Jump to content

Moto Zajednica

Žrtva gonjenja

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3546 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Koliko ja mogu (sa ovom mojom plitkom pameću) da ukapiram, policajci ga jurili dok nije sleteo u njivu i pao, a kada je pokušao (ako je uopšte pokušao) da pobegne pešice, jednostavno ga "opalili" autom. A onda lepo izjavili da se "bacio" ispred njihovog auta.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

negde i pucaju ako ne staneš, dešavalo se. nekad u telo, nekad pravo u glavu. može se nabrojati više slučajeva ranjavanja a i sa smrtnim posledicama, od strane OSL-a. mislim da propisana kazna za vožnju bez dozvole, nije gaženje prekršioca točkovima auta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Sežana - Slovenija
  • Motocikl: Honda CB 500s

Koliko ja mogu (sa ovom mojom plitkom pameću) da ukapiram, policajci ga jurili dok nije sleteo u njivu i pao, a kada je pokušao (ako je uopšte pokušao) da pobegne pešice, jednostavno ga "opalili" autom. A onda lepo izjavili da se "bacio" ispred njihovog auta.

 

Kako pišu novine kod nas, dečko je bez dozvole uzeo motor od oca. Policija ga zaustavljala za redovnu kontrolu, a dečko je počeo bježat. Lovili su ga 5 km, potom dečko skrenuo sa puta na njivu i tamo vozio još par stotinjak metara - policija ga još uvjek sledila autom. dečko je pao, odmah se pokupio i skočio direktno pred policiju, koja se izmicala motoru na zemlji a bilo je i puno prašine, te ga nije mogao odmah videti . Pošto su vozili po zemlji, nije uspeo dovoljno brzo da zaustavi, i na žalost nagazio dečka. Ima povrede kuka, prsnog koša i kičme, ali nije u životnoj opasnosti.

Daleko da zagovaram bilo koga, ali policija ne može znati, ko vozi i zašto bježi. U poslednje vreme ima kod nas neuobičajeno puno pljački pošta, mogao je da vozi ukraden motor ili bilo šta. Samo na osnovu reg. broja ne možeš znati kakve su namjere onoga što bježi i zašto bježi. Po mojoj ocjeni došlo je na žalost do skupa više nesretnih slučajeva i završilo je na žalost na taj način.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3546 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Garfield user_popup.png

Postavljeno Danas, 08:53 AM

 

snapback.pngzika56, on 29 May 2012 - 01:29 AM, said:

 

Koliko ja mogu (sa ovom mojom plitkom pameću) da ukapiram, policajci ga jurili dok nije sleteo u njivu i pao, a kada je pokušao (ako je uopšte pokušao) da pobegne pešice, jednostavno ga "opalili" autom. A onda lepo izjavili da se "bacio" ispred njihovog auta.

 

Kako pišu novine kod nas, dečko je bez dozvole uzeo motor od oca. Policija ga zaustavljala za redovnu kontrolu, a dečko je počeo bježat. Lovili su ga 5 km, potom dečko skrenuo sa puta na njivu i tamo vozio još par stotinjak metara - policija ga još uvjek sledila autom. dečko je pao, odmah se pokupio i skočio direktno pred policiju, koja se izmicala motoru na zemlji a bilo je i puno prašine, te ga nije mogao odmah videti . Pošto su vozili po zemlji, nije uspeo dovoljno brzo da zaustavi, i na žalost nagazio dečka. Ima povrede kuka, prsnog koša i kičme, ali nije u životnoj opasnosti.

Daleko da zagovaram bilo koga, ali policija ne može znati, ko vozi i zašto bježi. U poslednje vreme ima kod nas neuobičajeno puno pljački pošta, mogao je da vozi ukraden motor ili bilo šta. Samo na osnovu reg. broja ne možeš znati kakve su namjere onoga što bježi i zašto bježi. Po mojoj ocjeni došlo je na žalost do skupa više nesretnih slučajeva i završilo je na žalost na taj način./quote]

 

Od mene si dobio + za komentar. Slažem se sa svime što si rekao i sa onim što je policija činila, ali samo do momenta kada je pao i više nije bio u mogućnosti da beži. S obzirom da nije pružio "aktivni" otpor ili zapretio oružjem, nije bilo ni potrebe da policija postupa na način koji bi mogao da mu ugrozi život, a što su oni učinili, (namerno ili nenamerno). A tvrdnja o namernom skakanju pred policijski automobil jednostavno ..... ?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Momak je bežao da spase život i kako se ispostavilo bio je potpuno u pravu, imao je ludake za vratom. Ovakve potere se izvode posle ubistva ili pljačke kad se dobije naredjenje a ne zato što su se nekad negde dešavale pljačke pa sad to da bude izgovor za ugrožavanje bezbednosti od strane onih koji treba da je štite.

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Sežana - Slovenija
  • Motocikl: Honda CB 500s

Od mene si dobio + za komentar. Slažem se sa svime što si rekao i sa onim što je policija činila, ali samo do momenta kada je pao i više nije bio u mogućnosti da beži. S obzirom da nije pružio "aktivni" otpor ili zapretio oružjem, nije bilo ni potrebe da policija postupa na način koji bi mogao da mu ugrozi život, a što su oni učinili, (namerno ili nenamerno). A tvrdnja o namernom skakanju pred policijski automobil jednostavno ..... ?

 

 

Nisam naveo, da je dečko namerno iskočio pred policiju on se samo pokupio i hteo pobječi peške. Nisam bio tamo, da bi mogao objektivno da sudim, ali definitivno sam siguran, da ga nisu namerno zgazili. Pretpostavio sam (a nešto slično su naveli i u novinama), da je policajac video, da je pao, i skrenuo, da ga ne zgazi, ali zbog prašine što se digla od pada i zbog toga što je več bio u naletu, nije ga mogao videti i zaustaviti na vreme+ ako bi skrenuo u drugi pravac (ljevo), sletio bi u jarak. Ne opravdavam ni optužujem nikoga u tome, samo pokušavam gledati kroz oči svih učesnika u tome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 725 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Strom 650

Nisam bio tamo, da bi mogao objektivno da sudim, ali definitivno sam siguran, da ga nisu namerno zgazili. Pretpostavio sam (a nešto slično su naveli i u novinama), da je policajac video, da je pao, i skrenuo, da ga ne zgazi, ali zbog prašine što se digla od pada i zbog toga što je več bio u naletu, nije ga mogao videti i zaustaviti na vreme+ ako bi skrenuo u drugi pravac (ljevo), sletio bi u jarak. Ne opravdavam ni optužujem nikoga u tome, samo pokušavam gledati kroz oči svih učesnika u tome.

 

Sam kazes da nisi bio tamo da bi mogao objektivno suditi (ako ti uopste i treba da sudis), ali posle kazes da si DEFINITIVNO SIGURAN da to sto su uradili nije bilo namerno! Bravo objektivni covece!

Pominjes neku prasinu, i da se zbog nje nije videlo. Izvini, ali ovo je toliko smesno. Verovatno su dosli ljudi iz Holivuda i napravili scenu i pustili svoje efekte da zaslepe pandure.

Kazes vozilo bilo u naletu, pa cekaj ciji je to problem, tog nesretnog mladica ili pandura? A ne, zaboravo sam da ovde panduri (ne svi naravno) mogu da krse propise i da za njih zakon ne vazi.

Najtuznije sto si mogao da kazes je to: da su panduri skrenuli u drugu stranu, sleteli bi u jarak. Verovatno da ne bi ostetili sluzbeni auto, i rizikovali svoje povrede su to izbegli, i pogazili coveka.

Svaka ti cast na objasnjenju situacije. Objektivnost, čast, moral, ljudskost ne bih više komentarisao!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3151 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Ej, mali je bežao. Šta bi bilo da svako isto tako uradi? Bio bi divlji zapad. Trebalo je da poboljšaju poteru, pa da na kraju on plati poletanje helikoptera, utrošeno vreme policije... Pa malo zatvor... Znaš, kada bi još nekom palo napamet da tako beži. Samo udariš po džepu i slobodi.

 

Ajd ne staneš, a onaj sa lizalicom te otprati pogledom, ali bežiš patroli 5km, eej, 5km, to je kao da me iz centra Bg jure do Ade.

 

I da su pucali , imali bi opravdanje. Ako taj tako beži, mora da je mnogo zajeban.

A to što je nezrela tikva u pitanju, pa se šmekerisao, obilo mu se o istu tu tikvu.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

U onoj vesti pise to sto pise. Sta se tacno dogodilo - nezna se tacno. Moguce je da je negde neko i napravio neko zlodelo pa pobegao motorom, a onda su svi koji voze motor automatski sumnjivi pa je i potera opravdana ! Mislim da treba sacekati jos neke zvanicne informacije, pa tek onda donositi zakljucke ! Setite se teme o Ikodinovicu - 15 - tak strana optuzivanja coveka koji je vozio auto, a kad je Ikodinovic dosao sebi - sam je priznao da je krivica njegova .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Sežana - Slovenija
  • Motocikl: Honda CB 500s

Nisam bio tamo, da bi mogao objektivno da sudim, ali definitivno sam siguran, da ga nisu namerno zgazili. Pretpostavio sam (a nešto slično su naveli i u novinama), da je policajac video, da je pao, i skrenuo, da ga ne zgazi, ali zbog prašine što se digla od pada i zbog toga što je več bio u naletu, nije ga mogao videti i zaustaviti na vreme+ ako bi skrenuo u drugi pravac (ljevo), sletio bi u jarak. Ne opravdavam ni optužujem nikoga u tome, samo pokušavam gledati kroz oči svih učesnika u tome.

 

Sam kazes da nisi bio tamo da bi mogao objektivno suditi (ako ti uopste i treba da sudis), ali posle kazes da si DEFINITIVNO SIGURAN da to sto su uradili nije bilo namerno! Bravo objektivni covece!

Pominjes neku prasinu, i da se zbog nje nije videlo. Izvini, ali ovo je toliko smesno. Verovatno su dosli ljudi iz Holivuda i napravili scenu i pustili svoje efekte da zaslepe pandure.

Kazes vozilo bilo u naletu, pa cekaj ciji je to problem, tog nesretnog mladica ili pandura? A ne, zaboravo sam da ovde panduri (ne svi naravno) mogu da krse propise i da za njih zakon ne vazi.

Najtuznije sto si mogao da kazes je to: da su panduri skrenuli u drugu stranu, sleteli bi u jarak. Verovatno da ne bi ostetili sluzbeni auto, i rizikovali svoje povrede su to izbegli, i pogazili coveka.

Svaka ti cast na objasnjenju situacije. Objektivnost, čast, moral, ljudskost ne bih više komentarisao!

 

Žao mi je ako si me tako razumeo - ni u kom slučaju nije mi namen nikoga optuživati ni zagovarati. Na žalost ne izražavam se pravilno, pošto sam srpski učio samo u 4 razredu osnovne škole, a to je pre 30 godina, a od tada nisam ga ni govorio puno. Ako me neko razumeo kao Niksloter, još jednom se izvinjavam ali to nije moja namjera.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: (Vertemati) Vor EN400 enduro

mrle imas +

Svako ko bezi i ugrozava bezbednost drugih treba da bude kaznjen najstroze i tu je kraj... Zamislite da se neki klinac malo pojuri sa policijom i slucajno zakuca u autobusko stajalise a tamo neko od nas ili nasih :neznam:... Nema bre bezanja, mora da stoji iza svojih postupaka i da plati kaznu i izadje calu pred oci.

 

Sa druge strane imamo nadobudne "organe" vlasti koji svaku jurnjavu shvataju veoooma licno, pa se to sve zavrsi ponekad i sa smrtnim slucajem, a pandur pude suspendovan par meseci i to je to. Zato bi ja razmislio malo da li se isplati bezati :lud:

 

Cuvajte se i samo pametno!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

osim da je "palikuča" Tomo postavio jednu temu koja če se razrasti na ogroman broj stranica, ne razumem u čemu je problem.....

Pravila igre su poznata i jasna. Ako te zaustavlja policija, stani.....Za sve posledice koje nastaju zbog nestajanja si kriv isključivo sam. Ako neko misli da policija nije trebala da ga juri neka se zapita ko bi bio kriv da je taj isti dečko zbog bežanja "skinuo" nekog pešaka ili neko dete.....ko bi onda bio kriv? Opet policija što ga nije odmah skinula, zar ne?

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Momak je bežao da spase život i kako se ispostavilo bio je potpuno u pravu, imao je ludake za vratom. Ovakve potere se izvode posle ubistva ili pljačke kad se dobije naredjenje a ne zato što su se nekad negde dešavale pljačke pa sad to da bude izgovor za ugrožavanje bezbednosti od strane onih koji treba da je štite.

 

ma da, naravno....kod nas u Sloveniji inače ubijaju one koji se zaustave kada jih policija zaustavlja....

 

plačam putarinu,registraciju, čak policajci dobijaju platu iz mojih davanja, zato imam pravo zahtevati da su ceste bezbedne i da se saobračaj odvija normalno i sigurno bez raznoraznih "indijanaca" koji beže i ugrožavaju ostale, bez pijanih vozača, bez tehnički neispravnih vozila.......uostalom, svugde postoje neka pravila kojih se je potrebno pridržavati.U slučaju nepridržavanja pravila, ljudi ginu ili se povrede.....

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bajkerka u pokusaju :D, 102 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: vrlo ozbiljan crveno-beli zvrk

Nadam se da sam dobro razumela tekst. Ne vidim cemu dilema, bezao je...desilo se sta se desilo-sam je kriv. Ta policija sluzi necemu i treba da radi svoj posao. Postoji velika verovatnoca da u situaciji gde policija juri motociklistu sve krene naopako. Lek tome nije i ne sme da bude odustajanje policije od potere za motociklistom koji bezi, vec upravo suprotno-da vozac motora stane kad se to trazi od njega. Zao mi je sto je izgleda momak izazvao sranje samo iz licne gluposti, ali smatram da je jeftino prosao. Mogao je da izazove saobracajku u kojoj bi stradali potpuno neduzni ljudi, deca...ko god...

Nije on tu nikakva zrtva gonjenja, vec zrtva sopstvene gluposti. Kad ih policija ne bi ganjala ko zna koliko bi manijaka, ludaka i kriminalaca vozilo motor i ugrozavalo svaciju bezbednost znajuci da ih niko nece juriti jer bi ih poterom ugrozili. Motor bi postao sredstvo kojim bi kupili nedodirljivost a to ne bi smelo da se desi.

 

 

 

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

osim da je "palikuča" Tomo postavio jednu temu koja če se razrasti na ogroman broj stranica, ne razumem u čemu je problem.....

Ja palikuća nisam, ali redovno dolivam ulja na vatru....haha... i mislim, da je tema vredna diskusije, bez obzira koliko stranica će da pojede.

 

Moje uvereno mišljenje jeste, da dečko nije trebao da beži, a ni policajac nije trebao da ga gazi... eto.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bajkerka u pokusaju :D, 102 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: vrlo ozbiljan crveno-beli zvrk

Tema svakako jeste vredna postavljanja, neko ce procitati pa ce pre nego li mu padne na pamet da bezi razmisliti o mogucim posledicama. Ne kazem ni ja da policija treba redom da ubija i povredjuje, i sigurna sam da u ovom slucaju nije namerno doslo do povredjivanja ovog momka. Neko je napisao "splet nesrecnih okolnosti" i tvrdim da je to-to. Uostalom ako su hteli da ga smaknu mnogo je logicnije, cistije i manje gadno uraditi to metkom nego ga zgaziti kolima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

 koliko je bitno da li je bežao ili stao? i u bežanju si učesnik u saobraćaju. organima je u opisu posla da se brinu o bezbednosti. ovde su očigledno ugrozili jednog učesnika u saobraćaju, sa opravdanjem da je sam kriv zato što je bežao. iz toga treba da zaključimo da je svako ko beži kriv, a u stvari možda samo izbegava nevolje. a možda je momak i znao od koga je bežao i zašto je bolje da pobegne. ovde je očigledno da je policija postupila neodgovorno. makar nije zaštitila vozača od sebe samih, mislim sebe,  policije. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

. . .

U pravu si potpuno-baš tako je uradio jedan policajac u Loznici pre petnaestak godina...dečko u automobilu koji je bežao je ušao u slepu ulicu iz koje nema izlaza,da ne bi dalje bežao policajac je pucao...pogodio ga je u potiljak,...valjda je to ''čistije i manje gadno''?

Elem,predlažem da u temi učestvuju samo oni KOJI su bežali pa bili/nisu bili uhvaćeni!

 

Zašto?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja