Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Bajina Basta - Tara
  • Motocikl: kawasaki VN900 '08

Na moju veliku zalost ostali smo Zvoncic i ja bez najboljeg prijatelja na drumu... Danas prepodne iz nepoznatih razloga moje zrnce od aparata je vrisnulo. Tako da slika vise nema i moje najvece zanimacije na putu!!! Sledi voznja kroz krajoliku Austriju i sve te planinske vence bez aparatica.

Naglas razmisljam:

"Blizu je, uvek se to moze provozati!"

 

Sam dan je poceo vrlo usrano, ispraznio mi se ceo akumulator ostala muzika upaljena(pojacalo), pa onda pukla sajla kvacila i aparat!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Bajina Basta - Tara
  • Motocikl: kawasaki VN900 '08

Poslednji dani ovog putovanje se provode u Becu i okolini po paklenim vrucinama u petak se krece put Srbije... I pravac Zlatibor moto skup.

Dobio sam drustvo i navigatore po Becu i okolini.

Bec je intresantan mozete skoro svuda da pricate Srpski.

 

972086_10200991961294112_545531089_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Bajina Basta - Tara
  • Motocikl: kawasaki VN900 '08

Lynyrd Skynyrd - Comin' Home

 

Malko slicica sa putovanja, pred kraj...

Jos uvek nemam pojma sta mi se sve dogadjalo. Dok sam malo listao foldere sa slikama bude se lepa osecanja. Prisecanje na hladne dane, promrzline, poznanstva, nova prijateljstva, dobre i lose stvari koje su se dogadjale na drumu. Voznju kroz sva cetri godisnja doba koju smo ja i Zvonce lako savladali! U petak put Srbije pa cemo videti kada stizemo u nas mali grad.

 

http://www.youtube.com/watch?v=rrJDDJ7Ge2Y

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Bravo! Za sve.

 

U petak veče nas nekoliko prolazi kroz tvoj mali grad, na putu za čuke i vrleti, pa ako si stigao i nisi mrtav umoran, da popijemo piće ;).

 

pz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Bajina Basta - Tara
  • Motocikl: kawasaki VN900 '08

Bravo! Za sve.

 

U petak veče nas nekoliko prolazi kroz tvoj mali grad, na putu za čuke i vrleti, pa ako si stigao i nisi mrtav umoran, da popijemo piće ;).

 

pz.

 

Ja u petak tek krecem iz Beca i idem pravac Zlatibor. A u subotu uvece sma u Basti, ako ste u povratku tu javite mi se. OBAVEZNO!!!

 

+381643740922

 

Vozite se po mojim vrletima, Tarskim ? :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Subotu prepodne su tvoje vrlati (sa srpske i bosanske strane), a popodne idemo dublje u Bosnu.

 

U svakom slučaju ako se nahvatamo, čujemo se - da malo ćaskamo i pijemo sokić ;)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

I tako...U petak krenusmo kroz Sabac, pa preko Pecke prema Drini i Tari, pa dalje u Bosnu. Kad na semaforu u Sapcu pristize putnik namernik...malo se usukao, malo vise zabradio, ali to nas nije dalo pokolebati. Ispod kacige prepoznatljivo lice. A na licu osmeh od uveta do uveta (da nema usiju, smejao bi se oko glave hahah). Ispozdravljasmo se kao braca, malo porazgovarasmo i svaki na svoju stranu. Odgrme Pepa na svom konju put Zlatibora sa nekim cudnim sjajem u ocima. Puca od pozitivne energije!!

 

Pepo, dobro nam dosao 1zdravo.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Bajina Basta - Tara
  • Motocikl: kawasaki VN900 '08

Pošto sam 2. 8. stigao u Srbiju, doslo je vreme da napišem par reci o prethodnom putovanju.

Necu ponavljati one stvari koje sam vec rekao u prethodna dva meseca. Ali moram vam reci da oni kratki tekstovi koje sam delio sa vama nisu ni deseti deo stvari koje su mi se dogadjale i sta imam zabeleženo kod sebe. Još jedno veliko i neverovatno životno iskustvo. Dešavale su mi se stvari koje nisam ni u snu mogao da zamislim od ljudih koje sam sretao do predela od kojih mi je zastajao dah. Kada smo vec kod ljudi, ljudi su toliko dobri i uvek radi da vam pomognu bilo gde se nalazili. Pozdravljam sve ljude koji su mi pomogli i pružili bilo kakvu vrstu pomoći na drumu. Vec par godina putujem ovako, upoznajem i srecem ljude koji kod mene zauzmu mesto prijatelja. Možda je malo grubo reci da neko koga vidiš prvi put u životu, može da ti postane prijatelj za samo par sati. Verujte mi da može, necu vam reci da je to zbog toga sto se nalazim par hiljada kilometara od kuce. Ne nije zbog toga, dešavalo mi se da ostanem do dugo u noc sa svojim mislima da li sam ja uopste "normalan". Gde god se nalazio osećao sam se kao kod svoje kuće da li to bila Rumunija prepuna konjskih zaprega, cudnih i vrlo ružnih pasa, ne toliko privlacna Madjarska, brdovita i draga Slovačka, ravna i dosadna Poljska, cudne i simpaticne zemlje Baltika, divlja Rusija, bajkovita Finska preplavljena milijardama komaraca, ocaravajuca i kišna Norveška, Švedska, Danska, previše stroga i zategnuta Nemacka, opuštena Holandija, Belgija, razdragana i vrlo privlacna Francuska, Austrija prepuna jezera ili pak nasa Srbija. Dešava mi se u poslednjih par dana ljudi me pitaju: "kako je bilo, preplavljen si utiscima, kako je prošlo???". A moje osecanje je isto kao da sam se vozio po mojoj Tari, sretao ljude drugih nacionalnosti i upijao duboko u sebe sve te pejzaže pred kojima mi je zastajao dah!

Necu biti jedan od onih avanturistickih putnika koji pokušavaju od sitnica da prave dramaturgiju, rećiću vam da nisam imao neprijatnih situacija i stvari zbog kojih sam se jedne sekunde osećao nelagodno (ali treba imati na umu da je to ipak "pitoma" Evropa). Sve sto se desilo je sastavni deo avanture i svaku situaciju treba gledati sa pozitivne strane...

Zvoncic i ja smo ovo lagano prošli, a vec u Norveškoj poceli da maštamo o sledecem putovanju u nepoznato. I ako smo obadvojca svesni da Zvončić ne može tamo gde sam ja zamislio. Teško ce biti rastati se od "motora" ili kako neko kaže to je samo gomila gvoždja što je meni apsolutno neprihvatljivo. To je stvar koja ima dušu sa kojom sam prošao mnogo stvari kroz dobro i loše! Ponekad pomislim da bi bas bilo super da može da prica... I žao mi što ću morati nekom drugom da ga prepustim.

 

Ali šta da se radi evo posle 64 dana puta i 17000km se nalazimo u našem dragom gradu.

 

Pozdrav i neću vas vise zatrpavati mojim postovima. :)

 

1093878_10201065534893406_2026114001_o.jpg

  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja