Jump to content

Moto Zajednica

Honda PCX 125

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 282 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Uzimao sam ja jos nesto kod njega pa mi je napravio malo cenu za prekrivac ali sve i da nije, opet je i za 140e sasvim OK cena.

Cekao sam mozda 10-tak dana da stigne.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Yamaha FZR 600, Honda ADV 350

Zdravo bajkeri,

Od pre par dana sam postao vlasnik nove Honde PCX 125cc. Do sada sam slusao sve najbolje o ovom motoru, uspeo sam malo da ga provozam , ali cekam malo lepse vreme, kakva su vasa iskustva.

Hteo sam da kupim motor u Delta moto-u, ali malo reci da su menageri prodaje bili neljubazni i nezainteresovani, a pritom nema motora i ne zna se kad ce stici iduca isporuka i koja ce biti cena. (zali Boze zasto ih placaju ili debilno profilisu ljude pa misli da nemam novaca da kupim - debili).
Pozovem Hondu Stojanov i oni su na stanju imali jos jednu i covek (Aleksandar) pre ljubazan, ostave i rezervisu mi je na par dana dok nisam se snasao za prevoz, dok sam dosao svi papiri su bili spremni i sve odradjeno za 10. Ovi debili na Novom Beogradu nemam reči!
 

IMG_20211102_171248.jpg

IMG_20211102_171306.jpg

IMG_20211102_171321.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 282 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Dobrodosao u druzinu, nek te lepo sluzi i puno bezbednih kilometara ti zelim.

Ja sam mojim prezadovoljan, pogotovo posle ugradnje povisenog vizira, sto ti toplo preporučujem.

Potrošnja je oko 2,2-2,4l/100km, onaj na tabli pokazuje manju potrošnju nego sto stvarno jeste ali nema veze.

Za gradsku voznju je savršen, ima lep start, iz mesta do 50km/h sa lakocom zbrises svima sa semafora, dok je na otvorenom neka krstareca brzina koju lako podnosi oko 75-80km/h, sve preko moze ali nekako nije to to mada sam uspeo da ga razvucem jednom prilikom nesto preko 100km/h.

Da li si kojim slucajem dobio neke uputstvo za upotrebu skutera.

Desila mi se pre par dana glupost u gradu, zakljucao sam volan i kada sam hteo da krenem kuci, nisam mogao da ga otkljucam. Pretpostavljam da sam u dzepu nagnjecio kljuc i iskljucio ga ali posto nemam uputstvo, mogao sam samo da nagadjam sta sam uradio.Trajala je tako ta igranka jedno 10- tak minuta dok nisam, a i dalje ne znam kako sam, otkljucao volan.

Sutradan zvao Deltu da pitam za uputstvo ali oni kazu da im Honda i dalje nije poslala.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1835 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

@MikeleST sve čestitke za kupovinu, odlična makina. Honda je to... Čudi me da se nisi dogovorio sa Deltom Nbgd, kada sam bio sa drugarom pre par godina koji je kupio novu Forcu 125, itekako su izašli u susret. Čak je dobio popust od 10% (450 €), što i nije malo. Opet, džaba pričati ako nisu imali na stanju... 

Drugi drugar je pre desetak dana uzeo nc750x adv, isto dobio popust.

Ali sve to nema veze. Važno je da si ti zadovoljan, a to je najvažnije.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Yamaha FZR 600, Honda ADV 350

@Novak Lazovic Hvala ti puno, uputstvo nisam dobio posto je to bio motor koji je dosao iz Delta Moto-a , isto sam dobio objasnjenje kao i ti da trenutno nemaju uputstvo, ali dosta toga sam uspeo da saznam gledajuci tutoriale na Youtube ima bas dosta toga. 
Da nije hteo da ti se otkljuca jer nije prepoznao kljuc i nije ga otkljucao, naravno nauci se usput ali dobro prezadovoljan sam. 
Ja zivim inace na Tresnji tako da mi je otvoren put i to oko 70km/h mi je vise nego dosta, za brze ima Yamahu od 600cc :) .
Svi ga hvale da je neverovatno startan i mali potrosac, sad me nervira sto cu morati da cekam do lepseg vremena:)

Veliki vizir su mi rekli da vidim Givi u Motolendu, kazu da je oko 7000km, a to cu svakako da uzmem, dosta lepse izgleda, a i da ne bije vetar i kisa.

@Blaza Hvala puno! Pa pokusao sam da se dogovorim ali dzaba, da li ovi nisu mogli ili mrzelo...  na kraju mogli su da provere kod Stojanova i da je eventualno povuku ili sta vec, izasla me je 3300 , a u Delti je bila 3400, i to je bila zadnji komad. Nezgodno je sto zbog korone ne znaju kakva ce biti isporuka posle nove godine i sve je neizvesno, a kazu da sve sto dodje proda se odmah.  Ne da sam zadovoljan, prezadovoljan stvarno mnogo lep motor i ono stvarno mislim da ce za vozikanje biti idealan.

Promenio član MikeleST
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre sat vremena, Novak Lazovic je napisao:

Da li si kojim slucajem dobio neke uputstvo za upotrebu skutera.

Nađoh ovde za PCX 150, 2021. godište. Verujem da je dosta toga isto kao za 125-icu, pa pogledaj.

MANUALSFILE.COM

Download manuals file or manuals installation Honda PCX150 Street Scooter 2021

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 282 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Nama treba objasnjenje za korscenje pametnog kljuca, a toga u ovom uputstvu nema jer se ovde koristi klasican kljuc.

Nasao sam uputstvo za ADV150, on ima smart key i tu ima objasnjenje sta i kako raditi u slucaju da izgubi kod, kako se unosi ponovo itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Yamaha FZR 600, Honda ADV 350

@Novak Lazovic 

vidi da li je to ovo, kazu da sa ovim  moze da se upali ako izgubi kod ili ne prepoznaje kljuc

Zakljucava se valjda sto se na daljinskom drzi ono gde ima dugme gde pokazuje kljuc, zadrzis par sekundi zablinkace 3 puta zeleno , zatim crveno sto kaze da je zakljucano i posle zadrzis par sekundi i zablinkace 3 puta crveno, pa zeleno i onda je otkljucan, Probaj

Promenio član MikeleST

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 282 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Jeste, to je to, ja sam uspeo da skinem uputstvo za ADV150 za americko trziste sa zvaničnog Hondinog sajta, ona ima istu bravu i pametan kljuc pa sam tako provalio sta i kako.

Ali je mnogo glupa prica, izadje motor na trziste, a uputstvo ce biti jednog dana.

Za to vreme ja zbog ne znanja i ne mogucnosti da se upoznam sa nacinom upotrebe treba da zovem servis ili da slepujem skuter do servisa da mi otključaju volan. Pri svemu tome, problem mi se desio uveče, kad nemas kome da se obratis iz Delte jer im je radno vreme odavno prošlo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 422 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Ne cackajte ključ, time disablujes kljuc. Dovoljno je zakljucati volan i odmaći se od motora. Veci je problem prazan akumulator.

Ja sam izvukao dve zice van sedišta da mucdam dovoljno struje da otključa sediste. Rezervnu bateriju za kljuc staviti u box levo.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 282 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Kljuc moze da se iskljuci na dugme, tada lampica na kljucu svetli crveno i ne moze da se otkljuca volan.

Verovatno sam ga ja nagnjecio u dzepu i tako isključio, zato nisam mogao da otkljucam volan, na tabli upali lampicu da sam u dometu ali bravu nije bilo sanse otkljucati.

Sve je to u redu ali takve stvari nema ko da ti kaze i ako nemas gde da ih procitas onda se kuci vracas peske zbog banalnosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Yamaha FZR 600, Honda ADV 350

@SQTR Sta raditi sada za zimu, paliti ga svaki drugi dan ili skidati akumulator. Nasao sam onaj smart punjac koji simulira rad motora odnosno punjenje praznjenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
4 hours ago, MikeleST said:


Pozovem Hondu Stojanov i oni su na stanju imali jos jednu i covek (Aleksandar) pre ljubazan

 

Takođe sa njim sve dogovoreno u 5minuta. Ako ovo čitaju i dileri a nadam se - Aca je sjajan.

 

Dobro došao u ekipu ;)

Hiljadu puta sam već rekao neverovatno koliko sam se zaljubio u najslabiji i najsporiji skuter koji sam ikad imao.

 

Ko je rekao da je našao vizir za 7000??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 422 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)
1 hour ago, MikeleST said:

@SQTR Sta raditi sada za zimu, paliti ga svaki drugi dan ili skidati akumulator. Nasao sam onaj smart punjac koji simulira rad motora odnosno punjenje praznjenje.

Ne treba ti smart punjač ako ga nećeš voziti tokom zime. Vadi akumulator i na toplo ga stavi. Upali prvi put kad ga stavis pa ga ostavi da radi 15min ili ga vozi.

Nikako paljenje tokom zime. To samo potroši akumulator a napuni ga smešno.

Zaglavi krpu da ti se ne zakljuca bravica od sedišta kad izvadiš akumulator.

Uvek se okrenem za PCXom i Goldwingom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre sat vremena, Andrej_Hotstepper je napisao:

Ko je rekao da je našao vizir za 7000??

Ne znam da li je za ima nekih izmena za model 2021, ali imaš recimo ovakav za relativno male pare, piše da paše za model 2018-2020:

 

WWW.MOTARDINN.COM

Givi 1129D Honda PCX 125 Windshield - Black.Compatible Models:HONDA PCX 125 (18 > 20).HONDA PCX 125 (18 > 20).HONDA PCX 125 (18 > 20).HONDA , motorcycle

 

48€ + 19€ poštarina. Motardinn na paketima piše cenu bez poštarine, tako da bi trebalo da prođeš bez carine i dodatnih troškova.

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 2 sati, SQTR je napisao:

Ne treba ti smart punjač ako ga nećeš voziti tokom zime. Vadi akumulator i na toplo ga stavi. Upali prvi put kad ga stavis pa ga ostavi da radi 15min ili ga vozi.

Nikako paljenje tokom zime. To samo potroši akumulator a napuni ga smešno.

Zaglavi krpu da ti se ne zakljuca bravica od sedišta kad izvadiš akumulator.

Uvek se okrenem za PCXom i Goldwingom.

Valjalo bi da svako ima pametan punjac, vise koristi bi bilo svakako.

 

Da ima punjac ne bi razmisljao dalje :), ovako... ne mora vaditi aku, dovoljno je skinuti - klemu.

Ili ako vec skida aku, ondak ne ide na toplo kako kazes. Tad ce bateriji vise prijati prostorija gde ne prelazi 10'C (idealno 8'C).

 

Moped, bajk se ne ostavlja nikad toliko dugo da radi jer na leru pumpa ulja ostvaruje najmanji pritisak. Bolja opcija je da ga vozi.... 30sec je sasvim dovoljno da odradi u mestu, moze se krenuti laganim gasom.

 

Kad se otvori sediste, dovoljno je tanjim srafcigerom ili bilo cim slicnim prevariti bravu (spustiti jezicak da zabravi) i spustiti bezbrizno sediste.

Kasnije kad se namontira aku, digne sediste, klikne za otvaranje istog kako bi se brava odbravila i gotovo.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 422 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Čuli ste stručno lice.

Moj život je laž. Moraću da kupim veći frižider da stavim i akumulator. Tamo je konstantno 8-10 stepeni.

 

Promenio član SQTR

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 422 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)
22 minutes ago, Alexa90 said:

Jebi ga, ti se sprdaš, a čovek kaže iz najbolje namere i znanja. ;) 

Ma zezam se.

Daretova se sluša. Majstor je majstor.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja