Jump to content

Moto Zajednica

"Pacsafe" ili celicna mrezica za prtljag...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

Ovo je samo ideja i njena proba, koja izgleda funkcionise, pa do izrade kompletne ko zeli da proba, da predlog, kritiku... Dobrodosao!

 

Ja sam ljubitelj torbi na motoru. Iako su koferi prakticniji, hm, ako cu tom logikom onda je auto jos prakticniji...

 

Vratimo se torbama. Imaju ogromnu manu. Strasno su ranjive, mislim na njihov sadrzaj, lako pristupacne secikesama i oportunistima. Namerno ne kazem lopovima, jer oni znaju sta rade i od njih se tesko sta moze zastititi!

 

Do sada mi nikada nista nisu ukrali, a i da jesu mogli su samo gace i ostali ves. Pare, pasos i ostale vredne stvari su uvek kod mene. Ali svaki put kad obilazim znamenitosti mesta koje posecujem (citaj:pijem pivo :cirka2: ), razmisljam o tome da li se nasla neka budala da mi pretura po torbama :rat3: .

 

Resenje je "pacsafe" mreza. Ima je u TOURATECH-u po ceni od "tricavih" 60+ eura.

 

Posto je ideja da odbije "znatizeljnike", a ne da stiti od ne znam cega, resio sam da je sam napravim.

 

Ovo sto vidite je proba, velicine nekih 20x18cm odprilike.

Materijal i alat koji je koriscen:

 

- sajla 1,2mm - 11din/m

- buksne (sto deblje to bolje) - oko 3din/kom

- kombinovana klesta - imam

- krimp klesta (za zatvaranje buksni) - pozajmio od komsije

- par eksera

- cekic

- drvena tabla.

 

Dalje slike govore:

 

post-3948-0-55643100-1334254340_thumb.jpg

 

post-3948-0-83888000-1334254375_thumb.jpg

 

post-3948-0-72300700-1334254423_thumb.jpg

 

post-3948-0-32010200-1334254449_thumb.jpg

 

Ako treba, objasnicu postupak ali mislim da je sve jasno. Mozda, kad budem radio mrezu pune velicine, spojnice predjem lemilicom radi dodatne cvrstoce, ali mislim da nece biti potrebno.

Opravdanost ovoga: za mrezu 1mx1m treba oko 25m sajle i u zavisnosti od velicine polja oko 100 buksni, sto zajedno iznosi oko 600din, 1000 sa pivom dok to napravim.

 

P.S. Ko pokusa neka se naoruza strpljenjem!!!

 

P.P.S. I ne, necu nikome da je pravim! Nemam vremena ni za sebe! Kome koristi ideja moze da me casti pivom kad se sretnemo. :zvizduk:

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Zanimljiva ideja. Ja bih ipak lemio te spojeve za svaki slucaj. Posebno zbog secikesa. Malo ce da im oteza posao. Idealno bi bilo kada bi se jos nasle plastificirane sajle, kao one za vezanje kacige..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Dobra ideja, primenljiva stvar s upotrebnom vrednošću, jednostavno da se napravi za nekog ko ima trunku zanata u rukama i malkice alata i eto ti zadovoljstva i više spokojstva na putovanjima.

 

S obzirom da je predmet odličan za kreativne glave, varijanta sa manjim poljima, pa onda od prohrom sajle, ili od plastificirane sajle za kačenje veša, pa ...

 

Uvek sam cenio praktičnost i svojih ruku delo. Plus od mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Imam proslogodisnji katalog Touratecha, bas cu da vidim. Pitacu ortaka da li moze to da se plastificia kod njega u komori...to bi bilo super da se malo smanji grebanje i rdjanje..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Bg

imam tu mrezzu iz Touratecha...jedna od najboljih stvari koje sam kupio...jako je rastegljiva znachi nepropusna torba 60l i josh ima mesta..ima jako lepo reshenje za zatezanje i blokada otpushtanja mrezze da ne landara a za sigurnost je obichan katanac ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Odlična ideja (a nisam ni sumnjao kada je u pitanju Shuky). Uskoro krećem u izradu mrežice dimenzije 50x60cm. Normalno, biće nekih modifikacija po pitanju mogućnosti "zatezanja" i osiguranja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

aca-pn user_popup.png

Postavljeno Danas, 09:09 AM

 

 

Odlicna ideja, mada mi buksne deluju jako slabo, verujem da golim rukama moze da se pokidaju i unisti mreza

Za spajanje bi obavezno trebalo da se upotrebi neko sigurnije rešenje, ali ja smatram da je ovo dato kao "početna" ideja a ne kao finalno rešenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

aca-pn user_popup.png

Postavljeno Danas, 09:09 AM

 

 

Odlicna ideja, mada mi buksne deluju jako slabo, verujem da golim rukama moze da se pokidaju i unisti mreza

Za spajanje bi obavezno trebalo da se upotrebi neko sigurnije rešenje, ali ja smatram da je ovo dato kao "početna" ideja a ne kao finalno rešenje.

 

Upravo sam zbog ovog i otvorio temu.

Iako buksne, nakon stezanja zalemljene, pruzaju odlican otpor. I ja bih neko bolje resenje. Najbolje bi bilo da se isplete kao mreza, ali sajla nece da veze cvor.

Neki prsteni ili nesto slicno bi bili pravi pogodak. Cak razmisljam da nadjem bakarnu cev, koju cu da isecem na delice od 4-5mmm, zatim njih da krimpujem.

Mogucnosti je mnogo, ali svaki predlog je i vise nego dobrodosao.

 

@Zika56 Hvala. Raduje me sto ces i ti da probas, znaci usledice neko prakticno resenje!

 

Sto se tice sigurnosti. Napominjem da ni ovo, a verujem ni TOURATECH-ova mrezica, ne mogu da prkose ozbiljnom lopovu. Malo bolja klesta/secice i sve ode. Ali dok je motor na parkingu ispred, dok ja ugovaram smestaj npr. ili sl., odbice znatizeljnog klinca da mi otvori torbe.

 

Pre nekoliko godina su u sred Sofije, na parkingu, ukrali autobus Nis-ekspresa, VELIKI i CRVEN.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12241 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Pade mi na pamet ona "luster klema" sa dva srafa? Provuces sajle kroz nju i dobro zasrafis srafove, mozda ih i zalijes kalajem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Bg

malo blizze

dan3Milano3.jpg

nije mi sad tu mrezza ai mogu vam slikati kada dodje sht vas interesuje...one "bobice"ljubichaste boje sluzze za zatezanje ..one su na glavnoj sajli koja prolazi kroz ljubichasti glavni deo ,imaju lezzishte da nemozze da se vrati nacad i kroz sve to idue katanac...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

Pade mi na pamet ona "luster klema" sa dva srafa? Provuces sajle kroz nju i dobro zasrafis srafove, mozda ih i zalijes kalajem?

 

Vidjao sam to. I to, verovao ili ne, ljudi su pravili takve sajle da zakljucavaju naoruzanje :stabre: , sajla 3-4mm, ta klema i 'golem' katanac :neznam: , a ti pridjes kljucem 8 i s.ebes sve!

 

A za one koji bi vise informacija PACSAFE

 

a tu je i video

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja