Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Zajebao si se, nisi uradio vazdusiranje, tj ostao ti je vazdusni cep negde. Nemoj se zezati sa takvim stvarima, prepusti to strucnijim ljudima. Moraces ponovo uraditi isti postupak menjanja antifriza i vazdusiranja. Ako ga tako budes vozio moze ti riknuti vodena pumpa, ili jos gore agregat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

resio sam problem tupson nisam znao gde je cep za hladnjak pa sam mislio i da ga nema nego da vuce vodu iskljucivo iz bocice, sipao sam jutros lepo vodu u hladnjak upalio ga sa otvorenim poklopcem povukao je vodu i dosuo jos malo i sve je ok0takoje.gif kao kod auta 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

Sipao sam crvenu rashladnu tecnost a bila je zelena jeli to problem0zbunjen.gif Inace da li neko zna gde se ispusta visak vazduha na majesty 250 iz rashladnog sistema

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

Aj opet o antifrizu....

Yamaha majesty 2004 250ccm

Koji antifriz sipati G11 ili G12 i koliko staje? Gde je cep od hladnjaka? Kako pravilno izmeriti koliko ima rashladne tecnosti (dok radi motor ili ne,dok je zagrejan ili hladan....)

Ako neko ima manual neka mi ga posalje sto pre.

Ako moze detaljno objasnjenje kako ispravno zameniti rashladnu tecnost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

Crvena je g12 a zelena je g11, razlika je u tome sto je g12 novija savremenija formula i samim tim bolja, sipa se 50/50 sa destilovanom vodom.

I pre sipanja nove tecnosti ako je moguce dobro je dva puta isprati sistem, sipati vodu zatvoriti sve upaliti motor dok ne upali ventilator ako ima jer tada sigurno otvara termostat nekih 10ak min rada, sacekati da se malo ohladi i ispustiti i tako dva puta, posle sipati g12 ozraciti sistem i zatvoriti sve i to je to.

Koliko staje gde su cepovi i ostalo se nalazi u service manualu za svaki motor ima online da se nadje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

kupis antifriz i odes u labaratoriju oni ti sve lepo zamene za pola sata i kraj. veruuuuj mi nemoj sam muka.... a razlika u ceni je nikakva da zamenis sam ili oni da ti zamene....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6819 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Zamena rashladne tecnosti je jednostavna stvar za svakog ko ima imalo smisla sa alatom u rukama.

 

Pre svega treba znati razliku izmedju antifriza, G11 i G12 su na razlicitim bazama i njihovo mesanje moze da podstakne hemijsku reakciju stvarajuci nesto sto nije ni u kom slucaju rashladna tecnost.

Zasto ga ne treba mesati sa obicnom (cesmusom) vodom? Zato sto obicna voda sadrzi kamenac, metale i sl. sto moze nepovoljno da utice na antifriz a i na sam rashladni sistem. Zivot jednog agregata umnogome zavisi i od efikasnosti hladjenja sto je nekako oduvek bilo u senci diskusija o uljima. Ako je hladnjak pun mulja, kamenca, sistem nece pravilno raditi i to ce kroz neki duzi period def. uticati i na ostale sklopove. Dakle, menjajte antifriz na 2 godine onim koji je proizvodjac napisao i necete imati brige!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ○○○○○○○○○○, 213 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600 Ф

drugar sipao u motor antifriz g12 ali sa obicnom vodom ne sa destilovanom, sta moze biti? tacnije sta mu moze biti

moze mu biti kamenac koji dejstvuje tako sto se hvata na sace odnosno prolazne kanale te smanjuje protok i hladenje, mada prema licnom iskustvu nebi trebalo da se od to jednom desi skoro nista bitno niti katastrofalno ali je svakako bolje sa destilovanom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

Kod mene je trenutno zelena tecnost u skuteru, opet dilema dal G11 ili G12 ?

Kako se skida ona manja kaseta sa desne strane ispod koje se nalazi cep od hladnjaka?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

Код мене отворис касету кључем и имаш као мали поклопац који кад склониш испод је чеп хладнјака а течност испустис на дну хладњака склониш црево или одвијеш онај шраф на којем се иначе налази и мерач темапературе:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

A kod mene nema tog poklopca nego se vadi cela kaseta koja se drzi na dve osovine,aj slikacu posle pa cu okaciti da vidite.....

Inace evo ga jedan dobar forum za majesty,ima dosta korisnih stvari samo sto je na engleskom.Nadam se da admini nece smarati sto kacim link ka drugom sajtu...

 

http://majestyusa.com/forums/index.php

 

A evo je detaljna tema o zameni antifriza na najlaksi moguci nacin, verovatno za starije modele :

 

http://majestyusa.com/forums/viewtopic.php?t=4779

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

evo i moja Yamaha

 

http://imageshack.us/photo/my-images/837/sdc10476c.jpg/<br style="color: rgb(51, 51, 51); font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; line-height: 17.46666717529297px; background-color: rgb(225, 225, 225);"><br style="color: rgb(51, 51, 51); font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; line-height: 17.46666717529297px; background-color: rgb(225, 225, 225);">http://imageshack.us/photo/my-images/35/sdc10483ld.jpg/<br style="color: rgb(51, 51, 51); font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; line-height: 17.46666717529297px; background-color: rgb(225, 225, 225);"><br style="color: rgb(51, 51, 51); font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; line-height: 17.46666717529297px; background-color: rgb(225, 225, 225);">http://imageshack.us/photo/my-images/824/sdc10484d.jpg/

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Banovo brdo
  • Motocikl: Yamaha majesty 250

Sabraco,

 

pade mi nesto na pamet. Da li je nako frizirao makinu i ako jeste nebi bilo lose da to podeli sa nama. Nesto sam planirao sa proleca da dodatno dobudzujem pa mislim da bi nam ovde ispricana iskustva bila dragocena.

 

Pozdrav svima

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Ja sam to letos radio, nesto mi bilo volja da se dublje cuje , ali sam porucio da mi naprave lonac i lepo ispalo i sve ok ali nerviralo me sto se glasno cuje, u pocetku mi zanimljivo bilo , cuo se kao 1000cc , nije pucao nego dubok zvuk ali stalno gas u patos, tera da ga vozis, naj bolje ono kad pustis gas e tad pravi ekstra zvuk, ali, na otvorenom se bas glasno cuo i poceo strasno da me nervira, glava me zaboli kad predjem po 100 km, onda mi vise ni u gradu ne bese zanimljivo da se svi okrecu kad prodjem, i vratim lepo fabricki i vise mi ne pada na pamet da radim tako nesto... Bice da su godine pa mi nije zanimljivo vise... hehe

 

IMG_20120718_163352.jpg

IMG_20120718_163410.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V strom 650

Ja sam to letos radio, nesto mi bilo volja da se dublje cuje , ali sam porucio da mi naprave lonac i lepo ispalo i sve ok ali nerviralo me sto se glasno cuje, u pocetku mi zanimljivo bilo , cuo se kao 1000cc , nije pucao nego dubok zvuk ali stalno gas u patos, tera da ga vozis, naj bolje ono kad pustis gas e tad pravi ekstra zvuk, ali, na otvorenom se bas glasno cuo i poceo strasno da me nervira, glava me zaboli kad predjem po 100 km, onda mi vise ni u gradu ne bese zanimljivo da se svi okrecu kad prodjem, i vratim lepo fabricki i vise mi ne pada na pamet da radim tako nesto... Bice da su godine pa mi nije zanimljivo vise... hehe

 

IMG_20120718_163352.jpg

IMG_20120718_163410.jpg

 

 

 

Ja te u potpunosti razumem. Imao sam na Yamaxi x max Leo Vince i bilo mi je extra pola sezone. Posle je pocelo da mi smeta SVE kao i tebi. I jedino sto mi se svidjalo je kad mu pustis gas posle zaleta i sto je na nekih 40km/h kada prvo pustis gas pa krenes da ga seckas pucao kao lud... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8945 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Bigi, Alex, Culle i ja imamo Race izduve, na AA cuje se.. ma sacuvaj boze kako grmi 0staa2.gif ni Culletov ne zaostaje mnogo zbog toga sto su 100% protocni.

Kod mene je drugacije, ima dubinu i ne smeta ni malo na otvorenom putu, skoro da ga ne cujem u voznji zbog toga sto mi je Robert stavio pregrade unutar lonca 0takoje.gif

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1585 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Ako nisi previše napaljen za to, smoriće te jako brzo i pre ćeš da ga skineš nego što ćeš da namestiš. 250 ccm 4t mašine imaju prijatan zvuk tako da ja tu ništa ne bih dirao, ali to je i pitanje želje, karaktera, temperamenta,...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Banovo brdo
  • Motocikl: Yamaha majesty 250

Prvo srecna nova svima i sve najbolje. Drugo da li je neko povecavao kubikazu,menjao vario prenos, kako se sve to pokazalo i da li je uopste izvodivo i koliko je uopste optimum za 250 kuba da ide max a koliko maximalno moze da se opeterti konstantno da se vozi.Ljudi dajte svoje utiske. Veliki pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Jel ima neko od vas da bi mi prodao otvoren auspuh ako ga je smorio? :-)

 

to se rodjo ne prodaje!!! ja bez toga sad ne bih mogao da vozim,,,naruci brate kod Roberta u Adi oko 100evra su!!! Ja sam prezadovoljan...0takoje.gif0takoje.gif0takoje.gif1care.gif1care.gif1care.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja