Jump to content

Moto Zajednica

Intervenisati ili ignorisati?!

Recommended Posts

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

A koji je faktor ( da ne kažem k...c) lenčuga da ne mogu da mu se daju plusići?

 

zamolio bih te da biras reci (ili slova) kojima opisujes osobe sa kojima se ne slazes da ti ne bi ________(prazno polje popuni po slobodnom nahodjenju) :takoje:

 

 

 

 

Vi se ne poznajete? Meni je izgledalo kao da ste ortaci pa se zezate, a ja se nadovezao.

Covjek hoce da ti da plusice, a ono "koji je on k...c?" je na poslovnom "koja je gospodinova funkcija?" :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

"neka prvi kamen na nju baci..."

 

mozete da mi stavljate minuse koliko hocete (cim ne budem u samom vrhu kao sto neko bezrazlozno rece), iskreno zvone mi 00, ali zapitajte se malo.

 

sa kojim pravom neko moze da cima drugog, osim naravno ako nije zaduzen od strane drzave da to radi, za ponasanje ili oblacenje kojim ne dovodi druge u opasnost? sta je sledece, organizovanje parapolicije i gradjanska privodjenja, ma sto privoditi uopste, odmah na licu mesta presuditi i izvrsiti kazni koja ne moze biti drgacija nego spaljivanje na lomaci.

 

svakom nesto smeta, nekom partizanovci drugima pederi, da li trebamo da ih lincujemo? (mnogi bi se slozili da trebamo)

 

mene nerviraju bele fasade, smatram da bljeste i time ometaju prolaznike i saobracaj, da li da sledeci put uzmem i prefarbam ih, to mi je strasna dilema. i vlasnicima ocitam bukvicu da im ne pada na pamet vise ta boja.

 

verujem da bi neko strucniji u frustracijama koje muce pojedince ovde mogao da nadje ozbiljnu dijagnozu :nanana:

 

 

Previse karikiras.

Istina je da se malo skrenulo sa teme i pocelo da diskutuje o vecitoj temi - riskantnoj, bahatoj, kako god je nazvali, voznji. To mogu da razumem, jer je ocigledno da tu ima dosta "materijala" za diskusiju.

 

BTW: A ti kada divljas, kako si sam rekao, ne ugrozavas nikoga? Majke ti, reci kako to izgleda!!! Odaj nam tajnu, svi bismo to voleli - da divljamo, a da nikoga ne ugrozavamo!?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

k...c je k....c u koju god ga ruku uhvatis, zato sam i ostavio prazno polje da popuni, mozda trebam da mu platim pice a mozda i ne :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

 

BTW: A ti kada divljas, kako si sam rekao, ne ugrozavas nikoga? Majke ti, reci kako to izgleda!!! Odaj nam tajnu, svi bismo to voleli - da divljamo, a da nikoga ne ugrozavamo!?!

 

nisam ja rekao da ne ugrozavam nikog kad divljam, svestan sam ja toga veoma dobro, verovatno je zato broj povredjenih u mojim divljanjima za sada 0 a dosta dugo divljam. ja kada divljam radim to veoma pedantno :)

 

 

mozemo da napravimo krug po beogradu pa da se i licno u to uveris :zdravo:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

BTW: A ti kada divljas, kako si sam rekao, ne ugrozavas nikoga? Majke ti, reci kako to izgleda!!! Odaj nam tajnu, svi bismo to voleli - da divljamo, a da nikoga ne ugrozavamo!?!

 

nisam ja rekao da ne ugrozavam nikog kad divljam, svestan sam ja toga veoma dobro, verovatno je zato broj povredjenih u mojim divljanjima za sada 0 a dosta dugo divljam. ja kada divljam radim to veoma pedantno :)

 

 

mozemo da napravimo krug po beogradu pa da se i licno u to uveris :zdravo:

 

 

Ne hvala, greska se napravi jednom, ali onda sve ode u ________ (onu stvar, kad je vec tako cesto pominjemo ;))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bajkerka u pokusaju :D, 102 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: vrlo ozbiljan crveno-beli zvrk

"neka prvi kamen na nju baci..."

 

mozete da mi stavljate minuse koliko hocete (cim ne budem u samom vrhu kao sto neko bezrazlozno rece), iskreno zvone mi 00, ali zapitajte se malo.

 

sa kojim pravom neko moze da cima drugog, osim naravno ako nije zaduzen od strane drzave da to radi, za ponasanje ili oblacenje kojim ne dovodi druge u opasnost? sta je sledece, organizovanje parapolicije i gradjanska privodjenja, ma sto privoditi uopste, odmah na licu mesta presuditi i izvrsiti kazni koja ne moze biti drgacija nego spaljivanje na lomaci.

 

svakom nesto smeta, nekom partizanovci drugima pederi, da li trebamo da ih lincujemo? (mnogi bi se slozili da trebamo)

 

mene nerviraju bele fasade, smatram da bljeste i time ometaju prolaznike i saobracaj, da li da sledeci put uzmem i prefarbam ih, to mi je strasna dilema. i vlasnicima ocitam bukvicu da im ne pada na pamet vise ta boja.

 

verujem da bi neko strucniji u frustracijama koje muce pojedince ovde mogao da nadje ozbiljnu dijagnozu :nanana:

 

 

 

 

 

 

 

+ (kad vec ne moze "pravi")

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

tnx za +

 

 

 

 

najgore je ziveti u strahu :zvizduk:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

 

najgore je ziveti u strahu :zvizduk:

 

 

"...Svi bismo željeli biti hrabri, heroji vlastitih života, no heroja ne određuje nedostatak straha, nego djelovanje unatoč strahu..." ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

Ziveti u strahu i sa strahom su dve razlicite kategorije, nedostatk straha takodje ima svoju dijagnozu, kao i impulsivni porivi da se drugima nametne svoje misljenje i nacin ponasanja. Svako odgovara za svoje postupke, pogotovo u saobracaju, nebitno da li na ovozemaljskom sudu ili onom gde ne mozemo da se pozivamo na veze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

Ziveti u strahu i sa strahom su dve razlicite kategorije, nedostatk straha takodje ima svoju dijagnozu, kao i impulsivni porivi da se drugima nametne svoje misljenje i nacin ponasanja. Svako odgovara za svoje postupke, pogotovo u saobracaju, nebitno da li na ovozemaljskom sudu ili onom gde ne mozemo da se pozivamo na veze.

ja mislim da nije drugarski sto divljas i kvaris sliku o drugim motoristima koji voze savesno

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Slazem se sa Gosom. Lencuga, nadam se da taj komentar neces shvatiti neprijateljski...

 

Moju repliku ce verovatno svako na svoju ruku protumaciti ali je meni ocigledno da su mnogi prihvatili moj stav!

 

Kao dokaz tome su komentari, jer sto ste ih pisali ako mislite da treba ignorisati?! Pa ignorisite i mene onda! Preporuke bilo kog tipa, ukljucujuci u medicinski pregled, su ipak pozitivna reakcija, znaci da se brinete za necije zdravlje. I na sve to, mnogi su primetili da se drzavna obelezja neprimerno koriste.

 

Represija, losi ekonomski uslovi i ne uredjena drzava, a time i ponasanje pojedinca u javnosti, su posledica nas a ne politicara i dok to ne shvatimo i pokusamo da ispravimo, svi mi zajedno i jednoglasno (od davanja krvi do kritikovanja "bajkera" koji bahato vozi, a posebno pod grbom nase drzave) bice jos puno neprijatnih slucajeva o kojima cemo pisati po forumima, a lepih sve manje...

To je moje misljenje...

I rest my case! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

@lencuga

Žao mi je što si se našao uvređenim. Nije mi uopšte to bila namera. Naprotiv, dopao mi se tvoj post, stav i duhovitost, pa sam hteo da pritisnem plus, ali vidim da ne može. Pitanje je trebalo da dude duhovito, a ti si ga protumačio kao uvredljivo. U toj percepciji izbor reči je neadekvatan, u pravu si, pa ti se izvinjavam zbog toga.

PS Ako pivo može da me opere, a i iz bilo kog drugog razloga, uvek me možeš naći na Cvetnom trgu.

PPS A i šta fali k...u, svako bi voleo da ga je što više.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

@spredrag,

 

shvatam nesporazum i lepo je sto smo ga ispravili u veoma kratkom vremenu. ne trebas da mi se izvinjavas ali kad vec jesi evo i ja se tebi izvinjavam sto nisam vise paznje posvetio napisanom vec sam odgovorio na prvu loptu. sve u svemu ti meni dodjes guaranu a ja tebi pivo :)

 

nadam se da nece ostali zameriti sto ne pijemo limunadu (onu prirodnu, cedjenu, skupu i zdravu) kao pravi bajkeri i srbi, vec alkohol i ko zna od kojih hemikalija smuckan energetski napitak, naravno ako nekom i zasmeta moze slobodno da nas odvede na limunadicu ali i sladoled i kolace je se to ne razdvaja :).

 

i dalje mislim da je stil voznje i nacin ponasanja individualna stvar i da niko od nas ne polaze pravo da zaskace druge na ulici zbog toga. ne verujem da bi nekom "pristojnom" vozacu prijalo da ga na semaforu okruzi par onih drugih sa blagim sugestijama kako vozi kao p.....a, smesno izgleda u opremi na +40 i da tom brzinom nece stici na vreme na balet a onda ce mu se decko naljutiti.

 

@gosa,

 

tvoj nacin voznje odgovara onoj roze vespi sto si vozikao po uscu tako da mozes da zaobidjes moto forume i slobodno odes u

 

 

 

 

 

:jee::jee:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

@lencuga... ako je za tebe sve "crno ili belo" kolega, mislim da nisi za ovaj realni svet...

pretpostavljam da je za tebe najbolje je da se zadrzis na tom COUNTER STRIKE svetu i da tamo budes neka vlast i malo da pucas i bacas bombe...

samog sebe si opovrgao...

i dalje mislim da je stil voznje i nacin ponasanja individualna stvar i da niko od nas ne polaze pravo da zaskace druge na ulici zbog toga....

 

@gosa,

 

tvoj nacin voznje odgovara onoj roze vespi sto si vozikao po uscu tako da mozes da zaobidjes moto forume i slobodno odes u

 

 

toliko o kredibilitetu svega sto si ti napisao! 0takoje.gif

 

p.s. zar ne postoji neki forum koji se zove moto-manijaci!? 0zbunjen.gif

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

postoji, zasto ne probas njima da objasnis kako se vozi?

 

meni vlast ne treba za razliku od tebe koji ocigledno zudis za njom da bi napravio svet koji tebi odgovara bez obzira da li to ostalima prija.

 

ja ne naturam svoj nacin voznje kao jedini ispravan ali zadrzavam pravo da ga koristim. verovatno da bi ti voleo da svi voze skutere po mogucstvu slabije od tvog a ti da budes na celu kolone.

 

zelim ti puno srece u presretanju "divljaka" na ulicama, imaces pune ruke posla :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Šta je to "Asocijacija motociklista Srbije – BJBikers"?

Koje su te vrednosti o kojima pričamo?

 

Asocijacija motociklista Srbije veruje da:

...

...

- Edukacija mladih motociklista i njihov ulazak u svet motocikala na pravi način je nešto što smatramo svojom obavezom. Sve što radimo, radimo imajući ovo na umu.

...

- Povećanje bezbednosti motociklista u svakom pogledu naš je, možda i najvažniji, razlog postojanja. Verujemo da pojedinac treba da učini sve što može da poveća svoju bezbednost! Verujemo u korišćenje pune moto opreme. Verujemo da uvek i aktivno moramo da delujemo prema ostalim učesnicima u saobraćaju i državnim organima, da pratimo i da utičemo na njihovo činjenje i nečinjenje!

...

(http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/77857-ko-smo-i-sta-hocemo/)

 

Evo par citata za one koji ne mogu da se suzdrze, pa misle da na ovoj temi treba da dozive svojevrstan "OUTING" !!!

No, za to postoje drugi forumi i asocijacije.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

ako sam dobro shvatio:

 

 

 

 

"Asocijacija motociklista Srbije – BJBikers" je ovlastila Urban Cruiser-a i jos ponekog da idu gradom i drze predavanje ljudima od semafora do semafora? :stabre:

 

nesto poput jehovinih svedoka samo malo agresivnije.

 

zasto ne krenete od kuce do kuce, ma malo je to, treba proglasiti dzihad i krenuti u rat protiv nevernika.

 

znaci od sutra gace preko pantalona jer vi ste supermeni, samoproklamovani izvrsioci pravde, edukatori koji ce doneti svetlost u zivote onih koji su gresili.

 

ko nije sa vama znaci da je protiv vas, inkvizicija na delu, mnogi su u dosluhu sa necastivim, opasnost vreba.

 

:takoje:

 

da se niste malo istripovali :moto3:

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Asocijacija je asocijacija..

 

ali forum čine živi ljudi baš onakvi kakvi jesu..

 

sa svojim ličnim stavom i mišljenjem..

Zašto je teško poštovati razlikost?

 

 

Bez živih ljudi forum umire.. a statuti asocijacija mogu i dalje da stoje na papiru..

 

A Lenji će i dalje da točkira i praktikuje nebezbednu vožnju :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

mala ispravka vlajko, ja je ne promovisem, samo je praktikujem, ko nece ne mora :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

ne mogu ja popsi da budem protiv vas, mogu samo ispred, mozda jednog dana kada naucite da vozite ali do tada.... :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Ne ne.. znamo mi ko si.. oćeš vrat da slomijemo jureći te a? :P

 

kolega lenji ispravio sam post pošto ima smisla :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja