Jump to content

Moto Zajednica

Intervenisati ili ignorisati?!

Recommended Posts

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Veliki IGNORE! Mani se takvih nazovi ,,bajkera´´, da ne kažem budala. Što ti rekoše, uživaj u vožnji, život će ti biti mnogo lepši bez nepotrebnih incidenata...

 

Lepo ti Cedo napisa, a ja dodajem ; nedozvoli da ti tudje gluposti pokvare dan.:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2056 postova
A sve to zacinjeno nacionalnim simbolom iza kojeg ne stoji individualno opredeljenje kao sto je odluka da li cu nositi kacigu ili ne, vec svi mi koji u ovoj zemlji zivimo. To je ono kolega Mikulanac (izvinjavam se ako sam pogresno napisao trenutno ne mogu da proverim) sto ne mogu da dozvolim. Ako kao bajker bajkeru mogu da mu sugerisem da je svojim ponasanjem poslao losu poruku i ako mu tako skrenem paznju da taj grb treba da predstavlja nesto pozitivno a ne bahatost, cak i ako ne promeni naviku, bice svestan da postoje ljudi kojima to smeta i koji smatraju da to nije uredu. Dodacu jos nesto... Ni u jednoj zemlji u kojoj sam bio nisam video manje zastava i simbola drzave na ulicama, zgradama itd nego u Srbiji. Meni to ponekad smeta, ali mi i nesto govori...Toliko... Izneo sam svoje misljenje zajednici koju postujem jer smatram da je sacinjavaju kvalietni ljudi po mojim kriterijumima, meni je to dovoljno. Sto se mene tice mozete da zakljucate temu. Hvala svima na iskrenim odgovorima ;)
Cisto sumnjam da ce takav neko razumeti tvoju poruku cak mislim da bi odmah doslo do konflikta. Odlicno si primetio sto se zastava tice, ni meni nije jasno koji je razlog :takoje:

 

Sadašnjem (prosečnom) življu u Srbiji je ne jasno da li se nacionalnim simbolom (bilo kojim) ponosi ili se istog stidi. Isti živi u strahu da će neko bitan ili neki ''znalac'' da mu zalepi etiketu ''nacionaliste'', što povlači negativni predznak, amanet bliskih, prošlih vremena. Naravno, zloupotreba na sve strane. Najmanje ga ima gde treba, a ima ga i na plotu.

 

Srbijom vlada sujeta, višak testosterona i strah za sopstvenu egzistenciju... Ubistvena kombinacija. Ovaj slučaj je samo jedna od X varijacija na temu, s kojom ''normalna'' Srbija nezna šta će kad svane novi dan... Tu smo gde smo, očigledno još dugo vremena. Generacije su u pitanju.

 

Gledaj svoja posla.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: Bice opet sledece godine :)

Zasto ljudi obracaju paznju na njih :zbunjen: kada kazem njih mislim na likove kao taj "Srbin". Cak sam jedan put imao priliku da stanem na semafor pored slicnog lika, mozda se cak radi o istoj "Srbendi" (neka zver od naked motora i naravno standardna letnja oprema+majica sa ogromnim grbom i natpisom SRBIJA) stoji covek i turira kao da mu je poslednje, pali se zeleno, lik dodaje gascinu i stize do sledeceg crvenog za 25 sec. :lud: ja sam se samo blago nasmejao i nastavio dalje. Nije moja stvar da bilo sta ispravljam ili bilo koga ucim savesti,bezbednosti i mogucim posledicama njegovog postupka , to radim na poslu... ali za pare :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Kolega (Urban Cruiser) bezimeni, svi smo se mi jednom ili više puta kurčili na raznim terenima, a kamoli na bajku i zato nemoj se previše uzbuđivati i uzrujavati, ako vidiš nekog, koji ima svoj performans u javnosti i na leđima nacionalne simbole, jer misli da je pod zaštitom istih. Nervirancije te vrste mogu biti razlozi raznim čirevima, tumorima, rakovima i ostalim savremenim tegobama, koje haraju u ovo doba.

Sutra ćeš imati četvorku... smiri se malo... 0cool.gif Bolje skreni na neko pićence i primećuj zgodne predstavnice suprotnog pola 2Ljubav.gif, kojih u Beogradu ima u izobilju... i pogled na njih kulira.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

taj nije iz ozbiljnog kluba,svako ko je u nekom malo ozbiljnijem klubu nece blatiti svoje boje...a to sto nosi grb srbije...neka neka nosi,bolje grb srbije da nosi nego grb....tamo neke zemlje,

budala ima pod svim grbovima..svih zemalja,pa tako i nase,a o tome dal mu je lepo bez opreme itd,o tome ce saobracajna policija da odlucuje ili on sam,nekima na tezi nekima na laksi nacin udje iz dupeta u glavu...nije nase da im sudumo,ima ko je za to zaduzen...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Hmm... Jesam li jedini koji primecuje da je po mnogima konflikt neizbezan?!

I jos nesto, nisam sve ovo s vama podelio zbog kacige a posebno ne zbog toga sto razmisljam da li da mu skrecem paznju da treba da je nosi!

Iskreno u resavanje problema nasiljem ne verujem. Nisam Gandi i meni "padne roletna" ali nikad i nikako zbog ovakvih likova... I ako se dese, posle takvih situacija mi ni malo nije bolje!

Kakvu god da imamo narav postoji nacin da se nesto kaze mirnim putem:

- kolega izvini, zaista ne znam iz kog si kluba, vidim dobro vozis motor ali me zanima da li si negde u blizini jer vozis bez kacige a voleo bih da vidim koji klub ima oznake Srpskog grba - recimo... moze da bude neuvredljivo, a ako razume - shvatice, ako ne razume, zeljan fizickog "ubedjivanja", po gasu i cao...

Ponos mi nece povrediti a ja sam mu rekao sta sam imao... Da li cu postici nesto? Hocu, za mene je to isto kao da sam pomogao senilnoj bakici, dok ona ide polako, odnesem joj ceger na drugi sprat i ostavim ispred vrata pa svojim putem bez potrebe da mi se zahvali ili da me zapamti kao dobrog komsiju! Ja tako na ovaj problem gledam. Neko ce reci, bakica ti je trazila pomoc a ovaj te nije pitao za zdravlje, tacno, ali od ignorisanja "problema" meni nije dobro, a od mog dobronamernog komentara samo moze biti bolje i njemu i meni i na kraju celoj zajednici u kojoj zivimo.

Priznajem, ipak je ovo pitanje vaspitanja, pa morala i na kraju uticaja sredine. E pa ja hocu da pocnem od ovog poslednjeg jer sam deo te sredine u koj taj i takvi zive!

Tvoji stavovi su definitivno ispravni ali u danasnjoj situaciji nisu realni, ubedjen sam da i ti to dobro znas. Kod nas bi te 50 % senilnih bakica zavalilo cegerom po glavi misleci da ces im isti oteti. Da si liku ukazao sta ti smeta gotovo sam siguran da bi te napusio i da se osim tvoje moralne satisfakcije nista drugo ne bi promenilo a sve to uz veliki rizik verbalnog konflikta(laksa verzija). Ti i on ste samo geografski deo iste sredine a sve ostalo je razlicito i ne postoji sansa promene svesti dok on to ne oseti na svojoj kozi, kostima itd... Sto bi rekli ljudi naucio na tezi nacin!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

ALI... *pogrdan naziv* ne nosi kacigu, onda tresne u banderu, ne daj boze pokupi nekog na pesackom, zavrse u urgentnom, i onda mi placamo njihovo lecenje i operacije na mozgu zbog podliva... jer je jedan gore pomenuti vozio bahato + bez kacige, preziveo, ali razbio glavu kao tikvu o patos! Posle ostane bogalj i zivi od socijalne pomoci kao parazit, a neduzni sa pesackog isto tako... i opet mi placamo za njih!

Naravno ovo navedoh onako kao primer, tako mi ovog momenta navrlo!

 

Potpisujem. :takoje:

U tome je stvar, iako vecina nas kada reaguje na prvu loptu, kaze: Pusti budalu, videce on kada se slupa...

Jedva cekam da i kod nas zazivi sistem da u takvim i slicnim slucajevima doticni sam snosi troskove svog i eventualno tudjeg lecenja. Mnoge lose navike bi se vrlo brzo promenile.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1359 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

ALI... *pogrdan naziv* ne nosi kacigu, onda tresne u banderu, ne daj boze pokupi nekog na pesackom, zavrse u urgentnom, i onda mi placamo njihovo lecenje i operacije na mozgu zbog podliva... jer je jedan gore pomenuti vozio bahato + bez kacige, preziveo, ali razbio glavu kao tikvu o patos! Posle ostane bogalj i zivi od socijalne pomoci kao parazit, a neduzni sa pesackog isto tako... i opet mi placamo za njih!

Naravno ovo navedoh onako kao primer, tako mi ovog momenta navrlo!

 

Potpisujem. :takoje:

U tome je stvar, iako vecina nas kada reaguje na prvu loptu, kaze: Pusti budalu, videce on kada se slupa...

Jedva cekam da i kod nas zazivi sistem da u takvim i slicnim slucajevima doticni sam snosi troskove svog i eventualno tudjeg lecenja. Mnoge lose navike bi se vrlo brzo promenile.

 

Nije to tek tako lako.

 

Nikako ne podržavam takav način vožnje ni takvu neadekvatnu (nikakvu) minimalnu zaštitnu opremu, ali, predlozi za sopstveno plaćanje eventualnih (daleko bilo, bilo kome!) troškova lečenja: hmm?! Ajde da to još malo proširimo pa da na listu dodamo i: alkoholičare, narkomane, pušače, gojazne,... I oni (mi) su (smo) u sličnoj poziciji - svesno, manje ili više, narušavaju (narušavamo) svoje zdravlje i - "...i opet mi placamo za njih!"

 

:neznam:

 

Kao dodatak a i odgovor na pitanje iz teme - pitanje: imate li poriv da nekome kažete "Nemoj previše da piješ (pušiš, jedeš, xxxx), škodi."? Ja da, ali samo bliskim.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

ALI... *pogrdan naziv* ne nosi kacigu, onda tresne u banderu, ne daj boze pokupi nekog na pesackom, zavrse u urgentnom, i onda mi placamo njihovo lecenje i operacije na mozgu zbog podliva... jer je jedan gore pomenuti vozio bahato + bez kacige, preziveo, ali razbio glavu kao tikvu o patos! Posle ostane bogalj i zivi od socijalne pomoci kao parazit, a neduzni sa pesackog isto tako... i opet mi placamo za njih!

Naravno ovo navedoh onako kao primer, tako mi ovog momenta navrlo!

 

Potpisujem. :takoje:

U tome je stvar, iako vecina nas kada reaguje na prvu loptu, kaze: Pusti budalu, videce on kada se slupa...

Jedva cekam da i kod nas zazivi sistem da u takvim i slicnim slucajevima doticni sam snosi troskove svog i eventualno tudjeg lecenja. Mnoge lose navike bi se vrlo brzo promenile.

 

Kako ide ona stara: Pazi sta zelis, mozda ti se i ostvari.

 

 

Ja sam se izlomio u punoj opremi (cak sam imao viska), pa sam dobio savjet da skinem opremu, da se ne vidi odmah odakle poticu povrede.

Zasto? Pa znas, sansa je da sestra misli upravo to, "da ona placa moju glupost".... pa mozes duze cekati ili tako nesto. (povrede nisu po zivot opasne)

To su iskustva MX kluba, ciji clanovi su cesti gosti u hitnoj.

 

Bi'ce da nas ne razumije (ta sestra), kad tako misli.

Pitam se sta biste joj vi odgovorili u njenoj temi "voznja motora konstantno radja nova opterecenja za drustvo u vidu slomljenih i razvaljenih za koje se treba brinuti"?

"Danas sam opet jednog vidjela na semaforu. Upalilo se zeleno i on je odletio kao iz pracke, a nema ni pojas, ni air bag, ni konstrukciju da ga stiti. Ignorisati ili intervenisati"? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Ova tema se pretvorila u pitanje bezbednosti voznje, sto nije bila namera. To pitanje i takva pitanja su potrebna u svakom slucaju, posebno zbog naseg zdravlja ali i vozackog kodeksa i na kraju i zbog represivnih mera vlade umesto mera predupredjenja.

Moj slucaj je meni izazvao moralno pitanje ponasanja pojedinca u okviru "bajkerske" zajednice i njegov odnos prema onome sto on predstavlja svojom pojavom, obelezijima i nacinom na koji ucestvuje u javnom saobracaju. Pre svega, moja dilema, a koju sam podelio sa vama, je da li smo postali ignoranti prema cinjenici da svako od nas daje sliku o "bajkerima" ne samo ostalim ucesnicima u saobracaju nego i svom najblizem okruzenju. Pa tako, nije tesko pretpostaviti da se onaj koji se neobzirno ponasa na motoru ima oko sebe istomisljenike koji dele takav stav a onda neminovno takav stav moze lako preneti i na svoju decu. Da ne sirim dalje, zakljucujem da ni jedan pojedinac u sustini nije pojedinac jer ako su mnogi ovde predlagali ignorisanje, tj zanemarivanje mogucnosti da se taj krug smanji, umesto sto se prosiruje, onda nismo svesni da je takvih sve vise. Uz sve to, napominjem opet da se ne radi samo o kacigi, taj "pojedinac" nosi univerzalno obelezje moje zemlje a to nije i ne moze biti onda SAMO njegov izbor. A kao sto ste vec zakljucili, cak i njegovo zdravlje, zbog ponasanja na motoru, nije SAMO njegova stvar jer eventualno lecenje istog SVI placamo! Verujem da se oko ovih zakljucaka bar vecina slaze. I sad, meni licno se onda namece zakljucak da "pojedinac" kalja moj grb, moj ugled i sve to jos moze mene da kosta para do kojih postenim putem jako tesko dolazim!? Pa onda nije on budala, nego ja koji nisam nista uradio da to sprecim!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Nije to tek tako lako.

 

Nikako ne podržavam takav način vožnje ni takvu neadekvatnu (nikakvu) minimalnu zaštitnu opremu, ali, predlozi za sopstveno plaćanje eventualnih (daleko bilo, bilo kome!) troškova lečenja: hmm?! Ajde da to još malo proširimo pa da na listu dodamo i: alkoholičare, narkomane, pušače, gojazne,... I oni (mi) su (smo) u sličnoj poziciji - svesno, manje ili više, narušavaju (narušavamo) svoje zdravlje i - "...i opet mi placamo za njih!"

 

Kao dodatak a i odgovor na pitanje iz teme - pitanje: imate li poriv da nekome kažete "Nemoj previše da piješ (pušiš, jedeš, xxxx), škodi."? Ja da, ali samo bliskim.

 

Ovde ne govorimo o bolestima (zavisnosti i drugim), vec o svesnom (ne manje ili vise) ponasanju. I to nisu predlozi, na Zapadu je to vec duze vreme praksa. Cak i ako nisi odgovoran za sudar/pad, snosis manji ili veci deo odgovornosti za posledice ukoliko nisi nosio zastitnu opremu. Neodgovorno ponasanje povlaci sa sobom i preuzimanje odgovornosti (kaznu).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6804 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Cinjenica je da nas motocikl i entuzijazam okuplja, ali samo one sa kojima delimo misljenje i afinitete. To sto neko vozi motocikl kao i ja, ne znaci da cu se druziti sa njim ili uopste kontaktirati, niti nas to povezuje. Sa nekima bih bez problema vozio bilo gde, dok druge pak izbegavam. Dakle, sve je to stvar licnog izbora i osecaja. Svako od nas je samostalno kupio motocikl i opremu pa samim tim ima pravo da ih koristi i dozivljava na svoj nacin. Verujte mi da, taj isti u ''Fila opremi'' smatra da ste vi sabani i glupi jer nosite full opremu po gradu (gde su i najvece sanse za udes). To je vec samo po sebi komflikt i ne moze se puno toga promeniti niti vredi potruditi se.

 

Treba pomoci i edukovati ljude, ali ne po svaku cenu i ne svakoga, moze i da vam se obije u glavu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Blizu granice!
  • Motocikl: KLE 500

Ova tema se pretvorila u pitanje bezbednosti voznje, sto nije bila namera. To pitanje i takva pitanja su potrebna u svakom slucaju, posebno zbog naseg zdravlja ali i vozackog kodeksa i na kraju i zbog represivnih mera vlade umesto mera predupredjenja.

Moj slucaj je meni izazvao moralno pitanje ponasanja pojedinca u okviru "bajkerske" zajednice i njegov odnos prema onome sto on predstavlja svojom pojavom, obelezijima i nacinom na koji ucestvuje u javnom saobracaju. Pre svega, moja dilema, a koju sam podelio sa vama, je da li smo postali ignoranti prema cinjenici da svako od nas daje sliku o "bajkerima" ne samo ostalim ucesnicima u saobracaju nego i svom najblizem okruzenju. Pa tako, nije tesko pretpostaviti da se onaj koji se neobzirno ponasa na motoru ima oko sebe istomisljenike koji dele takav stav a onda neminovno takav stav moze lako preneti i na svoju decu. Da ne sirim dalje, zakljucujem da ni jedan pojedinac u sustini nije pojedinac jer ako su mnogi ovde predlagali ignorisanje, tj zanemarivanje mogucnosti da se taj krug smanji, umesto sto se prosiruje, onda nismo svesni da je takvih sve vise. Uz sve to, napominjem opet da se ne radi samo o kacigi, taj "pojedinac" nosi univerzalno obelezje moje zemlje a to nije i ne moze biti onda SAMO njegov izbor. A kao sto ste vec zakljucili, cak i njegovo zdravlje, zbog ponasanja na motoru, nije SAMO njegova stvar jer eventualno lecenje istog SVI placamo! Verujem da se oko ovih zakljucaka bar vecina slaze. I sad, meni licno se onda namece zakljucak da "pojedinac" kalja moj grb, moj ugled i sve to jos moze mene da kosta para do kojih postenim putem jako tesko dolazim!? Pa onda nije on budala, nego ja koji nisam nista uradio da to sprecim!

Malo sam iznenađen da se neko ovoliko potrese oko nesavesnog prezentovanja svoje države, jbga nije uobičajeno u ovoj sredini. Poštujem sve one koji se savesno ponašaju prema svojim obeležjima, obavezama i prema svom i tuđem zdravlju ali preterano požrtvovanje jedinke može dovesti do pregorevanja a onda niko od toga nema koristi, štaviše onda samo Ti imaš štetu.

Neko će reći da si ekstremni nacionalista a verujem da želiš da radiš i boraviš u sređenoj državi gde se zna red i poredak. Zato pusti da svako radi kako hoće jer realno si nemoćan da bilo šta promeniš(osim ako nemaš u rukama neku od poluga vlasti) sem da svojoj deci ili deci iz tvog okruženja pokažeš kako se ponaša pravi motociklista u saobraćaju i van njega.

Postoji milion primera za takvo gledište, pogledaj državne službenike kako koriste državna obeležja, kako se odnose prema svojoj i tuđoj bezbednosti(imaš temu o upotrebi rotaciionog svetla) i zdravlju. Koliko zadriglih policajaca, vatrogasaca i političara imaš u svom okruženju, bezbroj. Svi oni nose isti taj grb, zastavu i svakog dana neumerenom ishranom i preteranim konzumiranjem duvana konkurišu da budu korisnici zdravstvenog fonda koji svi mi plaćamo i opet dođemo na isto. Kome od njih možeš bilo šta da preneseš a da te ne priupita šta Ti momak imaš sa tim što ja svoj život ovako trošim a na sebi imam obelešja dršave u kojoj živim? Ja bre imam "kvalitete" pa sam zato tu gde jesam, to bi verovatno bio najbezazleniji odgovor koji bi dobio.

Što se zastava tiče, posle 2000-te bilo je teško naći i kupiti bilo koje obeležje Srbije i jednom prilikom sam u "Radnoj ženi" u kosovskoj kupio svoju prvu zastavu Srbije(onu malu koja se kači na retrovizor auta) i ladno ustanovio da ta zastava nije pravilno odštampana-grb je pogrešno bio postavljen. Ajd, zajebali me ali kada sam skontao da se ista takva zastava nalazila ispred našeg tadašnjeg predsednika i skoro svih ministara jednostavno nisam mogao da verujem. Ubrzo je nakon toga na radio Index-u bila neka emisija vezana za državna obeležja i ja sam voditeljima skrenu pažnju na propust koji se praktično provlačio već neko vreme bez da neko primeti. Naravno, istog momenta proverili su preko neta verodostojnost onoga na šta sam im skrenu pažnju i uverili se u isto. Pozvali su ljude iz protokola koji su odvalili neku glupost od objašnjenja i to je to, vuk pojeo magarca, tada, sada i uvek će tako da ...

Želim Ti suv asfalt i dobru vožnju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: AT RD03, SW 400

...A saobracajna policija neka radi svoj posao....

 

Ma kakvi... Pre par nedelja, toplo vreme, vracam se u 16h preko Pancevca za grad...

4 majmuna, na sportskim motorima, divljaju u sred krsa i loma od guzve. Dizu na zadnji, turiraju, trkaju se izmedju vozila... Majcice, bermudice... Istina i kacige.

Sjure se tako divljajuci u Despota Stefana, pred nosom gomile pandura koji tu regulisu saobracaj. Pandur sedi u kolima, i sa blago telecim izrazom lica posmatra ekipu.

Oni stali u zutoj traci, na autobuskoj stanici, u onom saobracajnom HAOSU, cerekaju se, balavci, kako su velike baje... obrnuse motore PORED PANDURA kroz ceo onaj HAOS nazad ka Pancevcu, i udri po gasu izmedju kola... Mislis da ih je bilo ko od pandura i pogledao?

A magarac na Pancevu ceka da prodjem pored njega kolima, pa kad dodjem u nivo sa njim - na zadnji... Beze ljudi kolima kud znaju, da im slinavko ne uleti kroz zadnju sofer sajbnu...

Bilo i bice. Niko ih nece regulisati, nista ih nece opametiti... Milion puta ovde pisano o tome... prazna prica.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

auuuuu, citam i ne verujem sta vas pogadja, ako vas to zulja kako li vam je tek kada prolazite pored sirotinje koja nema sta da jede?

 

sigurno svake nedelje nosite pakete u crveni krst i hranite beskucnike.

 

ne IGNORE vec kao pored turskog groblja, sta me briga kako misli o svojoj glavi i da li se kurci ili ne, njegov problem.

 

@ svi dusebriznici iz teme, motor mi je dosta bucan i uglavnom vozim ko divljak, znam to i bez pomoci sa strane, molim vas da me zaobilazite i zadrzite svoje misljenje za sebe ako se negde sretnemo :takoje:

 

P.S. ne nosim grb srbije jer nije platila za reklamu :nanana:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

auuuuu, citam i ne verujem sta vas pogadja, ako vas to zulja kako li vam je tek kada prolazite pored sirotinje koja nema sta da jede?

 

sigurno svake nedelje nosite pakete u crveni krst i hranite beskucnike.

 

ne IGNORE vec kao pored turskog groblja, sta me briga kako misli o svojoj glavi i da li se kurci ili ne, njegov problem.

 

@ svi dusebriznici iz teme, motor mi je dosta bucan i uglavnom vozim ko divljak, znam to i bez pomoci sa strane, molim vas da me zaobilazite i zadrzite svoje misljenje za sebe ako se negde sretnemo :takoje:

 

P.S. ne nosim grb srbije jer nije platila za reklamu :nanana:

 

 

Steta sto ne postoje minusi 1nanana.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

A koji je faktor ( da ne kažem k...c) lenčuga da ne mogu da mu se daju plusići?

 

Pobeg´o iz CS-a i maskirao se u Majku Terezu 0zbunjen.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

"neka prvi kamen na nju baci..."

 

mozete da mi stavljate minuse koliko hocete (cim ne budem u samom vrhu kao sto neko bezrazlozno rece), iskreno zvone mi 00, ali zapitajte se malo.

 

sa kojim pravom neko moze da cima drugog, osim naravno ako nije zaduzen od strane drzave da to radi, za ponasanje ili oblacenje kojim ne dovodi druge u opasnost? sta je sledece, organizovanje parapolicije i gradjanska privodjenja, ma sto privoditi uopste, odmah na licu mesta presuditi i izvrsiti kazni koja ne moze biti drgacija nego spaljivanje na lomaci.

 

svakom nesto smeta, nekom partizanovci drugima pederi, da li trebamo da ih lincujemo? (mnogi bi se slozili da trebamo)

 

mene nerviraju bele fasade, smatram da bljeste i time ometaju prolaznike i saobracaj, da li da sledeci put uzmem i prefarbam ih, to mi je strasna dilema. i vlasnicima ocitam bukvicu da im ne pada na pamet vise ta boja.

 

verujem da bi neko strucniji u frustracijama koje muce pojedince ovde mogao da nadje ozbiljnu dijagnozu :nanana:

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

A koji je faktor ( da ne kažem k...c) lenčuga da ne mogu da mu se daju plusići?

 

zamolio bih te da biras reci (ili slova) kojima opisujes osobe sa kojima se ne slazes da ti ne bi ________(prazno polje popuni po slobodnom nahodjenju) :takoje:

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja