Jump to content

Moto Zajednica

Nacionalni Park Una

Recommended Posts

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

U silnim planovima "gdje u Evropu" ove godine,cesto zaboravimo da su neki od najljepsih dijelova Evrope upravo pred nasim ocima...

 

U nedelju smo napravili krug do Strbackog buka,prirodne granice izmedju HR i BiH. Inace,gornji tok Une je jos od 2008me godine proglasen nacionalnim parkom. Za vise info,evo ga i link http://nationalpark-una.ba/bs/.

 

Nije slucajno sto je u cijelom Rimskom carstvu bas rijeka UNA(jedna ili jedina)dobila takav naziv. Rimljani su bili odusevljeni ovim prirodnim resursom i odlucili da ovoj rijeci daju ovo ime.

 

Namjerno nisam od ove voznje pravio putopis,vec to ostavljem nekom putniku koji bude dosao iz druge republike :) jer ce njegovi utisci vjerovatno biti jos jaci a sam opis vidjenog i dozivljenog,daleko zivopisniji :)...

 

 

Ovde postavljem samo par slika sa Ostrelja(Titov voz), iz Martin Broda,Kulen Vakufa i na kraju Strbackog Buka...

post-566-0-14227800-1344264131_thumb.jpg

post-566-0-71446400-1344264153_thumb.jpg

post-566-0-20642900-1344264177_thumb.jpg

post-566-0-48668000-1344264205_thumb.jpg

post-566-0-59017200-1344264231_thumb.jpg

post-566-0-11430800-1344264257_thumb.jpg

post-566-0-37291900-1344264280_thumb.jpg

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

U Martin Brodu,srecemo lovocuvara na APN6, koji je spreman za poziranje i razgovor...a koji nastavljamo uz pastrmku i ladno pivce....

post-566-0-27330600-1344264488_thumb.jpg

post-566-0-06677900-1344264523_thumb.jpg

post-566-0-08362800-1344264544_thumb.jpg

post-566-0-97136700-1344264566_thumb.jpg

post-566-0-02757800-1344264599_thumb.jpg

post-566-0-77371600-1344264630_thumb.jpg

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Putevi u tom dijelu Bosne su extra...

Jedini problem je sto prije Strbackog buka,ima rampa koja je jedno 3km udaljena od samih vodopada,koja je ustvari i zabrana ulaska motornim vozilima. Odmah pored je veliki parking gdje ljudi ostavljaju automobile i pjesace do slapova. Posto je osoblje nacionalnog parka izuzetno lijepo raspolozeno,na nasu molbu,portir je pozvao nadlezne,koji su nam dozvolili ulazak motociklima do samih slapova. Kasnije sam vidio i neke strance sa kombijima i camcima da su takodjer usli do samih vodopada. Koliko konatam,vise su tu sprijece "fukare"(kako se to kod nas kaze :))da ulaze u park i prave dar-mar :)

 

Cuvari u praku nam kazu da se do Strbackog buka moze doci sa tri strane i da su na sva 3 mjesta rampe... Ima par kilometara makadama ali je u dobrom stanju...

 

Izvinjavam se zbog velicine slika,sad tek skontah da su trebale biti malo manje :)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Unu sam "otkrio" kao klinac, kada su me odveli u krajeve gde je rodjena supruga moga strica (izmedju Kostajnice i Bos.Novog). Jos se nisam vratio onako kako valja. Iako je proslo mnogo godina, jos uvek se motaju slike po glavi...svirale od Vrbe, stari voz sa drvenim klupama, prvi ulazak u dzamiju, jagnjetina :) i jedan prizor sa usca Une i Sane, gde se sva ona lepota pokvari u jednoj sekundi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Namjerno nisam od ove voznje pravio putopis,vec to ostavljem nekom putniku koji bude dosao iz druge republike :) jer ce njegovi utisci vjerovatno biti jos jaci a sam opis vidjenog i dozivljenog,daleko zivopisniji :)...

 

 

E pa moj doktore,sam si tražio! ;)

Evo povoda da organizujemo jednu vožnju do tebe :moto3: (dugo nisam bio u tvom kraju)i onda da nas povedeš u obilazak! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Mile,Pronto,Pero...svi ste pozvani... :)

 

Sto se tice samog usca Une i Sane u Novom Gradu(bivsi Bos.Novi,poznat po seriji "800 zena" Irfan Mensur i Zoran Radmilovic) i to je lijep grad kao i Bihac. U Novom Gradu na uscu Une i Sane postoji odlican restoran na vodi koji drzi nas bajker Zoka Umicevic. Tu je vrhunska marinada od plotice(Pero,Doda ce ti prepricati :)),kao i opstali riblji specijaliteti http://www.glassrpske.com/drustvo/panorama/Una-mami-strance/lat/58380.html

 

http://mlinada-novigrad.jimdo.com/

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Suzuki GSXR 750 K9

Mislim da bi jedna Vikend Voznja koja bi obuhvatala posetu "nacionalnom parku Una" bila nista drugo neko pravi pogodak! :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Mile,Pronto,Pero...svi ste pozvani... :)

Sto se tice samog usca Une i Sane u Novom Gradu(bivsi Bos.Novi,poznat po seriji "800 zena" Irfan Mensur i Zoran Radmilovic) i to je lijep grad kao i Bihac. U Novom Gradu na uscu Une i Sane postoji odlican restoran na vodi koji drzi nas bajker Zoka Umicevic. Tu je vrhunska marinada od plotice(Pero,Doda ce ti prepricati :)),kao i opstali riblji specijaliteti http://www.glassrpske.com/drustvo/panorama/Una-mami-strance/lat/58380.html

 

http://mlinada-novigrad.jimdo.com/

došao bi i ja i vjerovatno još par njih iz Pule. ajde organiziraj neki vikend sa petkom pa da se skupi HR, BiH, SRB a možda i SLO ako bude zainteresiranih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Amsterdam
  • Motocikl: SUZUKI gsxr 750

Itekako, samo ne obraćamo pažnju. Tek što "Karabaje" imaju prostor za motoskup:

 

 

Gde je to i ko su Karabaje? Želim da živim tamo!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Kod mene moze da spava do 3 covjeka. Ako bi dolazila veca ekipa,smjestaj u nasim krajevima nije skup,lako cemo rijesiti...

Imate li okviran podatak,kada bi dolazili? Ja cu vjerovatno 7.IX na Faak am See,ostalo vrijeme sam uglavnom ovde...

 

"Karabaje" su moto klub iz Bihaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

U zavisnosti,koliko bi ljudi islo i koliko vremena bi imali na raspolaganju,napravili bi plan obilaska sjeverozapada BiH.

 

Jedna od varijanti bi bila da krenemo od

 

1.Jajca i njegovih vodopada i jezera http://www.google.ba/#hl=sr&output=search&sclient=psy-ab&q=jajce+jezero&oq=jajce+jezero&gs_l=hp.3..0i30j0i8i30l5j0i30j0i8i30l3.1397.3833.1.4222.12.11.0.1.1.0.114.1210.0j11.11.0...0.0...1c.n5eADFq56wc&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&fp=f95e4dffab9e94a6&biw=1024&bih=606

 

Zatim 'Putem AVNOJa" do

2.

Balkane(Mrkonjic Grad)http://www.tcbalkana.com/

Tu mozemo rucati ili popiti pice...pa nastaviti do

3.

Ribnikahttp://www.ribnikflyfish.com/RIBNIK/pocetna,1.html?sLang=sr

Skretanje na Ribnik nije obavezno,vec mozemo nastaviti direkt do KLJUCA. http://www.kljuc.ba/razglednice.html

 

Poslije bi krenuli do Petrovca i tu"napustili Put AVNOJA" i otisli do Martin Broda,Kulen Vakufa,Strbackog buka(sve opisano u putopisu).Posto u ovoj varijanti ima i makadama,ako neko ne bi zelio da "prlja"motor,onda bi iz Petrovca nastavili do

 

4.Bihaca http://lin.bihac.org/ definitivno jedan od najljepsih gradova u exYU.

 

Poslije Bihaca nastavili bi prema Novom Gradu,Prijedoru,Banjaluci....

 

Na svakom mjestu mozemo organizovati spavanje i rucak, u zavisnosti od broja ljudi,raspolozivog vremena i dogovora. Svakako bi bilo mnogo da se sve obidje u jednom danu jer bi se sve svelo na surovu voznju bez obilazaka ovih mjesta.

 

Prijavljujte se i dajte predloge,stojim na raspolaganju za detaljniji info...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

Itekako, samo ne obraćamo pažnju. Tek što "Karabaje" imaju prostor za motoskup:

 

 

Gde je to i ko su Karabaje? Želim da živim tamo!

Ja sam do 92 god. zivio u Bihacu, samo sto tada nisam bio svjestan kakve prirodne ljepote me okruzuju.

Sad kad pogledam ovaj ravni Srem uffffff...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Itekako, samo ne obraćamo pažnju. Tek što "Karabaje" imaju prostor za motoskup:

 

 

Gde je to i ko su Karabaje? Želim da živim tamo!

Ja sam do 92 god. zivio u Bihacu, samo sto tada nisam bio svjestan kakve prirodne ljepote me okruzuju.

Sad kad pogledam ovaj ravni Srem uffffff...

 

Ne bih da ti stajem na muku...ali kad pogledas taj kraj ima sve. :)

Najcistije rijeke,ogromne sume,ravnicu poput Medenog polja,obradivog zemljista u kotlini Une,sedra,riba,relativno dobro izgradjena infrastruktura....

Prava je sreca sto je dio tog blaga proglasen nacionalnim parkom. To je prilika da sve ostane,onako kako jeste duze vrijeme.

I mene je malo sramota sto sam do sada slabo i povrsno obilazio te krajeve a cesce sam isao na udaljenije destinacije >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

PRIJAVA ZA PUT PO BiH, malo AVNOJ.a

 

1. mile fazer - svaka osmišljena ruta mi paše s tim da bi volio spavati na jednom mjestu pa otuda na jednodnevne pohode ali ako vecina želi nešto drugo pristajem i ja. pasao bi mi IX mjesec petak - nedjelja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja