Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Beverly 250ie

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE
On 6/3/2023 at 11:16 AM, srle73 said:

Pozdrav svima,

Jedno pitanje,drugar mi je gledao kaiš i rolnice i kao sve je još dobro ali u varijatoru se čuje kao neko zvono kad je na leru,cin,cin,cin,i pod malim gasom rolnice "čangrljaju" baš onako ružno.Nisam do sad imao skuter,samo sam motore vozio,pa mi malo pojasnite šta bi to moglo da bude,inače povlači lepo i lepo ide.

Hvala svima

Ne znači da su rolnice, verovatno i nisu. Može da čangrlja i zbog istrošenih klizača, klimave ploče na kvačilu i još ponečega. Bilo je dosta priče o tome na forumu. Ako te jako nervira, moraš ići korak po korak, pregledati sve i tek onda rešavati...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: beverly 250 karb

E ovako, stigao jos dosta ranije od majstora sad pisem. Motor nije hteo da upali kad je sve prekontrolisao, zamenuo ko zna sta pa je morao da odvrne svecicu hahaha. Imao je srece nije puklo a svecica na njemu prva, ako ne laze, mislim da sam video pise na njoj piaggio. Gume sam morao zamenuti, zadnja stara 13 godina.  E do sad sam presao sa njim nekih 600 km i ne trosi ulje, proveravam. Stavio mi novu sajlu km sata i nakon predjenih 200 km, ponovo se sajla pokidala, kaze da je neki zupcanik precvika, mora da se menja sat. Meni je i to bilo dovoljno da proverim potrosnju, otprilike 5,5 litara na 150 km je posrkao vise vangradske voznje.  Toliko za sada, ako ne bude problema sa uljem, druzicemo se dugo. Pozdrav!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1615 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Sajla mora da ide glatko,budzir podmazi... Imao sam slucaj na beverly 500 da sam promenio i odmah da je pukla. Lepo sam sve podmazao, proverio dal lepo ide od tocka do table. Ne sme nigde da zapinje kad okreces korman. Drugi put je bilo uspesno. U Novom Sadu kod najlona covek pravi po narudzbini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 250ie

Pozdrav svima

Zamenio mi je drugar koji ima servis pločice i prednje i zadnje,stavio atc kao jedne od boljih,međutim one cvile pri kočenju kao voz kad koči.Može li biti problem u kleštima ili je samo do pločica?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE

Odma' da ti kažem, same od sebe neće prestati verovatno nikad. Ako ti smeta, menjaj ili stavi gumene ublaživače vibracije, nešto kao podmetači, baš za to služe. 

Izgleda šašavo, ali smanjuje vrištanje značajno...

Promenio član zhex

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: beverly 250 karb

Da napisem da nakon otprilike(posto mi ne radi km sat) predjenih oko 2000 km motor prede kao macka. Neki lezaj mu je otisao, raspao se to je zamenjeno brzo, izaslo me 3500 dina.  Sto je jos vaznije, ne trosi ulje uopste, proveravam cesto. Ako ne bude nepredvidjenih stvari, motor se na zimu licka, sredjuje(nalepnice i novi vizir jer je ovaj blagi uzas) i nadam se dugogodisnjem druzenju.

Za sad sam zadovoljan.

Promenio član mareeeee21
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: beverly 250 karb

Pojavio se problem, ako moze pomoc. Beverli mi je izgubio snagu i ubrzanje. Sve normalno radi, zvuk isti, kao singerica, ali ide maximalno 80km na cas sa bar 50% slabijim ubrzanjem. To mi se desilo u zadnjih par dana. Cisto informativno, posto nema majstora a moj se vraca tek sredinom septembra, da li je problem ako tako vozim motor, da nesto ne sjebem. Da napomenem da mi je na zadnje pregledu covek rekao da je karburator los, pa da li je do njega ili moze biti nesto drugo. Unapred hvala!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1615 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Karburator moze biti,moguce da je membrana napukla pa vuce fals vazduh. Ja sam imao slican slucaj sa malagutijem. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Burgman 650

Добар дан свима ✌️

Имам проблем са Беверлијем 250 2004 годиште, при стављању нове свећице она је пукла и навој је остао унутра. Немам адекватан алат да пробам да то извадим и не знам дал би уопште мога, јер је угао под којим иде баш зезнут, зато ми је и пукла. Покушах да нађем у Земуну мајстора да ми то среди, могуће је и да сам навој оштетио, али нисам успио.

Да ли има неко овде да је већ вадио тај навој, и да има одговарајући алат за то? И да је вољан да то одради, наравно, да уредно платим то зезање. Мотор се налази у Земуну.

Хвала унапред

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1922 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Pitanje je?Da li je ostao samo navoj?Ako jeste,meni se dasilo jednom,može se odviti kontra burgujom,mislim da je najveća u kompletu,normalno,uslov je imati komplet sa kontra burgijama.Treba biti oprezan prilikom vađenja.Ako je bolje radi pristupa,rasturiti sve što smeta,da bila bolja vidljivost za rad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Burgman 650

✌️

Pre sat vremena, bdada je napisao:

@Green wave rider slikaj to sto ti je ostalo od svecice, bice jasnije pa ces dobiti precizniji savet. 

Сликаћу ујитро па шаљем.

 

Pre sat vremena, gebee&co je napisao:

Pitanje je?Da li je ostao samo navoj?Ako jeste,meni se dasilo jednom,može se odviti kontra burgujom,mislim da je najveća u kompletu,normalno,uslov je imati komplet sa kontra burgijama.Treba biti oprezan prilikom vađenja.Ako je bolje radi pristupa,rasturiti sve što smeta,da bila bolja vidljivost za rad.

Знам, видио сам на јутјуб како су то радили али не бих да чачкам даље, зато питам јел има неко да је то радио па има више искуства.  Остао је само навој и у средину она бијела пластикица. Контам да је длето боља варијанта да се укуца унутра и онда полако одвије, али би требало да буде одређене ширине и дубине

Promenio član Green wave rider

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1922 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S
pre 3 minuta, Green wave rider je napisao:

✌️

Сликаћу ујитро па шаљем.

 

Знам, видио сам на јутјуб како су то радили али не бих да чачкам даље, зато питам јел има неко да је то радио па има више искуства.  Остао је само навој и у средину она бијела пластикица. Контам да је длето боља варијанта да се укуца унутра и онда полако одвије, али би требало да буде одређене ширине и дубине

Govorim iz iskustva,ako ideš dletom ili bilo čim na kuckanje,stvara mogućnost za opiljke a to nije dobro.Kontra burgijom je mnogo sigurnije.Ako nemaš kontra burgije,može da se nađe naj jeftiniji komplet,sigurno rešavaš,jer svećica nije zapekla.Uslov svih uslova je,da bar malo barataš mehanikom,i da je pristup mestu za rad vidljiv koliko toliko za kontrolu u radu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9089 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Na svakom Bevu lako se menja svećica kad se ima adekvatan alat (ne računam onaj patrljak što se dobije u setu).

Pored alata bitno je da hvatanje navoja svećke krene rukom/prstima a ne ključem.

 

Sad imas dve mogucnosti:

1. Da je pukla samo keramika svećice, glava gde naleže duboka gedora može se iskoristiti za odvijanje.

To se desi kad se alat ukosi i steže istovremeno....krc i ćao.

 

2. Krivo si uhvatio svećicu u startu, zavijanje je išlo teško ali bio si uporan da je stegnes do kraja....rezultat je jasan.

 

Ako je drugi slučaj u pitanju, sve i da izvadis svećicu nisi resio problem jer drugu novu nećeš moći zaviti kako treba, sjeban je navoj.

 

Tu sad kreće igranka u vidu vadjenja motora, demontaža glave zarad popravke navoja..... 

 

Poenta je da skontas kako je nastao zajeb.

Ako si staru svećicu skinuo lako, trebalo bi da bude scenario 1. ili ti nisi vodio računa dovoljno.

Moze biti i 2 ako si krivo krenuo u startu zavijanje.

 

Ako je stara svecka izasla teško....neko je pre tebe napravio zajeb koji je sad jos malko produbljen.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Burgman 650

@Satelis hvala na odgovoru i razjasnjivanju situacije.
Kad sam krenuo da stavljam novu svecicu rukom sam zavrnuo mozda dva kruga i dalje nisamo mogao rukom.
Tako da nisam siguran u koju situaciju ce to da upadne.
Koliko sam skontao (citajuci prethodne postove) ti majstor/strucnjak za Beverly (ako mogu tako da se odrazim), da li bi mogli da se cujemo i da vidimo kako da resim situaciju?
Ako imas volje i vremena naravno?
Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9089 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kad je navoj zdrav, od početka do kraja (dihtunga) rukom mora ići svećica.

Znači da kod tebe navoj nije zdrav.

 

Volje imam pomoći ali vreme je to koje me stalno zeza.

Potrudi se da nadjes neko valjano rešenje, ako ništa ne uradiš smislicemo nešto.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1922 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Slučajeve koje sam ja imao,su da su svećice išle rukom,međutim prilikom stezanja došlo je do kidanja navoja.Prva svećica kod kidanja ostao je navoj,ali sam uspešno odvio,kod druge,osetio sam da to nije to,i odvio je,videlo se da je počeo da kida navoj.Reklamirao sam svećicu,uvažili reklamaciju.A sve ostalo što je @Satelis naveo su realni scenariji.Treba biti pažljiv.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9089 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Hmmmm sve miriše na težak falš da si dobio.

 

Dan danas svaku svećicu pogledam pre ugradnje, elektroda, navoj, dihtung, navrtka na vrhu ako je ima.

Posebno obratiti paznju na eletrodu i zazor jer se desi da pakovanje zavrsi na podu (ispadne iz ruke), dobije udarac i sabije kukicu.

 

Zaviti rukom do kraja tj do dihtunga da pridje i ondak ključem dodati jos 90 stepeni.

Tako nema bojazni od pretezanja i mogućeg pucanja.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: EN 500 1996

Meni je covjek vise puta na licu mjesta popravljao navoj svecice, helicoil- om.

Pricam o automobilima, na bevu ne znam gdje stoji svecka i koliko je pristupacno? 

Moze neka slika pa ako je izvodljivo da prosledim br.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Burgman 650

@drazenye cuo sam i ja da se to radi. Ali sam od metalostrugara i majstora koji ce da mi odradi to dobio savet da bolje ne vadimo taj navoj svecice tako. Nego da se otvori glava/cilindar pa onda, i da se produva odma na licu mesta zbog opiljaka i mrvica koje mogu da udju u cilindar. Kad se zavrsi proces javljam kako je sve odradjeno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 250ie

Pozdrav svima,

Kako skidate crevo sa uloška pumpe i vraćate na novu,da se izvuče nema šansi jer mi deluje da je zagrejano i stoji kao saliveno na pumpi,a novo nema da se kupi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja