Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8946 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Sportski izduv ce ti verovatno i malo povecati potrosnju goriva.

 

ne 1jok.gif ( bar u mom slucaju ) cak sta vise meni je smanjena potrosnja ( sa fabrickim loncem i punim rezervoarom goriva prelazio sam skoro 300km ali nikad preko i upali rezervu, sa race loncem rezervu pali na 315/320km predjenih ), i ako imam l. sondu na izduvnoj grani, parametri ocitavanja ( voltaza sonde, smesa/bogato-siromasno,vreme ubrizgavanja ) isti su sa fabrickim i race izduvom.

Tu razliku u potrosnji jedino opravdava veca protocnost race lonca odnosno lakse se oslobadjaju izduvni gasovi, samim tim bolje ubrzanje za istu ubrizganu kolicinu goriva.

Video si skidanje blokade na 2T skuterima,jedna od blokada je na izduvu, zatvori se slepo crevo, izbaci se katalizator i ubrzanje je mnogo mnogo bolje.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Motocikl: tdm 850, gtr1000

evo manual kome treba http://majestyscooter.uw.hu/Letoltes/250/YP250_SMsuppl_2000.pdf.

Sad ajmo da pokrenemo temu sredjivanje motora pred sezonu sta kako i kod koga.

-provera tecnosti u akumulatoru i dolivanje destilovane vode.

-Provera rashladne tecnosti

-Pranje filtera vazduha u benzinu ili zamena istog

-Zamena filtera goriva (nekosta mnogo a svi znamo kakvo nam je gorivo)

-Zamena ulja jel ipak motor nije vozen par meseci

-Zamena kajisa, rolnica,provera varijomata i dolivanje ulja u menjac (za ovo preporucujem ici kod majstora)

-Provera stanja pneumatika (bolje je na vreme srediti ih)

-Ne propustite kocnice da prekontrolisete (mora da bude najpouzdaniji deo)

ako sam nesto zaboravio dopunite me. inace vidim da ste vodili polemiku oko antifriza da li g11 ili g12. G11 se savetuje za starije modele koji u sebi nemaju aluminijuma jel isti oksidira tj brze propada. dok g12 se savetuje za vozila gde su alu pumpe za vodu i ostalo jel pored ostalog ne sadrzi ta neka g.... koja stete aluminijumu. antifriz ne mesati. g11 i g12 ne mogu da se mesaju probajte i sami u flasi videcete da posle odredjenog vremena se odvajaju.

E da jos nesto sad sam preko zime probao burov rastvor za impregnaciju pa ako nekog zanima rezultat nek pita

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Banovo brdo
  • Motocikl: Yamaha majesty 250

Ja sam za. Jos ako ljude ne mrzi dok rasklapaju ili dok prisustvuju kod majstora da slikaju postupke bilo bi nam svima korisno. Pa ako bude dosta materijala mozemo ga i klasifikovati.

 

Mene interesuje impregancija burovim rastvotom.

 

Pozdrav

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Motocikl: tdm 850, gtr1000

u apotekama kupis burove tablete (malo teze se nalazi) u kompletu dobijes plavu i belu. kostaju oko 100 dinara. Plavu rastvoris u pola litre vode i stavis neku pumpicu (gledaj da bude cista i nema na sebi deterdzente i razne alkohole) potom suve stvari koje zelis da impregniras isprskas tako da budu mokre, i bacis ih na susenje. Ja sam isprobao na jakni radi vrhunski (nekazem da uopst ne propusta ali radi jako dobro) na kanadjankama i one do sad nisu pustile. na teksesu se pokazalo losije ali donji deo trenerke je slican jakni oko 70% vise zadrzava od obicnog. e sad posle svakog pranja tj tretiranja tkanine raznim praskovima potrebno je ponoviti proceduru nanosenja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Banovo brdo
  • Motocikl: Yamaha majesty 250

Prvo hvala za pojasnjenje.

 

Drugo interesje me da li ikog ko citaj ovaj deo foruma inetersuje prica o sredjivanju ili budzenju motora. Ne mogu da verujem da smo ili ovolko nezainteresovani ili inertni da se medjusobno savetujemo ili cak i druzimo a da istovremeno sredjujemo motore.

 

Ako je neko raspolozen za tu pricu ajde da se nekako organizujemo mislim da bi bilo ekstra i druzenje a i svrsishodno, a onda na prolece brm,bre.......

 

Pozdrav

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

:stabre:

Ne znam da li sam te dobro razumeo, ako mislis da nema tema o budzenju varas se, prvi primer je nas Direktor Alexanto a ima jos i Satelis. . . pa se na pocetku sezone svi divimo sta je uradjeno a i druzimo se

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Banovo brdo
  • Motocikl: Yamaha majesty 250

Momci, oprostite mi ako sam neobavesten, video sam sredjivanje Atlantica i to stvarno vrhunski odradjeno (sve pohvale braci koji su to radili) - doslo mi da menjam moj i doplatim za AA. Ali dok se ne odlucim na taj korak mislio sa bas na majesty 250. Izvinte ako sam nesto pogresio

 

Hvala i pozdrav

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

I da hoce - svi koji su valjali su kupljeni 1lol.gif

Ma da, svi su bili sedi i vozi1nanana.gif1lol.gif1nanana.gif1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Merkam da uzmem skuter Yamaha majesty 250 dx, 1999. god. pa molim kolege koje imaju ili su imale ovakav skuter da mi napisu njegove dobre i lose strane. Ovaj ima i ABS.U cemu je stos sa ovim dx i sl.? Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5719 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Samo da obavestim veselo društvo da je tema Yamaha majesty a za Atlantic postoji druga tema... :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5719 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Merkam da uzmem skuter Yamaha majesty 250 dx, 1999. god. pa molim kolege koje imaju ili su imale ovakav skuter da mi napisu njegove dobre i lose strane. Ovaj ima i ABS.U cemu je stos sa ovim dx i sl.? Hvala unapred.

 

Yamaha Majesty nosi agragat Minareli 250 ccm od 20 KS. Ima 12-ice točkove, udoban je i nije neki velik potrošač. Što se tiče ABS to se neko našalio, 99. godište ni jedan maxiskuter nema ABS. Kod Majesty modela tek restilizovani od 400 ccm ima opciju ABS-a. Oznaka DX je čini mi se neki restajling modela 250. Mislim da je sa oba diska (napred i pozadi), modernija instrument tabla i dupli far napred. Ukratko...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Hvala na brzom odgovoru, i meni je bilo cudno to oko ABS-a. Skuter ima oba diska, ali jedan far napred.

Sta treba da pogledam prilikom kupovine, sta je najbitnije u proceni stanja masine, trapa i sl.?

Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5719 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Kao i kod svakog motora. Da li je "u osi", opšte stanje, luft u kormanu, točkovima, da li je agregat "musav". Da ima sve plastike i plastikice jer se dosta teško nalaze i nisu jeftine. Da li su plastike gitovane, dobro uklopljene, naravno sam rad agregata. Stanje diskova mada sa 14-tom godinom možda su i menjani... Kao i za svaki motor. :neznam:

 

Za far se nisam dobro izrazio: u pitanju su dva grla u jednom faru, slično kao kod Beverly 250.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Banovo brdo
  • Motocikl: Yamaha majesty 250

Nisam neki duduk, mada nisam ni virtuoz, ali bi ako smem da prenesem svoje iskustvo tj iskustvo mog kuma koji vozi 250-icu dx i to bas mislim iz 99 (max 2000.) i ima pravi abs. Ne znam mnogo ali znam ako je iko manijakalni tester bilo kog proizvoda onda je to on. Testirao ga je u razlicitim situacijama i rekao je da je jako zadovoljan abs-om. Ima disk i napred i nazad i sam prisustvovao vecini testova i iz mog iskustva mogu vam reci stvarno ima j..b... dobar abs i odlicno radi, iako sam do tad bio ubedjen u ovo sto je alexanto napisao. Da sam umro juce danas ne bi znao :zvizduk:

 

Pozdrav

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Nikada nisam vozio skuter i neznam skoro nista o njima. U oglasu pise da ima ABS?

Pitam vas iskusne vozace, da bih bio upucen, a Majesty mi se puno svidja.

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Banovo brdo
  • Motocikl: Yamaha majesty 250

Imam pitanje koliko kosta taj skut. Ja vozim majesty 250 iz `01 onaj sa dva fara i mogu ti reci ekstra su udobni da se sit navozis. Mada posto sam ja tu prosao ko bos po trnju savetujem ti da umalis neke sa foruma koji su ujedno i majstori da ti pomognu pri kupovini. Inace ti agregati su skoro ne sahranjivi ako su korektno odrzavani, ne zelis da znas za drugacije. mada ako imas kesa malo vise odma zemaj bar 400 kuba vremenom ce ti trebati.

 

Udaljih se od teme.....

 

Ako na kilometar satu sa desne donje strane (cini mi se) postoji lampica na kojoj pise ABS onda taj model ima fabricki ugradjen abs, naravno istestiraj malo pre nego sto kupis.

 

Ovaj deo se odnosi samo ako imas iskustva u voznji motora. Na ravnom delu puta nadji neki peskovitiji deo asfalta ili sljunkovitiji malo ga zaleti pa naglo zakoci i tu ces videti, naravno moras ici pravo da ne bi zvekno dole. Ako ima abs znaces veruj mi seckace sam iako drzis do kraja stisnute kocnice.

 

UH al se raspisah.... valjda se uzeleo voznje a po ovom hladnom vremenu jedino ostaje forum..... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Motocikl: tdm 850, gtr1000

Hvala na brzom odgovoru, i meni je bilo cudno to oko ABS-a. Skuter ima oba diska, ali jedan far napred.

Sta treba da pogledam prilikom kupovine, sta je najbitnije u proceni stanja masine, trapa i sl.?

Hvala unapred.

 

Obrati paznju na ulje da li trosi (nesme da trosi) proveri i jel ima sve filtere (obicno skinu filter vazduha nece a daju pare za to) vidi i kakve su gume jel ne zelis dodatna ulaganja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

Majesti posle 20.000km pocne da trosi ulje svaki samo ne sme ekstremno! Prosto to je nesto sto je fabricki! To pise i u manuelu da se uljne karike trebaju promeniti posle 20.000... tako da samo brini da uvek ima ulja i neboj se...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja