Jump to content

Moto Zajednica

Intervenisati ili ignorisati?!

Recommended Posts

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Ovo pitanje mi se često mota po glavi posebno tokom vožnje po gradu a što je oko 90% moj slučaj. Naime, smireno prokomentarisati ili savetovati nesmotrenog vozača četvorotočkaša je u većini mog iskustva bilo sasvim dovoljno ali kad naletim na bahatog motociklistu, jednostavno gubim smirenost. U takvim slučajevima najčešće izbegavam bilo kakav kontakt jer smatram da ću ignorisanjem više postići nego dijalogom s obzirom na "bajkerske" običaje. E juče sam izgubio alternativu: spuštajući se banjičkim vencem sa Banjice ka Miljakovcu iza sebe sam čuo "iživljavanje" po gasu nekog "zahebanog bajkera", naravno potpuno nepotrebno, da ne objašnjavam stanje na putu... To što on želi da njegovo komponovanje čuje pola Voždovca je jedna stvar ali kad je na kratko stao pored mene u dnu ulice na semaforu shvatio sam da se ne diči samo auspusima i "veštinom". Čovek vozi bez kacige u žutom prsluku! Ta činjenica je sama po sebi dovoljna da iznervira svakog savesnog motociklistu ponajviše zbog toga što se, kao takav, trudim da dajem primer bezbedne vožnje. Ali... Ono što me je i nateralo da ovo napišem je sledeće: na ledjima pomenutog žutog prsluka je odštampan naziv neke moto grupacije u čijem imenu je nešto kao "srpski..." ili "srpsko..." a ispod je sadašnji Srpski grb!!! Moje pitanje je: u čije ime on sebi dozvoljava da promoviše takvu vožnju i na takav način sa nacionalnim simbolom?! Zar je moguće da je neko toliki "srpski junak" da se može nekažnjeno vozikati pod i mojim grbom a da pri tome promoviše toliko bahatosti!!?? To jednostavno ne dozvoljavam! Ne stigavši da reagujem na ideji o zelenom svetlu odjurio je prema pešačkom i miljakovcu ne ostavljajući mi prilike da mu bilo šta kažem a ima sam puno toga! Pošto je jutro uvek pametnije od večeri, kako kažu, a ja od juče razmišljam šta bi trebao da uradim kad mi se ponovi takva situacija i nisam siguran u svoju odluku pokrenuo sam ovu temu. Intervenisati ili ignorisati?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

MA obicni pozeri.... da pokazu da imaju motor ... Imam par poznanika koji voze motor bez ikakve opreme, divljaju motorima, voze ne registrovane..... Nemas st anjima da kazes sami sebi kroje sudbinu....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malo Zlo, 753 postova
  • Lokacija: BGD

A, sta bi mogao da uradis?

Skines mu prsluk jer ima srpski grb, a tebi se ne svidja kako on promovise srpsku naciju?! :D :D :D

 

Jao, bre, kako me nasmeja....

 

Da l` mislis da on na isti nacin gleda taj grb kao ti?

Da l` mislis da bi njega uopste i dotaklo nesto da mu kazes? :D

 

Ma, da....

 

Manje se ti, druze, nerviraj a vise uzivaj u svojoj voznji i to je to. ;)

Ne dozvoli ovakvima da uticu na tebe.

Promeniti ih ne mozes - mozes samo sebi problem napraviti. Nikad ne znas kol`ko je taj lud il` nije pametan. :zdravo:

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Pa ko si ti da mu ista kazes? Sta ti ne dozvoljavas? Cini mi se da si se malo zaneo. Svako je gospodar svog zivota a i kaciga je stvar izbora. Znaci bahat je za sebe a meni potpuno nebitan. Moj glas za ignore :takoje:

  • Podržavam 27

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Ja sam se davno prestao nervirati zbog takvih,jer ih ima u savkom gradu dovoljno,mozda cak i previse,ali iskreno mi opet bude zao kad ih nakon nekog vremena sretnem na gipsom na ekstremitetima i stakama ispo pazuha. Vrijeme lijeci sve,samo opusteno. ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Meni je zao samo ako ne daj Boze zavrsi u Crnoj hronici a gips i stake su odlicna stvar za takvu usijanu glavu i veoma me raduje da ih vidim takve.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Veliki IGNORE! Mani se takvih nazovi ,,bajkera´´, da ne kažem budala. Što ti rekoše, uživaj u vožnji, život će ti biti mnogo lepši bez nepotrebnih incidenata...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

klasicni kompleksas, ne vredi gubiti vreme na njih...

ti ljudi vise uzivaju kad ih neko pogleda i cuje, nego u samoj voznji motora :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Malo subjektivno gledas na situaciju.On je jedan obican ucesnik u saobracaju.Da li sedeo u foteljici u metalnoj kutiji,ili jahao pleh kao mi,on mora da postuje zakon.Isto vazi i kad ne stavimo pojas u autu.Nema potrebe da se nerviras oko toga,ako se uopste nerviras.Svi mi odlucujemo o svojim zivotima.A to koga on prezentuje,to je problem tog cije je ime na prsluku.Sve je stvar da opet ponovim kucnog vaspitanja,i intelektualnog nivoa svesti.Vozi svoju voznju,i uzivaj u njoj.A saobracajna policija neka radi svoj posao.A taj ce omastiti banderu glavom kad tad.Pa nek se pita onda...1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ignore naravno. Ili jos bolje, napadni neki svoj problem.

Da se ja pitam, kaciga nebi ni bila obavezna, vec stvar licnog izbora. Moguce je da bi je tada cak i vise ljudi nosilo, kad nebi vise bio "odmetnik" ili "faca" ako je nemas.

A i ako nebi, opet mislim da to mora biti stvar licnog izbora. Kao i pojas isto tako. (iako sam uvijek vezan)

 

Neki cak pominju i obaveznu ostalu opremu (cizme, koza, rukavice...). :lud:

Gdje ce to zavrsiti? Obaveznom prikolicom za motor koju prikacis na obavezni SUV u kojem imas bar 20 airbagova oko sebe?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 954 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: DL1000 K8

Da si miao kameru pa da ga snimiš pa da se predstavimo svetu kao Srpski bajkeri, zamisli kakav bi to bio vaspitni mehanizam ili idiotizam 1hmm.gif

 

Mani se druze reogovanja na takve PLANINSKE fazone u gradckom okruženju, vozi svoju vožnju i uživaj koliko možeš 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Ok, ignorisanje.

E sad... Malo filozofiranja, oprosticete. Nakon ignorisanja licno prvo pomislim da se takvim stavom nista nece promeniti... Zakljucujem da time postajem potpuno drustveno ne odgovoran... U stvari postajem svestan svoje drustvene neodgovornosti, a to ne vodi samo ka "vozi svoju voznju" nego i mnogo gorim stvarima. I kad kazem drustveno ne odgovoran ne mislim samo na cinjenicu da nije imao kacigu nego i na to da je "kolega bajker" svojim simbolom i ponasanjem, a sve po opste prihvacenoj teoriji obicnog posmatraca prema motociklistima (i ne samo njima), da kad vidis kakav je jedan takvi su i svi ostali, i mene svrstao u "svoju" kategoriju! E to je ono sto meni smeta... Ne zelim da me takvog vide ni oni koji me ne poznaju, a kamoli oni koji me poznaju... A sve to zacinjeno nacionalnim simbolom iza kojeg ne stoji individualno opredeljenje kao sto je odluka da li cu nositi kacigu ili ne, vec svi mi koji u ovoj zemlji zivimo. To je ono kolega Mikulanac (izvinjavam se ako sam pogresno napisao trenutno ne mogu da proverim) sto ne mogu da dozvolim. Ako kao bajker bajkeru mogu da mu sugerisem da je svojim ponasanjem poslao losu poruku i ako mu tako skrenem paznju da taj grb treba da predstavlja nesto pozitivno a ne bahatost, cak i ako ne promeni naviku, bice svestan da postoje ljudi kojima to smeta i koji smatraju da to nije uredu.

Dodacu jos nesto... Ni u jednoj zemlji u kojoj sam bio nisam video manje zastava i simbola drzave na ulicama, zgradama itd nego u Srbiji. Meni to ponekad smeta, ali mi i nesto govori...

Toliko... Izneo sam svoje misljenje zajednici koju postujem jer smatram da je sacinjavaju kvalietni ljudi po mojim kriterijumima, meni je to dovoljno. Sto se mene tice mozete da zakljucate temu. Hvala svima na iskrenim odgovorima ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ja razumem kako se ti osećaš, al eto, ja sam par puta pokušao da skrenem pažnju nekima što nisu nosili kacige, telefonirali u vožnji ( na motoru ) i slično , pa dobijao odgovore tipa " Šta te boli k.... " i slične , pa sam se posle osećao ko posran golub .

A što se tiče tog što je on imao nacionalno obeležje na ledjima , pa gledao sam i fudbalske utakmice gde su naši navijači pravili svašta a pola njih ima to isto istetovirano na sebi. A te prenose je gledao ceo svet i sigurno videlo mnogo više ljudi nego što je videlo ovog tipa. I pored takvih, ima i lepih primera, Ja juče vozim bulevarom Revolucije ( il već kako se sad zove ), idem iz pravca Mirjeva ka centru. Vozim auto srednjom trakom, u retrovizoru vidim da mi se približavaju dva motocikla ( levom trakom ) . Prvi prolazi pored mene, ali drugi mora da koči jer je auto u levoj traci prikočio pa mu zatvorio put. Ja takodje malo prikočim, pravim mesto motorciklisti da može da prodje - što on koristi i prolazi - pritom je podigao ruku da me pozdravi i zahvali se ( tako sam to protumačio ). Nije imao nikakva obeležja na sebi, ali je motor bio bela Honda CB 500, beogradskih tablica sa pravljenim auspuhom koji je malo čudno štrčao sa motora. Evo ako ga neko zna - nek pozdravi kolegu od mene .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

dokle god ne utiče na mene zaista sam ravnodušan ;) svaka budala ima svoje radosti...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tražim

Upotrba državnih simbola bi trebalo da je regulisana zakonom. A što se tiče kacige, pa i to je regulisano zakonom i ima ko da brine. Ako sam ne čuva svoje dupe, pardon glavu, ko da mu je sačuva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda varadero 1000

Po toj logici,skoro nijedan sportista,politicar ne bi prosao nekaznjen.Ne obaziri se na te gluposti,uzivaj u voznji,cuvaj svoju glavu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Ok, ignorisanje.

E sad... Malo filozofiranja, oprosticete. Nakon ignorisanja licno prvo pomislim da se takvim stavom nista nece promeniti... Zakljucujem da time postajem potpuno drustveno ne odgovoran... U stvari postajem svestan svoje drustvene neodgovornosti, a to ne vodi samo ka "vozi svoju voznju" nego i mnogo gorim stvarima. I kad kazem drustveno ne odgovoran ne mislim samo na cinjenicu da nije imao kacigu nego i na to da je "kolega bajker" svojim simbolom i ponasanjem, a sve po opste prihvacenoj teoriji obicnog posmatraca prema motociklistima (i ne samo njima), da kad vidis kakav je jedan takvi su i svi ostali, i mene svrstao u "svoju" kategoriju! E to je ono sto meni smeta... Ne zelim da me takvog vide ni oni koji me ne poznaju, a kamoli oni koji me poznaju... A sve to zacinjeno nacionalnim simbolom iza kojeg ne stoji individualno opredeljenje kao sto je odluka da li cu nositi kacigu ili ne, vec svi mi koji u ovoj zemlji zivimo. To je ono kolega Mikulanac (izvinjavam se ako sam pogresno napisao trenutno ne mogu da proverim) sto ne mogu da dozvolim. Ako kao bajker bajkeru mogu da mu sugerisem da je svojim ponasanjem poslao losu poruku i ako mu tako skrenem paznju da taj grb treba da predstavlja nesto pozitivno a ne bahatost, cak i ako ne promeni naviku, bice svestan da postoje ljudi kojima to smeta i koji smatraju da to nije uredu.

Dodacu jos nesto... Ni u jednoj zemlji u kojoj sam bio nisam video manje zastava i simbola drzave na ulicama, zgradama itd nego u Srbiji. Meni to ponekad smeta, ali mi i nesto govori...

Toliko... Izneo sam svoje misljenje zajednici koju postujem jer smatram da je sacinjavaju kvalietni ljudi po mojim kriterijumima, meni je to dovoljno. Sto se mene tice mozete da zakljucate temu. Hvala svima na iskrenim odgovorima ;)

Cisto sumnjam da ce takav neko razumeti tvoju poruku cak mislim da bi odmah doslo do konflikta.

 

Odlicno si primetio sto se zastava tice, ni meni nije jasno koji je razlog :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

Najbolje ignorisati. Ako osoba nije sama svesna svog (u ovom slucaju debilnog) ponasanja, onda sigurno nece slusati kada mu neko drugi skrene paznju.

Kao sto je Mikulanac rekao, jos moze i do konflikta doci jer su takvi likovi na zalost uglavnom iskompleksirani i samo cekaju da spopadnu nekoga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Sabac,beograd
  • Motocikl: yamaha 600 r thundercat

Mislim da si trebao da ga lepo posavetujes kako takvo ponasanje za tebe nije prihvatljivo, a ako on neposlusa dobronameran savet izvadis pistolj i ubijes ga na licu mesta. Pa sta bi bilo kad bi svako napadao svakog za stvari koje misli da nisu ispravne. Sutra bi napali nekog u prodavnici sto kupuje cevape a ima problem sa tezinom. Tako bi se otislo u anarhiju kad bi svako na svoju ruku isterivao pravdu. Kad bi pitao neke vozace automobila oni bi skroz zabranili voznju motora, nebitno dali se postuju propisi ili ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Hmm... Jesam li jedini koji primecuje da je po mnogima konflikt neizbezan?!

I jos nesto, nisam sve ovo s vama podelio zbog kacige a posebno ne zbog toga sto razmisljam da li da mu skrecem paznju da treba da je nosi!

Iskreno u resavanje problema nasiljem ne verujem. Nisam Gandi i meni "padne roletna" ali nikad i nikako zbog ovakvih likova... I ako se dese, posle takvih situacija mi ni malo nije bolje!

Kakvu god da imamo narav postoji nacin da se nesto kaze mirnim putem:

- kolega izvini, zaista ne znam iz kog si kluba, vidim dobro vozis motor ali me zanima da li si negde u blizini jer vozis bez kacige a voleo bih da vidim koji klub ima oznake Srpskog grba - recimo... moze da bude neuvredljivo, a ako razume - shvatice, ako ne razume, zeljan fizickog "ubedjivanja", po gasu i cao...

Ponos mi nece povrediti a ja sam mu rekao sta sam imao... Da li cu postici nesto? Hocu, za mene je to isto kao da sam pomogao senilnoj bakici, dok ona ide polako, odnesem joj ceger na drugi sprat i ostavim ispred vrata pa svojim putem bez potrebe da mi se zahvali ili da me zapamti kao dobrog komsiju! Ja tako na ovaj problem gledam. Neko ce reci, bakica ti je trazila pomoc a ovaj te nije pitao za zdravlje, tacno, ali od ignorisanja "problema" meni nije dobro, a od mog dobronamernog komentara samo moze biti bolje i njemu i meni i na kraju celoj zajednici u kojoj zivimo.

Priznajem, ipak je ovo pitanje vaspitanja, pa morala i na kraju uticaja sredine. E pa ja hocu da pocnem od ovog poslednjeg jer sam deo te sredine u koj taj i takvi zive!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ja sam jos uvek mlad, ali otkad vozim (nekih 12 god) nisam ni automatic do prodavnice vozio bez kacige. Naravno sad kad idem na posao-fax,, kaciga rukavice, ako idem u voznju ili putujem makar 20 km, kombinezon, cizme i sve kako dolikuje i uvek sam ludeo oko takvih "bajkera" koji blate sve nas normalne i odgovorne! Zbog njih smo na losem glasu u vecini slucajeva. Ali ipak vote za IGNORE, tipa, pusti budalu....

 

ALI... *pogrdan naziv* ne nosi kacigu, onda tresne u banderu, ne daj boze pokupi nekog na pesackom, zavrse u urgentnom, i onda mi placamo njihovo lecenje i operacije na mozgu zbog podliva... jer je jedan gore pomenuti vozio bahato + bez kacige, preziveo, ali razbio glavu kao tikvu o patos! Posle ostane bogalj i zivi od socijalne pomoci kao parazit, a neduzni sa pesackog isto tako... i opet mi placamo za njih!

Naravno ovo navedoh onako kao primer, tako mi ovog momenta navrlo!

 

To je razlog iz kog su kaciga i pojas obavezni iako je na prvi pogled logicnije da sam biras da li zelis da se zastitis ili jok! Trpi drustvo zbog niskog IQ i kurcenja! Zato OBAVEZNO to i to, pa se naj taj nacin drustvo stiti (koliko je moguce).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja