Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki Srbija

Recommended Posts

  • U prolazu, 40 postova
  • Motocikl: ZX12R

ja sam se razmišljao da kupim ZZR 1400, glavna stvar koja mi se motala po glavi je: "a gde ću ja to kod nas da servisiram?"

mislim da kod nas kawasaki ima ubedljivo najlošiju servisnu podršku <_<

 

Kawasaki ZZR1400 je proektil koji nema granica. Udoban, snage koliko hoces, dizajn svemirski... Model za 2012. je tek cudo! I ja se sada dobrano razmisljam da li da okinem toliku lovu za nov kod nas. Jednostavno nema apsolutno nikakve logistike... A o znanju servisera i svih ostalih znalaca, nemam vise snage da pricam! Pitajte samo u Mimoto/Cule auto/Moto Marinkovic - koje ulje da sipate u motor? Isti servisi, ista marka motora, iste fabricke upute treba da slede - dobijete 3 razlicita odgovora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Stvarno ne znam o tim razlikama u kvalitetu tako da ne mogu da pricam o tome. Ali znam da sam sa svojim kawasaki versys 650 napravio 44 000 km za 2 godine i da osim redovnih servisa,zamjenjenog jednog para lancanika i lanca, prednjih kocionih plocica nista se nije pokvarilo niti procurilo. Isto tako znam da je moj lokalni kawasaki diler sa odusevljenjem prihvatio taj motor u kompenzaciju za novi kawasaki versys 1000 koji sam kupio. Znam da sam na taj novi motor dobio 2 godine garancije sa mogucnoscu produzenja kao bilo gdje u Evropi. Tako da sto se mene tice sve je ok. A koliko znam kawasaki motori u Crnu Goru isto tako stizu preko DKS-a isto kao i u Srbiju. Ak kad sam pitao dilera odakle dolaze motori u Sloveniju odgovor je bio "iz centralnog magacina u Njemackoj" Eto to je ono sto ja znam. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Motocikl: ZX12R

Stvarno ne znam o tim razlikama u kvalitetu tako da ne mogu da pricam o tome. Ali znam da sam sa svojim kawasaki versys 650 napravio 44 000 km za 2 godine i da osim redovnih servisa,zamjenjenog jednog para lancanika i lanca, prednjih kocionih plocica nista se nije pokvarilo niti procurilo. Isto tako znam da je moj lokalni kawasaki diler sa odusevljenjem prihvatio taj motor u kompenzaciju za novi kawasaki versys 1000 koji sam kupio. Znam da sam na taj novi motor dobio 2 godine garancije sa mogucnoscu produzenja kao bilo gdje u Evropi. Tako da sto se mene tice sve je ok. A koliko znam kawasaki motori u Crnu Goru isto tako stizu preko DKS-a isto kao i u Srbiju. Ak kad sam pitao dilera odakle dolaze motori u Sloveniju odgovor je bio "iz centralnog magacina u Njemackoj" Eto to je ono sto ja znam. :zdravo:

 

Pozdrav! Kazi mi koji diler je u pitanju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: novi sad

15 godina sam ziveo u Minhenu, radio u BMW-u.

Prva dva sata u smeni (kad je radnik najodmorniji) smo sklapali vozila iskljucivo za Nemacko i Svajcarsko trziste.

Nakon toga su sklapana vozila sa nesto losijim kvalitetom delova za ostatak Evrope.

Zadnjih par sati u smeni smo sklapali vozila za Albaniju, Makedoniju i Srbiju, tu su se ugradjivali delovi, pa cak i citavi sklopovi koji su bili pod vecom greskom i sa velikom tolerancijom. Karoserije za nase trziste se farbaju u samo jednom sloju i to farbom najslabijeg kvaliteta (najjeftinija farba). Isto tako i svecice, za nase trziste ide Bosna svecica.

Gume koje su se montirale na vozila za nase trziste su bile najlosijeg kvaliteta,

ponekad su se montirale i polovne na nova vozila.

 

E sad da pojasnimo, od svega gore napisanog je jedino istina da sam ziveo u Minhenu i radio u BMW-u, sve ostalo je naravno glupost.

Kako smo mi nebeski narod, nama nikad nista ne moze biti dovoljno dobro i uvek smo mi ti koji smo u necem prevareni.

Zar stvarno neki misle da se proizvode vozila "specijalno za nase trziste"???!!!

Nije bitno da li se radi o automobilima ili motorima. Jedina razlika moze biti u kolicini osnovne i dodatne opreme.

Ko vise plati - dobije vise. Uvek bilo i uvek ce biti.

Nemojmo da umisljamo previse, to se ni jednoj kompaniji na svetu prvo ne bi isplatilo,

a svi oni rade da bi sto vise zaradili.

 

Sto se tice tehnicke i servisne podrske kod nas u Srbiji, necu da komentarisem previse,

da je na zavidnom nivou - nije.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Stvarno ne znam o tim razlikama u kvalitetu tako da ne mogu da pricam o tome. Ali znam da sam sa svojim kawasaki versys 650 napravio 44 000 km za 2 godine i da osim redovnih servisa,zamjenjenog jednog para lancanika i lanca, prednjih kocionih plocica nista se nije pokvarilo niti procurilo. Isto tako znam da je moj lokalni kawasaki diler sa odusevljenjem prihvatio taj motor u kompenzaciju za novi kawasaki versys 1000 koji sam kupio. Znam da sam na taj novi motor dobio 2 godine garancije sa mogucnoscu produzenja kao bilo gdje u Evropi. Tako da sto se mene tice sve je ok. A koliko znam kawasaki motori u Crnu Goru isto tako stizu preko DKS-a isto kao i u Srbiju. Ak kad sam pitao dilera odakle dolaze motori u Sloveniju odgovor je bio "iz centralnog magacina u Njemackoj" Eto to je ono sto ja znam. :zdravo:

 

Pozdrav! Kazi mi koji diler je u pitanju?

 

Tutomoto iz Podgorice, zastupnik KTM-a i Kawasakija za Crnu Goru. Oni su preuzeli zastupnistvo prije godinu godinu dvije od In Moto koji je bankrotirao jer su bili katastrofalni zastupnici. U tutomoto se monci trude svaka ima cast.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1535 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Nevezano za motore,mislim da kvalitet proizvoda zavisi od toga iz koje zemlje stize.Npr Tojota Yaris pravljena u Spaniji ili Uk (ne secam se) imala je oko 30 % vise kvarova nego ona koja je napravljena u Japanu.Pretpostavljam da je kontrola proizvoda veca i strozija kod Japanaca nego u EU.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: novi sad

Nevezano za motore,mislim da kvalitet proizvoda zavisi od toga iz koje zemlje stize.Npr Tojota Yaris pravljena u Spaniji ili Uk (ne secam se) imala je oko 30 % vise kvarova nego ona koja je napravljena u Japanu.Pretpostavljam da je kontrola proizvoda veca i strozija kod Japanaca nego u EU.

 

I u slucaju da se pomenute Toyote Yaris proizvode u Spaniji ili u UK,

tu se proizvode za celu Evropu a ne samo za "losija trzista"!

Znaci da Yaris za nas i Nemca i Francuza dolazi sa istog mesta, pa kako njima tako i nama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: smederevo
  • Motocikl: zx 10 r

curenje ulja na dekli ventila je sasvim normalno na svakoj zx 10 r.ja sam moj uvezao iz nemacke 2010 od prvog vlasnika sa predjenih 14200 km.tada i dan danas on i sa novim,koji je placen 84 eura isto curka.a sto se tice dilera i servisera OVLASCENIH ja od njih bezim sto dalje,primera radi,jer sam se 2008 debelo nacekao za novu zx 6r,kao da motor putuje oko sveta jedno 45 puta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Babusnica
  • Motocikl: Kawasaki ninja 250r

Овако изгледа гума која је прешла 11.000 км, наравно, направљена је за америчко тржиште. http://cdn.bjbikers.com/images/imported/v6/sh65B_img8311v.jpg

 

Друга ствар, после 11.000 км ја немам потребе да затежем ланац на мотору. Кава, као нова. Никад нисам имао прилике да видим неку уживо па да упоредим са овом мојом која је прављена за америчко тржиште али постоје разлике...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja