Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

E pa onda nista i ti i ja cemo imati malo viska ulja pa kome bude trbalo nek se javi.0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 112 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MBK Skyliner 250

svi sređuju i lickaju mašine da budu spremne za Žabaljijadu u najlepšem izdanju. Ipak će tu biti profi fotografa :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Banovo brdo
  • Motocikl: Yamaha majesty 250

Narode ako ste raspolozeni za protezanje tockova........ Inace ugradio sam u moj majesty dva xenona.......sta reci....bolesno svetli.....brutalno, a i lepio sam foliju na prednju masku ispalo je loodilo za sad tolko. Ostalo mi je jos vizir i sediste da tapaciram ali polako ne zurim se......

Pozdrav sabraci....... mejestyovcima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1098 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly

Samo da se prijavim, pazario Majesty 180 pa se nadam da ne smeta posto je ovo tema za 250 :nanana:

 

 

Zna li neko koliko ulja treba za zamenu, kojih je dimenzija kais (i rolnice), i kad je okupljanje u Zablju, da vas upoznam :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Motocikl: tdm 850, gtr1000

Samo da se prijavim, pazario Majesty 180 pa se nadam da ne smeta posto je ovo tema za 250 :nanana:

 

 

Zna li neko koliko ulja treba za zamenu, kojih je dimenzija kais (i rolnice), i kad je okupljanje u Zablju, da vas upoznam :moto3:

 

 

 

Mislim da VAXIMO 944 zna sve odgovore na tvoja pitanja. Nek je sa srecom i da te dobro sluzi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Banovo brdo
  • Motocikl: Yamaha majesty 250

Narode opet zamrp forum, gledam kolege burgmanovce kako su aktivni, nisam mogao da dodjem do kraja postova..... Ako je neko sredjivao motor neka opise ili jos bolje ako ima slika......

Imam jedno pitanje kako i gde nabaviti/napraviti nosac za majesty 250 onaj iz 2001. Ako neko zna bio bi zahvalan.

Pozdrav svima....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1098 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly

Ja sredjujem... Polako.

Danas imam zakazan servis, menjam ulje i gledam sta je u kakvom stanju pa onda menjam po potrebi. Hteo sam sve odjednom da zamenim ali me serviser nesto kao sprecava da kupim delove unapred. Kaze "dodji prvo da pogledamo, lako ces kupiti sta treba..." i ja se slozio.

 

Sto se nosaca tice, probaj u onoj moto klinici u vml (neki od mokrih lugova) samo budi strpljiv i pazljiv. Mozda ces morati sam da odes da trazis.

A za izradu znam da postoji momak u BG koji je clan ovde na forumu i pravi extra crash barove za enduro motore. Procackaj malo posto ne mogu da se setim njegovog nick-a a znam da je za svaku preporuku i da moze to da ti napravi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Narode opet zamrp forum, gledam kolege burgmanovce kako su aktivni, nisam mogao da dodjem do kraja postova..... Ako je neko sredjivao motor neka opise ili jos bolje ako ima slika......

Imam jedno pitanje kako i gde nabaviti/napraviti nosac za majesty 250 onaj iz 2001. Ako neko zna bio bi zahvalan.

Pozdrav svima....

 

Majstor se zove seba06383809810takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1098 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly

Zamenio sam juce ulje... Kupio 2L posto su mi u Mass-u pogledali u katalogu i rekli da ide 1.3L za zamenu. Sipao 1L i bilo na max. Provozao se malo, proverio, i dalje na max. Provozao se puno, celo popodne, proverio, i dalje na max.

 

Moze li neko sa sigurnoscu da mi kaze koliko ulja ide u 180ccm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

mozda nisi staro ulje dovoljno ispustio kad si menjao.

ja kad izvrtim saraf za ispustanje ulja i odvrnem stari filter ostavim tako 10-ak minuta da se dobro iskapa, i naravno pre svega malo upalim masinu da se ugreje da ulje bolje iscuri.

i UVEK sipam koliko je kataloski propisano, i do sada nisam imo frke :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 112 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MBK Skyliner 250

Kod mene u 250 ide 1,2L i onda bude tačno malo iznad polovine. Ne znam kod 180 kako se meri al kod mene samo staviš šipku do navoja, znači ne uvrćeš i spustiš ga sa nogara al da stoji ravno po svim osama :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1098 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly

:staa2:

 

Kako bre ne uvrces :zbunjen:

 

Znaci tu gresim, mora da je to. Probacu tako da izmerim ali sumnjam da ce biti drasticna razlika tipa 0,3L - 30%

 

Jesi ti siguran da tako treba, predpostavljam da si tako video u uputstvu.

 

Thx :takoje:

 

Kako bi bio srecan da nadjem uputstvo za Majesty 180. Treba mi za gomilu sitnica... Idem poopdne u Platner da kupim :lol:;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 112 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MBK Skyliner 250

majestyyp250en55.jpg

 

Evo iseko sam deo gde se objašnjava kako se proverava. Al napominjem da je to za moju Minareli mašinu 250ccm. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

1nanana.gif

 

Evo iseko sam deo gde se objašnjava kako se proverava. Al napominjem da je to za moju Minareli mašinu 250ccm. :zdravo:

 

Nisam bas siguran1staa.gif,na prvoj slici pise da je to masina od 1200cm31nanana.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1098 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly

Tako je... I tako je za sve, ne vidim razlog da se razlikuje.

 

Veliko hvala!!! Dolio sam i tacno je stalo 1,3L na malo vise od pola sa ispravnim merenjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 107 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

E pa drage kolege Majestysti,na moju veliku zalost,od pre 10 dana,moj Majesty je promenio vlasnika,sada se nalazi u Valjevu.....ali naravno druzicemo se ovde,i trudicu se kao i u polednje vreme da ova tema ostane aktivna :zdravo: :zdravo: Jako mi je zao sto sam morao da ga prodam,jer sam stavio nove gume,uradio servis,registrovao ga...ma novi vlsnik ima fino da se navoza,ali jbg zbog posla sam hitno morao da kupim auto,za koji se nada da ce u narednih par meseci zaraditi drugi skuter,naravno opet Majesty jer sam bio prezadovoljan sa njim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Motocikl: tdm 850, gtr1000

E pa drage kolege Majestysti,na moju veliku zalost,od pre 10 dana,moj Majesty je promenio vlasnika,sada se nalazi u Valjevu.....ali naravno druzicemo se ovde,i trudicu se kao i u polednje vreme da ova tema ostane aktivna :zdravo: :zdravo: Jako mi je zao sto sam morao da ga prodam,jer sam stavio nove gume,uradio servis,registrovao ga...ma novi vlsnik ima fino da se navoza,ali jbg zbog posla sam hitno morao da kupim auto,za koji se nada da ce u narednih par meseci zaraditi drugi skuter,naravno opet Majesty jer sam bio prezadovoljan sa njim.

[/quote

 

 

 

Srecno u poslu i da sto pre nabavis noviji i bolji 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Banovo brdo
  • Motocikl: Yamaha majesty 250

Hvala za odgovore (sa prethodne strane). Voleo bi da mi neko preporuci nekog majstora ali samo ako je visegodisnje odrzavao skuter kod njega (naravno da nije neki derach). I gde se mogu naci najpovoljnije delovi za nase skut. Hvala i pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Motocikl: tdm 850, gtr1000

Hvala za odgovore (sa prethodne strane). Voleo bi da mi neko preporuci nekog majstora ali samo ako je visegodisnje odrzavao skuter kod njega (naravno da nije neki derach). I gde se mogu naci najpovoljnije delovi za nase skut. Hvala i pozdrav.

 

 

 

Sto se tice majstora ima jedan kod bogoslovije mada uglavnom radi piaggio cini mi se da je ovlascen servis za njih. Zaboravio sam kako se zove servis, ali objasnicu ti gde je pa ako ti nije cim svrati i pitaj . Ako znas gde je bio Eskalibur na bogosloviji (ona ljubicasta buba sto viri iz zida koja je skolnjena) e pa u toj ulicici koja je dugacka max 100 metara e pa na pola nje.

 

 

ala sam objasnio ubilo se1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Banovo brdo
  • Motocikl: Yamaha majesty 250

od prilike na raskrsnici bore vukmirovica i bulevara despota stefana. Ljudi znaju svoj posao.

 

Tenkiju na objasnjenju, pokusacu. Iskren da budem bas sam se sa majstorima napatio. Oni koji znaju posao su neozbiljni i preskupi, a o ostalima koji se tripuju da nesto znaju necu ni da govorim, u svakom slucaju navucice te samo da ti izvuku pare......uh necu vise o tome (bolna tacka).

 

 

Pozdrav....

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja