekam sta dalje, instruktor mi se dere sta ih cekam sto ne pocinjem, covece nisi mi ni sam pokazao sta ide prvo, ok pravim krug zaustavljanja, cunjevi osmica, osmica bandit je lak za osmicu samo se secka kvacilo gas ne treba. idemo dalje, put me vodi ka kruznom toku na jednom uzvisenju, tu je blizu bolnica ispred kruznog toka pesacki vidim dvoje udaljeni od pesackog ima  2,3 metra ne planiram da stajem daleko su, ulazim na kruzni izlazim teram do auto skole, parkiram gasim motor, cekam u holu proziva me pandur da potpisem vidim pao sam, STAAA GDE, momak ne deri se nisi propustio pesake kod bolnice, govorim daleko su bili tri metra od pesackog, mi smo ih propustili trebao si i ti, a sto idu 30 metra iza mene nema veze, mislim se j..... ti i auto skolu i instruktora i pandura, nisam mogu vise da izdrzim kazem mu znaci trebao je i moj cale da podje sa mnom pa da mi sredi ali on nije neko mudo u ovoj usranoj drzavi, deru mi se kako sam neljubazan, mislim se e Andricu svaka ti je zlatna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šta reći?, 399 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug

Pozdrav, hteo bih da polažem za A kategoriju(imam 24god)da li mogu odmah za puno A ili ne? Od ostalih kategorija imam B i C i Am(položio 2009)I koja je cena polaganja(sa testovima i vožnjom, tj sve ukupno)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Nova Pazova

Zdrvo,ja nemam puno iskustva sa motorima i nisam polagao ni za jednu kategoriju.mene zanima koliko bi mene izaslo polaganje za A2 i da li uopste mogu odma da polazem za taj stepen posto nemam ni jedan stepen polozen.velik pozdrav svim vozacima motora ☺

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Ako nemate ni jednu kategoriju (npr. AM, B), onda se obuka sastoji iz 40 časova teorije (11.080,00 din.), zatim polaganje testa ( 4.000,00 din), vađenje lekarskog uverenja ( oko 2000,00 din) i vožnje od 30 časova na našem motoru A2 kategorije (27.000,00 din) i polaganju vožnje ( 4.000,00 din).

U međuvremenu polaganje Prve pomoći (5300,00 din).

Pa sabirajte.... :) ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2841 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Evo sabrao sam 54.100.- rsd . i to za A2 pod uslovom a položiš iz prvog puta. Stvarno mladom svetu nije lako (ili njihovim roditeljima) 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Čudno je napravljen taj presek i da sadašnja B ne podrazumeva bar AM, kao što je nama ranije priznata. Sa svojom starijom B, imao sam priznatu AM i do A platio 26k din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: SD
  • Motocikl: Derbi Senda

Pozdrav, imam 16 godina i imam kroser od 50cc-a, e sad pitanje, da li ja dobijam AM kategoriju kao polozenu ako polozim B, ili moram odvojeno te 2 kategorije??? Moram znati da li da cekam 17. godinu da krenem na B ili odmah samo AM da resim... ????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: za sad samo 4 tocka

Ja na vozackoj za B, nemam dozvolu za moped.. To su valjda promenili sa novim zakonom.. Al javice se neko ko tacno zna sta i kako, a i guglaj malo, sigurno je pisano dosta o tome

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

da li ja dobijam AM kategoriju kao polozenu ako polozim B, ili moram odvojeno te 2 kategorije???

Moraš odvojeno. Samo stara B kategorija podrazumeva AM i to je upisano u nove plastične dozvole.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Na žalost, svi koji su vozačku dozvolu dobili nakon 01.01.2011 godine moraju posebno polagati za bilo koju od A kategorija iako već imaju položeno za "B". Nekako se može "ušparati" na novcima i vremenu ako odmah kad se upišete za "B" kategoriju, upišete i neku od "A" kategorija ( na primer A1 ). Tada imate zajedničkih 33 teorijska časa koja nećete morati ponovo ni slušati ni platiti. može se iskoristiti i jedno lekarsko uverenje... itd..itd..

Nazovite neku od auto škola radnim danom pa će vam stručni ljudi detaljno sve objasniti :) , ali to je ukratko ovo što sam napisao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

nema...vishe psp tj am uz polozeno za auto...zena mi polozila skoro za kola, ja se ponadao sa cje mocji da djira i skuterchicj, kad ono jok! Nema toga vishe :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Za "AM" je potrebno voziti 7 časova.

Za "A1" je potrebno 20 časova.

Razlika je 13 časova po 900 dinara = 11700 dinara. Nije ni mala ni simbolična.

Ali ako idete prvo AM pa kasnije A1 onda imate dva puta trošak Test + Vožnja + lekarsko uverenje = 10000 dinara ...

Jeste A1 skuplji za 11700 dinara, ali se ipak više isplati, ako to sebi odmah možete priuštiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: SD
  • Motocikl: Derbi Senda

Auuuuuuuu, nissaam znaoo, onda ce da se vozi Aprilia af1 125cc ne 50cc, lej le lej :D Odlicno, finansijski mogu izvuci nekako na rate sto jeste najvece cimanje, ali koliko vidim vredece...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja