Jump to content

Moto Zajednica

Podmazivac lanca

Recommended Posts

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Ne sliva se na lancanik....kaplje direktno na O, X (ili kako vec) ring...

pa to ti nije bash ravnomerno podmazivanje onda.. :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Moze i tako. Vidjao sam fabricke da stoje tako. Ulje se lako rasiri. Mozda nije podjednako sa obe strane ali svakako je bitno da je podmazano, a ne da bude bas podjednako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1045 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Ljudi da li ste necim zapusili onu rupicu na cepu kantice za ulje?

Ja imam problem vakuma koji se stvori kada je zacepim i ulje nece da kaplje po lancu...a kada je samo prelepim izolirom onda po malo curka kroz tu rupicu i masti prostor pod sedistem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Meni je otvorena skroz a ulje ne izlazi. punim je 2cm do vrha. Da li ti je nosac bocice elastican? mozda dozvoljava boci da se mnogo trese? Jedno od resenja, ako druga ne pomognu, je da stavis gumeno crevce tu i da drugi kraj crevca stavis na par cm vecu visinu. jos jedno resenje je da zacepis rupu trakom a da kroz cep provuces iglu od sprica kako bi vazduh ulazio kroz nju. Opet, najbolje je da resis bez ovih budzevina ako je moguce, jer moze sigurno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1795 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Meni poklopac te Ladine posude nema onaj gumeni dihtung. Rupicu sam prelepio onim materijalom za podlogu misa ali opet curi 'de ne treba. Mislim da vise ulja prospem po motoru nego po lancu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Meni poklopac te Ladine posude nema onaj gumeni dihtung. Rupicu sam prelepio onim materijalom za podlogu misa ali opet curi 'de ne treba. Mislim da vise ulja prospem po motoru nego po lancu :D

Ja imam istu posudu sa gumenim dihtungom, nikad mi se nije prosula ni kap ulja iz posude, a motor mi je i padao u offrodu i truckala se posuda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1795 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

I ja bih voleo da je sa dihtungom al' nisam obratio paznju pri kupovini. Pre ove posude sam imao neku jos losiju ali i puno vecu, njoj sam poklopac nije lepo nalegao na navoj. Tu se bukvalno vise prosulo nego sto je otislo na lanac, jos uvek skidam naslage sa auspuha :D

 

Sad me mrzi da idem traziti po gradu tu posudu sa dihtungom, ne curi toliko... Bice vremenom sredjeno.

 

 

Inace, za mazanje koristim neku vaijaciju Testerola. Zadovoljan sam kako radi. Cak i kada stavim par kapi u minuti (pocetna faza, da se "natopi" lanac, sad je naravno mnogo redje) ne prska po motoru a ni okolini. Lanac lepo podmazan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1045 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Ja sam prvo prelepio izolirom, curkalo je, pa sam onda ugurao sibicu, ali je opet curkalo...

Onda sam usrafio mali sraf i zalio plastikom....prestalo je da curi....ali bukvalno... :)

Skinuo sam to...stavio gumu koja je dosla uz bocicu....ali opet se napravi vakum...

Sad sam samo uvio sraf pa cu va vidim kakva je situacija....

Nosac je od limene trake...jeste elastican....ali kad stavim sediste ono pritisne bocicu i mislim da nema gde da mrdne...

Zbog toga nema mesta za dodatna crevca ili igle koje bi virele iznad cepa....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

jbm li ga.. ne znam kako meni ne prska. Imam rupu na cepu bez ikakve membrane. Cak mi bocica stoji malo ukoseno. Jedino sto je ne punim do vrha, vec do gornje ivice zleba za drzac na boci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1045 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Pa kod mene stoji dosta iskoseno....tako da je gornja tacka blizu navoja....a donja je skoro pri dnu....jbg....

Ma najvise me cudi zasto pravi vakum sa fabrickom gumom koja je stigla uz kanticu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1045 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Mislis da bi to bilo dovoljno?

Ona izgleda kao cilindar (mislim na sesir), samo okrenut naopako od onoga kako bi stajao na glavi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Ne znam :neznam: Ja bih tako probao, a rupu bi napravio na mestu gde je ulje najdalje od cepa. A mozda bih probao i da izvadim tu gumu, a da zapusim potpuno fabricku rupu na cepu i napravim najmanjom burgijom novu, na cepu na mestu koje je najdalje od ulja takodje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja