Jump to content

Moto Zajednica

Polaganje za "A" kategoriju, po novom zakonu

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

Meni rekli da kad polozim ZA a2 da dodjem pa ce da vide sta moze da se uradi. Takodje moram OPET da polazem testove za A2 iako sam to vec uradio kada sam polagao za A1 ( + 4000 din . 0plac.gif )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

 

MUP uvodi elektronsko polaganje testa za vožnju

Ministarstvo unutrašnjih poslova Srbije najavilo je u ponedeljak da će tokom 2014. godine raditi na uspostavljanju sistema elektronskog polaganja testova za vozačke ispite.

 

"U skladu s restriktivnim budžetom, pokušaćemo da do kraja godine realizujemo barem osnovne delove tog projekta, koji će isključiti štampanje papirnih testova i tako ubrzati i pojeftiniti čitav proces", kazao je novinarima šef Odseka za internet i vođa tima za razvoj elektronske uprave MUP-a Duško Sivčević.

 

On je novinarima, u pauzi skupa o E-upravi u Privrednoj komori Srbije, kazao da će elektronsko polaganje testova za vožnju omogućiti i posrednu zaštitu životne sredine, jer će se izbaciti upotreba papira, a time smanjiti i seča drveća.

 

Sivčević je precizirao da će budući vozači na polaganju dobijati elektronsku kombinaciju testa. Plan je da se, pored ostalog, elektronski proverava i da li instruktor ima važeću licencu, što će biti automatski proveravano u Agenciji za bezbednost saobraćaja, kao i da li je instruktor zaista zaposlen u određenoj školi.

 

On je istakao da se elektronska uprava već pokazala isplativa i korisna za veliki broj građana u slučaju produženja registracije motornih vozila na ovlašćenim tehničkim pregledima.

 

"Servis koji je uveden krajem 2012. doprineo je da se 2013. godine 28 odsto od ukupnog broja produženja registracija vrši na tehničkim pregledima, što znači da je nešto manje od 400.000 građana koristilo tu uslugu i nije dolazilo na šaltere MUP-a."

 

Sivčević je naveo i da MUP trenutno sa ostalim organima državne uprave radi na servisu koji bi omogućio građanima da stare, papirne vozačke dozvole zamene za nove (u obliku kartice) putem servisa elektronske uprave, a uslov za tu uslugu je da vozač ima ličnu kartu sa čipom.

 

Izvor: B92, Beta

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Pozdrav svima

 

Imao bi jedno pitanje, imam 22god i hocu sad da polazem za A kategoriju a kako stvari stoje moracu da polazem prvo za A2 pa me interesuje za dve godine imacu 24god ( uslov za polagaje A kategorije). dali sticem pravo da mi se samo upise A kategorija -" da izvadim novu dozvolu" ili da opet polazem to isto sto sam vec polagao za A2 da dobijem A. :zbunjen::zbunjen::zbunjen:

 

 

 

 

HVALA

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

Za 10-ak dana stize A2 dozvola . Ako idete po dozvolu racunajte na 2-3 sata izgubljenog vremena. Ne zato sto je guzva , nego zato sto ljudi ne znaju svoj posao ( cudo u Srbiji ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Motocikl: ...razgledam oglase...

Sta reci? A ne zaplakati...imam 35 godina, i nisam ranije,na neki nacin iz inata hteo da polazem (veoma mudro) A kategoriju, jer sam mislio da nikada necu biti u mogucnosti da posedujem motor...Medjutim, situacija se promenila, i ja sam prosle godine odlucio da polozim. I zamislite koju sam srecu imao! Polozim test 20. oktobra! Naravno, voznja ostane da ceka da se ispune svi uslovi...

 

Pre par dana odem do auto skole, da proverimsta se desava, pogodim bas dan nakon sto su stigli motori! I obradujem se naravno...a odmah potom i zabrinem...YAMAHA Fazer 600...mnogo je postenije na njoj polagati, nego na T 15 kako je ranije bio slucaj cini mi se, ali moj dosadasnji domet je bio APN 4, i to jako malo, i jako davno...nisu u auto skoli jos dobili sve sertifikate za A kategorije, pa se nisam zadrzavao, tako da sa njima nisam ni pricao o tome, ali ne znam kako cu se snaci sa tim motorom. Nemam strah da sednem na njega, samo mislim da bi moglo biti komplikovano...

 

Samo bih jos da napomenem da su ovo ubedljivo najlaksi testovi, bez problema sam ih jako brzo zavrsio, i polozio naravno, ja sam polagao za B 1997, kasnije za C i E 2001, ali ovo mi je bilo smesno u odnosu na ranija polaganja

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Bayas Garden

Mene zanima da li postoji neko ogranicenje za koliko mora da se pocne sa casovima voznje,nakon sto se poloze testovi.Npr polozim testove pa kad budem u prilici krenem sa casovima. za mesec,dvaNadam se da razumete pitanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 346 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzana je stroj ...

Ja sam polozio testove u februaru u 36toj godini i sa mitorom nisam u zivotu imao apsolutno nikakvih iskustava ni sa malim tomosima sem sto mi je jednom drug dao krug u ulici,otisao u autoskolu na prvi cas neko doterao APN 4 objasnili mi sta je gde i napravio bukvalno jedan krug vratio se u autoskolu i seo na er6n bilo je borbe sa njim par min malo se gasio malo me cimao ali do kraja prva dva casa sve je islo dosta tecnije ...nemoj da te brine veliki motor ......

 

Послато са GT-I9505 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Danas uplatio testove u VIR-u, za prvi sledeci termin. Nadam se odlicnoj saradnji u nastavku :)1moto3.gif

 

Nema razloga da tako ne bude.

 

Samo ti uči i položi testove. Shvati ih ozbiljno.Nije sada baš tako lako položiti testove.

Kasnije je sve mnogo lakše i lepše. :) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Motocikl: ...razgledam oglase...

Ja sam polozio testove u februaru u 36toj godini i sa mitorom nisam u zivotu imao apsolutno nikakvih iskustava ni sa malim tomosima sem sto mi je jednom drug dao krug u ulici,otisao u autoskolu na prvi cas neko doterao APN 4 objasnili mi sta je gde i napravio bukvalno jedan krug vratio se u autoskolu i seo na er6n bilo je borbe sa njim par min malo se gasio malo me cimao ali do kraja prva dva casa sve je islo dosta tecnije ...nemoj da te brine veliki motor ......

 

Послато са GT-I9505 уз помоћ Тапатока

 

Hvala druze, ohrabrila me je ova tvoja poruka, veruj i to znaci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova

Isti slučaj. Nikada nisam seo na nešto jače od 50cc i to sam vozio 6, 7 meseci prošle godine kada sam prvi put sa 32 godine seo na motor. Primio se na voznju i sad polazem za A. U skoli imaju burgmana650 tako da nema razloga da se brines da nećeš savladati. Uci testove jer sada treba 90% da bi prosao a to u stvarnosti znaci da od 42 pitanja imas pravo da pogresis na 2 do 4 pitanja (zavisi od bodova koliko nose).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Ma nema sta da brines o velikom motoru, ja jos kad sam bio klinac seo na nekog krosa, jedva dohvatio jednom nogom zemlju (i jos nikad pre nisam vozio motor sa brzinama, cak ni apn 0plac.gif), prvi put mi se ugasio nisam dobro pustio kvacilo, drugi put malo jaci gas, polako pustio i krenuo...Kad krenes ide sve samo od sebe, secam se da ga nisam lepo saltao u nizu, nego drzim kvacilo dok kocim i kad stanem njakam da ga izbacim iz brzine. To mi je bilo onako kao neki problem.Kasnije nisam vozio dosta dugo... I eto prosle godine odem da kupim Pulser 125, sednem na njega probam i doteram kuci bez ikakvih problema noga sama saltala sve lepo. Samo polako nemoj da mislis kako, sta...opusti se i uzivaj u voznji, sve ce to doci samo od sebe vremenom. Srecno ! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Pozdrav svima. Prvo da pohvalim forum i clanove, pratim vas vec duze vreme. Mnogo korisnih informacija ima, odlicni ste.

 

Ima pitanje.

Posedujem vozacku dozvolu B kategorije, kada sam menjao za novu upisano mi je i AM. Sad imam zelju da polazem za motor , konkretno za A2 kategoriju. Mene interesuje da li se prakticna obuka i ispit (voznja) vrse na motoru sa automatskim menjacem (na skuteru) ili na motoru sa

manuelnim menjacem??

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Kako gde, konkretno kod nas u auto školi VIR se za obuku i polaganje za A2 kategoriju koristi skuter, dakle automatski menjač.

 

Više se ne gleda da li je automatski menjač ili manuelni, sad je važno da po zapremini, snazi i odnosu težine i snage motocikl pripada nekoj od A kategorija ( AM, A1, A2 ili A).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja