Jump to content

Moto Zajednica

poliranje izduvnih grana i auspuha

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2782 postova

interesujeme da li je moguce ispolirati i sa cim izduvne grane i skinuti rdju i neke fleke koje izgledaju kao da je ulje koje je bacio tocak na grane.Napominjem da su ggrane dosta pozutele posle 10.000 km i da su prohromske.Vidim da ima neki set u luisu ali da li je to moguce uraditi nekim prirucnim sredtsvom iz farbare, neka kiselina,purol pasta,neke druge paste iz auto prodavnica i nesto slicno,i da li to moze da se odradi i rucno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

ima vec tema .. tamo negde u bmw sektoru ...

 

ako su prohromske onda moze purol i malo filcane krpice da sredi to na licu mesta .. ako pak skidas grane moze to i masinski da se malo dotera polirkom ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Weiss Kirchen -Bela Crkva
  • Motocikl: kawasaki

sto se tice pozutele boje tj. od temperature prohrom dobije takvu boju tesko je ispolirati rucno i purol pastom jedino masinskim putem ali posle izvesnih kilometara i pregrejavanja grane ce biti iste ............zato uzalud trud

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Dzabe vam sve moguce paste....ako su pordjale i pozutele,mora vodena smirgla da radi pa boga da zoves....samo finisiranje se radi pastom....ali i kad se sve uradi jedno dobro zagrevanje grana i opet su zute...jednostavno uzaludan posao,ja radio nekoliko puta..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Neverdul nije efikasan gotovo za ništa. Uzmeš šmirglu i trljaš, mora sa 2000 da se završi, al ne bi trebalo da se počne ispod 800, ostanu risići pa treba da se trlja. Problem je što ta braon patina odma zapuni šmirglu tako da mali parčići stalno novi. Finiš iz Luisa pasta, Autosol, ima namenska baš za inox. Može i mašinski četkom sa zelenom pastom strugarskom i uljem, al to ostavi malo tragova pa opet mora 2 soma rukom a i mašina ne može svuda da priđe. Moje ovo je prešlo 10 k, duge ture pod visokom temperaturom motora i sve je odlično. Doduše, ja perem nekom agresivnom bez kontaktnom hemijom koja izgleda skida patinu. I naravno, povremeno krpče i pastu i vrlo lako se održava. A bilo je sve braon.

 

DSC05555_zps7e8df962.jpg

 

DSC05558_zpsb02be845.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2829 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Đuntoslave, da li to važi i kad grane poplave? Ne znam kako da rešim grane na Suzi Q, poplavele, čak mi se čini i da su pocrnele. To bi trebalo da je hrom i da su dupli zidovi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

A sto nebi ti uslikao te tvoje grane, da vidimo u kakvom su stanju...????

 

Iste su, al ajd sutra da uslikam

 

 

Đuntoslave, da li to važi i kad grane poplave? Ne znam kako da rešim grane na Suzi Q, poplavele, čak mi se čini i da su pocrnele. To bi trebalo da je hrom i da su dupli zidovi.

 

Izduvi su dupli, unutra je crna cev a spolja inox. Prohrom ima osobinu da poprima izgled metala sa kojim je u spoju, znači izgleda rđav. Ni ja nisam verovao da će cevke i lonac da dobiju lep izgled ko auspuh, al malo po malo trljanjem se sve zagladilo. Sad dal svaki može ne znam, valjda ja tebe treba da pitam.

 

Ovako izgledala izduvna grana

 

DSC05412_zps3b2097b5.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Nisam mislio na tvoje grane "djunta"....nego sase ns-a.. :)

 

Uvek ima nevernih Toma, pa reko da me jopet neko prozivlje. Izvini što sam posumnjo brzoplet.:bacikosku:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Djunta, takve grane, mozda i malo bolje, sam dobio jako brzo trljanjem alu-folijom namocenom u vodu. Za celu sezonu nisu promenile boju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Djunta, takve grane, mozda i malo bolje, sam dobio jako brzo trljanjem alu-folijom namocenom u vodu. Za celu sezonu nisu promenile boju.

 

Da, u pravu si, trljo sam i ja po tvom savetu za početak samo grane folijom a aspuh ne. Iščvrkane su mi cevke pa sam uvideo da ne mogu da ih izvučem kako oću pa sam ostavio ih ovako. Hteo sam da uradim nov, simetričan izduv al mnogo para.Al auspuh i katalizator, tu sam se potrudio baš.Vide se ostaci folije, godine...

 

DSC05411_zps5455f8dc.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Tako "zaprljane" grane prvo ocistiti mekom zicom za sudje i pastom za ruke,a onda vodobrusnim smirglom 2000,pa polirati Purol pastom i zaljevati sa dosta piva. :takoje::D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ko zna šta, 68 postova

Evo kako sam ja to uradio za vikend, citat samog sebe iz prethodnog posta:

 

 

Bilo mi dosadno za vikend, stigao mi autosol iz luisa, svratio do prodavnice, kupio putol i šmirglu, seo i testeriši.

Prvo purolom 500, 1500, 2000. Na kraju autosolom sa 2500.

 

Nisam namerno slikao grane kakve su bile, bilo bi me sramota tako nešto i pokazati, a rezultat je u prilogu.

Potrošenih 7-8 sati sa sve skidanjem i montiranjem grana.

Nisam postigao high glass sjaj ali sam zadovoljan dobijenim rezultatom, i da nemam prethodno iskustvo sa poliranjem. Jedino što nisam nigde našao negašeni kreč da bih još sa njim prebrisao grane, ali svakao mislim još da sečem auspuhe pa ću možda ponovo ispolirati i grane.

post-8692-0-75663100-1361387712_thumb.jpg

post-8692-0-39615700-1361387716_thumb.jpg

post-8692-0-55424200-1361387719_thumb.jpg

post-8692-0-92102900-1361387722_thumb.jpg

post-8692-0-82570900-1361387725_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Motocikl: R 1250 GS ADV

Ljudi otkrio sam nesto novo bar za mene, postoji specijalna kreda za poloranje prohroma, to mi je otkrio iskusni profesionalac, postoji i specijalna cetka koja se stavi na brusilicu sa regulacijom obrtaja ako nemas polirku i za nekoliko poteza sjaj kao u ogledalu, trenutno su mi grane kod istog majstora na popravku, slikao sam ih pre, a bice i fotki i posle. Moze i da se kupi kod njega cetka i ta kreda za poliranje, kad sam mu pomenuo ovu purol pastu slatko se nasmejao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Motocikl: R 1250 GS ADV

O veliki majstore trebalo bi da ga zna, samo mu reci Dule Argonac, ja sam odneo grane tamo da mi nesto popravi, ako oces ja cu da te odvedem nije problem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Motocikl: R 1250 GS ADV

Ljudi otkrio sam nesto novo bar za mene, postoji specijalna kreda za poloranje prohroma, to mi je otkrio iskusni profesionalac, postoji i specijalna cetka koja se stavi na brusilicu sa regulacijom obrtaja ako nemas polirku i za nekoliko poteza sjaj kao u ogledalu, trenutno su mi grane kod istog majstora na popravku, slikao sam ih pre, a bice i fotki i posle. Moze i da se kupi kod njega cetka i ta kreda za poliranje, kad sam mu pomenuo ovu purol pastu slatko se nasmejao.

 

 

Evo kako su ispale primenom ovih sredstava :zvizduk:

 

Pre poliranja:

img0014.jpg

img0004.jpg

 

Posle je radila smirgla 600 pa 1000...na kraju cetkom i kredom i to sad izgleda ovako:

 

img0014.jpg

 

img0013.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700XA

naslonila mi se bisaga na auspuh :( pa ostalo malo "koze", ima li neko ideju kako da skinem to....inace sve ostalo se sija kao p...a muda :D

 

palo mi napamet fenom za skidanje farbe pa onaK malo plasticnom spahlom, nemam pojma mozda uspe ali plasim se da ne upropastim auspuh :D

 

 

hvala :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja