Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko kupovine

Recommended Posts

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: U srcu Honda Africa a u ruci BusPlus

 

Savet za Durmitor2000

Procitaj dobro po forumu sta pametno mozes da nadjes od informacija, zatim vidi da sednes/probas sva tri motora, a onda na kraju dobro sedni i razmisli sta je tacno tebi potrebno i kad na kraju iskristalises jedan izbor otidji kupi i uzivaj! Svako od nas vidi i trazi nesto drugo u motoru, i mozemo da ti damo milion saveta ali na kraju dana ti si taj koji treba da plati taj motor i sledecih n dana zivi sa njim. Bilo koji od ovih motor ces sa manje ili vise problema nauciti da vozis ako imas, sto je Vlajko vec rekao, dovoljno materije izmedju usiju, a ako nemas bolje pronadji neku drugu namenu tom novcu.

 

Hvala na savetu. Citao sam dosta po forumu i izvan njega pa ponekad me boli glava što vise citam. A meni ne znaci da probam jer nisam iskusao kao što rekoh samo vizuelno mogu proceniti.

 

A za materiiju izmedju usiju ne brinem mada kad pisem o tome izmedju usiju brinem se da nisam nekritican prema sebi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: U srcu Honda Africa a u ruci BusPlus

Da ti kazem ja iskreno:

 

Kupi taj koji ti je k srcu prirastao, a vidi se iz aviJona! ::)

 

 

Pamet u glavu, korak po korak i uspeces. ;)

 

Hvala ali još mi srcu nije pristao samo jedan. A idem korak po korak zato i slušam savete i zapisujem kao školarac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: U srcu Honda Africa a u ruci BusPlus

Kao sto rece neko (a mozda niko nije ni rekao :P), koji god enduro da kupis, neces pogresiti, najbolje druzenje, najjaca prica..Afrika malo kvalitetnija svakako, Tenera malo prgavija na gasu, Transalp podvozan kao bicikl i pouzdan do besvesti..Sve u svemu, ja da sam na tvom mestu, gledao bih ST ili AT, mislim da je TA mali za tebe, pogotovo ako ces imati i nekoga pozadi..Pozdrav i srecno sa odabirom 0takoje.gif

 

 

Pa citao sam o tome tako da mi je prevagnulo prema AT u odnosu na ST. Najmanje znam o Transalpu i nisam nikad seo na njega. a da paniram da idem sa devojkom na putovanja i to sa stvarima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: U srcu Honda Africa a u ruci BusPlus

Druze, ovo sto pricaju za Afriku i provlacenje kroz guzvu je totalno glupost. Nudim svakom ko to tvrdi da me prati kroz grad u najvecem spicu, ako mi pobegne placam pivo :jee:

 

Salim se malo, ali realno moze se sa svakim motorom provlaciti manje vise podjednako, mada treba covek malo da se navikne.

Prvenstveno moras da probas svaki bajk, makar samo seo na njega i video kakv ti je osecaj sobzirom na tvoju visinu. Moj glas ipak dajem Africi a na njene gabarite se naviknes pole par stotina km i onda je vozis kao da je bajs :moto3: :moto3:

 

 

E super eto meni opklade sledece godine vozimo u pivo a ove godine ja castim pivo pošto si sad velemajstor voznje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: U srcu Honda Africa a u ruci BusPlus

Izuzetno mi znaci Vaše mišljenje kao i svih clanova foruma pošto nisam stavio temu tek onako iz dosade tako da citam sve što ljudi napišu i mnogo mi znaci i to pre svega od ljudi koji imaju iskustva oko motora i u životu. Svima cu odgovoriti jer cenim svaciji trud i želju da se pomogne.

A moje iskustvo oko motora je skoro pa ravno nuli tako da svaki konstruktivan predlog prihvatam i uzimam u razmatranje.

 

 

Pošto je takva situacija.. konstruktivno je da gore pomenute motore probaš..i da ti uživo neke stvari objasnimo :lol:

 

Možeš moj.. a verujem i da bi ti braća afrosi dali :zvizduk:

Daće ti i Čika Arakis :jee:

 

ako nešto sjebeš..zna se..

 

Za potrošnju lažu..otkud vozač paprike ili TA zna koliko troši ST?

 

X puta smo zajedno sipali nas gomila gorivo na pumpi do čepa..pa posle opet.. i SVI motori troše otprilike isto.. 4 do 7 litara..

 

ST troši od 5 (Popsetu je jednom trošila 4,5..al to ne valja tako..) do 7,5l

zavisi dal voziš 80 ili 180 kmh..

sve preko toga znači da mašina nije uštelovana dobro..karburatori dizne i ostale pizdarije..

 

da sve te sitnice zanemarimo.. ostaje dupla razlika u ceni :nanana:

ako pare nisu problem..možes i odmah na f800(bmw)

 

Razmotri i TDM-a.. on može noviji da se nađe za pristojne novce..

 

p.s. Možda da pitaš Jagera da ti proda sokoćalo..upravo ga je sredio (čuj sredio..radio generalnu :staa2: )

i otišao peške za Afriku..

 

Pa moram priznati da je BMW ipak sad u cenovnoj klasi koju ne mogu da dohvatim. Gledao sam i TDM-a ali nije mi nešto.

 

Zaintrigirao si me sa clanom Jagerom i bacio sam se u citanje njegovih postova i vidim da ima pravu lepoticu makar prema slikama kad je kupio. Ali vidim u temi oko odlaska u Afriku da baš i nema nameru da ga prodaje inace bi oziljno razmišljao o njegovoj makini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Najbolji

Opaaaa, skolski, odlucio si da ides ovim stopama ,cestitam,cestitam

Ja da ti dam savet,ne mogu a i necu,kupi ono sto ti je najblize srcu (nazalost i dzepu) i da uzivas.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: U srcu Honda Africa a u ruci BusPlus

Opaaaa, skolski, odlucio si da ides ovim stopama ,cestitam,cestitam

Ja da ti dam savet,ne mogu a i necu,kupi ono sto ti je najblize srcu (nazalost i dzepu) i da uzivas.

 

 

Pozdrav školski. Ma odavno sam zagrejan ali sam se sad pregrejao tako da je vreme da se nešto uzme za :moto3:

 

E džep nekad ne sluša srce ali nadju se na pola puta ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: afrika

ako se ne resis i ako te bude mucila dilema ili trilema i ne uzmes do sredine marta neki bajk ti cimaj dacu ti ja da se provozas trafikom

:Mina: :Mina::Mina::moto3::moto3::moto3:

ako ti nesto pomogne bice mi drago jbga a ti se snadji za ostale kombinacije motora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

slusaj, ja kad sam krenuo za bg sa namerom da kupim motor, usrao sam se ziv dok nisam izasao iz bg-a, kolko sam se plasio dal cu je savladati na kreni-stani deonicama! I to samo zato sto nisam mogao da stanem celim stopalom kad spustim nogu! Ti tih problema neces imati sigurno ni sa afrikom ni sa tenerom. Cak mi tenera deluje malo niza(sedista da je nize nego na AT)! A cim mozes da je opkoracis i cvrsto da stanes sa oba stopala na zemlju, za tebe nema zime 100%!!! Vremenom(relativno brzo) ces uci u fazon da je drzis i na polugu(jednom nogom)! Ja sam nizak, pa sam se snasao, jimmy je tu negde moje visine nisam siguran a peglo je AT po off-u za sve pare! Vlajko je nizi od mene cini mi a opet tera ST ko pravi!

 

Sto se TA tice, vozio sam onog starog 88 god mislim da je bio, i pored svog mog straha od tog motora vozio sam ga sa neverovatnom lakocom. Vozi se kao bicikla!!! Motor krajnje pouzdan, e sad jedino ako ti bude odgovarao zbog tvoje visine! Ukoliko imas zelju da vremenom vozis malo zahtevniji off onda bolje AT! Ili ST, al... spremi se da provodis prilicno vremena ili u labosu ili u svojoj radionici :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Pozdrav clanu sa moje opštine :zdravo:

 

Sedeo sam na KLE-u i to ovom novom i nije da mi ne lezi ali nema ih nesto mnogo na berzi a kad bi uzimao KLE uzeo bi noviji od 2005 godine. To znam za kocnice ali meni sa nikakvim iskustvom bi bile super.

 

Istina da je AT tezi ali mislim za oko 40kg što se meni cini da nije mnogo ali šta ja znam.

 

A planiram da se vozim u paru i da putujem a moja devojka tesko da može ici sa jednom majicom tako da cu sigurno kaciti bocne kofere i to velikeeee.

 

Ovo menja stvari iz korena i to sto trazis vise nije samo motor za grad. I na KLEu i na TA ces moci da putujes u dvoje sa sve koferima ali ce ti taj posao AT i ST mnogo bolje obavljati.

Ako ne planiras da silazis sa puta(moze i dobar makadam) dobre varijante su ti i V-Strom i TDM. Iako sam vec procitao da ti se TDM ne svidja vizuelno ipak jos jednom razmisli o tom motoru jer je u pitanju sjajan motor, narocito za visoke ljude, koji je na asfaltu bolji od svih pomenutih u ovoj temi a mogao bi da nadjes i neki "noviji" primerak za te pare.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Afrikanac ti nikada neće priznati da se zajebao (osim Jagera možda) već će duplu razliku u ceni pravdati boljim kvalitetom.. možda to i jeste donekle tako..ali sigurno nije duplo bolja..Zbog uštrojenosti agregata..možda duže traje..

a možda i ne..

Ne mogu više Jagera da prozivam..od muke je morao da prebegne u Afriku..

 

p.s. a možda ti i proradi glas razuma.. pa za 1,5 do 2K e. teras 10-15 konja više :moto3:

 

Ja se zajeb`o? Aaaaaaaaaaaa... NE! :D

Na sta ja tebi bre licim?! :D

Nisam pobegao u Afriku vec je AT toliko dobar motor da i kontinent po kojem je dobila ime MORA biti do jaja :P :P

I pazi kad je tako... Afrika je kontinent, a sta je Tenere? Nemoj ni da trazis odgovor, razocaraces se :D

 

Salu na stranu....

 

Price da 750cc nije motor za pocetnika su notorne budalastine. To moze da kaze i predlozi samo onaj ko u sledecem postu trazi objasnjenje sta je AT, ST, TA.... :P

 

Druze, s obzirom na tvoju visinu, ST ili AT bi ti odgovarali EXTRA. E sad, prica da su to veliki motori za grad takodje ne pije vodu. Posle samo par dana prakse, vozices ove "velike" motore kao bicikl. Ja se sa mojom AT snalazim u gradu mozda i bolje nego sto bi neko to uspeo vozeci APN....

Nije pitanje da li si za veliki ili mali motor. Pitanje je da li si uopste za motor? Ako jesi i imas u glavi, kupi ono sto si srce hoce i TERAJ!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: U srcu Honda Africa a u ruci BusPlus

ako se ne resis i ako te bude mucila dilema ili trilema i ne uzmes do sredine marta neki bajk ti cimaj dacu ti ja da se provozas trafikom

:Mina: :Mina::Mina::moto3::moto3::moto3:

ako ti nesto pomogne bice mi drago jbga a ti se snadji za ostale kombinacije motora

 

Hvala kolega na ponudi

 

Nadam se da cu dotad nesto kupiti ili iz trileme uci u dilemu. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: U srcu Honda Africa a u ruci BusPlus

slusaj, ja kad sam krenuo za bg sa namerom da kupim motor, usrao sam se ziv dok nisam izasao iz bg-a, kolko sam se plasio dal cu je savladati na kreni-stani deonicama! I to samo zato sto nisam mogao da stanem celim stopalom kad spustim nogu! Ti tih problema neces imati sigurno ni sa afrikom ni sa tenerom. Cak mi tenera deluje malo niza(sedista da je nize nego na AT)! A cim mozes da je opkoracis i cvrsto da stanes sa oba stopala na zemlju, za tebe nema zime 100%!!! Vremenom(relativno brzo) ces uci u fazon da je drzis i na polugu(jednom nogom)! Ja sam nizak, pa sam se snasao, jimmy je tu negde moje visine nisam siguran a peglo je AT po off-u za sve pare! Vlajko je nizi od mene cini mi a opet tera ST ko pravi!

 

Sto se TA tice, vozio sam onog starog 88 god mislim da je bio, i pored svog mog straha od tog motora vozio sam ga sa neverovatnom lakocom. Vozi se kao bicikla!!! Motor krajnje pouzdan, e sad jedino ako ti bude odgovarao zbog tvoje visine! Ukoliko imas zelju da vremenom vozis malo zahtevniji off onda bolje AT! Ili ST, al... spremi se da provodis prilicno vremena ili u labosu ili u svojoj radionici :nanana:

 

Ma i ja se nadam da ce proces privikavanja ako uzmem AT biti dosta kratak a još i nemam iskustva sa drugim motorima tako da necu znati šta je lakše voziti

 

A što da provodim vreme u labosu nije valjda da se toliko kvari ;)

E a ja slušao Afrika Twin pouzdan motor koji te nece izdati u bespucu.

 

A ako cu u Labosu provoditi vreme u društvu, picu i mezetluku onda ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: U srcu Honda Africa a u ruci BusPlus

Pozdrav clanu sa moje opštine :zdravo:

 

Sedeo sam na KLE-u i to ovom novom i nije da mi ne lezi ali nema ih nesto mnogo na berzi a kad bi uzimao KLE uzeo bi noviji od 2005 godine. To znam za kocnice ali meni sa nikakvim iskustvom bi bile super.

 

Istina da je AT tezi ali mislim za oko 40kg što se meni cini da nije mnogo ali šta ja znam.

 

A planiram da se vozim u paru i da putujem a moja devojka tesko da može ici sa jednom majicom tako da cu sigurno kaciti bocne kofere i to velikeeee.

 

Ovo menja stvari iz korena i to sto trazis vise nije samo motor za grad. I na KLEu i na TA ces moci da putujes u dvoje sa sve koferima ali ce ti taj posao AT i ST mnogo bolje obavljati.

Ako ne planiras da silazis sa puta(moze i dobar makadam) dobre varijante su ti i V-Strom i TDM. Iako sam vec procitao da ti se TDM ne svidja vizuelno ipak jos jednom razmisli o tom motoru jer je u pitanju sjajan motor, narocito za visoke ljude, koji je na asfaltu bolji od svih pomenutih u ovoj temi a mogao bi da nadjes i neki "noviji" primerak za te pare.

 

Jao sviđa mi se i V Storm ali on nije u ovoj cenovnoj grupi tako da nemam za toliko zaletanje. Makar za modele od 06 godišta.

pa nisam video skoro nekog TDM novijeg na oglasima a da nešto valja ali nikad se ne zna možda nešto iskoci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: U srcu Honda Africa a u ruci BusPlus

Afrikanac ti nikada neće priznati da se zajebao (osim Jagera možda) već će duplu razliku u ceni pravdati boljim kvalitetom.. možda to i jeste donekle tako..ali sigurno nije duplo bolja..Zbog uštrojenosti agregata..možda duže traje..

a možda i ne..

Ne mogu više Jagera da prozivam..od muke je morao da prebegne u Afriku..

 

p.s. a možda ti i proradi glas razuma.. pa za 1,5 do 2K e. teras 10-15 konja više :moto3:

 

Ja se zajeb`o? Aaaaaaaaaaaa... NE! :D

Na sta ja tebi bre licim?! :D

Nisam pobegao u Afriku vec je AT toliko dobar motor da i kontinent po kojem je dobila ime MORA biti do jaja :P :P

I pazi kad je tako... Afrika je kontinent, a sta je Tenere? Nemoj ni da trazis odgovor, razocaraces se :D

 

Salu na stranu....

 

Price da 750cc nije motor za pocetnika su notorne budalastine. To moze da kaze i predlozi samo onaj ko u sledecem postu trazi objasnjenje sta je AT, ST, TA.... :P

 

Druze, s obzirom na tvoju visinu, ST ili AT bi ti odgovarali EXTRA. E sad, prica da su to veliki motori za grad takodje ne pije vodu. Posle samo par dana prakse, vozices ove "velike" motore kao bicikl. Ja se sa mojom AT snalazim u gradu mozda i bolje nego sto bi neko to uspeo vozeci APN....

Nije pitanje da li si za veliki ili mali motor. Pitanje je da li si uopste za motor? Ako jesi i imas u glavi, kupi ono sto si srce hoce i TERAJ!

 

A pa za te velike motore moja je prednost što sam visok i gabaritan.

Pa mislim da jesam za motor a i želja je velika.

 

Srce hoce al džep nema zato moraju da se nadju na pola puta i da svako malo popusti.

Svaka cast na tvom primerku AT stvarno lep motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

Ukoliko imas zelju da vremenom vozis malo zahtevniji off onda bolje AT! Ili ST, al... spremi se da provodis prilicno vremena ili u labosu ili u svojoj radionici :nanana:

 

spremi se da provodis vreme u labosu ako pazaris ST :)

 

Mislim da je TDM malo pojak motor za prvenca, inace je to odlican motor bez sumnje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6324 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Imao sam Transalpa, Afriku, vozio KLE, a i promenio raznih nekih jednocilindrasa. Jako postujem AT kao motor, sto se moze videti i po mom avataru, ali tvrdim da je glupost kupovati AT za 80% voznje po gradu, svaki jednocilindras je za to mnooogo bolji. Naravno, moze i Afrika sasvim lepo da se vozi po gradu, ali jednostavno nije napravljena za to i tu se ne pokazuje u punom sjaju, ima mnooooogo boljih motora za gradsku voznju.

E sad ako ces zarad dva putovanja godisnje zrtvovati lakocu upravljanja jednocilindrasa, ti uzmi Afriku.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Nešto kao.. ma uzmi klia ili neko slično govance..punta pa se lakše vozi kroz grad.. :bljak:

 

Ma bre za naš grad je borno oklopno vozilo..

 

Durmitore.. valjda se već snalaziš sa 4 točka gradu?

 

Sa mojom grdosijom od preko 250 kg se opušteno provlačim tamo gde i skuter ne može..tako je nekad slatko preskočiti neki trotorar, ostrvo ili nešto što drugi motori ne mogu..

 

Ako si rođen na Beogradskom asfaltu.. onda ti džungla i Teksas od saobraćaja neće smetati kao našim dragim komšijama iz okolnih gradova i sela.. :moto3:

 

I to što je napisao da će voziti 20% van grada.. ne znači da neće poludeti kao i mi

i već sledeće godine drugačije pisati..

 

Ovako odma pravi motor(ah šta napisah, mislim na teneru, afrika je precenjena))

i miran je neko vreme..

Onda penzija i gs..zna se..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: U srcu Honda Africa a u ruci BusPlus

Imao sam Transalpa, Afriku, vozio KLE, a i promenio raznih nekih jednocilindrasa. Jako postujem AT kao motor, sto se moze videti i po mom avataru, ali tvrdim da je glupost kupovati AT za 80% voznje po gradu, svaki jednocilindras je za to mnooogo bolji. Naravno, moze i Afrika sasvim lepo da se vozi po gradu, ali jednostavno nije napravljena za to i tu se ne pokazuje u punom sjaju, ima mnooooogo boljih motora za gradsku voznju.

E sad ako ces zarad dva putovanja godisnje zrtvovati lakocu upravljanja jednocilindrasa, ti uzmi Afriku.

 

Hvala na ogovoru.

 

Pa istina da je manji motor bolji za guzve i to pogotovu u velikom gradu kao što je Beograd ali opet mislim da se rutinom stice znanje voznje po guzvi a opet ako negde i izgubim koji minut nije strašno ako u tom minutu sedim na necem što mi više srcu godi.

A i nekako u guzvi cini mi se da me ozbiljnije gledaju kad sam na velikom vrancu (AT, ST, TA ili KLE) nego na malom motoru koji je svakako pokretniji i lakši za manevrisanje i naravno mnogooo manji potrošac.

Nekako sam uvek voleo vece automobile pa i samim tim mi se sviđaju veci motori iako to nekad i nije racionalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: U srcu Honda Africa a u ruci BusPlus

Imao sam Transalpa, Afriku, vozio KLE, a i promenio raznih nekih jednocilindrasa. Jako postujem AT kao motor, sto se moze videti i po mom avataru, ali tvrdim da je glupost kupovati AT za 80% voznje po gradu, svaki jednocilindras je za to mnooogo bolji. Naravno, moze i Afrika sasvim lepo da se vozi po gradu, ali jednostavno nije napravljena za to i tu se ne pokazuje u punom sjaju, ima mnooooogo boljih motora za gradsku voznju.

E sad ako ces zarad dva putovanja godisnje zrtvovati lakocu upravljanja jednocilindrasa, ti uzmi Afriku.

 

Hvala na ogovoru.

 

Pa istina da je manji motor bolji za guzve i to pogotovu u velikom gradu kao što je Beograd ali opet mislim da se rutinom stice znanje voznje po guzvi a opet ako negde i izgubim koji minut nije strašno ako u tom minutu sedim na necem što mi više srcu godi.

A i nekako u guzvi cini mi se da me ozbiljnije gledaju kad sam na velikom vrancu (AT, ST, TA ili KLE) nego na malom motoru koji je svakako pokretniji i lakši za manevrisanje i naravno mnogooo manji potrošac.

Nekako sam uvek voleo vece automobile pa i samim tim mi se sviđaju veci motori iako to nekad i nije racionalno.

 

A da vidimm da voliš Afriku i upravo sam stigao u temi Africa Twin do dela kad si prodao AT za 13 sekundi. E da je meni da kupim neku kao tvoju koja se kupuje u šprintu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: U srcu Honda Africa a u ruci BusPlus

Nešto kao.. ma uzmi klia ili neko slično govance..punta pa se lakše vozi kroz grad.. :bljak:

 

Ma bre za naš grad je borno oklopno vozilo..

 

Durmitore.. valjda se već snalaziš sa 4 točka gradu?

 

Sa mojom grdosijom od preko 250 kg se opušteno provlačim tamo gde i skuter ne može..tako je nekad slatko preskočiti neki trotorar, ostrvo ili nešto što drugi motori ne mogu..

 

Ako si rođen na Beogradskom asfaltu.. onda ti džungla i Teksas od saobraćaja neće smetati kao našim dragim komšijama iz okolnih gradova i sela.. :moto3:

 

I to što je napisao da će voziti 20% van grada.. ne znači da neće poludeti kao i mi

i već sledeće godine drugačije pisati..

 

Ovako odma pravi motor(ah šta napisah, mislim na teneru, afrika je precenjena))

i miran je neko vreme..

Onda penzija i gs..zna se..

 

Što se tice snalaženja u kolima u našem divljem zapadu od saobracaja u Beogradu saživeo sam se i postao divljak al sa dušom.

 

Pa ima logike da cu promeniti odnos upotrebe motora grad - otovreno pogotovu što više citam putopise i enduro okupljanja po Srbiji.

 

A da GS cista penzija u znaku BMW-a to kao Lalajko :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

 

Pa istina da me brine tezina i kako cu ga obuzdati kao prvenca ali jedva cekam da odem u planine i da ga isprobam u njegovom prirodnom okruzenju.

 

A da ne pricam i da ja kad vidim nekog AT ili ST ko da gledam u nekog diva.

 

Ma to sa padom svako prodje i bolje da prozivi sto ranije jer je manje bolna škola.

 

A tebi mogu samo da skinem kapu pošto sam procitao tvoje postove oko sredjivanja tvoje AT i vidim da si genije za te stvari a mladji od mene 10 godina. Svaka cast

 

Mada verujem da imas i pomoc familije koja se lepo rasporedila tako da imas za svaku stvar po nekog ;)

 

Snacices se lako sa tezinom. Tezina je problem nizim ljudima koji kada sednu na afriku ili neki slican motor i ne mogu celim stopalom da dohvate asfalt.

 

A i zna se neki ugao, kada nagnes motor pod odredjenim uglom (u mestu) prosto mora da padne, nema sanse da ga zadrzis :) Samo vodi racuna kada stajes, da ne stanes nogom na neki sljunak, ili pesak. Meni se desilo da mi prokliza noga pa sam jedva zadrzao motor.

 

I ako dodje do toga samo ga zakoracis, probas sto neznije da ga spustis na zemlju i lagano samo :) Pokazace ti neko cake kako se dize. Nije tesko.. Najbolje ga podignes kada si pod adrenalinom hehehe.. To znaju ovi sa goca koji su me pratili :) U jednoj kratkoj, ali najtezoj deonici sam pao 3 puta! I svaki put sam ga podigao kao iz sale :D Dok jednom ispred super marketa sam se prevrnuo i nas troje smo ga jedva digli :D (za to prevrtanje je kriva moja devojcica :) nisam ja..)

 

Hteo sam da dodam kada se provlacis sa velikim motorom, primetio sam da se dosta vozaca sklanja u stranu i hoce da mi napravi mesta da prodjem. Valjda bas zato sto vozim veliki motor, pa se i oni plase da im ne ogulim auto, da ne padnem na njih. Pa mi se i pomere, sto je sigurno sigunro je :nanana: Naravno, uvek ima kretena...

 

Hvala druze! :) Sto se familije tice, tu su samo radi saveta. Posle sve sam petljam. I naravno moj otac je najvise tu da pripomogne ako zagusti nesto.. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja