Jump to content

Moto Zajednica

Pa ti posle kupi Xena disc lock i druge mambo-džambo protekcije od 100+ evra

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX-R 1000 K4

Parkiram juče u Kneza Miloša, stavim Xena lok na zadnji disk, vratim se po motor posle nekog vremena, sedam na motor, palim, krećem...

Posle nekih sat vremena prođe mi kroz glavu - čekaj, pa ja sam imao disk lok!!:stabre: Onda malo razmislim, i setim se da kada sam tek upalio motor i krenuo, u prvom momentu sam osetio da je nešto lagano zapelo kao kada se penjete na trotoar ili prelazite preko kamena. Mislim se, nemoguće da je to to, da je tada pukao?! Vratim se na taj parking i zaista nađem Xena disk lok u delovima, pukao je bre kao da je od putera napravljen.

 

Evo fotografija u prilogu.

 

A baš sam se razmišljao šta bih od skupih lanaca mogao da kupim, i shvatio sam - pravac Merkur i kupujem najdeblji lanac za 500 din, umesto ovih moto lanaca od 50-100€. Osećam da ću imati istu protekciju za oko 10 puta manje para.

post-12948-0-76799300-1334228544_thumb.jpg

post-12948-0-96413700-1334228551_thumb.jpg

post-12948-0-29822200-1334228559_thumb.jpg

post-12948-0-10052800-1334228576_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: (Vertemati) Vor EN400 enduro

Ja provucem katanac kroz disk, isti djavo ali ne verujem da bi pukao tako lako,tj. ne bi mogao da krenem sigurno.

Dobro nisi iskrivio disk ili zeznuo nesto drugo :neznam:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 340 postova
  • Lokacija: NoviBeograd
  • Motocikl: BMW R45 Yamaha FZS 1000

Bruka, ispade Xena obicno kinesko s..nje!

Postoji li mogucnost reklamacije, kakva im je garancija?

 

Ja imam Onguard lanac i mislim da je dobra investicija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX-R 1000 K4

Ma jok bre, originalan Xena disk lock, nema dileme. Star je doduše više godina, ispadao mi je nekoliko puta iz ruke na beton itd. Ali, ispadao mi je i mobilni telefon sto puta, pa je nekako uvek nastavljao da radi. Ovo je čelična skupa stvar kojoj je jedina namena da ne pukne, i treba da mi da koliko-toliko miran san. Ali eto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3482 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ja uopšte i ne razmišljam o postavljanju ovakvih zaštitnih uređaja na svoj motor. Zaboravan sam i verovatno bih isto ovako prošao (sa nekim manje kvalitenim proizvodom), a sa nekim boljim bih polomio verovatno i motor i sebe. Možda neki lanac ili uređaj koji nikako ne može da se ne primeti kada želiš da kreneš.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Ja uopšte i ne razmišljam o postavljanju ovakvih zaštitnih uređaja na svoj motor. Zaboravan sam i verovatno bih isto ovako prošao (sa nekim manje kvalitenim proizvodom), a sa nekim boljim bih polomio verovatno i motor i sebe. Možda neki lanac ili uređaj koji nikako ne može da se ne primeti kada želiš da kreneš.

 

Ziko ja sam 20 dana setao stake zbog senilnosti :staa: ostala xena na disku i BAM puce noga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Ja uopšte i ne razmišljam o postavljanju ovakvih zaštitnih uređaja na svoj motor. Zaboravan sam i verovatno bih isto ovako prošao (sa nekim manje kvalitenim proizvodom), a sa nekim boljim bih polomio verovatno i motor i sebe. Možda neki lanac ili uređaj koji nikako ne može da se ne primeti kada želiš da kreneš.

 

Ziko ja sam 20 dana setao stake zbog senilnosti :staa: ostala xena na disku i BAM puce noga

Tome sluze one sajlice od 500-tinak dindzi, zakace se na katanac/lanac pa ih razvuces do volana, najbolje oko rucice volana pa na rucicu kvacila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

Jeftinije, a čini mi se bolje rešenje

P1010020.jpg

 

 

izgleda dobro ali da li je zaista tako druze???!ti znas da je katanac tu, ali lopovi najcesce kradu nocu, i ne vidi se onda katanac....ako , ne daj boze , budu krali, unistice i lanac, i disk i katanac.....i onda ce od obesti da nalupaju motor...zato ja jasno stavim debeli(kad kazem debeli mislim predebeli) lanac...i onda ga vide....mada ja ne vozim neki skup motor, ali sto je moje moje je....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia leonardo 250

Ma jok bre, originalan Xena disk lock, nema dileme. Star je doduše više godina, ispadao mi je nekoliko puta iz ruke na beton itd. Ali, ispadao mi je i mobilni telefon sto puta, pa je nekako uvek nastavljao da radi. Ovo je čelična skupa stvar kojoj je jedina namena da ne pukne, i treba da mi da koliko-toliko miran san. Ali eto...

Ovo je sve samo ne celik :) Po onome sto vidim sa slika verovatno je neki gus (sivi liv) i to si garant naleteo da je bas porozan (rupicast, stvore se rupice prilikom livenja) iznutra jer ni on da je zdrav ne bi tako lako pukao... mada kinezi su majstori da naprave sranje proizvod.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX250R

Ja uopšte i ne razmišljam o postavljanju ovakvih zaštitnih uređaja na svoj motor. Zaboravan sam i verovatno bih isto ovako prošao (sa nekim manje kvalitenim proizvodom), a sa nekim boljim bih polomio verovatno i motor i sebe. Možda neki lanac ili uređaj koji nikako ne može da se ne primeti kada želiš da kreneš.

 

Ziko ja sam 20 dana setao stake zbog senilnosti :staa: ostala xena na disku i BAM puce noga

Tome sluze one sajlice od 500-tinak dindzi, zakace se na katanac/lanac pa ih razvuces do volana, najbolje oko rucice volana pa na rucicu kvacila.

 

 

tacno

 

 

srecom, ja nisam imala neke vece ispade sa zaborvavljenim disc lock-om

 

jednom sam se natripovala da sam udarila u zardinjeru (tup zvuk + bajk nece ni milimetar u nazad), srecom to je bilo isparkiravanje u rikverc (jedna konjska snaga, jel te)

 

sa sajlicama nema frke za Alchajmera

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Sad malo procackah po netu.

 

Pre 2 godine je "Motorrad" testirao nekoliko modela disk-lokova, pa i 2 Xena modela, jedan obican, a jedan sa alarmom (vidi sliku). Nisu se bas pokazali. I na jednom i na drugom modelu je klin bilo moguce prerezati za 10-15 sekundi, a i kucista nisu izdrzala primenu brutalnu sile. Jedina svetla tacka su bili sami cilindri koji se nisu mogli otvoriti za manje od 5 minuta, sto je bio zadati kriterijum.

 

post-14056-0-79508000-1334247273_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

MA samo sajla! I Lanac se lako kida makazama a sajlu makaze moraju iz vise puta jer moraju da je "zvacu" Stavio ja obican katanac na prednji disk kad sam bio kod drugara na rostiljanju i on na svoju ruku hteo da ga pomeri u hlad. Mali katanac zakucao motor u mestu, dobro nije izginuo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Bg

znam za sebe da sam dvaput potegao na zemlju zaboravljajuci xenu sa alarmo na motoru....dok mu moj prijatelj aleksa nije doshao glave sa stromom 1000 ipokrivila se xena ali je pukao disk na stromu i aleksa dobrano zviznuo...hocu da kaz\zem da je mene sluzzio 4 dine i ulivao kakvu takvu sigurnost ispred zgrade..za bolje nisam imao love :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Jeftinije, a čini mi se bolje rešenje

P1010020.jpg

 

 

izgleda dobro ali da li je zaista tako druze???!ti znas da je katanac tu, ali lopovi najcesce kradu nocu, i ne vidi se onda katanac....ako , ne daj boze , budu krali, unistice i lanac, i disk i katanac.....i onda ce od obesti da nalupaju motor...zato ja jasno stavim debeli(kad kazem debeli mislim predebeli) lanac...i onda ga vide....mada ja ne vozim neki skup motor, ali sto je moje moje je....

Mislio sam u odnosu na disk lock. Disk lock je jednako nevidljiv, skuplji i mnogo slabiji. Lanac ili debela sajla ne mogu da stanu pod sjedište motora, a disc lock ili katanac staju i u džep mada ne preporučujem takvo nošenje, može džep da se isprlja ili iscepa. A katanac može da uhvati preko lanca i lančanika, čak i da dođe do štete mnogo je jeftinije nego zamjena diska

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

To stoji.

Mada ga je puno lakše odnjeti ako možeš da poguraš malo do kombija-kamiona. Disc lock je rešenje koje sprečava da vam negdje na otvorenom slomiju pin na volanu i samo odguraju motor. Normalno da je bilo koja vrsta sidrenja(lanac, sajla) puno bolje rešenje, ne mogu samo da ga odnesu, ali i lanac i sajla mogu samo na kratko da se odupiru kidanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: novi sad

Sta pise na katancu ? Rok trajanja do . . . ?

Ja sam jos pre 10-tak godina kupio Xena disk-lok sa alarmom, tada je to bila (p)izdarija od tehnike,

kostao kao suvo zlato.

Koristio sam ga neko vreme i bio ponosan na njega, sve dok ga jednom nisam otvorio i pogledao unutrasnjost

i takozvanu "stampanu plocicu". To je bila sramota na kvadrat, sve na plocici je bilo izuzetno lose i nestrucno

zalemljeno, lemna mesta nisu bila ociscena od paste pa je sve pocelo da oksidira, na sve te delove bilo naliveno samo malo toplog lepka koji se poceo odvajati. Tog momenta sam shvatio da sam prevaren.

Za silne pare sam kupio "original Made in China".

Kada je u Motorrad-u izasao test o pomenutim Xena "uredjajima" uradio sam sledece:

otisao sam u OBI-u (u Minhenu) i kupio katanac za camce za 15 eura (koji ne rdja), imam ga i dan danas

i radi svoj posao do jaja . . .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

Ako ima bilo kakav lock uvek moze da stavi skejt ispod i da se gura tako sem ako nisi parkirao na STEPENICAMA :D

Ja sam uzeo ovo

i ovo

i ovo :D

 

Obe "brave" kad su stigle bio sam ufazonu jbt al je ovo tesko i golemo def ne moze da se drzi u dzepu da ne bi vukao u levo/desno dok hodam :)

Pored toga sam uzeo i neki Alarm - remote control sa proximity senzorom 2-way komunikacija na nekih km - 2...

i jos jedan alarm samo stampanu plocu i daljinske sve cu to custom da ugradim pa da vidimo dal ima neko pametniji ;)

Mislio sam da petljam sa GPSom ali ne placa mi se preplata i te gluposti tako da sam od toga odustao..

Sajle i Lanci se seku makaza za armaturu.

Naravo ne planiram da sve ovo non stop drzim na motoru nego po potrebi, cim dodjem za SRB za mesec ipo sleduje ugradnja i ide posebna tema i sve u detalje...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Imam sajlu baš za motocikle sa gumenom oblogom da se ne ošteti felna.Dobio sam je pa ne znam koliko košta ali je sastavljena iz nekih prstenova koji ulaze jedan u drugi i kako pokušaš da je sečeš ona se uvija i odaje utisak da je sigurna.Boja je neka flurecentno crvena i veoma vidljiva,a ona savitljiva i stane ispod sedišta. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Dosta je ovo zanimljivo :stabre: . Mislim puklo je kućište a ne pin koji bi trebao da je ipak slabiji nego kućište :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1818 postova
  • Lokacija: Beograd

Moguce je da si mozda ipak dobio kopiju.

 

A sto se tice zaboravljanja, ja to resavam tako sto disk lok stavljam uvek u najblizu rupicu do celjusti pa kad krecem tocak se ni malo ne okrece a obicno kad isparkiravam guram,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja