Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Bajina Basta - Tara
  • Motocikl: kawasaki VN900 '08

7915_10200702754344119_461508829_n.jpg

 

Posle Slovacke, koja mi ostaje u lepom secanju odlazim za Poljsku. Svratio do Ausvica malo se vozikao oko grada Krakow i gubio se. Taj dan sam omasio 10 puta skretanje za Warsavu. Na kraju sam odustao i krenuo prvim putem na koji sam naisao... Tu noc prespavao na nekoj benziskoj pumpi. Nastavljam dalje voznja duz cele Poljske i kisa. Usput srecem prijatelja na bajsu vozi se vec dve godine ide iz Japana (ime imam zapisano, nisam mogao da zapamtim). Iz veoma dosadne i ravne Poljske ulazim u Letoniju. I ako je ravna zamlja je jako intresantna i lepa. Svi se bave poljoprivredom i kucice su drvene tako male i skromne. Po nekad mi se ucini da su traktori veci od kuce. U tako ravnoj Letoniji nailazim na mali proplanak prekriven Belim Borovima. Zastajem, nalazim put do tamo i postavljam kamp. Ne zadugo zatim dolazi mladji decko i pita me treba li mi sta. Ostao je tu samnom celo vece. Pili smo votku i jeli neku kobasicu sto prave njegovi. A zivi u sumarku tik ispod mog satora. U jedno doba pitam ga koliko moze da ima sati kada se sve vidi, kaze oko 12 uvece!!! Noc traje svega 3 sata...

 

Sada se nalazim u Litvaniji, neko selo na samom Baliku. Dosao sam makadamskim putem... I jedva sam nasao mesto gde ima internet. Sada upravo sedim u dvoistu kod coveka koji jedini ima internet u selu i pisem vam ovo!

Pa odoh da se smocim u mutni Baltik!!! :)))

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Sasvim odgovara ovako na kašičicu. Kad dođeš sa putešestvija, malo se odmori i počni putopis, koji većina jedva čeka. :0takoje.gif1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Bajina Basta - Tara
  • Motocikl: kawasaki VN900 '08

Dok sam bio u Poljskoj put me je naveo do Ausvica (velikog nacistickog logora). Svratio sam da vidim, ali sam brzo napustio mesto zbog velike kolicine razjarenih turista. Nije moj teren... :)

999099_10200708359244238_1378521023_n.jpg

 

 

Malo Letonske ravnice! I pored toliko praivih puteva u ovim zemljama Baltika nesto vas mami da vozite...

Letonija, Litvanija i Estonija apsolutno iste zemlje isti mentalitet, predeli, kuce...

Sada sam u glavnom gradu Estonije, za divno cudo nalazim se medju ljudima!

A sutra jurisam ka St Petersburgu, gde me ceka Olga gospodjica koja mi je ponudila smestaj.

994161_10200708248121460_1177322478_n.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Bajina Basta - Tara
  • Motocikl: kawasaki VN900 '08

992969_10200724148078949_1668735150_n.jpg

 

Posle mog zadnjeg javljanja iz glavnog grada Estonije, nastavio sam ka jednom nacionalnom parku. Dok sam se vozio kroz nacionalni park zapazio sam vrlo privlacno mesto za sator. Na samoj obali Baltika u krugu jedne mini fabrike. Ucinilo mi se da je objekat napusten usao sam u dvoriste i tu zatekao jednog Finca koji je kupio objekat i sad renovira, radi sam koliko moze. Dozvoljava mi da postavim sator, za divno cudo Baltik je ovde miran. Ostao sam kod Finca dva dana malo mu i pomaga, setao se unaokolo. Uputio me je na jedno mesto na plazi gde ne znam koliko stotina godina stoji finski brod nasukan po imenu Raketa.

Napustio sam Estoniju i sada sam u Rusiji. Na granici iste papire traze 20 puta u 20 razlicitih kucica... Veoma su komplikovani na putevima kolko sam mogao da vidim za ovo kratko vreme kolko sam ovde vlada zakon jaceg. Imao sam srecu da na granici upoznam jednog motoristu iz Estonije, koji isto ide za St. Petersburg i koji mi je pomogao da nadjem adresu devojke kod koje se sada nalazim. Da moram da napomenem da su braca motoristi u Rusiji veoma druzeljubivi!

Prethodnu noc sam celu lutao po St. Petersburgu, moj domacin ili vam domacica se izgubila u svom gradu. Po jakoj kisi smo hodali unaokolo do ranih jutarnjih casova, prepesacio sam ceo Petersburg uzduz i popreko. Sreca pa barovi rade celu noc, dizao sam sam sebi moral ponekom votkom! Veoma lep grad po noci, danas idemo u vozikanje around the St Petersburg...

 

Pozdrav drugari!

 

Slika je nastala u dvoristu kod Finca.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Svaka čast!

Navijam da se vraćaš kroz Norvešku :D:takoje:

 

"Atlantic road" je jako kratak, ali su fjordovi, priroda i okruženje u Norveškoj mnogo lepši :)

 

Pozdrav :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Bajina Basta - Tara
  • Motocikl: kawasaki VN900 '08

Obicu skoro sve atraktivne puteve u Norveskoj to je bio plan putovanja i radim na tome!

Sto se tice slika za sada to je sto je i teksta... Bice kad dodjem kuci. Norveska je ogromna eo dan vam prodje u prelepoj voznji, a kad pogledate mapu niste se pomerili.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja