Jump to content

Moto Zajednica

Defanzivna vožnja - osnovni elementi

Recommended Posts

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blokovi
  • Motocikl: Afrika

Ceh i Hornetshooting svaka cast na postovima. Napokon na forumu nesto zanimljivo za procitati. Sta ima veze ako se tema defanzivna voznja ponavlja i provlaci po forumu s` vremena na vreme. Cenim da je ovo OK tema i za pocetnike i za iskusne sofere motora. Iskusni da napisu nesto kvalitetno, pocetnici da procitaju i prime k` znanju :) .

Cilj je valjda voziti se sto duze, pa kad ostarimo :popovanje: da nas bole koske od reume a ne od lomljenja sa motora :bicikl::)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 437 postova

Da, čuo sam za defanzivnu vožnju. Od prvog trenutka sam se pitao šta taj termin zapravo predstavlja. Pretpostavio sam da se radi o nekoj vrsti veštine, sistemu sačinjenom od tehnika vožnje i reakcija na određene situacije.

Zbog toga sam sa zanimanjem pročitao uvodni post. Ali okej, to je uvod, a gde je dalje, gde su tehnike?

 

Iz naknadnih objašnjenja shvatam, možda grešim, da se zapravo radi o jednoj filozofiji vožnje motora. Znači u pitanju je filozofski pravac kojim formiramo poimanje saobraćaja oko nas i pozicioniramo se u tom sistemu simbiotički povezani sa velikim saobraćajnim mehanizom, a svesni koliko smo mali u odnosu na Sistem. Škola defanzivne vožnje nam govori da sistem saobraćaja poseduje pravila, ali da nam je data svest pomoću koje biramo svoj put koji će imati završetak shodan našim izborima i promislima. Dakle nauka o kojoj govorimo je jedan prilično apstraktan teren i nije ju lako definisati. Nije lako odrediti šta je zapravo defanzivna vožnja.

 

Iz svega napisanog sam zaključio, ne bilo mi zamereno, sklon sam da pojednostavljujem stvari da bih ih lakše shvatio, da defanzivna vožnja zapravo ima za cilj da motociklisti obezbedi mogućnost da ostane u životu da bi na sledećem semaforu mogao da se najebe keve onom što ga je ugrozio.

 

Okej ako je tako, to odavno primenjujem. Ali to se ranije zvalo ''pazi kako voziš, nemoj da divljaš, ubićeš nekoga, ili će da te ubije neka budala''.

Nije bilo institucionalizovano. Ovo je značajan iskorak, jer sada umesto suvoparnog ponavljanja rečenica ''pazi kako voziš'' koje su sporadično izgovarali neshvaćeni dobronamernici koji su često bivali smatrani budalama, sada imamo jasno definisane rečenice i savete sakupljene u jedan okvir.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DL 650

Jedan od veoma bitnih preduslova bezbedne vožnje jeste upravo poznavanje mera prevencije saobraćajnih nezgoda. Ovde pažnju treba posvetiti merama prevencije koje su neposredno vezane za vozače. To bi se moglo odnositi na odnos vozača prema svom vozilu, putu i drugim učesnicima u saobraćaju. Održavanje važnih sklopova motocikla je dužnost i obaveza svakog savesnog vozača - pre svega zbog svoje a onda i tuđe bezbednosti (uređaj za kočenje, pneumatici...).

 

Defanzivni vozač bi morao biti upoznat sa osnovnim vozno - dinamičkim karakteristikama svog motocikla, kako bi vožnju mogao uskladiti sa zahtevima trenutne situacije u saobraćaju.

 

Sva ova znanja vozača bi trebalo da budu integrisana u uslove defanzivne vožnje.

 

Naravno da sve ovo ne znači ništa ukoliko ne posedujete veštine koje su potrebne za upravljanje motociklom. To spada u praktičan deo učenja i o tome za koji dan.

 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Čini mi se (iz komentara) da mnogi defanzivnu vožnju izjednačavaju sa sporom ("kilavom") vožnjom? Sebe smatram defanzivnim vozačem (iako sam gotovo uvek u prekoračenju 30-40 km/h). Ali često ne koristim ni dozvoljeni "limit" (kad procenim da na tom mestu i u toj situaciji nije bezbedno). Uvek vozim tako da ostavljam veoma malo mogućnosti da me neko (ili nešto) iznenadi svojim manevrom, a da ja nisam pre toga već obezbedio mogućnost da se zaustavim, obiđem ili pobegnem od takvog manevra. Trudim se da moja sigurnost što manje zavisi od drugih učesnika. Smatram da je blagovremano predviđanje i procena osnov sigurne vožnje.

Da li sam u pravu? Smatram da jesam jer za tri i po decenije vozačkog staža (veoma aktivnog) nisam imao ozbiljniji udes, povredu ili oštećenje vozila (motora ili auta), a šansi je bilo na pretek, a da mi za svo to vreme niko nikada nije rekao da vozim "kilavo". Naprotiv!

A inače poznajem ljude sa kojima u tehnici upravljanja motorom ne mogu da se "merim" ni izdaleka (kroz krivine prolaze sa neuporedivo većim nagibom od mene, "proklizavaju" bočno kad im se i kako kako im se ćefne, voze na "zadnjem" bolje i duže nego što sam ja ikada mogao, "preleću" kroz vazduh i po desetak metara ....... ), ali sezonu uglavnom provedu lečeći rane, opravljajući motore ili čekajući da im prođe zabrana vožnje. A sve to "zarade" u (uglavnom banalnim i lako predvidivim) situacijama u saobraćaju.

 

Moj stil vožnje je: Ne brže i ne dalje od onoga što mi pogled doseže, a refleksi i motor koji vozim omogućavaju!

A mislim da je Čeh dao prilično dobar opis defanzivne vožnje.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

...

Trudim se da moja sigurnost što manje zavisi od drugih učesnika.

...

 

Evo ovo uokvirite kao "spisak" osnovnih i naprednih elemenata defanzivne voznje.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1260S GT / KTM SXF 350

Odlična tema i tekst, + od mene. Ja inače vozim defanzivno ili što kolega "zika56" reče "Trudim se da moja sigurnost što manje zavisi od drugih učesnika". ‚Neko je pitao kakva je to ofanzivna vožnja, pravo da Vam kažem ja neznam, mislim da je to stil vožnje kad nekontrolisano ulećeš u makaze, zavrćeš gas tamo gde treba da se odvrće i ne j...eš ni 2 posto nikog u saobraćaju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

У потпуности се слажем са покретачем теме и са Чехом!

 

Š'a, JA da vozim defanzivno?

 

Ја не возим дефанзивно, ја возим паметно!!!! То значи да возим да преживим. Не возим полако тамо где је сигурно да се вози брже. На локаним путевима где постоји могућност да иза сваке кривине налетите на трактор је чисто самоубиство возити брзо.

 

Оптимиста?, да пуна је црна хроника оптимиста...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Sta mislim kad kazem:

 

..

Da parafraziram, sigurnije je proci 100 km/h defanzivno kroz crveno, nego 50 km/h kroz zeleno kao oslobodioc.

..

 

ilustrira sledeci primjer jednog naseg manje sretnog kolege:

 

...

Pa da pocnem posle Brace,overi i ja malo bolnice.U utorak 02-10-2012 posle pozorista (Beogradsko Dramsko predstava Transilvanija...hvala Arsi ),vracajuci se niz Bulevar Revolucije kod Depoa idem lepo na zeleno prema Vuku kad iz Sindjeliceve na crveno izlece BMW (klinac 92 god) i udara me sa leve strane (nisam isao brzo ni ja a ni on )motor pada na desnu stranu.Epilog ja slomio levu kljucnu kost i 4 rebra sa leve strane zena distorzija levog zgloba ,leva noga joj u gipsu od kolena.

....

 

Svakome se desi da se zamisli, na tren odluta ili primjeni neku teoriju vjerovatnoce (tipa zeleno je, sansa da neko naleti je mala).

Ali vjerujem da nas citirani kolega sada ima trajno promjenjeno shvatanje zelenog svjetla.

Ja kad prodjem na zeleno kao oslobodioc (desi se naravno) osjecam se kao da sam igrao ruski rulet i prezivio. Neugodan osjecaj, to povjeravanje zivota (ili rebara) u tudje ruke.

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

mile, u pravu si, godinama pokusavam da objasnim zeni

da kad vidi zeleno na semaforu, ne dodaje gas, vec da drzi ili oduzima...

ali dzaba.

a ta filozofiranja defanzivna voznja qp, mogu da imaju neko znacenje za grad

ali je i to veliko pitanje...desilo vam se sigurno vise puta da

sa zakasnjenjem od nekoliko sec. percipirate mogucu opasnost,

odnosno ono proso sam, a nisam obratio paznju, a moglo je...

niko ne moze da bude skoncentrisan uvek i svuda.

zato se ja ne opterecujem tim defanzivnim definicijama, vec gledam

da vozim motor uglavnom van grada, malo brzo, malo lagano i pritom defanzivno

gledam da me niko ne pretekne... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

mile, u pravu si, godinama pokusavam da objasnim zeni

da kad vidi zeleno na semaforu, ne dodaje gas, vec da drzi ili oduzima...

ali dzaba.

a ta filozofiranja defanzivna voznja qp, mogu da imaju neko znacenje za grad

ali je i to veliko pitanje...desilo vam se sigurno vise puta da

sa zakasnjenjem od nekoliko sec. percipirate mogucu opasnost,

odnosno ono proso sam, a nisam obratio paznju, a moglo je...

niko ne moze da bude skoncentrisan uvek i svuda.

zato se ja ne opterecujem tim defanzivnim definicijama, vec gledam

da vozim motor uglavnom van grada, malo brzo, malo lagano i pritom defanzivno

gledam da me niko ne pretekne... :D

Ova tvoja "taktika" je moguća ukoliko motor koristiš uglavnom radi zabave i razonode, pa imaš mogućnost da biraš kada ćeš i gde da voziš. Međutim ima ljudi koji motor koriste (pored razonode) i kao svakodnevno osnovno prevozno sredstvo. Već godinama ne registrujem i ne vozim auto (a i ranije sam ga koristio uglavnom samo kad treba nešto gabaritno ili teško da prevezem). Vozim tokom cele godine i u svim vremenskim uslovima. Defanzivnu vožnju (ili kako god zovemo takav način vožnje) moguće je primenjivati i u naselju i na lokalnim putrvima (čak i na autoputu). Rekao bih ipak da je "defanzivna" vožnja više usvojena filozofija ponašanja u saobraćaju nego sam stil vožnje.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Zasto "Cak i na autoputu"? I na autoputu ima drugih od kojih tvoja sigurnost ne smije da ovisi.

Termin defanzivno mozda nije naaajadekvatniji, ali to je u svakom slucaju naaajmanje bitno.

Sustina iza je o cemu se radi, a sustina je da se postavis u "odbrambeni polozaj" u odnosu na neprijatelja, tj. razne ljude za upravljacima oko tebe, jer ljudi grijese.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5225 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Promjeniti ovaj nemoralni termin defanzivno u oprezno..Kad cujem defanzivno ne bi ni prisao motoru..jednom sam napisao u nekoj temi i nije mi mrsko da ponovim VOZIS KAO DA SU SVI PROTIV TEBE!! sa tom formulom mozes i da prasis i da peglas ili sta vec..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Može i tako, ali nije loše ni napisati malo detaljnije... Zamisli ja dođem kod tebe u servis i kažem ti "nešto mi ne valja na motoru" umesto preciznijeg opisa simptoma :D

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Može se ondak i reći (savet koji sam dobio kada sam počinjao da vozim)

 

"vozi tako kao da će svi da te ubiju" :lol:

 

posle preko 20-god pridržavanja toga..

dodao bih "uz glasan auspuh" :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DL 650

kolko naglabanja oko niokocega..zar nije bilo lakse napisati

VOZI KAO DA SI NEVIDLJIV :takoje:

 

Upravo suprotno - vozi da te svi što bolje vide, a bogami i čuju 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DL 650

promasio si poentu.

 

Vozi kao da si nevidljiv je najbolji savet i najbolje pravilo za ponasanje u saobracaju kad si na motoru.

 

A znaci da uvek vozis tako da pretpostavljas da te drugi ne vide. Znaci uvek ocekujes da ce neko hteti da se prestroji kroz tebe, da ce da ti oduzme prvenstvo prolaza jer ce da proba da skrene kroz tebe, itd itd.

 

 

Ja nisam ništa pretpostavio i uvek očekujem baš to što ti pričaš.

 

Ako vozim tako da budem što uočljiviji 1neznam.gif to ne znači da ne razmišljam o tome ko može da skrene i oduzme mi prednost.

 

Upravo to o čemu ja i ti pričamo je defanzivna vožnja (ili kako god hoćeš da je nazoveš) 0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

promasio si poentu.

 

Vozi kao da si nevidljiv je najbolji savet i najbolje pravilo za ponasanje u saobracaju kad si na motoru.

 

A znaci da uvek vozis tako da pretpostavljas da te drugi ne vide. Znaci uvek ocekujes da ce neko hteti da se prestroji kroz tebe, da ce da ti oduzme prvenstvo prolaza jer ce da proba da skrene kroz tebe, itd itd.

 

 

Ja nisam ništa pretpostavio i uvek očekujem baš to što ti pričaš.

 

Ako vozim tako da budem što uočljiviji 1neznam.gif to ne znači da ne razmišljam o tome ko može da skrene i oduzme mi prednost.

 

Upravo to o čemu ja i ti pričamo je defanzivna vožnja (ili kako god hoćeš da je nazoveš) 0takoje.gif

 

@Hornet-odlično što si se priključio forumu i pokrenuo ozbiljnu temu a očigledno više nego dobro poznaješ "saobraćaj" u Beogradu. Na štetu, Kurs bezbedne vožnje BJB je nekako prekinut a bilo je planova da se pored osnovnog uvede i napredniji tako da je taktika defanzivne vožnje samo ukratko bila izneta i to malobrojnim školarcima.

 

Pritisnuti nedaćama dvadesetak godina unazad svi smo se nekako privikli na loše stvari do te mere da nam i ne valjano postaje sasvim prihvatljivo i uobičajeno a nenormalno prelazi u normalno. Saobraćaj u opšte, naročito u Beogradu je kao kretanje po pokretnom minskom polju, dok je noga u iskoraku mine se pomeraju, tako ja doživljavam. Mogli bi da pričamo beskrajno, al u osnovi ko što reče Ser Žika, vozim do granice vidljivosti,tj. kraj pogleda da mi bude zaustavna tačka i tako se planiram. Očekivanje da neko MORA ili da je obavezan da ..., jednostavno nije prisutno na ulici i to moranje preuzimam ja, ne pasivno u smislu nishodljive pasivnosti pa šta bude, već aktivno, predviđanjem moguće kombinatorike ponašanja i kretanja ostalih učesnika, jednostavno kao pregled igre. Osnovno i možda jedino pravilo je da ne postoji pravilo, i kad se tako postavim, čak i kad mi neko otima prednost, ja mu je sasvim svesno ustupam i naglašeno mu stavim do znanja šta mi je uradio, da sam ga unapred spoznao i svojom radnjom sam mu to omogućio, sklonio mu se jer bi me povredio. Nekad to prođe s osmehom, nekad onako al retko, jer jednostavno stečenim iskustvom i predupređivanjem me malo šta može iznenaditi i samim tim iznervirati zbog ugrožavanja, koje ako prdupredim ni ne doživljavam tako jer jednostavno nisam upao u opasnost.

 

O nedopustivoj apsurdnosti ponašanja u saobraćaju, odnosno da je sve moguće i da se na sve mora računati, predvideti i preduprediti u pravom smislu Defanzivne vožnje, govori ovo polukružno okretanje u samom centru Beograda, Terazije i početak Srpskih Vladara. Šta tek treba očekivati u zabitima.

 

TERAZIJE1_zps75910d27.jpg

TERAZIJE2_zps3c004cd9.jpg

 

 

Na temu uočljivosti, primenjujem mimikriju

 

mimikrija_zps09c5f6b8.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DL 650

Mikulanac upravo si kazao, a bogami i pokazao pravu stvar u svom postu.0takoje.gif

 

Ja znam da na ovom forumu postoje ljudi koji mogu jako dobro da iskažu svoja iskustva kako bi neiskusniji mogli makar da pročitaju šta sve može da se desi, a dešava se i nezamislivo. 0stabre.gif

 

Temu sam otvorio zato što smatram da svi imamo moralnu obavezu da naše malo manje iskusne kolege uputimo u problematiku koju nosi ovo naše zadovoljstvo. To je jedini razlog zbog čega ću ovu temu stalno ažurirati i ubacivati neke stvari koje sam ja imao priliku da vidim, probam i naučim.1moto3.gif

 

Pozdrav svima koji su se uključili u ovu temu, nadam se da će još više ljudi izneti svoja iskustva.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: SF V4s

Samo napred Dimitrije.

Tema je odlicna i zaista je potrebna pojedinim kolegama bajkerima zarad , pre svega njihovog, a i dobra ostalih ucesnika saobracaja.

Imas podrsku za dalje pisanje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DL 650

Samo napred Dimitrije.

Tema je odlicna i zaista je potrebna pojedinim kolegama bajkerima zarad , pre svega njihovog, a i dobra ostalih ucesnika saobracaja.

Imas podrsku za dalje pisanje.

 

Hvala Bojane na podršci, očekujem pomoć svih da probamo da promenimo neke stavove.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Samo napred Dimitrije.

Tema je odlicna i zaista je potrebna pojedinim kolegama bajkerima zarad , pre svega njihovog, a i dobra ostalih ucesnika saobracaja.

Imas podrsku za dalje pisanje.

 

Hvala Bojane na podršci, očekujem pomoć svih da probamo da promenimo neke stavove.

 

Ja od prvog davnašnjeg dana vozam školski auto, bez obzira brzo ili sporo, i bez da ugrožavam ikog i kad pritisnem papučicu. Žmigavac uključujem i kad izlazim iz garaže i motorom i autom da bi i tad nekom pešaku najavio svoju nameru, a u saobraćaju da ne pričam, nemačka škola blinkanja, uključivanje što je moguće ranije i zadržavanje dok čekam zeleno. Primetio sam da motorciklisti vrlo retko uključuju pokazivač pravca jednako ko što to ne čine automobilisti, al tad nam to izrazito smeta. Da ne tumačimo zakonsku regulativu, umesto nemuštog pokreta glave, očiju ruke...žmigavac.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Mikulanac upravo si kazao, a bogami i pokazao pravu stvar u svom postu.0takoje.gif

 

Ja znam da na ovom forumu postoje ljudi koji mogu jako dobro da iskažu svoja iskustva kako bi neiskusniji mogli makar da pročitaju šta sve može da se desi, a dešava se i nezamislivo. 0stabre.gif

 

Temu sam otvorio zato što smatram da svi imamo moralnu obavezu da naše malo manje iskusne kolege uputimo u problematiku koju nosi ovo naše zadovoljstvo. To je jedini razlog zbog čega ću ovu temu stalno ažurirati i ubacivati neke stvari koje sam ja imao priliku da vidim, probam i naučim.1moto3.gif

 

Pozdrav svima koji su se uključili u ovu temu, nadam se da će još više ljudi izneti svoja iskustva.

Cenim tvoje zalaganje ali iz iskustva ti moram reci da od pisanja ovde nema vajde. Pa ovde dele savete deca od 12 godina ili pak jos gore stariji koji nemaju pojma o osnovnim stvarima oko voznje motora. Zato samo okupljanja gde se vidi ko je ko i sta ko zna mogu pomoci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja