Jump to content

Moto Zajednica

Off road za svaki dan

Recommended Posts

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Dolazimo Biške i ja sutra, vrlo verovatno ćemo se pojaviti pre 16:30, ja radim do 14h. Ponesite foto aparat (poneću stativ ako treba) :D

 

edit: preteče me nesreća :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

...

 

 

 

Usled novonastale situacije zacu se: route recalculation, route recalculation !!

 

 

VIn28.jpg

 

 

 

Ja sam zeleo da od Vince do V.Sela prodjemo tzv. letnjim putem pored Dunava,

a ne da se vracamo istim kojim smo dosli. Uz par konsultacija sa Vincancima saznajemo kuda,

medjutim, Mladen pokusava nesto opet uz obalu, a taj put, letnji, i nije bas dunavska magistrala.

Jedan corsokak, drugi corsokak. Ok, idemo tamo kako nam je objasnjeno.

Taman izadjosmo na asfalttiranu ulicu koja posle zadnje kuce na braniku Vince treba da nas uvede

na taj letnji, zemljani put, al` Mladen opet prvom prilikom skrece desno prema obali preko neke "dzombe".

Udjosmo coveku direkt u neogradjeno dvoriste. Mase on nesto, mi se kulturno deremo ispod kacige:

DOBAR DAAAaaAAN... MI PROMASILI! Okreci!

 

-Pa gde ces bre Mladene, nema ovde jelena?

-Ma necu jelena, sad trazim zabe, zmije, skorpije...

-`Ajde, `ajde, ja obozavam skorpije!

 

Opet nazad na asfalt, pa opet prva desno preko dzombe u kombinaciji sa spljostenim plasticnim

flasama raznih ovovremenskih napitaka.

 

 

Nedugo zatim izadjosmo na pescanu cistinu...

 

VIn54.jpg

 

 

 

... a posle dvestotinak metara i na sumarak kroz koji prolazi pescani putic...

 

VIn30.jpg

 

 

 

VIn31.jpg

 

 

 

... i posle nekog vremena kroz tu sumucu pesak se zavrsava ravnom linijom kao granica arapskih drzava.

 

VIn42.jpg

 

 

 

Pravo na gornjoj slici je korito osusenog jezerceta, a desno od njega je zivopisno dugacko

jezero sa 3 miliona i 303 lokvanja (oko panja).

 

VIn40.jpg

 

 

 

VIn46.jpg

 

 

 

VIn47.jpg

 

 

 

Odatle vode razni puteljci...

 

VIn49.jpg

 

 

 

VIn41.jpg

 

 

 

... a samom jezeru se prilazi kroz kusto nacickan Cicak.

Ako nekom treba Cicak za trake, Vi izvolte. ;)

 

VIn44.jpg

 

 

 

VIn45.jpg

 

 

...

 

 

:takoje: :takoje: :takoje:

Ama bas nista ne znam o ovim terenima, svaka vam cast

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KLX 250s

Dajte da vidimo snimke sa Košutnjaka

 

A mogli bi polako da planiramo i neki novi poduhvat. Za početak da vidimo za koje rute postoji interesovanje. Pada mi na pamet, već pominjana, a nikad izvedena, Avala Kosmaj, Babe...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

Nazalost nismo imali coveka sa kamerom...nije dosao zbog bolesti <_<

 

Sledece sto smo planirali je Avala,Kosmaj ima dobre staze isto,a za Babe se obratite Jimmy-u :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 163 postova
  • Lokacija: Beograd Karaburma
  • Motocikl: Dominator 500 & Transalp 700

Da nam tema ne bi zamrla da Vas upoznam sa Garavom

fotografija0048p.jpg

fotografija0018e.jpg

fotografija0047t.jpg

deo glinare skoro otkriven zahvaljujuci MlaDeR-u i kumu Radetu Bus(plus)manu,kum zato sto je on krstio.

fotografija0034f.jpg

Odozgo gledano izgleda kao poveci bazen sa odlicnim usponima za pentranje i skakanje,sto ostrijim sto blazim.Odgovara i tezim motorima,hocu reci kravama tipa AT i ST a sa pcelicama tipa KLX,XR i sl.zadovoljstvo je zagarantovano.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 163 postova
  • Lokacija: Beograd Karaburma
  • Motocikl: Dominator 500 & Transalp 700

U cetvrtak smo se malo druzili na Garavoj,prvo skup na kecu

fotografija0001g.jpg

neki su odmah krenuli na zagrevanje

fotografija0023v.jpg

a neki su odmah krenuli da divljaju

fotografija0033p.jpg

fotografija0037m.jpg

Kovac kaobajagi ne moze da vozi,ne valja mu amortizer

51598941.jpg

na kraju nismo mogli da ga zaustavimo

52821568.jpg

kratka pauza za kafu sa ove genijalne sprave

fotografija0038f.jpg

fotografija0036q.jpg

gologuzan na pauzi

fotografija0041r.jpg

kako je vreme odmicalo tako su nam se pridruzili jos neki ljubitelji djipanja u prirodi

profesor Karlo

fotografija0043.jpg

omladinac Jovan(izvinjavam se ako sam pogresio ime)

fotografija0062s.jpg

moj imenjak koji prvo mora tati da se javi

fotografija0056s.jpg

i njegova lepsa polovina Tanjica

fotografija0067w.jpg

fotografija0057h.jpg

fotografija0065b.jpg

moje magare na pauzi

fotografija0002m.jpg

i tako prodje dan za cas,a kako nam je bilo dovolno govori Mladenova faca

fotografija0055n.jpg

Pozdrav svima,vidimo se na Garavoj.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

gologuzan na pauzi

:staa2:

 

Ne moz` covek od tebe da se izluftira malo, s` oprostenjem. :D

 

 

Nego, nemoj deci da nabijas komplekse... sad ce da se vade na ispitne rokove,

iscrpljujici posao, malo vremena sa devojcicama, ovo-ono...

 

 

 

 

gA96.jpg

 

 

 

 

gA64.jpg

 

 

 

gA61.jpg

 

 

 

gA67.jpg

 

 

 

... a sledeci put ako bude vucina da turis na sebe body armor, il` se kuvaj u jakni! ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

Mozda ovo nije post za ovu temu ali se ovde najvise ljudi vozi u glinari pa reko da napisem nesto.

Radna akcija!

Juce smo bili Boza i ja da malo prosunjamo po glinari i da osmislimo neku stazu. Dosta je lenjosti i kukanja, imamo prostor samo treba malo da se poradi. Veci deo je smisljen, samo treba da se pobodu neki kocici koje bi mogli da pratimo dok ne utabamo trag. Par puta da se tu prodje i bice odlicno.

E sada treba da se tu napravi i neke prepreke kao sto ima i svaka prava enduro staza.

Molim sve koji imaju neku semu da za dzabe ili male pare nadje neke olupane betonske cevi ili parcice metalnih, od malog do velikog promera da mi se jave na PP da ovde ne gusimo temu. Plasim se da ce plasticne puci, morali bi da ih punimo zemljom. Trebaju cevi svih precnika da bi od manjih promera ljudi ucili pa da predju na vece kako savladavaju gradivo. Ja mislim da mogu da nadjem one koturove od kablova ali ko ima semu za neki nek se javi na PP takodje. Poenta je napraviti poligon i za male i za velike motore, odnosno teze delove ce veliki motori obilaziti ali ce veci deo moci da voze. Seljake cemo tamo pitati da nam prebace traktorom na zeljeno mesto sve ovo, bice radna akcija da se to sve postavi i eto staze. Ako je neko video neki trupac u okolini glinare nek javi pa cemo isti da prevucemo sa seljacima na zeljeno mesto. Treba i pitati iste ako imaju neki truli da nam prodaju. Malo truda svih nas i imamo gde da se igramo preko zime.

Javljajte se sa predlozima na PP.

Pozdrav

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

rado bih pomogao ali sam van zemlje. Ako se na prolece nastavi radna akcija , tu sam. Ne zaboravite svakako i kamionske gume sto oborene sto zakopane uspravno, mislim da mogu za dzabe da se dobiju kod vecine vulkanizera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

momci,

ja sam bio i danas i mislim da sam povezao stazu i da ima odlicnih enduro detalja. Mislim da svi motori do 600cc mogu da prodju, bice sigurno malo frka u pocetku na nekim mestima ali moze da se obidje a vec vremenom kada se skupe jajaca bice i penjanja i spustanja za sve. Veliki motori ne mogu da prodju sve ali kada krenu da se voze videcemo gde je problem pa cemo da smislimo nesto zanimljivo i za njih. Ostalo je da se donesu gume, da ih povezemo srafovima i malo ukopamo, ja sam nasao koturove od kablova ali mi kazu ljudi koji su pravili te staze da ce brzo da propadnu daske na njima. Ako ima neko onu zutu traku za polaganje u zemlju za kablove, ili onu ed traku upozorenja ne bi bilo lose da je donesemo i malo vidno oznacimo stazu dok je ne ugazimo, posle nam i ne treba.

Staza izgleda otprilike ovako ali zajedno cemo je vremenom doterivati.

 

11200662.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Koma, mi smo imali jedan poprilicno velik problem sa donosenjem bilo kakvih rekvizita na nasu mitrovacku stazu (koja je u startu bila kros, ali i

tendenciju da bude enduro), naime, stagod da se donese sto ima bilo kakvu formu (cev, blok cigla, prag sa pruge, guma itd) je nestajalo preko noci.

Nismo mogli klupu da sacuvamo!! E sad, na jazku su stavljane gume do pola ukopane, to je valjda svakom bilo debilno da otkopava pa su ostale

godinama tamo! Sto u ovom trenutku mogu pomoci, je da ponudim starih guma, no videcu ako neko skoro dolazi za bg pa saljem... i naravno, eto nas

prvom prilikom da probamo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2637 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Koma, mi smo imali jedan poprilicno velik problem sa donosenjem bilo kakvih rekvizita na nasu mitrovacku stazu (koja je u startu bila kros, ali i

tendenciju da bude enduro), naime, stagod da se donese sto ima bilo kakvu formu (cev, blok cigla, prag sa pruge, guma itd) je nestajalo preko noci.

Nismo mogli klupu da sacuvamo!! E sad, na jazku su stavljane gume do pola ukopane, to je valjda svakom bilo debilno da otkopava pa su ostale

godinama tamo! Sto u ovom trenutku mogu pomoci, je da ponudim starih guma, no videcu ako neko skoro dolazi za bg pa saljem... i naravno, eto nas

prvom prilikom da probamo :D

Skidas gume sa motora za donaciju ? :lol::nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

Koma, mi smo imali jedan poprilicno velik problem sa donosenjem bilo kakvih rekvizita na nasu mitrovacku stazu (koja je u startu bila kros, ali i

tendenciju da bude enduro), naime, stagod da se donese sto ima bilo kakvu formu (cev, blok cigla, prag sa pruge, guma itd) je nestajalo preko noci.

Nismo mogli klupu da sacuvamo!! E sad, na jazku su stavljane gume do pola ukopane, to je valjda svakom bilo debilno da otkopava pa su ostale

godinama tamo! Sto u ovom trenutku mogu pomoci, je da ponudim starih guma, no videcu ako neko skoro dolazi za bg pa saljem... i naravno, eto nas

prvom prilikom da probamo :D

Ma znam, gume su najbolje, gde cete da donosite, ima ovde guma koliko hocete, svaki vulkanizer ima par kojih hoce da se resi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja