Jump to content

Moto Zajednica

Kymco Xciting 250

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Drugari posto sam se upravo vratio sa svog prvog duzeg puta udvoje shvatio sam da i pored velikog gornjeg kofera od 45L i zavidnog prostora ispod sedista hvali mi prostora. Sad imam dilemu uzeti bocne kofere i kako bi to leglo na Xciting ili bisage kao i praviti ili ne odstojnike za bisage. Zbog male kubikaze plasi me da ga dodatno necu usporiti i opteretiti. Voleo bih ako neko ima i slike nek postavi. A ako sam omasio temu zamolicu admine da me teleportuju u odgovarajucu. ;)

Za pocetak sam odlucio da uzmem tunel torbu,hvala kolegama na predlozima i sugestijama.

E sad imam dilemu koliku torbu da uzmem za montiranje na rostilju,mozda nesto manje od 10ak litara,jer nemam ideju koliko mogu opteretiti nosac kofera a pritom da ne uticem na stabilnost i vozne performanse ( nosac kofera Kapa,kofer Givi E45 ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Sam kofer ima nosivost čini mi se 15tak kila tako da ja lično nebi stavljao puno na sam roštilj. On je predviđen da na njega staviš neke sitne stvari tipa kisnnih kombinezona...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Kolege omisljam se da ponovim skuter sa xenon svetlima. Interesuju me vasa iskustva. Imam ponudu za neke obicne sijalice za 35e ili philips sa 3 god garancije za 50e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT09

Ja imam ksenon u mom xcitingu 500 svetli 50x bolje bukvalno sve radi normalno stim da preko dana nepalim svetla vec samo poticiju gde sam sam stavio led sijalice koje ubijaju..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Kolege omisljam se da ponovim skuter sa xenon svetlima. Interesuju me vasa iskustva. Imam ponudu za neke obicne sijalice za 35e ili philips sa 3 god garancije za 50e.

Ja imam te od 30€,imam garanciju 1god,6000k,a preporucio bi ti te philips jer ce sigurno duze trajati od ovih kineskih,a mala je raazlika u ceni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Iskreno ja to ne bih ni menjao da par puta nisam bio u nezgodnim situacijama ulazeci u totalno neosvetljene tunele gde sam imao osecaj kao da mi nisu ni upaljena svetla,cak sam razmisljao i o montazi dodatnih svetala ali nadam se da ce mi ksenoni resiti ovaj problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Додатна светла су увек предност,што си видљивији то боље по тебе. Са ксенонима решаваш 90% проблема

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8950 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nista bez Bi-xenon projektora..... ako finansiski mozes to izgurati, ugradi bez razmisljanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Nista bez Bi-xenon projektora..... ako finansiski mozes to izgurati, ugradi bez razmisljanja.

Kolega posto sam totalni laik moze malo pojasnjenje koja je razlika,da li su potrebne neke nove instalacije kako i koje sijalice da biram,vidim na forumu svi preporucuju 4300k ali posto je meni svelto plav skuter omisljam se da uzem te neke 6000 koje daju malo plavkastu svetlost,kao i koja je cena toga u Srbiji otprilike pa ako je jeftinije da sacekam.prolece.pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8950 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Razlika izmedju obicne sijalice ( halogena ) i xenon sijalice je ocigledna, xenon bolje osvetljava put ali isto tako dosta "rasipa" svetlost kojekude sto zna smetati drugim ucesnicima u saobracaju, pogotovo se to oseti kad je far rastelovan.

 

Razlika izmedju xenon sijelice u obican far i Bi-xenon projektora je tek ocigledna

far sa xenon sijalicom

DSC_0564_2.jpg
 
isti far sa Bi-xenon projektorom
 

Projektor usmerava svetlost i ne dozvoljava rasipanje..... imas gomile klipova na YT kako to funkcionise i kolika je razlika u osvetljavanju puta.

 

Samo sto ugradnja projektora zna biti igranka.... demontaza fara, otvaranje fara, ugradnja, lepljenje, susenje, ciscenje, provere silne, pa zatvaranje fara, montaza, prepravka instalacije ako hoces novitete da ubacis.... ma da se useres od posla.....

 

Zamorce bese Alexin AA

DSC_0562.jpg
 
DSC_0568.jpg
 
DSC_0578_2.jpg
 
Da bi na kraju dobio ovako nesto....
DSC_0622.jpg
 
DSC_0624.jpg
 
Mnogo lepse i mnogo bolje od fabrike ( i nikad vise ovo u svome zivotu necu raditi )

 

Ugradnja xenona u obican far ( pozadinska reflektujuca povrsina ), po mom misljenju nema smisla, ako je ref. povrsina ostecena ( progorela/pozutela ili potamnela ili izljuskana ili... ) takodje ugradnja xenona nema smisla.

 

.... nadam se da sam ti pojasnio bar malo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Hteo bih da sipam antifriz, ali posto to nisam nikada menjao na skuteru ne znam koji ide u moj xciting 250. U njemu je plavi antifriz, da li to znaci da mogu da sipam u njega isto plavi antifriz koji koristim za kola?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Па то онда није сервис мануал,по некој логици би рекао да је Г-12,а количина немам појма  :jok: .Јавиће се већ неко са бољим информацијама.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Sa g12 i g12+ sigurno nećeš pogrešiti.em je kvalitetniji rok eksploatacije je 5 god.samo dobro ispusti stari,sipaj nov dobro ozraci sistem i uzivaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 959 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Juče po povratku iz Novog sada,Kod hotela Jugoslavija otpade mi desni retrovizor na kymcu (pored ručice gasa),

dali je bio načet od ranije ili mu je put od Karlovaca došao glave.

Malo gledao na netu,zvao,...ilai nema ili tek od proleća.

Gde li još mogu pogledati?

Savet? :care:  :care:  :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8950 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

nisam,

nemam brojeve telefona od njih.

Možeš li da mi pošalješ

 

Micko

064/4252-015

 

Gavro

063/547-264

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja