Jump to content

Moto Zajednica

Off road za svaki dan

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KLX 250s

Svaka čast na inicijativi. Poslednji put kad sam bijo na Garavoj i meni je kroz glavu prošla slična ideja. Hoće li biti neko okupljanje na licu mesta, pa da se razrade detalji i napravi plan akcije. Cele iduće nedelje će biti lepo vreme, pa još ako se uklopi nešto popodne , eto i mene. A možda bi sledeći vikend bio naj pogodnije rešenje.

 

 

P.S. prilikom građevinskih radova svakako treba voditi računa da se sačuvaju arheološki nalazi koji nam govore o navikama i načinu života prvobitnih stanovnika Glinare, koji su postavili temelje enduro sporta u nas

post-24106-0-82118400-1350752669_thumb.jpg

post-24106-0-71075700-1350752687_thumb.jpg

post-24106-0-52722300-1350752734_thumb.jpg

post-24106-0-06728500-1350752793_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova
  • Lokacija: Bgd N44 44 14 E20 27 10
  • Motocikl: KTM 525exc

Ako nista drugo doci cu da pomognem da se ugazi :moto3:

Ajd nek neko predlozi datum skupa, pa da krenemo sa radom dok nisu krenule kise. Hoce li nekoga sutra biti u Glindzi radi razonode i preliminarnih dogovora?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: KTM 690 ENDURO R, EXC 450

Svaka cast Vladane ;)

Ja bih svakako pomogao sledeci vikend ......

Sutra bih otisao do tamo da se malo provozam, ako se vratite sa voznje,,,zvrcni ćale da vidimo...

 

 

momci,

ja sam bio i danas i mislim da sam povezao stazu i da ima odlicnih enduro detalja. Mislim da svi motori do 600cc mogu da prodju, bice sigurno malo frka u pocetku na nekim mestima ali moze da se obidje a vec vremenom kada se skupe jajaca bice i penjanja i spustanja za sve. Veliki motori ne mogu da prodju sve ali kada krenu da se voze videcemo gde je problem pa cemo da smislimo nesto zanimljivo i za njih. Ostalo je da se donesu gume, da ih povezemo srafovima i malo ukopamo, ja sam nasao koturove od kablova ali mi kazu ljudi koji su pravili te staze da ce brzo da propadnu daske na njima. Ako ima neko onu zutu traku za polaganje u zemlju za kablove, ili onu ed traku upozorenja ne bi bilo lose da je donesemo i malo vidno oznacimo stazu dok je ne ugazimo, posle nam i ne treba.

Staza izgleda otprilike ovako ali zajedno cemo je vremenom doterivati.

 

11200662.jpg

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KLX 250s

Ako nista drugo doci cu da pomognem da se ugazi :moto3:

Ajd nek neko predlozi datum skupa, pa da krenemo sa radom dok nisu krenule kise. Hoce li nekoga sutra biti u Glindzi radi razonode i preliminarnih dogovora?

 

Ja sam planirao da idem posle 2h.

Bilo bi super kad bi došo i koma da pokaže stazu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

ja sam u Rumuniji na enduru, dolazim sutra noc. ja sam nabavio koturove od kablobova,imam par komada, ako ima neko neki kamioncic da prebacimo sa nbg do tamo super. u taj isti bi bilo dobro da ubacimo i gume kad vec ide tamo,sve istovarimo na jedno mesto i onda pravimo.ja ne mogu pre utorka-srede a onda mozamo popodne da skocimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KLX 250s

U subotu sam se, posle duže pauze,ponovo bavio istraživačkim enduroom. Već duže vreme razmišljao sam o povezivnju Višnjice i Velikog sela donjim prolazom, uz Dunav. Prave kiše nije bilo mesecima, tako da je teren, naj većim delom bio suv, izuzimajući par kaljuga, koje su izgledale mnogo gadnije nego što u stvari jesu, jer je ispod vode i mulja na nekih 5-6 cm dubine tvrda podloga od sabijenog šuta. Predeo je veoma lep. S jedne strane polja kupusa i luka smenjuju se sa šumarscima , a sa druge , rukavac Dunava, poznatiji kao Male vode. Tako stigoh do V. sela i ohrabren ovim uspehom odlučih da potražim i donji put do Vinče. Upitah seljaka i on mi potvrdi da takav postoji i da je OK, sem što ga na jednom mestu preseca rečica široka 3-4 metra ( takođe mulj sa šutom ). Idilična slika male rečice brzo se raspršila kad mi je meštanin objasnio da izvire se deponije, odnosno da je to voda koja se procedila kroz istu. Još mi je rekao i da je ta voda zagađena. Kad sam došo do tog mesta, skrenuo sam na puteljak koji vodi uz brdo i vremenom izbio ne daleko od slanačkog manastira.

Dakle mogoća ruta bi mogla biti: Glinara, Višnjica-Male vode, Veliko selo, Vinča, skela...

post-24106-0-98724000-1351019842_thumb.jpg

post-24106-0-71415300-1351019862_thumb.jpg

post-24106-0-10975300-1351019894_thumb.jpg

post-24106-0-10920700-1351019917_thumb.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

Momci,

Ja sam kupio zutu traku za oznacavanje staze, uzeo sam 1000m, mislim da ce biti dovoljno. Kotoruvi od kablova su spremni i cekaju transport. Pedric ce dati kamion i u petak da prebacimo to u rupu u glinari.

Da li ima nekoga da moze u petak oko 15h da dodje u glinaru i da malo to razbacamo?

Mogli bi na licu mesta da skupimo neki dinar, koliko ko moze. Troskovi za sada su 3300din za traku i Pedricu za benzin treba da damo.

Bilo bi super ko moze da svrati do nekog gradilista i uzme malo drvenih kocica koje bi zaboli da oznacimo stazu. Ako ovo i ne nadjemo snacicemo se nekako. Za vikend je kisa, ja cu da odem da malo raducakam bez obzira na vreme, gumene cizme i kabanica i lagano. Ako ne bude kise, motorom cu da idem i stazu malo izgazim i unistim travu, nece nam trebati oznake. Mozda je najbolje gume da stavimo umesto sipki i kocica, to nece niko da dira a sigurne su ako neko padne. Kada krenemo kamioncicem svraticemo kod usputnih vulkanizera i ubacicemo gume koje nam daju.

 

Zakljucak: nek se pojavi ko moze oko 15h u glinari u petak. Nastavak radova za vikend. Ako se nesto promeni javljam.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Pratim temu ali mi je verovatno promaklo, gde se nalazi ta čuvena glinara? Dajte neki checkpoint na maps.google.com.

 

Radim svaki dan do 14h, u petak mi je rođendan i čekam platu, MOŽDA se dogodi da dođem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

Mogao bih u petak da dodjem do 16 i 40, posle posla odmah da krenem. Ne znam tacnu lokaciju gde ce se postavljati prepreke. Znam da udjem u glinaru, pa na vrhu levo ili desno? Moze telefon od nekog ko zna na PP. Mogao bih da donesem drvene palete i stafne 2.5 do 3m, ako to moze za nesto da nam posluzi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

Mogao bih u petak da dodjem do 16 i 40, posle posla odmah da krenem. Ne znam tacnu lokaciju gde ce se postavljati prepreke. Znam da udjem u glinaru, pa na vrhu levo ili desno? Moze telefon od nekog ko zna na PP. Mogao bih da donesem drvene palete i stafne 2.5 do 3m, ako to moze za nesto da nam posluzi.

To ce da nam posluzi ali ja bih uradio ovo na sledeci nacin.

Prvo u petak da to izbacimo iz kamiona na jedno mesto koje je malo zapaceno od civilizacije i prolaza ljudi jer ce cigani da to raznesu preko noci. Da oznacimo u petak malo tu trasu koju sam osmislio sa trakama koje mi stizu sutra. Kada to uradimo onda cemo da donosimo deo po deo i kako ga donesemo napravimo od toga sta hocemo jer ce nam u suprotnom sve nestati ako stavimo na gomilu. Za petak je dovoljno da oznacimo malo stazu i prebacimo koturove. Mozemo koturove da prebacimo i za neki drugi dan. Mrak rano pada pa zato ne treba siliti, duga je zima, deo po deo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova
  • Lokacija: Bgd N44 44 14 E20 27 10
  • Motocikl: KTM 525exc

Momci,

Ja sam kupio zutu traku za oznacavanje staze, uzeo sam 1000m, mislim da ce biti dovoljno. Kotoruvi od kablova su spremni i cekaju transport. Pedric ce dati kamion i u petak da prebacimo to u rupu u glinari.

Da li ima nekoga da moze u petak oko 15h da dodje u glinaru i da malo to razbacamo?

Mogli bi na licu mesta da skupimo neki dinar, koliko ko moze. Troskovi za sada su 3300din za traku i Pedricu za benzin treba da damo.

Bilo bi super ko moze da svrati do nekog gradilista i uzme malo drvenih kocica koje bi zaboli da oznacimo stazu. Ako ovo i ne nadjemo snacicemo se nekako. Za vikend je kisa, ja cu da odem da malo raducakam bez obzira na vreme, gumene cizme i kabanica i lagano. Ako ne bude kise, motorom cu da idem i stazu malo izgazim i unistim travu, nece nam trebati oznake. Mozda je najbolje gume da stavimo umesto sipki i kocica, to nece niko da dira a sigurne su ako neko padne. Kada krenemo kamioncicem svraticemo kod usputnih vulkanizera i ubacicemo gume koje nam daju.

 

Zakljucak: nek se pojavi ko moze oko 15h u glinari u petak. Nastavak radova za vikend. Ako se nesto promeni javljam.

Ako si ostao pri kocicima za obelezavanje staze, kazi koje duzine odgovaraju, i da li ce trebati alata (lopate, asovi itd)? Ja imam nesto zeleznickih pragova (250x25x16cm),pa kad odredimo gde, dopeljacemo ih gore. Napominjem da ekipa za to mora biti i jaka (glupost se podrazumeva) :lol: jer su teski 60-80 kg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

Ako si ostao pri kocicima za obelezavanje staze, kazi koje duzine odgovaraju, i da li ce trebati alata (lopate, asovi itd)? Ja imam nesto zeleznickih pragova (250x25x16cm),pa kad odredimo gde, dopeljacemo ih gore. Napominjem da ekipa za to mora biti i jaka (glupost se podrazumeva) :lol: jer su teski 60-80 kg.

 

Treba nam neki asov, budak da ukopamo male gume kad ih postavimo uspravno. Kocici drveni su OK, neka duzina pola metra. Pragovi ne jos uvek jer ne smemo da ih ostavimo tamo a necemo stici da ih postavimo u ucvrstimo. Kada oznacimo malo stazu trebamo da se provozamo svi par puta pa cemo videti gde nam je najbolje za postavljanje prepreka, to ce se samo namestiti. Mozda tu gde ja mislim nije uopste dobro. To cemo u nekoj narednoj fazi, ponesemo rakicu, slalninicu i luk pa lagano raduckamo vikendom, svaki vikend po malo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

trebali bi nesto ovako da postavimo, cisto da imate predstavu sta pravimo, ali posto nemamo balvane napravicemo isto to samo od guma koje cemo povezati u uspravnom polozaju i malo ukopati. Gledajte negde kamionske gume da nadjemo, trebace nam i one.

 

Naravno, ovo je samo jedan mali deo, ostatak treba da bude staza preko cele glinare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

jeste, poslao sam mu PM. Mislim da cemo brzo da oznacimo stazu, nije to neka nauka, malo zapnemo i posle na pivo. Prepreke preko vikenda ako ne lije kisa ali opet kazem treba prepreke postaviti gde nije glibavo posle kise jer dolazi kisni period i glupo je da to bude potopljeno, treba nisaniti negde gde je blagi pad da moze voda da se ocedi i da je blago peskovito. Svi su dobrodosli. Ako bude promene neke javljam se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: KTM 690 ENDURO R, EXC 450

Sutra popodne idem po prvi deo auto guma, ne znam koliko ce biti ali sam obezbedio kontinuitet ;-) , sutra i prekosutra cu da preuzimam gume i u subotu cu da ih vozim tamo...detalje dogovaramo u hodu ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

... treba prepreke postaviti gde nije glibavo posle kise jer dolazi kisni period

 

Kada je mokro, u Glindzi je sve glibavo, i vise od toga. Ne mozes zemlju da odlepis sa motora i sa guma.

 

U vezi drvenih kocica... sve ce to egipcani da zapale da se malo ogreju.

Donose tamo neke krevete, a onda ih zapale. Na kraju ostanu samo ekseri. :D

 

Ja jos nemam informaciju za ove vece gume, al` cu je uskoro dobiti.

 

 

 

 

Опа! Повлачим моторче из продаје! Видимо се на бауштели :)

 

Zakuni se !!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

 

 

Kada je mokro, u Glindzi je sve glibavo, i vise od toga. Ne mozes zemlju da odlepis sa motora i sa guma.

 

 

 

 

Ja sam bio dan posle kise i bilo je odlicno, nigde nije lepilo nesto specijalno, mora da bude blata ali onaj prvi plato je vise peskovit.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja