Jump to content

Moto Zajednica

Kymco Xciting 250

Recommended Posts

  • Drug član, 959 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Ubacio sam projektor u far,pa treba da pristupim povezivanju xenona.

Pošto je kod mene fabrički H4 i pri prebacivanju na dugo svetlo gasi se onoreno svetlo.

da bih povezao da mi kratko svetlo uvek bude upaljeno,a sa signalom za dugo svetlo obarao klapnu u sočivu,mislio sam da Ovako povežem:

 

-kabal sa akumulatora (+) na relej (30),sa osiguračem

-masa sa šasije na relej (85)

-signal da pobudi relej (86),odnosno da upali sijalicu (87),uzeo bih posle prekidača gde se pali svetlo(pre prekidača oboreno-dugo svetlo).samo uzimam signal za pobudu,ne sečem istu.

-na konektoru koji je išao na sijalicu uzimam samo pobudu za dugo svetlo,tj.klapnu u sočivu.

-na istom konetoru gasim izlaz za oboreno svetlo(koji kasnije mogu iskoristiti ako budem stavljao maglenke,... da bi mi sijale samo na oborenom svetlu)

 

Ako može da mi kažete dali sam dobro zamislio,da ne bi sebe,a i nekog drugog doveo do većeg problema čitajući ovaj post

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Burgman 400

Drugari posto sam se upravo vratio sa svog prvog duzeg puta udvoje shvatio sam da i pored velikog gornjeg kofera od 45L i zavidnog prostora ispod sedista hvali mi prostora. Sad imam dilemu uzeti bocne kofere i kako bi to leglo na Xciting ili bisage kao i praviti ili ne odstojnike za bisage. Zbog male kubikaze plasi me da ga dodatno necu usporiti i opteretiti. Voleo bih ako neko ima i slike nek postavi. A ako sam omasio temu zamolicu admine da me teleportuju u odgovarajucu. ;)

 

Evo kako sam ja to resio... i veruj mi da se NIJE mucio!

 

Drugari posto sam se upravo vratio sa svog prvog duzeg puta udvoje shvatio sam da i pored velikog gornjeg kofera od 45L i zavidnog prostora ispod sedista hvali mi prostora. Sad imam dilemu uzeti bocne kofere i kako bi to leglo na Xciting ili bisage kao i praviti ili ne odstojnike za bisage. Zbog male kubikaze plasi me da ga dodatno necu usporiti i opteretiti. Voleo bih ako neko ima i slike nek postavi. A ako sam omasio temu zamolicu admine da me teleportuju u odgovarajucu. ;)

 

 

Ja sam to resio ovako ;)

 

IMAG1615

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Jerry svaka cast...ti si se bas spakovao ;) samo ne smem zeni pokazivati sliku,ima da bude vidis da nisam najgora da ne nosim najvise stvari,vidis kako su se ljudi spakovali a ti meni ne das da ne bi opteretio motor :-D :-D :-D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Пa то је пртљаг за два мотора,свака част колега  :care:

Јел сте се то селили на пар месеци некуда?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Da li moze na Kymco Xciting 250 ccm da se nameste retrovizori tipa Xcitingu 500ccm koji idu na prednju masku ili slicno .

Da li postoje rupe ispod plastike na istom mestu ? Mislio sam da napakujem

neke retrovizore (najvise bih voleo kada bih nasao original ) na prednju masku , da ne budu 

kod rucki .Nekako mi se ne svidjaju ni kao model a pogotovo njihovo mesto .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Ne bih ti to savetovao. Negde davno sam citao negde na nekom forumu da oni koji imaju te skutere imaju velike zamerke na provlacenje u saobracaju, jer su u retrovizori skutera u nivou sa retrovizorima automobila. Ovako kad stoje na volanu mozes lagano da prolazis izmedju automobila,..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Koliko sam.primetio mnogi retrovizore sa maske prebacuju upravo na volan. Kolega dobro razmisli pre premestanja,iskustvo ne ide u prilog tome ali opet tvoj motor tvoja stvar...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5720 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Kod Xcitinga su retrovizori na kormanu mnogo pregledniji (prikaz pozadi sa njih) nego kod onih na prednjoj masci. E sad, ti kako hoćeš  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA CTX700 DCT

ja na X9 imao retrovizore koji nisu na kormanu ... pregledni za sve pare ... al što hoće da se zakače za nešto pa da se slome pa posle mučiš muku da ih namestiš ... qq & lele ... sad na CTX-u imam retrovizore na kormanu i ne vidim da su manje pregledni a da bi ih zakačio ... nema šanse osim ako se ne zapucam u nešto ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5720 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ne kažem da retrovizori na masci ne valjaju generalno ali na Xcitingu nisu sretno rešenje tj bolji su na kormanu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 346 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Kymco + Bandit

Prve serije Xcitig 250 i 500 ccm, (2005 i prva polovina 2006 god) su bile sa retrovizorima na masci, tj oklopu. Ubrzo su prešli na korman iz razloga izuzetno loše preglednosti, a u praktičnoj upotrebi, tj "provlačenju" mogli su i da zakače vozila.

Stvar estetike je individualna.

Na unutrašnjoj strani oklopa ne postoje ojačanja gde bi mogao da ih postaviš .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Vrlo rado bih podelio misljenje sa Vama i nadam se na ovo nece nikog da vredi...imao sam prilke par dana da vozim Kymco Xciting 500ccm, mislim da je 2009 godiste, nisam siguran...
Poredio sam ga sa mojim majesty-jem od 250, 2002god....nebo i zemlja... Nebih da komentarisem snagu, jel nema ni potrebe ali sto se tice udobnosti Kymco nemoze da pridje Majesty. Pregledost je bolja kod Kymca ali nesto sto me najvise razocaralo i smetalo , je sto su mi kolena udarala u volan. Visok sam nesto manje od 2.00 ali sa majestyjem takvih problema nemam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Delimo mišljenje.

Probao sam letos jednu 500tku, a drugar seo na Burgmana..dosta visočije sedište, ali i tvrđe..dobar je pregled iz te perspektive..ručica gasa je dosta teška bila ali to je verovatno do ovog primerka..Takođe kolenima udaram (195cm visok)..

Kad smo se vratili, drugar oduševljen Burgmanom, ja i ne nešto sa Kymcom, a bio mi je opcija pri kupovini..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8951 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nista slagao nisi, Kymco ima sediste ko na fosni da sedis + mesto gde su butine (unutrasnja strana butke) ide presiroko pa oni sa nizim rastom raskrece noge tj imaju problem dohvatiti tlo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Bio sam van zemlje nekoliko dana pa nisam mogao da se ukljucim u spiku .

Dosta dobrih saveta sa vase strane . Kao sto sam i napisao ranije ,estetika mi smeta .

Sada videcu sta cu da radim , da li cu da zadrzim retrovizore na kormanu ili cu da 

ih namestim na maski . 

 

Prve serije Xcitig 250 i 500 ccm, (2005 i prva polovina 2006 god) su bile sa retrovizorima na masci, tj oklopu. Ubrzo su prešli na korman iz razloga izuzetno loše preglednosti, a u praktičnoj upotrebi, tj "provlačenju" mogli su i da zakače vozila.

Stvar estetike je individualna.

Na unutrašnjoj strani oklopa ne postoje ojačanja gde bi mogao da ih postaviš .

 

Corta : Hvala na informaciji . Ako se odlucim na tu varijantu moracu da izmislim nesto kako bih ih tu ugradio .

 

 

Sto se udobnosti tice Kymco ima tvrdje sediste ,a sto se tice mesta za kolena , ja nisam 

imao nikakvih problema sa mojih 192 .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 959 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Ja imam 2005godište,

Kod mene je su premešteni na korman.

Čitao sam da na retrovizorima koji su na masci da najviše vidiš svoje ruke, da su dosta nepregledni.

I da su dosta skuplji

 

 

Послато са Smartphone_6.1 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Michigen
  • Motocikl: Honda NC 750XD

Jel neko menjao lezaje kormana?

Napravio mi se zub (kanal) kad drzim korman po sredini, i pocinje jako da mi smeta pri malim brzinima...

Zvao sam ovlascenog uvoznika delova, koji su mi trazili bezobrazne novce za komplet (gornji i donji lezaj) >:(

Nije problem narucio bi iz inostranstva, ali ako neko zna koji su lezajevi i ako ima kod nas da se kupi bio bi mu jako zahvalan.

Nasao sam na nekom holandskom sajtu komplet lezaja kosta 13e + 25e DHL, to su kao OEM delovi (oznaka je Buzzetti 6037).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Kolege da nije neko skoro menjao kais i rolnice pa da nema neku preporuku gde kupiti najpovoljnije i za koliko para? Kao i cene guma u Srbiji? Naravno motor je Xciting 250 2007.pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja