Jump to content

Moto Zajednica

Off road za svaki dan

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KLX 250s

Ponovo sam u voznom stanju. Danas će biti vrućina. Interesantna mi ova ideja sa kupanjem u Boljevcima, a i znam put do tamo. Jel oće neko od Zvezdarske ekipe da ide na tu stranu. Marko, u koje vreme misliš da ste u Boljevcima?

Ako ne uspemo da se organizujemo za Boljevci beach, predlažem lagani off kad malo oladi, oko 17:30, preko pančevca pa ...

post-24106-0-35696500-1339837610_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KLX 250s

Ok, aj sutra playa. Nebi da se lomimo po brdima na ovu vrućinu. U stvari ima dve plaže; Boljevci ( do nje se lagano stiže off-om ) i par kilometara dalje, posle Bojčinske šume, Tarzan plaža kod Pere Babuške. Tu nije loše i za klopu.

Da vidimo ko bi išo, pa večeras da konkretizujemo vreme i mesto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KLX 250s

Obzirom da je dan dug ( do 8:30 ), mislim da nema potrebe da krećemo pre 12h, da bi se vraćali , bar , po kakvoj takvoj ladovini. Išlo bi se na auto put, pa novi most pa bloci, pa off... Hajde onda da se nađemo u 12h na parkingu kod Vera, gde možemo i kafu da popijemo.

PS: o drugoj playi u postu #153. poznata je kao Tarzan plaža jer ima konopac vezan za drvo iznad vode za skakanje, ponton, ležaljke, kafanu "kod Pere babuške"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 592 postova
  • Lokacija: BEOGRAD-DORCOL
  • Motocikl: Stalno neki drugi :)

Moze vidmo se 12 h kod vera...aj neki spisak cisto da znamo ko ide zbog c....ekanja kod vera

1.karlo

2.sinke

3.urosst

 

Ps znam za tatzan plazu, a koja je ondak prva opcija :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 592 postova
  • Lokacija: BEOGRAD-DORCOL
  • Motocikl: Stalno neki drugi :)

E vako bese danas....ovaj put u jos manjem sastavu,posto se fudbaler maryan povredio(brz oporavak reprezentativcu) :takoje: ...nasli se kod vera popili kafu pa se zapicili na kraj nbg a..

 

20120617123904hdr800x59.jpg

tankovanje autobusa..

 

20120617123947hdr786x60.jpg

karlu je stalo jedno 5l euro disela(sala mala) :lol:

 

20120617124028hdr800x58.jpg

moj bus je pun...

20120617124121hdr447x60.jpg

a ja pun sebe :lol::lud:

20120617124416hdr800x59.jpg

krecamo...izlazimo na nasip i picimo malo zemljom, malo makadamom ka Boljevcima uz Savu

 

20120617134813hdr800x59.jpg

pauza u nautickom selu,nema nekog lada bas,samo neki ponton i one kucice za iznajmljivanje,cena-2500din 24h..

 

20120617134847hdr800x59.jpg

Karlo je probao super autobus posle ove krace bleje i osetio svu moc gvozdja :lol:

a ja malo uzjaha kawa-biciklu :takoje:

 

peglamo dalje kad ono iz grma....

img20120617141349800x60.jpg

enduro patrola :lol:

 

img20120617141402800x60.jpg

smorise nas jedno dobrih 15ak min...izgleda da smo ih pesmom iz auspuha razbudili posle popodnevne dremke nakon pojedenih par pljeki parama od kazni :lol:

najavise se da ce nam banuti na pice kod pere babuske :lud:

 

20120617144135hdr449x60.jpg

posle krace voznje eto nas i kod Pere babuske,inace Uros je nepriznati sin Pere babuske ,pa su ga obuzele emocije kad je ugledao tablu.. :lol::P

 

img20120617145037800x60.jpg

tajanstveni enduras..

img20120617145220450x60.jpg

blizu beograda, makadam,tako kaze gps ;)

img20120617162018800x60.jpg

jao pa nemo bre tolko soli,riknuces po vrucini :lol:

sabismo par gay piva(lav grejp),giLice :lol: i riblju corbu,okupasmo se ,pa nazad...

img20120617172152450x60.jpg

 

img20120617173140450x60.jpg

sve u svemu fin i lagan off...lepo potrosen dan....

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

vidim da vam je bilo extra. mada, koliko sam primetio sve su jake masine... postoji li neko ogranicenje u kubikazi da bi se islo sa vama??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Predstavnik za Alfa Romeo i Smudja, 402 postova
  • Lokacija: Beograd,Dorcol
  • Motocikl: rd07 oca mu jebem

Karlo vozi klx 250,mslm ide to bas lepo,al nema bre nikakih ogranicenja...

 

pusti sad klx..reci ljudima kako si se proveo u bungalovu i koliko ti se dopala babuska :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

ako nema ogranicenja mogao bih vam se i ja prikljuciti. jbg, ja vozikam moju mulu od 125ccm valjda nece biti problem. ako je malo slobodno recite ne zelim ikome da upropastim voznju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KLX 250s

ako nema ogranicenja mogao bih vam se i ja prikljuciti. jbg, ja vozikam moju mulu od 125ccm valjda nece biti problem. ako je malo slobodno recite ne zelim ikome da upropastim voznju :)

 

Ako možeš da dohvatiš 90km/h ( a sigurno možeš i više ), nećeš nas usporavati. U svakom slučaju neće ti se desiti da te, kao Sinketa i Uroša, zaustave seljaci sa Bus-Plus kartama i ukrcaju ti se na motor ( nažalost nemamo fotke tog incidenta )

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 592 postova
  • Lokacija: BEOGRAD-DORCOL
  • Motocikl: Stalno neki drugi :)

haha top,e stvarno a ja zaboravih na to...aj ko je voljan nek pojasni...karlo se izvuko,al bogami urosu upade djed od sto ljeta :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

po asfaltiranom putu oprobano ide 80km/h, a mislim da mu je max sa mojom kilazom oko 100-110km/h. praticu topik pa kada se budete dogovarali videcemo tada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Izvestaj novosadskog isturenog odeljenja:

 

Juce je pala istrazivacka voznja severnim obroncima Fruske Gore. Do pre par dana mi nije ni padalo na pamet da tu postoji gomila puteva i staza kojima se moze vozati. Najbolja stvar: blizu je grada a i nije u onom "planinarskom" delu FG.

 

Na izlasku iz Sr. Kamenice se skrece levo sa glavnog puta (ako ste presli prugu otisli ste predaleko, pogledati trasu na Google Earth-u) i kroz vikend naselja (sad vec i predgradje grada) se preko brda stize u centar Starih Ledinaca. Put je uzan asfaltni i odlican makadamski. Jedino samo spustanje u Ledince malo losija deonica, zemlja sa vododerinama i kamenjem. Po mokrom bi moglo biti veselo obzirom na klizavost fruskogorskog tla. Oko navigacije nema problema jer ne mozete ni zalutati. Pogresna skretanja su ili slepi putevi koji zavrsavaju na necijim kapijama ili vas vremenom opet izvedu na glavne puteve.

 

U Ledincima kod obnovljene crkve skrecete desno (ako dolazite iz pravca grada) prema groblju. Kada se prodje groblje, kraj asfalta, odvajate se desno niz brdo (prvo odvajanje. Ako ste prosli ogradjeni objekat sa leve strane-vodovod- opet ste predaleko. U pitanju je par desetina metara). Spust je kroz sumu, nije narocito strm. Podloga je zemlja sa kolotrazima. Prevedeno: zajebano ako je mokro. U podnozju se prelazi preko potoka, juce je bio zanemarljivo sirok ali posle kise je to par metara a podloga naravno blatnjava. Blato je takvo da sam se ja zaglavio i na ravnom delu par stotina metara uzvodno (pogresno skretanje me odvelo do tamo :) ).

 

2012-06-16002.jpg

 

Posle potoka krece uspon. Trava i zemljana podloga, nista strmo. Postoji jedno odvajanje na desnu stranu kojim treba krenuti. Ako ga promasite dolazite do vocnjaka a na kraju i do rampe tako da nema gubljenja. Uspon je kroz sumu, po suvom bez problema. Tu se pomalo gubi jasno definisan put a ni ja nisam siguran da li je bilo nekih odvajanja i pogresnih skretanja... U svakom, obodom livade se izlazi na nesto sto izdaleka lici na odlican poljski put i tu skrecete levo. Put je na par deonica zarastao u siblje ali nije problem da se prodje. Posle prvog siblja se izlazi na livadu

 

2012-06-16004.jpg

 

a put ide donjim obodom i na suprotnom kraju opet "nestaje" u siblju. Posle 100-200m se izlazi na "glavni" put kod lovacke ceke. Cela ova deonica je takva da bi se teze, mozda i nikako, proslo nekim 4x4 terencem zbog par zeznutih delova. Motorom nije problem, po suvom naravno (ja imam asfaltne gume koje ne podnose vlaznu travu ni ravnicarsko blato. Zanimljivo da na Kepijadi nisam imao problema sa voznjom kroz blato na planinama, cak ni na strmim usponima-osim blokiranja prednjeg tocka blatom u blatobranu).

 

Ako skrenete levo ubrzo ulazite u sumu kroz koju vodi lep put sve do kamenoloma Rakovac. Na ulasku u sumu je rampa, ovaj put bila otvorena. Rampa je takodje i na samom izlasku iz sume kod kamenoloma.

 

2012-06-16008.jpg

 

Postoji strma precica kojom se vlastitim motorom nisam usudio penjati :) Tudj' motor+gas i izlazi se bez problema. Dakle sledi povratak kroz sumu do ceke na njivi. Neposredno posle toga je raskrsnica- put levo direktno silazi kod manastira Rakovac (ne znam kakav je put nisam prosao tuda) a pravo se, preko livada sa neverovatnim pogledom na grad (pogledajte slike na Google Earth, lokacija se sa razlogom zove "anfiteatar"), dolazi do naselja.

 

2012-06-16014.jpg

 

2012-06-16015.jpg

 

2012-06-16017.jpg

 

 

Tu ima jedna deonica nizbrdo sa jarugama, zemljom i krupnim kamenjem koja bi mogla biti zeznuta ako neko ide sa suvozacem ( a do "amfiteatra" svakako vredi doci- livada sa srusenom kucom u cosku i Pogledom). U zavisnosti kako izmanevrisete kroz naselje izlazi se ili na put Novi Sad-Beocin ili u sam Rakovac. Dalje pisem za prvu varijantu a gledajuci trasu na GE lako ce se prilagoditi i drugoj.

 

Sa puta NS-Beocin skrecete levo u Rakovac, posle par stotina metara-prvo odvajanje- skrecete desno u brdo prema skoli. Na raskrsnici se ide levo a na mestu gde asfaltni put pravi ostar zaokret levo nas put produzava pravo na makadam ( prema mojoj originalnoj zamisli trebalo je pre te ostre krivine na jednoj raskrsnici skrenuti desno i tada se uopste ne bih zavlacio u sumu i penjao na greben. Taj put ide prakticno paralelno sa glavnim asfaltnim sve do Beocin Sela ali ostaje da ga isprobam) . Makadamom se stize i do poslednje kuce u selu (mozda i neki pl. dom-bilo je puno kola kada sam prolazio) odakle pocinje tehnicki malo zahtevniji uspon- zemljana podloga, rasuto kamenje i jaruge. Dalje se samo prati put, dobro utabana zemlja i trava, do raskrsnice kod lovacke ceke kod koje se opet ide pravo.Desno se spusta u... Negde, ima kuca. Vrlo blizu je jos jedna raskrsnica gde treba produziti srednjim putem uzbrdo preko livade (najslabije uocljiv). Put levo se spusta u Rakovac, put desno zavrsi u necijem dvoristu posle par stotina metara tako da nema problema sa lutanjem. Dakle samo pravo preko livade dok se ponovo ne uhvati put (100-ak m) i dalje samo hrabro napred. Blizu je i kraj livada tj pocetak sume. Ako se dobro secam na ulasku u sumu postoji rampa ali je ona ili otvorena ili se moze lako zaobici (davno bese jucerasnji dan a mozak nije kao nekada). Kroz sumu vodi lepa staza. Svo vreme se vozi grebenom, na zalost zbog drveca pogled ne doseze daleko. Podloga je klizava cim je vlazna a posto je u pitanju suma vlazna je cesto. Na jednoj blagoj uzbrdici, vec blizu asfalta, sam skliznuo u plitku jarugu na putu iz koje se mukom iscupah- jako klizavo a kisa nije padala danima. Na asfalt se izlazi na proplanku izmedju Brankovca i Zmajevca, tu cesto budu konji.

 

2012-06-16021.jpg

 

2012-06-16025.jpg

 

2012-06-16032.jpg

 

Posto je meni cilj bio na jednom brdu iznad Beocina ja sam na asfaltu isao desno, od Crvenog Cota opet desno prema Beocinu. Sledecu deonicu tj odvajanje za nju je lakse objasniti kada se ide iz pravca Beocina: od cementare uzbrdo prema Cotu, posle 1-1.5km je prvo odvajanje desno i ono nas zanima (silazi se do nekih kuca). Na raskrsnici skrecete levo, na sledecoj raskrsnici desno. Tu "glavni" put ide pravo a to desno izgleda kao da ulazite ljudima u dvoriste jer je kraj asfalta a ni ne vidi se da postoji dalje put. Samo hrabro :) Posle zadnje kuce krece uspon kroz sumski tunel. Moz' bit zajebano kada je mokro jer je podloga samo zemlja. Tu se drzite tog glavnog puta, odvajanja su uvek nekako na levo. Vrlo brzo pred sobom cete ugledati travnato brdo uz koje vodi strm put- zemlja, kamenje, jaruge i strmo. Nisam siguran kako bi bilo sa suvozacem i sumnjam da je, bar sa mojim gumama, prohodno kada je vlazno. Srecom u pitanju je samo par stotina metara tako da nije problem ni da se proseta a vredi. Brdo je travnato, nazvacemo to pasnjakom. Pogled na ravnicu, Futog, Beocin i u daljini NS. Mir i tisina potpuni, prolaze jedino cobani. Tu je palo suncanje do zalaska sunca, muka jedna :) E sad, taj put produzava jos dalje, nisam siguran dokle je prohodan ni gde izlazi (gledajuci snimke sa GE izlgeda kao da izlazi negde pri vrhu puta Beocin-Cot). Ja sam krenuo ali sam se brzo i vratio jer mi je vec bilo dosta voznje (sa svim lutanjima, pauzama za fotkanje, uzivanje i ostalo preko 4 sata- dotle je 50km od cega zadnjih 15 i prvih 5 poznatim asfaltom, sve ostalo ili nepoznat asfalt ili off. Do kuce jos 25km asfalta. Sveukupno 70ak km odlicno provedenog dana.

 

2012-06-16037.jpg

 

2012-06-16033.jpg

 

2012-06-16044.jpg

 

 

 

U prilogu su .kmz fajlovi sa trasama pojedinacnih deonica. Ja GPS nisam imao, kartu takodje. Generalno nema se gde zalutati. Moze biti kriticno jedino da se spusti negde odakle je tesko/ nemoguce izaci samostalno po mokrom.

 

 

Eto, to bi bilo onako ukratko 1jezik.gif

 

 

 

Fotke sutra-skroz sam smetnuo sa uma da ih obradim. 0stabre.gif

 

 

EDIT: ubacene fotke :)

Kamenica-Stari Ledinci-Rakovac.kmz

Rakovac-Brankovac.kmz

Brdo iznad Beocina.kmz

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Ja juče bio na Fruškoj Gori.....prišao od Sremske Mitrovice..preko sela Veliki Radinci i Grgurevci...od Grgurevaca do izlaska na FG jedno 5 kilometara zemlje i krupnog kamenja (put odnela voda)...a posle ka Iriškom vencu (kafa i sladoled u odmaralištu Zmajevac), pa popreko ka Rakovcu.

Prvi put sam bio...extra je

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

haha top,e stvarno a ja zaboravih na to...aj ko je voljan nek pojasni...karlo se izvuko,al bogami urosu upade djed od sto ljeta :moto3:

 

:Mina: :Mina: :Mina: :Mina: :Mina: :Mina:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Predstavnik za Alfa Romeo i Smudja, 402 postova
  • Lokacija: Beograd,Dorcol
  • Motocikl: rd07 oca mu jebem

haha top,e stvarno a ja zaboravih na to...aj ko je voljan nek pojasni...karlo se izvuko,al bogami urosu upade djed od sto ljeta :moto3:

 

:Mina: :Mina: :Mina: :Mina: :Mina: :Mina:

 

Karlo ide prvi,za njim Sinisa pa ja...Peglamo kroz neku njivu..Ova dvojica staju i ulaze u pricu sa nekim traktoristima koji nesto sljakaju po njivi..Sad dolazi show :D Jedan cobanin skace kod Sinketa na teneru, njih dvojica krecu i za njima Karlo, a onda meni na kobilu naskace goli,znojavi deda od 200 kila 8) Ja u zbunu jbt! Cujem Karla kako se dere kroz kacigu: "sad na zadnji!", a deda me u tom trenutku steze butinama,lomi i noge i plastike.. i tako,lepo je u grad :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja