Jump to content

Moto Zajednica

Kymco Xciting 250

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova

Pozdrav svima,

 

ja sam danas imao tu cast da se uclanim u BJbikers zajednicu. Kao sto sam naveo u svom predstavljanju planiram da kupim maxi skuter Kymco Xciting 250 mada u obzir dolazi i Beverly. Nisam imao prilike da vozim ni jedan od navedenih ali mi se Kymco mnogo vise svidja kako zbog samog izgleda tako i u pogledu komocije...čini mi se. Pre polaganja za A kategoriju ( pre par dana ;)) sam vozio casove na, pored ostalog, burgmanu 650 i shvatio da bi mi takav tip skutera najvise odgovarao....samo da bude manji. Kymco se savrseno uklapa.

 

Aktivno pratim oglase na Polovni automobili i primetiio sam da je interesovanje za Kymca slabo s obzirom da se ponavljaju oglasi iz prosle godine....???? .....to me malo zabrinjava mada ni beverly nije mnogo bolji s obzirom da ih ima mnogo vise u ponudi.

 

Konkretno me interesuje ovaj skuter http://www.polovniautomobili.com/oglas3973047/kymco_xciting_250/

Ono sto me intrigira je prvo cena, koja je niza od konkurencije. Napominjem da je prosle nedelje cena bila 1600 a sad je stavio 1400 fiksno. Kontam da treba dodati i troskove registracije i prenosa????

Druga stvar je da je oglasivac naveo da je zamenjen kais a presao je samo 10.500 km

 

Molim za pomoc, predloge , sugestije

 

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

 

1.Ono sto me intrigira je prvo cena, koja je niza od konkurencije. Napominjem da je prosle nedelje cena bila 1600 a sad je stavio 1400 fiksno.

2. Kontam da treba dodati i troskove registracije i prenosa????

3. Druga stvar je da je oglasivac naveo da je zamenjen kais a presao je samo 10.500 km

 

Molim za pomoc, predloge , sugestije

 

Hvala

 

Pre nego sto ti bilo sta napisem, da se razumemo da nemam nikakav interes u kupo-prodaji motora iz linka, niti znam coveka ni motor itd, samo cu pokusati realno da sagledam stvari...;)

 

1. Narod nema para i cesto je prodavac primoran da spusti cenu proizvoda iako realno vredi vishe. Pogotovo ako mu je hitno iz bilo kog razloga.

2. Naravno da moras da platis ugovor, porez i registraciju (racunaj oko 12-13k u svojoj reziji ili 14-15 hiljada preko agencije)

3. Pogonski kais je od gume, a guma je materijal koji vremenom postaje porozan i gubi svoja inicijalna svojstva tako da pored kilometraze, zamena kaisa je sigurno uslovljena i nekim vremenskim periodom..

 

Mene vishe brine zbog cega tako ispravan motor nije registrovan i zasto se ne vozi?!...

 

Da li je prvi vlasnik ili drugi , treci.... Da li je padano? Da li je geometrija prava, da li je farban...sve su to jako bitne stvari...

 

Nadam se da sam ti malo pomogao..;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

U pravu si druze, i ja uvek nastojim da gledam stvari s neke vedrije strane a narocito iz razloga sto mi se mnogo svidja skuter. A sto se tice toga" Sto nije registrovan" ne bih mnogo zamerio zato sto je velika vecina skutera na oglasima isto tako, uglavnom su istekle registracije u maju i junu mesecu :aha: smesno ali tako je. Vrlo moguce da je besparica u pitanju

Nazvacu ja lika sutra da se malo raspitam konkretno pa cemo videti. Napisacu sta sam saznao

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

ima, ali je presao tricavih 28000

 

Da i ima servisnu knjigu kao dokaz i prethodni vlasnik je iz Bga, uradjen servis, kofer.

Za razliku od svih ostalih koji su presli po 15.000km a lomovi nego ljudi to ne vide tj ne znaju da prepoznaju i cena ih privuce u kombinaciji sa malo kilometara i tako se usrece.

Za dobar motor mora da se izdvoji lepa suma novca. Jer na duze staze vise se isplati u startu dati vise para nego posle ulagati u lominu.

 

Sledeci dobar exciting je iz NS koliko sam video i ima jedan nov u BG 2500km presao to treba pogledati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

sve to prekoracuje moj budzet od 1600 eura. Vidim ja da ce na kraju ipak da bude neki beverly :(

U sustini ja sam se u startu dvoumio izmedju beverlija( koji mi se jedino ne svidja zbog polozaja nogu) i x9 koji je dosta udobniji ali kad mu vidim velicinu zadnjeg tocka slosi mi se.

Xciting mi se oduvek svidjao ali mi je bio preskup. Video sam "taj" jedan koji mi odgovara po ceni i tu sam se raspomamio. Da ne bude na kraju "ko ne plati na mostu plati na cupriji" ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 346 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Kymco + Bandit

Ne žuri sa kupovinom, bez obzira na sugestije i komentare, uzmi ono što ti je "na srcu". :moto3:

Sa Xc nećeš pogrešiti, za svaku preporuku je, pogotovu ako si na par stotina eu od njega. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

U toj ceni ja bih pogledao onog iz gornjeg milanovca, momak deluje solidno.

Btw tek beverlija neces naci dobrog za te pare. Dobar i relativno mlad beverli je 2600+ eura

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

i x9 koji je dosta udobniji ali kad mu vidim velicinu zadnjeg tocka slosi mi se.

 

Ова констатација ми није баш нај јаснија 0stabre.gif.Шта ти смета код точка?

Мали ти је или велики 1zvizduk.gif

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Па по димензијама точак је исти као и на Кимку,чак су и димензије задње гуме идентичне 150/70 14`

А визуелно је друга ствар 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Pozdrav svim ljubiteljima Kymco Xciting skutera. Ja sam vlasnik Xciting 250 nekoliko godina i presao sa njim preko 10000 km. Sve preporuke za motor svima koji ne mogu da se odluce koji skuter da kupe. Nikakav problem nisam imao sa njim samo redovni servisi, medjutim u zadnje vreme se cuje skripanje u deklu kada dodam gas da krenem. Da li je neko imao slican problem i kako ga je otklonio? Hvala unapred na odgovorima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8946 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Otvori CVT, prekontrolisi stanje, odmasti i zameni sta je za zamenu i problem ce biti resen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

evo i ja sam se uclanio danas imam xcitinga 250 2011 god.narandzaste boje kupio sam ga novog i presao 7000.pored 3 servisa nisam nista pipnuo sve je fabricki. bio sam sa njim na moru i prezadovoljan sam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco xciting 250

Desava se da kada se zagreje kada stanem obrtaji ostaju na 3000 i zadnji tocak se okrene povremeno kada je na nogari. Tek kada se smiri spuste se obrtaji na 300,400. Majstor je pokusao da podesi onaj saug ispod sedista ali ne moze da ga nasteluje nikako pa je rekao da karburator pusta negde i da nista ne smeta ali da bi valjalo promeniti ako hocu.

 

Novi je onda oko 150, 200 eur jel?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8946 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Saug ne moze da se podesi, proveri da negde ne vuce fals vazduh na usisu, mozda je negde napuklo crevo pa te zezaju obrtaji.

Ako je sve ok, proveri koliko je klapna leptira otvorena, moze i tu biti problem ( kolega Sasha imao je slican problem na svom Kimcu )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco xciting 250

Na zalost ne razumem se toliko da bih sve to pronasao i proverio ali oticicu i do drugog majstora po drugo misljenje :) pa cu spomenuti da sve ovo proveri. Hvala na info.

 

Da li je kolega Sasha utvrdio sta je bio problem? Jel to bilo u ovoj temi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8946 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nije bilo u ovoj temi, u kratkim crtama, morao je karb da se zameni, osovina klapne je otisla..... jbg kako i nece kad je presao cinimi se preko 70K km ( vozi se i dan danas )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 939 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

Krajem prošle godine sam imao sličan problem na mom Xciting-u. Motor nikako nije mogao da se stabilizuje na leru, nego je konstantno dizao obrtaje - sve do maksimuma (što nije normalno čak ni za MAXI skutere). To nije stvaralo probleme u vožnji, ali je svako zaustavljanje podrazumevalo upotrebu Kill Switch-a. Naš kolega Satelis je odmah locirao kvar (tzv. falš vazduh) ali se to ni na koji način nije moglo popraviti. Nakon toga sam karburator nosio kod još tri majstora (ovlašćeni Kymco servis i dva koja su specijalizovana za popravku karburatora), ali ni oni nisu uspeli da nađu rešenje. Obzirom da novi (originalni) deo navodno košta preko 250 Eur, morao sam da se zadovoljim polovnim Keihin karburatorom koji je skinut sa neke Honde ali se skoro u potpunosti poklapa sa originalom.

 

@KolezaBobi

Ako ti je potrebna pomoć, mogu da ti pošaljem kontakte servisa i firme koja prodaje polovne delove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja