Jump to content

Moto Zajednica

Kad snovi postanu stvarnost

Recommended Posts

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

:) fala fala

Ajd prvo spisak mesta kroz koje smo prosli:

 

mestapotackama.jpg

 

mestapotackama2.jpg

 

Ovo je cela mapa:

 

mapaalpi.jpg

 

Lienz - Cortina d'Ampezzo

ampezzo.jpg

 

Cortina d'Ampezzo - Bolzano

ampezzobolzano.jpg

 

Bolzano - Livigno

bolzanolivigno.jpg

 

Livigno - St Moritz

livignostmoritz.jpg

 

St Moritz - Lavertezzo

stmoritzlavertezzo.jpg

 

Lavertezzo - Trst

lavertezzotrst.jpg

 

Rijeka - Plitvice - Zadar

rijekazadar.jpg

 

Zadar - Trogir - Split

zadarneum.jpg

 

Nisam nesto vodio beleske koliko sam tacno potrosio za gorivo, za prenociste, putarine. Ukupno smo potrosili oko 1500e, put je trajao 15-16 dana.

Planirali smo da na Alpima spavamo po hostelima i pansionima, a kad se spustimo na jezera Como i Garda i Hrvatsku da spavamo u satoru. Na Alpima smo bili u kampu samo kod Gross-a 1 noc.

Na jezerima Como i Garda smo spavali takodje u satoru, a ostalo sve u pansionima i hostelima, jer za 10-ak eura vise dobijes mnogo vise. Dosta su skupi kampovi i zato smo odlucili da u Italiji vise provedemo noci u iznajmljenom smestaju.

 

A Hrvatska je prica za sebe. Planirali smo da tih 7 dana koliko smo proveli u Hrvatskoj budemo u kampovima, ali nas je bura zeznula. Ja u zivotu nisam doziveo tako jak vetar. Bukvalno ne mozes da vozis. Auto putem sam vozio izmedju zaustavne trake i najsporije, po zutoj liniji, jer me stalno bacao od bankine do ivice sa brzom trakom, bas mi nije bilo svejedno, ruke su me otkidale koliko sam morao da stezem kormamn da bi mogao da kontrolisem motor. Automobili su isli 30-40 na sat, sta da vam kazem onda za motor, inace nismo videli ni jedan jedini motor ta dva dana :)

 

Ako sve bude po planu, rutu Graz - Livigno cu voziti svake godine, za to ne treba mnogo para, a stvarno su prelepi predeli. Pre nego sto samo krenuli najvise sam razmisljao o smestaju, kako cu, gde cu, koliko ce to da kosta. Nista nisam rezervisao preko booking.com, jer je sve bilo skuplje nego sto smo nalazili. Treba vam max 1 sat da nadjete pristojan smestaj po ok ceni, kampova ima bas dosta, i bez GPS-a cete ih naci, na svakih nekoliko kilometara ima tabla sa nazivom kampa. Ako idete gore, po mom misljenju najbolje da se pozicionirate u Livigno-u, benzin je 1e, gradic nije uopste mali a prelep je i ima ogromno jezeroi, uvek ima neko desavanje, cena smestaja u samom centru u predivnom pansionu je po osobi 25e sa doruckom, i odatle obilaziti Alpe. Tad ste bas izmedju  italijanskih i svajcarskih Alpa.

 

Sto se tice potrosnje, TCat je malo vise trosio zbog tereta i uspona. Doduse ja sam ga bas pretovario. Top case na kome je bio sator je bio tezak skoro 30kg, a ovi sa strane po 20ak kg, tank torba gde je bio sav alat, laptop, hrana, pice je isto bila poteska. Po prevojima mi je trosio oko 6.5lit, dok na ravnici oko 5lit. Sa pumpama nismo imali problema, ima ih svuda. Za ovoliki teret i sa saputnicom, ipak je potrebno nesto >= 1000ccm, jer je 600ccm ipak slab po onim usponima.

 

E da :) , pricam ja sa Bokilic-em pre puta i pita me on gde si planirao da menjas gume, a ja tek stavio novu zadnju. Moj komentar je bio, "Ma daj, to je samo 4000km, meni gume traju po 10.000km". Kad sam prosao Sarajevo, motor je toliko klizao da sam se plasio da udjem u krivinu kako treba. Zadnja guma je bila u obliku trapeza, sa strane se skroz istrosila po krivinama na Alpima, a posle po ravnicama jos dobila kockasti oblik. Tako da planirajte ili da krenete sa dobrom gumom ili da uzmete negde na putu gumu, da ne bi rizikovali po krivinama, jer vam ne treba to da razmisljate da li ce guma popustiti u nekoj krivini, treba se samo skocentrisati na prirodu oko sebe.

 

Ako Vas jos nesto interesuje slobodno pitajte.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Inace, svima koji nisu bili gore, zelim da ubace ovu rutu u svoje planove, jer za mene je ovo razlog zasto sam na dva tocka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

Posle ovakve vožnje možeš da se i ženiš goodluck.gif! Svaka čast, lepa vožnja, a putopis i slike još lepši... Neka je sa srećom, da sa ženom prođeš još mnogo kilometara u zdravlju i pouzdanosti motora 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Bravo drugar! Bas lep putopis. Planiram i ja nesto slicno sa mojom devojkom sl. godine. Ako bude sve kako treba, mozda i njen do-mali prst dobije 'ukras' :)

 

Cestitam na veridbi! :)

 

:moto3:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Hvala druze :)

 

Mozda se poklope kockice sledece godine pa zajedno provozamo Alpe. Ja cu verovatno isto sredinom jula opet voziti italijanske Alpe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DL 650

Prelepo napisano, i u tvom stilu, perfektan izbor fotografija. Šteta što se nismo poznavali u to vreme jer smo supruga i ja bili na Rabu u to vreme, inače ostrvo sa velikim brojem peščanih plaža. Puno pozdrava tebi i Željki

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 456 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: BMW K 1200 LT HONDA VARADERO

Jesmo cekali tri meseca da ovo ovekovecis al se isplatilo putopis si nam preneo na naj bolji nacin. Marko tebi i tvojoj lepsoj polovini zelim svu srecu ovoga sveta,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Vrlo lep putopis sa mnoštvom divnih slika. :takoje: Onaj skok sa mosta ne smatram baš previše pametnim, ipak svaka čast! Maršruta i podaci o torškovima i okolnostima biće korisni za buduće putnike. Fali samo još jedna vest. Nadao sam se, s obzirom da je veridba bila u julu, da ćemo videti i neke snimke sa venčanja! :aha::zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Nema lepšeg ugođaja nego kad snovi postanu stvarnost. :takoje: Lepo putovanje, bogato osmišljeno i začinjeno veridbom na Stelviu, šta još čovek da poželi... Svaka čast! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Hvala Alexanto.

 

Od kad sam prosle godine seo na tvoj Atlantic, ne prestajem da razmisljam o zameni motora za Atlantic. Al sad mi zao, sve sam sredio na TCat-u pa mi je glupo da ga menjam, bar jos 1-2 sezone da se izvozam sa njim pa cemo videti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Makina ti je kao lutka! :takoje: Ako Bog da, sledeći avgust će i moj Atlantic da jezdi lepotama Alpa pošto je u planu MAXI osvajanje Alpa, pošto smo Karpate "osvojili". :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd, Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR 2004

Bravo Mare, kralju :) a Zeljka ma svaka cast, znam kako je Emini kada idemo do mora... tako da je potpuno razumem sta je prozivela! vidimo se uskoro drugari!!! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: У души - Дорћол! (Београд)
  • Motocikl: Honda CBF 600N & Fosti F51

Sam naslov putopisa ''poziva'' na čitanje... a onda kreće prava bajkerska priča. Čak i poetičan deo sa veridbom na prevoju (Čestitamoooo!!!!). I na kraju toliko korisnih informacija da je sledeći korak čitaoca detaljno razgledanje mape, analiza i naravno ideja da se lično proveze bar deo opisanog. Bravo!:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 852 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Svaka cast za voznju i naravno veridbu.

U zadru ste bili na morskim orguljama,i ispred Donata.E ako nisi jeo sladoled ispred Donata kao da nisi bio u Zd. A sto se tice bure znam kako vam je bilo(pogotovo tebi).Ja sam tu deonicu po isto takvoj buri prosao vespom i pamticu dok sam ziv.... :takoje: :takoje: :takoje: :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 508 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: BMW R 1200 GS Triple black

Ovo je stvarno bilo prelepo i voznja i slike, a naravno i orginalna veridba! :takoje: Nek je sa srecom i jos puno zajednickih km vam zelim :moto3: !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja