Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki ZXR6

Recommended Posts

  • U prolazu, 26 postova

Poštovanje svima, imam 2 pitanja za iskusnije motoriste.

 

Da li početnik u sport kategoriji, voženi su samo tomosi i malo honda nsr 125, dali početnik dakle sme da uči i krene sa Kawasakijem ZXR6? Mašina je kao nova, ispravna i sve je tip top.

 

Da li je preoštar na gasu, da li trpi i sporije vožnje, 20,30,40 kmh. jer u mestu gde sam ima dosta krivina, sve je u asfaltu ali ne sme brzo da se kida dok se ne izadje na čistinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova

Pa zivim u Beogradu ali bih ga bas cesto vozio u selu po sumadiji, u tom kraju sve je asfaltirano ali prvih 10 kilometara je u krivinama i ima dosta traktora itd... pa bi voznja bila sporija.

 

Samo mi je bitno da li KAWA ZX6R moze lako da se savlada u voznji posle igracki koje sam vozio, i da li trpi i spore voznje, npr. da li se pregrejava da li riknjava nesto ako se vozi polako itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

nece se pregrejati to je sigurno, da ce se vremeno malo zagusiti , hoce, znam to jer je jedan moj prijatelj vozio bas zx6r i dve godine nije presao 100km/h sa njom. Sve se to resi novim svecicama, filterom vazduha i sat vremena ozbiljnog izduvavanja preko 2 glave

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6370 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Odes svaki vikend na moto susret i navijas u leru do blokade.... tako se to resava!!!!

Hahahahaha...

Sto volim te navijace...koji obicno na kraju zaplacu.

 

Nego...

Ako si zaista u krvi moto sportista, voznja Kawe ili bilo kog drugog motora istih karakteristika, nece ti predstavljati nikakav problem. Trebace malo vremena da se upoznate, naravno. Nemoj nigde da zuris, tretiraj komande sa postovanjem i videces da ce biti sve u redu

Ako vec znas da ima traktora i drugih zamki, ne zaleci se, pogotovo u trenucima kada ti se ucini da si vec sve provalio i kad se opustis.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Beograd, Dusanovac
  • Motocikl: Kawasaki ZX 10R 2006

Za potpunog početnika je najbolja Busa ili ZX14 jer ne moraš da šaltaš do 100-tke

Pa ne moras da saltas prve dve i po sekunde, posle toga predjes predjes 100-tku :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo
  • Motocikl: Varadero(Krmaca) 1000

ZX6R se vozi kao bicikl! E sada ako si bas teski pocetnik nije preporuka jer bas ume da podivlja kada se jace zavrne gas ali u sustini je vrlo upotrebljiv motocikl za svakodnevnu voznju! Cak ni polozaj sedenja nije toliko zamoran kao recimo na srad-u! Govorim o modelu 98-2000. godine jer taj imam! (Doduse moj u fighter fazonu jer ga je drugar omlatio :lol: )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750S

Kupi ono sto se tebi svidja i sto mislis da odgovara tvojim zahtevima. Ti ovde mozes samo da trazis opravdanje da kupis nesto sto ti svidja a dobices ga uglavnom u vidu gomile spama i nebuloznih komentara i prilicno sam siguran da to nece uticati na tvoj izbor. Ako imas kocnicu u glavi mozes da se navozas i sa motorom od 300 konja samo se zapitaj koliko je to realno i koliko ti zapravo treba. ::)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 292 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Ja sam bio vlasnik jednog ZX-6R model 2001.god.Pre njega sam vozio ER-5 koji ima 50ks i kad sam počeo da vozim Ninju bio sam zapanjen koliko sam ga nehotice brzo vozio u odnosu na prethodni motor.Krenem sa semafora i laganica 1,2,3 brzina,sve sam šaltovao do nekih 5-6000 obrtaja,znači bez neke namere da divljam i dok trepneš već ideš u proseku 90-100km/h.

Moje lično mišljenje je da taj motor NIKAKO nije za početnika jer jako lako postiže velike brzine za gradske uslove što za nekoga ko je početnik ne može da bude dobro.

Da krenemo dalje,u vožnji po centru grada mu je radna temperatura vrlo brzo išla na 90-100 stepeni i tada počinje da se guši,teško kreće sa semafora pogotovo ako ste dvoje na motoru.Tek kad dogrebe do 3000 obrtaja onda se probudi i pocne da vuče.Kao i svaka trkalica on nije okretan,sa njim ćeš se samo maltretirati i nervirati po Beogradskoj gužvi.

Kad izađeš sa njim na neki magistralni put ili auto put,e onda sa njim kreće uživanje i tada ga je pravo zadovoljstvo voziti.

Na kraju,izbor je na tebi,ja sam ga kupio zato što mi se jako dopadao ali se na žalost nismo našli što ne znači da će i kod tebe biti isti slučaj.

Želim ti puno sreće u izboru i pamet u glavu.Pozdrav :zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Ja sam bio vlasnik jednog ZX-6R model 2001.god.Pre njega sam vozio ER-5 koji ima 50ks i kad sam počeo da vozim Ninju bio sam zapanjen koliko sam ga nehotice brzo vozio u odnosu na prethodni motor.Krenem sa semafora i laganica 1,2,3 brzina,sve sam šaltovao do nekih 5-6000 obrtaja,znači bez neke namere da divljam i dok trepneš već ideš u proseku 90-100km/h.

Moje lično mišljenje je da taj motor NIKAKO nije za početnika jer jako lako postiže velike brzine za gradske uslove što za nekoga ko je početnik ne može da bude dobro.

Da krenemo dalje,u vožnji po centru grada mu je radna temperatura vrlo brzo išla na 90-100 stepeni i tada počinje da se guši,teško kreće sa semafora pogotovo ako ste dvoje na motoru.Tek kad dogrebe do 3000 obrtaja onda se probudi i pocne da vuče.Kao i svaka trkalica on nije okretan,sa njim ćeš se samo maltretirati i nervirati po Beogradskoj gužvi.

Kad izađeš sa njim na neki magistralni put ili auto put,e onda sa njim kreće uživanje i tada ga je pravo zadovoljstvo voziti.

Na kraju,izbor je na tebi,ja sam ga kupio zato što mi se jako dopadao ali se na žalost nismo našli što ne znači da će i kod tebe biti isti slučaj.

Želim ti puno sreće u izboru i pamet u glavu.Pozdrav :zdravo:

a koji to R od 600ccm i sa 4 redna cilindra vuce ispod 3000 obrtaja? Svaka 6ica trazi obrtaje i to je sastvim normalno i nema nikakve veze sa podizanjem temperature.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ne ne ne i ne nije nikako motor za pocetnika. Nije projektovan i napravljen da bih ga neko njakao i poskakivao k'o jarac dok ne krene i ne nauci kako da salta brzine. Nije napravljen da ide 40km/h, da prasta glupave greske... Malopre sam pisao u temi 31.05.2012...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Za potpunog početnika je najbolja Busa ili ZX14 jer ne moraš da šaltaš do 100-tke

Bravo care. Opet vidim savetovanja pamet u glavu... evo sada i savet pazi na traktoriste :lol: kako bre da pazis na njih :stabre: Decko je napisao da je pocetnik, alo pocetnik. Tomos i malo NSR, verovatno par stotina metara zar ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova

Što se tiče mog iskustva sa motorima, vozio sam 20 godina tomos automatik, kasnije ATX, dakle 20 godina sam se vozikao u slobodno vreme sa malte ne biciklama, mada sam dugo vozio i bicikl i to ozbiljno... nikada nisam pretendovao da predjem na nešto ozbiljnije jer nisam imao garažu u BG-u itd... tek sada su se stvorili svi uslovi ali i godine su učinile svoje i počeo je da me vuče taj svakodnevni način kretanja motorom, automobil vozim jako dugo i savršeno poznajem pravila itd... možda malo ozbiljniju mašinu i ako je 2T 125 ccm - hondu nsr sam vozio samo oko mesec dana, trebao sam ida je kupim ali nisam jer brinem oko popravke 2T je 2T i ima užasan zvuk :-) , nemam nikakav problem sa sport položajem sedenja i manipulacijom mada osećam da je dosta veća ograničenost u odnosu na enduro,svestan sam opastnosti zbog samog položaja vozača na motoru i pretežno drugačije izbalansirane težine koja vuče više na prednji deo motora kao i manje okretljivosti zbog kratkog hoda volana što čini sport kategoriju dosta opasnijom u iznenadnim reakcijama... do sada nisam imao takvih iznenadjenja hvala Bogu, ali to je neminovnost i pitanje je samo pre ili kasnije, svi iskusniji bajkeri sa kojima sam pričao su mi rekli isto kao i neki od vas da je vožnja sport-a pitanje samo vremena kada ću da sletim... ali i ako me vuće strast prema njima spreman sam da se odreknem svega ako vi tako kažete zato sam ovde da vas poslušam, sujeta me muči kao i sve ali moram da je slomim ako je tako najpametnije.

 

Ne kažem da mi se ne dopadaju enduro varijante, čak i naked, ali jako je malo dobrih motora po oglasima koje mogu priuštiti a da mi se dopadaju.

 

Takodje imam i opciju Ninja ZZR 400 pored ZX6R, možda je zzr 400 tromiji i šta mislite o njemu?

 

Druga stvar, pitanje je samo dana kada kupujem motor, sezona već traje i ne bih da gubim dane, ako već ne preporučujete za mene sport varijantu, spreman sam da poslušam savet, ipak sam porodićan ćovek, imam dete od 6 godina, 32 godine, čekam sledeće dete, žeim da budem tu za njih, suština u vožnji mi je kao što je i počelo priroda, sloboda, vetar... tralala.... ne želim da pametujem, znam šta je motor... ako je to već vaš bratski savet, šta mi onda od 4T mašina u enduro kategoriji preporučujete za poćetak a da nemam problema sa kvarenjem i nekim preteranim održavanjem, osim potrošni materijal, ulje ....

 

Gledao sam i Kawasaki GPZ itd modele da li su oni lakši za vožnju od zx6r...

 

Hvala puno, posebno hard_rock-u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650

Nije ti bitno koliko je jak motor, već kakav si ti lik. I sam kažeš imaš 32 godine, decu, pa sigurno je da nećeš da sedneš na motor i da divljaš po gradu. Inače moj drug je sa Yamahe DT 125 seo na ZX6R kada je imao 21 godinu što je bilo pre 2 godine, evo ga i dan danas se vozi, ne fali mu ništa, nije imao ni jedan pad, 2 puta je na more otišao sa njim do sad. Ako nađeš dobar primerak, slobodno kupuj, lagana vožnja i nema da brineš. :takoje::moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6370 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Mah...meni neke stvari nikada nece biti jasne.

 

U poslednje vreme mi deluje da je sve vise ljudi koji bi da udju u svet motociklizma, ali ako je moguce nekako potpuno neutralizovati njegove negativne strane, to bi bilo do jaja. Ovo je naravno malo elokventnija verzija stare "narodne".....

Kupovinom motora kupuje se rizik, ali i uzitak. Ako neko nije u stanju svojim ponasanjem i ophodjenjem prema motoru i sredini uopste,da te rizike svede na minimum tu pomoci nema. NI sa Kawom, ni sa Tomosom.

Srbija NIJE dobar teren za motocikl i ko zna kada ce biti, ako ikada bude.....To naravno ne znaci da motori ne ttreba da se voze.

Da skratim pricu, ili jesi ili nisi. Dza ili bu

 

p.s. Ne vidim problem da se bilo koji motor vozi 40 na sat. Koliko to smisla ima u zavisnosti od modela,to je druga prica, al' da moze...moze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

druze, vrsnjaci smo i u relativno slicnoj situaciji, jedino sto nisam ozenjen i nemam dece, sto je tebi otezavajuca okolnost

ja sam takodje kao mali vozio apn-ca, ctx, pa onda skut 125ccm i svega par puta yamahu Diversion

 

prosle godine su se stekli uslovi za kupovinu prvog ozbiljnijeg motora i ni u kom slucaju nisam hteo sebi da kupim cetvorocilindrasa, posto sam video kako me i slabasna Yamaha XJ600S vuce na gas. Shvatio sam da za mene starog vozaca dvotockasa, ali prilicno neiskusnog u velikim kubikazama nije motor koji se vrti na 11 000 i svesno sam kupio kultivator na 2 tocka, jer mi je na prvom mestu voznja motora i mobilnost, pa tek onda performanse.

Dakle, trebao mi je motor koji je sposoban da mene i devojku zavidnom putnom brzinom nosi bilo kuda i da bude okretan u gradu.

Istina, R-ovi su prelepi, zvuk je fenomenalan, kako idu na otvorenom je neverovatno, ali i enduro 650 ili neki naked ili turer sa 70-80ks je daleko brzi od bezbednog, ako se potera kako moze.

 

Necu da zvucim kao da sam popio svu pamet ovog sveta, jer nisam, ali licno sam se vodio logikom (mimo toga sto enduro motore zaista volim) da cu prvo uzeti nesto dovoljno brzo da vladam saobracajem, a da ne bude toliko snazno i adrenalino pumpajucki da me dovodi u previse rizicne situacije i to i tebi sa tolikim iskustvom savetujem, jer zemlja ne prasta

 

mnogi voze R-ove bez nekih ekscesa, jer je na prvom mestu pitanje samokontrole, ali kako odoleti takvom zvuku i takvom progresivnom prirastu tolike snage.

Zato ti savetujem nesto slabije ili kao trajno resenje (jer sasvim zadovoljavajuce radi posao) ili kao odskocnu dasku dok ne ispeces zanat za godinu dve tri, jer par stotina eura gubitka u transakcijama je sitno naspram iskustva koje bi stekao ili nedaj boze grljenja sa asfaltom, objektima pored ili ostatkom saobracaja

 

pozdrav, dobro razmotri situaciju i srecno i pametno da se navozas sta god da odaberes

 

EDIT: i ovo sto su gore naveli za ciklistiku u gradskoj voznji ili u voznji sporim krivudavim putevima. Supermoto, enduro ili naked su bitno okretniji u tim sredinama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova

"kosooki" - hvala na savetu vršnjak, slažem se sa svim što si rekao, što se tiče opcije enduro i malo slabije konjaže, ako mi se išta svidja u toj klasi moram da priznam to je "Kawasaki KLE 500". Gledao sam usputno svašta, i znam napamet sve motore i performanse i karakteristike, toliko sam proveo u slobodno vreme tražeći mašinu da sam postao poznavalac makar na oko o svakom modeli :-).... našao sam usputno povoljnije i Kawasaki KLE 500, stariji model iz 1992. godine, uvezen iz Švajcarske, stranac je sa svim papirima za carinu itd... mogu da ga uzmem povoljno za 750 - 800e... samo je presao dosta preko 50.000 km ali vlasnik / prodavac, garantuje da je sve u savrsenom stanju kod agregata, kocnice, lanac, lancanik, zadnja guma nova, sve perfekt, osim što je prefarban iz bordo u zelenu. E sad kod Kawasakija koliko mi je objasnio drugar hard_rock problem je u magnetu koji je do 1994 godine riknjavao cesce nego na relativno mladjim modelima od 1994, da li je to slucaj i kod KLE 500 ona je 1992?

 

Ja sam 1980cm sa patikama, dakle 178 visok, tezak 85kg, da li je prevelika KLE 500 za moju gradju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Ja sam 1980cm sa patikama, dakle 178 visok, tezak 85kg, da li je prevelika KLE 500 za moju gradju?

 

ja sam rodjen krajem 79te, visok 179, tezak 85kg.... zanimljivo :D

elem, moj kultivator je presao 50 000km i nista mu ne fali, a sto se gabarita tice, savrseno mi pase, tako da bi i ti mogao pogledati nesto slicno

 

KLE je dobar motor, manje enduro od svih ostalih, ali vrlo pouzdan, zadovoljavajucih performansi (50ks), 2 cilindra, daleko jeftinija registracija... poznavaoci ili vlasnici te mogu bolje uputiti. A i cena za koju ga dobijas je mislim zaista povoljna

 

Ima tu jos dosta motocikala koje ti mozemo predloziti, samo zavisi tvoje finansije kakve su

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova

Vrsnjak....Ja sam rodjen pocetkom, 02 / 1980... 180cm sam ako se istegnem :-)... ali sigurno 180 sa patikama.. :-)... ma pitam samo jel to dovoljno ili sam nizak za KLE 500 jer je ogroooman....

 

U glavnom izgedi su sve veci da cu uzeti KLE 500... videcu jos danas da donesem odluku... palo je izborno iskusenje izmedju "Kawasaki" motora, i to redom - Ninja ZX6R 1995 (stranac extra stanje) vs Kawasaki ZZR 250 1992 kao nov, malo vozen 28000 km domace table vs KLE 500 1992 extra stranac ali 56.000 km... sta uzeti pod uslovom da je sve tip top kod svih ??? imajuci sve u vidu sto sam vam napisao o sebi i mojim potrebama i zeljama?

 

Ovako isto izgleda zzr 250, ali isto...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Misljenja sam da treba da budes strpljiv i uzmes kle, da se provozas godinu dana, malo skontas krivine, tezinu, gabarite, motor koji moze da potegne, pa sledece godine ako ti ne vrsi posao, posto ga vec imas za jako povolju cenu, prodas za iste ili malo vece pare i predjes na nesto drugo, jer svakako odmah ne mozes izkristalisati koji motor zadovoljava tebe kao vozaca

A siguran sam da ce ti kao relativnom pocetniku prijati motor koji se izuzetno lako vozi i koji nema tog viska snage koji te lakse moze povesti u glupost

 

A mozda bas otkrijes nove horizonte voznje motora vozajuci se tarom, zlatiborem, divcibarama, starom planinom ... i shvatis da ti nije vazno da je motor jak, stabilan u krivinama, sa snaznim kocnicama, vec da ti je 80-120 putne brzine sasvim dovoljno, ali zato kad dodjes do tesnih krivina, prirode, makadama ili neke netaknute prirode, kez oko glave.

I nemoj da pomislis da su enduro motori nesto mnogo u zaostatku za sportashima sto se tice krivina, veoma prijatno mogu da te iznenade

 

Inace, KLE nije ogroman, sedeo sam na njemu i provozao malo, vec samo bitno visi od onoga sto si navikao, tako da je u pitanju samo privikavanje. Moj kultivator je prijatniji visinom za ljude nase konstitucije, ali ni voziti KLE nije nikakav problem

 

zzr250 mislim da je ipak male kubikaze i da je decija trkalica

On svakako ima jako lepih 40ks, ali na 12500 obrtaja i to ume da bude mucenje u svakodnevnoj voznji kad te prosto jezivo mrzi da navlacis u obrtaje da bi dobio snage dovoljno za neko preticanje ili malo brzu voznju

 

KLE npr ti samo na osnovu kubikaze isporucuje 50ks na znatno prijatnijih 8500rpm

Vidi snimak (od 03:35) i razmisli ta li ti treba nesto brze od ovoga

 

A sto se tice zx6r, takodje pogledaj snimke voznje i ubrzanja i razmisli da li ti kao ocu dva deteta treba motor takvog temperamenta. Ja licno ne bih (i nisam) jer sam imao prilike da vidim kako taj motor ide, sta sve moze i koliko vozaca nagovara da se potera kako ume da ide, a ide mnoooogo dobro

 

Svakako, odluka je na kraju iskljucivo tvoja, ne zelim da te nagovaram na bilo sta, samo pokusavam da ti pomognem da shvatis sta ti je trenutno najmudrija odluka u ovom trenutku. Nisi mali da ti neko prica sta da radis, svakako poslusaj srce, ali ipak savetujem da malo vecu ulogu odigra mozak

 

I ne znam zasto si se odlucio iskljucivo za Kawasaki, jer ima jos dosta jako dobrih motora koje bi valjalo da razmotris. Ali najpre treba da se odlucis za koje namene ti pre svega motor treba, sta bi mozda prijalo tebi kao vozacu i onda da tu nadjes kategoriju od koje bi kretao i koja te zadovoljava na sto vise polja, pa teko onda da gledas motocikle, pa neka su to samo i Kawasakiji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova

Kosooki - slažem se u potpunosti, kao da mi čistaš misli :-).... Ovaj prodavac Kawasaki KLE-a 500 poceo da zaguljuje domaćinski sada navodno neće da ga proda, ljudi su čudo... a dogovorili smo se bili da dodjem po motor da vidim i to je to, samo mi je auto u servisu do srede ne mogu da krenem a on verovatno misli da ga ložim zbog cene i neđšto glumi, tako da me sada ne interesuje ni da mi ga pokloni...

 

Dodje mi sada da kupim nov motor pa makar i malo kvalitetnijeg kineza, npr. Qinqqi QM 125 2D da mu promenim samo prednju masku i da se sit navozam pred prelazak ne nešto ozbiljno ... nov je 1350 evra...

 

Ovako nesto, sam mu menjam ulje, svecicu i filter na 2.000km, sipam vrh ulje, samo fabricke gume zamenim sa nekim kvlitetnijim i ima da sluzi... i neka ga zeni posle kada uzmem nesto jace... ako nista makar je lep, kazu da je za tajwanca odlican a trosi 2.5l na 100km sto danas nije zanemarujuce... kada sam sabrao da za mene jos uvek nije sport, da polovnjaci ili su stranci ako su povoljni ili su 20 godina stari za te pare, najbolje nesto novo uzeti...

 

 

qinqqi.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja