Jump to content

Moto Zajednica

Za one koji voze po Francuskoj

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6813 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Polovinom ove godine u Francuskoj je donet zakon o alkotestesterima. Naime, svaki vozac u svom vozilu uz obaveznu opremu treba da poseduje jednokratni alkotester. Ima ih po shopovima van, ovde nisam video. Imajte to na umu ako se odlucite da vozite kroz FR.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Pa kad nisi siguran koliko si flaša popio :cirka1:

 

Kad si u nedoumici.. a ti se alkotestiraš..

 

Poenta je da ako te tad navataju piujanog, nagrabusio si načisto i odraće te skroz..

 

Jer si dužan da imaš to u vozilu.. pa kad ga imaš što ga nisi koristio.. a ako si ga koristio zašto voziš kad ne smeš... :haha1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: u perspektivi

ako ta spravica sluzi da se proveris ako si pio nesto alkoholno pre nego sto zapocnes da vozis,pa prosecnom srbinu ce trebati bar 30 komada mesecno...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • . . ., 172 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Japaner

Prepravili bi Srbi ,da kad popijes litru rakije,pokazuje da si popio 0,03.To kod nas ne da pije......

Pa kolega nebi nikog sem sami sebe lagali.

 

Kad se dogodi nesreca vozac popio a ima tester mislim da ce kazna biti kao za ubistvo sa cime se u potpunosti slazem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Radi se o jednokratnim testerima , koji mogu da se kupe na svakoj snabdevenijoj benzinskoj stanici u FR.....mislim da Francuska nije jedina, trebalo bi da se realizuje i na teritorijama još nekih članica EU.

 

Ovim sprečavaju nedoumicu vozača, i otklanjaju dilemu "da li sam previše popio"....pa kad te nahvataju.... obavezna zatvorska kazna + mnooogo evrića.0plac.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Polovinom ove godine u Francuskoj je donet zakon o alkotestesterima. Naime, svaki vozac u svom vozilu uz obaveznu opremu treba da poseduje jednokratni alkotester. Ima ih po shopovima van, ovde nisam video. Imajte to na umu ako se odlucite da vozite kroz FR.

Podržavam!! Samo mi je čudno, što nisu kao obaveznu opremu uveli i kofu za povraćanje 1bljak.gif , a možda i lisice u slučaju nasilništva.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Prepravili bi Srbi ,da kad popijes litru rakije,pokazuje da si popio 0,03.To kod nas ne da pije......

Pa kolega nebi nikog sem sami sebe lagali.

 

Kad se dogodi nesreca vozac popio a ima tester mislim da ce kazna biti kao za ubistvo sa cime se u potpunosti slazem.

 

Znaci u slucaju nesrece baciti tester u grmlje (tzv. ditch).

 

@Tomo,

Kanta dolazi. I to ce vjerovatno biti neka specijalna sto mora na tehnicki svake godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

Samo mi jedno nije jasno, kaznice me ako ga nemam? OK-

Kad mi zatreba, ja ga upotrebim i ispostavi da sam ispod granice, opet ne mogu da vozim jer sad nemam tester u opremi? Znaci treba imati 2 uvek.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Niko nije rekao da ga moras koristiti - samo da ga moras imati.

Ako si popio, a policija te zaustavi bit ces kaznjen po njihovom alkometru bez obzira na tvoj

To je kao onaj euro izvjestaj o saobracajnoj nezgodi: ako ga nemas - kazna, a ako ga imas nikad ga ne koristis jer se nikada ne mozete dogovoriti tko je kriv, a i osiguranja obavezno traze policijski izvjestaj :nanana:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja