Jump to content

Moto Zajednica

Pa ti posle kupi Xena disc lock i druge mambo-džambo protekcije od 100+ evra

Recommended Posts

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

MA samo sajla!

 

Не бих да вас разочарам, али у мојој радионици у фирми постоји ово:

 

makaze_za_sajle.jpg

hosting images

 

Маказе за сајле до 12мм дебљине... 1-3 секунде и...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Pa nabaviš deblju sajlu :D I onda dođe lik sa brusilicom na baterije i isječe je za minut <_<

 

Ne postoji sistem zaštite koji ne može da se onesposobi. Samo je pitanje koliko dugo može da se odupire obijanju.

 

A to vrjeme je bitno. Između dva ista motora, svaki lopov će odabrat onaj sa manje sistema zaštite, onaj za koji mu treba manje vremena. A ako je neki motor baš poželjan, a zaštićen sa više različitih sistema, zamislit će se da li je rizik prevelik s obzirom na vrjednost ukradenog motocikla.

Promenio član arnyman

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Idealna zastita je normalna drzava. Sa uredjenim sistemo normalnim standardom i mogucnoscu kasko osiguranja za motore. Ovako je sve samo lutrija.

I najvaznije da dodam, da policija radi SVOJ posao i hvata lopove a ne da sami budu najveci lopovi.

Promenio član marko13
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Banconi, zar Xena nije zapištala? Nisi ništa čuo?

 

 

Baš sam ovo hteo i ja da te pitam. Pošto već neko vreme gledam te neke stvarčice u louis-u, pa me začudilo kako nije zapištalo. I još nešto da te pitam. na većini tih katanaca piše da ima snagu od 100db. Da li je to tačno. Koliko se čuje kad pišti. I kad je ispravna baterija :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Stariji kažu:"zaključavaj kuću zbog "poštenih" ljudi,jer od pravih lopova nikad i ništa ne možeš sačuvati.".Kako vreme prolazi sve više je dokaza ove teorije.Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

i ja stavljam katanac na prednji disk i čim mi se prvi put desilo da krenem sa njim odem u radnju i kupim ovu sajlicu-podcetnik za neke smesne pare koja spašava od štete uzrokovanezaboravnošću, Probacis kroz katanac i navuces na rucicu od gasa i mirna backa.

 

 

 

 

5056.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1134 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

bas ovo iznad sam kupio posle prvog pipanja asfalta i krivljenja noge zbog zaboravljenog disk locka ,od tad uvek sajla jer je mozak ispran pa se na njega ne moze racunati1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Kad sam prvi put video ove sajlice - pdsetnike, pitao sam se kome ovo treba 0stabre.gif. Medjutim posle 2 meseca korišćenja disk loka video sam da i meni treba 1lud.gif. Sreća nikakvu štetu nisam napravio.

Inače dok sam tržio po netu čime da obezbedim motor, naletim na neku američku studiju o krađi motora. Da ne prepričavam sve, zaključak je bio da su najmanje ukradeni motocikli koji su imali više od 2 zaštite ! Znači 3 i više. Stvar nije bila u tome da se zaštite nisu mogle ukloniti, nego su tražile puno vremena ! Kad se kaže puno vremena, misli se na 6 i više minuta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V strom 650

Ma ako se neko nameracio da ga ukrade ima da ga ukrade sta god bilo od zastite. Neko je rekao da disklock sprecava guranje. Sprecava mozda ako si sam, ali cuo sam da po Vracaru imaju neke ne znam ni kako da ih nazovem. Nekakvi nosace slicni onima sto idu ispod zadnjih tockova kola kada je podignuta rucna, pa stave one tockice da ih vuku. Tako i na motor, ubace prednji tocak i guraj. Tako da... 0plac.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

..mozda nije losa ideja vezati tocak lancem tako da se ne pokrece i da neda da se stvori to malo inercije koje bi ga pokidalo u slucaju kradje paljenjem ili guranjem, a ne secenjem..pretpostavljam da isto vazi i za sajlu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

Zasto bi ste placali za taj treking bilo kome?

Kupite neki najjeftniji Android, polovan, u bilo kakvom stanju. Izgrunfujte punjac direktno sa akumulatora, recimo tako sto rasklopite neki od auto punjaca sa USB izlazom. Umesto dzekova nalemite zice direktno do telefona. Ubacite unutra jednu prepaid karticu na koju svakih nekoliko meseci uplatite 100ak dinara samo da ostane aktvna.

Na telefon instalirate Theft Aware, besplatan program koji je sada deo Avast paketa ali postoji nacin da ostane samo program bez beskorisnog antivirusa. Telefon sakrijete bilo gde na motoru, upotrebite mastu - recimo u kutijicu koja lici na CDI ili regler, bobinu....

Kada procitate uputstvo Theft Aware programa bice vam jasno da imate alat za neverovatno precizno pracenje i stosta jos.

 

Ja ovo vec imam u autu i na telefonu koji sam kupio starijem klincu. Naravno, i na svom telefonu ali to zena ne zna :)

Cak sam svojevremeno i platio 10 EUR za program pre nego sto ga je Avast kupio i ucinio besplatnim.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R

Ja imam taj disc lock sa alarmom, a uzeo sam i tu malu sajlicu, podsetnik (jer bih inace 100% nesto odvalio), i pored toga zakljucavam volan... i za sad je sve ok...mada svasta se desava, dovoljno je jednom da zaboravis da stavis...Marfijev zakon na delu...uvek treba bar nesto staviti, makar i neki mali lanac, cisto da nije na izvol'te...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja