Jump to content

Moto Zajednica

Polaganje za "A" kategoriju, po novom zakonu

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Shadow 600

Sa A2 na A mislim da ne moraš da polažeš ponovo samo prvu pomoć i da slušaš časove teorije.

 

Inača, već sam ovo napisao u svom predstavljanju, ali mislim da nije loše isto ponoviti i ovde (bolje je mesto).

 

Položio sam za A pre desetak dana u autoškoli VIR. Moj utisak je da sam prezadovoljan onim što sam dobio i da me Jasminko naučio prave stvari kako bih ispit savladao iz prve i bez problema.

 

Sve pohvale od mene i ovim putem.

 

Takođe moj lični utisak, koji sam tokom vožnje časova stekao, je da su blokovi u NBG prilično zgodni za vožnju po pravilima (iako i tamo ima parkiranih kojekuda i pešaka koji se predomišljaju, ali bez toga valjda i ne može).

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

 

 

Sa A2 na A mislim da ne moraš da polažeš ponovo samo prvu pomoć i da slušaš časove teorije.

Све се полаже поново.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Polaže se test i vožnja i voze se obavezni časovi ( 7 m/č).

 

Nema teoretske nastave, nema polaganja prve pomoći.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

I ja da se prikljucim pohvalama za VIR valjda nije zabranjeno. I ja dobio dozvolu pre nekolko dana.

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova

Cujem po skolama u Novom Sadu da je ogromna guzva za izlazak na polaganja i da veliki broj kandidata ceka. Razlog - manjak licenciranih ispitivaca, tj 5 (pet) za podrucje Novog Sada, Temerina, Palanke i ne znam ti ja cega.... Da nije tuzno bilo bi smesno.

Pominje se neki strajk, novine itd..

 

Kakvo je stanje u ostatku Srbije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

U Kragujevcu nema problema, niti nekih gužvi. Klinac pre desetak dana polagao za A, bez gužve i većeg čekanja. Malo su više cene nego kod Jasminka, ali nije drastično.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

To je šansa za razvoj moto - turizma u Kragujevcu. Imamo dosta lepih hotela, ne čeka se na obuku, prolaznost je visoka, pa izvol'te  :jee: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sachs xroad

Da li postoji zakonski rok u kojem od dana uplate prakticnog ispita, autoskola mora da ponudi polazniku datum polaganja? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Za to ne znam ali znam da od dana od kada polozis testove imas 1godinu fore da polozis voznju inace ti isticu testovi i moras ponovo da polazes.

Verujem da je i njima u interesu da se obuka zavrsi na vreme. Ispit ne mozes polagati sve dok ne zavrsis prakticni deo. Sad se slusa neko predavanje,kad to odslusas onda polazes testove,kad testove polozis onda vozis...

U principu ima pederskih auto skola koje malo odugovkace a ima i skola koje ti naprave raspored da sve zavrsis brzo. Ja sam za mesec sve zavrsio jos nsm mogao da vozim nekoliko termina zbog kise...da nije bilo kise odvozili bi ranije to

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sachs xroad

Imam polozenu teoriju jos pre 3 meseca, "obuka" razvucena na 2 meseca, al ajde... Pre 2 nedelje mi je receno da ispit ocekujem za oko mesec dana, a juce mi je receno opet za mesec dana a mozda i vise...  :staa2:  >:(  Pa ne znam koliko oni imaju pravo to da odlazu jer mi lekarsko istice za 2 i po meseca pa ne bih da moram ponovo da placam to. 

 

Obuka je pod navodnicima jer vozim motor aktivno punih 7 godina i nacin voznje za polaganje mi se krsi sa svim principima bezbedne voznje stecenim i naucenim do sada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

 

 

Obuka je pod navodnicima jer vozim motor aktivno punih 7 godina i nacin voznje za polaganje mi se krsi sa svim principima bezbedne voznje stecenim i naucenim do sada.

Начин вожње на полагању се крши са свим логичним и здраворазумним схватањима безбедне вожње...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Oni imaju 2 ili cak 3 termina mesecno. Unapred znas za taj mesec kad ce biti termini i

izaberes...jedino ako nije bas bas guzva pa da ti promakne jedan termin ali mislim da je glupo da te toliko vozaju. Ja bi promeni autoskolu.

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sachs xroad

Ocigledno me onda nemaju u planu za jul mesec cim mi nisu ni nagovestili datum. Promena mi je poslednja opcija jer je vec placeno 4500 za polaganje pa ne bih bas da mi to propadne.  :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

https://www.facebook.com/autoskolaonline/?fref=nf&pnref=story

Pročitajte malo objave na ovoj stranici, možda ovo posluži kao odgovor xroad-u, možda će bolje razumeti situaciju u njegovoj auto školi ?

Doduše možda je kod njih nešto drugo u pitanju, ne bih da se mešam. Ali u osnovi je ovo glavni  problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Verovatno je i to razlog...ali opet...

To se onda kaze nema ispitivaca nije do nas ili sta vec...

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sachs xroad

Hvala na ovim informacijama. Ocigledno je drzava zakazala kao i uvek do sada...  :ups:

 

Logicno bi bilo i da npr. ako u jednom danu polaganja moze 5 kandidata, odrede 1 mesto za A(m,1,2), 1 mesto za C i D, i 3 mesta za B (a ukoliko nema prijavljenih za neku od kategorija automatski se dopunjuje onom u kojoj ima najvise kandidata), jer ovakvim tempom prijavim ispit na +30C, a polaganje docekam na snegu.

 

Ne znam da li mozda postoji neko pravo na zakazivanje ispita u razumnom roku, kao sto postoji i za sudjenja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • TVRD RAD, 182 postova
  • Lokacija: Beograd/Banovo Brdo
  • Motocikl: KTM 1290 SuperDuke GT 2016

Pozdrav, upravo sam u periodu traznja auto škole gde bih polagao za A, sad videh za VIR i mislim da je to to, pošto se i sam nalazim na NBG-u.

Interesuje me sledeće, koja je puna cena sa lekarskim? Nemam B, da budem precizniji nemam nikakvu dozvolu(sem za ribolov) 

I da li postoji mogućnosti isplate na rate ili se sve uplaćuje isti dan kada se startujem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Naravno da može na rate, ali sad sam na časovima i kod kompa cu biti tek večeras, ovo kucam sa telefona i nije mi lako. Pošalji mi svoj broj telefona na PP i pozvaću te i sve detaljno objasniti ili ti pozovi na 718-25-24 i ljubazno osoblje će svaki detalj oko obuke i plaćanja da razjasni :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • TVRD RAD, 182 postova
  • Lokacija: Beograd/Banovo Brdo
  • Motocikl: KTM 1290 SuperDuke GT 2016

Pokušavao da otvorim pre 10min nije radilo, 404 očigledno DNS ili me je pretraživač ubio, sada radi. :) 

Našao sve što se tiče cena ali nisam uspeo deo o plaćanju na rate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Napisao ti Jasminko. Ja sam odg sekund posle njega nsm video njegov post. Svrati do skole,dobices sve sazvakano tvoje je samo da uradis kako ti kazu i nista se ne sekiras. Ja sam platio odjednom ali moze na rate.

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja