Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Bajina Basta - Tara
  • Motocikl: kawasaki VN900 '08

Kako stvari stoje 2013 cu verovatno na sever ovog naseg kontinenta... Ne planiram uopste da se pripremam za ovaj put. Planiram samo da novac koji zimus zaradim stavim u dzep i polako. E sad ima dosta zemalja kroz koje cu proci: Madjarska - Slovacka - Ceska - Nemacka - Danska - Svedska - Norveska - Finska i onda preko ovih ravnicarskih evropskih zemalja ka Srbiji.

 

 

Posto putujem sam, znacio bi mi svaki kontakt. Uvek ima radih ljudi koji bi pruzili pomoc ili sa kojima bih se mogao videti, ako me put nanese kroz njihove gradove.

Ako ima takvih koji ce ostaviti kontakt, a verujem da ima. Mogu postaviti u temi ili meni na PP.

 

Unapred hvala svima, koji ce na ovakav nacin pomoci mom sledecem putovanju! :zdravo:

 

 

 

 

 

p.s.

Ja ovakve gestove smatram normalnim, zato sto sam i sam puno puta do sada u zivotu pomogao putniku namerniku.

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Bajina Basta - Tara
  • Motocikl: kawasaki VN900 '08

Cime planiras put? Kruzer opet?0takoje.gif

 

Verovatno... Ali ima vremena do tada.

Oprema za takav put je vec spremna posto do sada nisam imao teksitlu opremu. Ostao je samo novac, ali posto znam sebe i ne biram sretstvo i nacin da zaradim isti. Ni to nece biti neki problem! :jee:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Drzim ti palceve a i ne sumnjam da ces uspeti!

Iskoristi pametno ovo vreme momkovanja kao sto to vec i cinis dok ne stigne porodica,

kasnije se sve menja... :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 725 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Strom 650

Cime planiras put? Kruzer opet?0takoje.gif

 

Verovatno... Ali ima vremena do tada.

Oprema za takav put je vec spremna posto do sada nisam imao teksitlu opremu. Ostao je samo novac, ali posto znam sebe i ne biram sretstvo i nacin da zaradim isti. Ni to nece biti neki problem! :jee:

 

 

Ti si car!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Da mi se finansije uklapaju krenuo bih bez da se mislim i to na svojoj ER5ici bez imalo brige. Bice i to jednog dana.

 

No, mozda bih mogao da ti pomognem oko smestaja za Finsku u istocnom delu (Kaavi, Kuopio).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: Aprilia Pegaso; BMW R 1200 GS

U Ljubljanu su uvijek dobro došao 0takoje.gif, kontak imaš tako očekujem da se javiš ako te put nenese ovamo. Takođe ovaj poziv se odnosi na sve putnike namjernike

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Bajina Basta - Tara
  • Motocikl: kawasaki VN900 '08

Hvala ljudi!

 

 

Da li neki zna cenu prelaska preko Oeresund-bridge koji spaja Dansku i Svedsku ?

Ja gledah na internetu, ali samo mi izbacuje cenu za automobile, nigde cene za motor nema...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Bajina Basta - Tara
  • Motocikl: kawasaki VN900 '08

Imam par ljudi koji su mi se javili da svratim kod njih.

Kako stvari stoje 1. juna krecem. Mislio sam malo ranije, ali zbog porodicnih obaveza necu moci.

Motor je spreman za put, tehnika je dokupljena ono sto je falilo. Sada sam u potrazi za dobrim rancem(backpack) i polako se pripremice privode kraju. I dalje nemam pojma sta cu obilaziti, to ce se na samom putu sklapati. Jedina izmena od prvog posta je, da cu prvo ici put zemalja Baltika, St. Petersburga, do krajneg severa.

 

p.s.

Dobio sam od najbolje radnje moto opreme Biker House i podrsku u vidu neophodnih stvari za mali servis!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zvrk, 411 postova
  • Lokacija: London, UK, (ZG,BG)
  • Motocikl: ER-6F 2012

Ja inace koristim Kriega US-20 tail pack (koji se moze nositi kao studentska torba). Vrlo se lako stavlja na i skida sa motora.

 

http://www.kriega.com/pages/Home.html

 

Kriega produkti su skupi ali su zbilja medju najboljima, ako ne i najbolji - napravljeni od nempromocivog materijala (100% garantiram) i mogu se vrlo lako kombinirati sa ostalim Kriega "torbama".

 

Sto se kontakta tice, javi koje gradove planiras obici u Finskoj i Njemackoj, mozda mogu pomoci. Ako te put nanese za Londru, javi se :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Bajina Basta - Tara
  • Motocikl: kawasaki VN900 '08

Ja inace koristim Kriega US-20 tail pack (koji se moze nositi kao studentska torba). Vrlo se lako stavlja na i skida sa motora.

 

http://www.kriega.com/pages/Home.html

 

Kriega produkti su skupi ali su zbilja medju najboljima, ako ne i najbolji - napravljeni od nempromocivog materijala (100% garantiram) i mogu se vrlo lako kombinirati sa ostalim Kriega "torbama".

 

Sto se kontakta tice, javi koje gradove planiras obici u Finskoj i Njemackoj, mozda mogu pomoci. Ako te put nanese za Londru, javi se :zdravo:

 

 

Sto se gradova tice nemam tacnu putanju kuda cu tako da nema veze...

A ranac trazim da kupim planinarski max 60l. Imam u planu da pesacim po Norveskoj, da se popnem na Trolltungu, Preikestolen i jos par mesta. Pa mi treba neki dobar ranac, umesto ove north face nepromocive vrece koju sam do sada nosio sa sobom.

 

Hvala ti! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zvrk, 411 postova
  • Lokacija: London, UK, (ZG,BG)
  • Motocikl: ER-6F 2012

Aaah, znaci u pitanju je "u zdravom tijelu zdrav duh" moto ;-). Sto se ruksaka tice, moji prijatelji (planinarci) inace koriste Berghaus, Macpac i Osprey marke pa su preporucili ovaj link. Ako nista drugo barem mozes usporedi cijene u Srbiji i UK.

http://www.cotswoldoutdoor.com/equipment/rucksacks/rucksacks

 

Javi ako su ti potrebni linkovi za planiranje putanje po Zapadu tj. navedenim zemljama.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Rance potraži u BG u Gori i Iglusportu, ili u Ljubljani (isto Iglušport, niže cene jer vraćaš porez, kada ćeš sigurno već prolaziti tuda). Veliki izbor, za svaki džep i potrebu.

 

Lepa tura inače. Srećno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Bajina Basta - Tara
  • Motocikl: kawasaki VN900 '08

Vec sam gledao nesto preko neta... Ovih dana cu u predstonicu pa cu da vidim sta da uzmem.

 

@Phantom UK

Neke sam gledao, mada ja imam vremena na pretek i najvise volim kad dodjem u neku zemlju pitam lokalce kuda je najbolje i kako. Mada nebi bilo lose da postavis u ovoj temi neka stoji, ako zagusti da precesljam. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Bajina Basta - Tara
  • Motocikl: kawasaki VN900 '08

Razumem tvoj avanturisticki duh, ali nikako ne kreci bez novog seta guma i bez opasno dobrog kisnog odela.

 

Nove gume kupljene... Montiraju se pred sam polazak.

A sto se tice kise obezbedio sam se sa Rev'it GTX gore-tex odelom.

Mislim da pored ovog odela nece biti potrebe da nosim kisni gore-tex kombinezon, sto sam do sada nosio na putovanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Ako je to revit defender gtx goretex, a 99.99% jeste, imam ga i ja. Goretex membrana je super da ne moraš da skačeš na prvu kap, ali ne očekuj nemoguće, tj. da te magično štiti od svake kiše. Hoću reći, za taj put ponesi kišno odelo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Bajina Basta - Tara
  • Motocikl: kawasaki VN900 '08

Ako je to revit defender gtx goretex, a 99.99% jeste, imam ga i ja. Goretex membrana je super da ne moraš da skačeš na prvu kap, ali ne očekuj nemoguće, tj. da te magično štiti od svake kiše. Hoću reći, za taj put ponesi kišno odelo.

 

 

Hvala na ovom savetu... Bas sam mislio nekoga da pitam da li da nosim kisno. A inace ovo kisno koje imam se pokazalo odlicno koristim ga vec dve godine gore-tex je dvodelno. Samo sto me nervira sto je u maskirnim bojama! :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Preduhitrio me Severian...

Finale tvog putovanja je u Arktickom krugu. Nisam bio, ali mi je prilicno jasno da su kise ipak tamo drugacije, slozices se...a u onoj pustari tesko je naci zaklon

Imas, ako vec nisi video, ovde dva lepa putopisa. Ne znam sada tacno gde su, ali autori su Furios Panda i IvkeFjr. Mozda nadjes neku interesantnu info.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja