Jump to content

Moto Zajednica

Privlačnost Karpata: Transalpina i Transfagarašan 2011

Recommended Posts

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzuki GSF 600N

Hvala za odlican putopis. Tura je vrhunska, a tako blizu i obidjes je za jedan vikend.

Ozbiljno planiram ove godine to da izvedem, a od ponedeljka ima da lobiram kod ekipe za isto 0namigivanje.gif.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Severian da te pitam nesto. Od kad je otvoren put transfargas. Ove godine su pomerili i Erzberg i Romaniacs. Ja bi da obidje obe ture i plus ako uhvatim da se provozam cuvenim karpatima? Sta mislish jel to izvodljivo u tom periodu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar, 334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,

Severian da te pitam nesto. Od kad je otvoren put transfargas. Ove godine su pomerili i Erzberg i Romaniacs. Ja bi da obidje obe trek i plus ako uhvatim da se provozam cuvenim karpatima? Sta mislish jel to izvodljivo u tom periodu?

 

 

Za kada su pomereni?

Mislim da je Romaniacs od 12-17 juna ako ne gresim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar, 334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,

Erzberg je 7-10 juna, a Romaniacs od 13 -17 juna. Priblizili su ove dve trke zbog troskova ucesnika.

 

Hvala na obavestanju!

 

Voleo bih da idem u Rumuniju ali mi datum ne odgovara!

 

Nadam se da cu izboksovati nesto!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Severian da te pitam nesto. Od kad je otvoren put transfargas. Ove godine su pomerili i Erzberg i Romaniacs. Ja bi da obidje obe ture i plus ako uhvatim da se provozam cuvenim karpatima? Sta mislish jel to izvodljivo u tom periodu?

 

Do sada je tunel otvaran krajem juna. Ponekad je nezvanično otvoren i nedelju-dve ranije.

 

Ipak, pošto je Romaniacs polovinom juna, kladim se da će i prevoj (tj. tunel) biti otvoren u tom terminu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: BMW R1200RT

Transalpina (prvi put)

Kakva sreća da postoje ljudi koji sa puno entuzijazma i volje voze motore po nekim predivnim predelima i imaju talenta i volje da fotografišu i pišu do u detalje i to sjajno.Tako,ovoga puta, inspirisan Severijanovim putopisom,odvozao sam deonicu :(1.dan)Vrbas-Temišvar-Sibiu (2.dan)Sibiu-Sebes-Transalpina-Novaci-Baile Harculane(3.dan)Baile Harculane-Oravita-Zrenjanin-Vrbas.

Šta reći sem da je vredelo svakog pređenog kilometra.Zaista spektakularno.Prvo, neverovatno mesto Sibiu (za koje nisam znao ni da postoji dok nisam pročitao Severijanov putopis)pa zatim Karpati i Transalpina...i ono nešto što doživiš, i što se u svakom smislu zove ŽIVETI!!! Idite ljudi i doživite!

I bez obzira što se na skoro celoj deonici Transalpine popravlja valda svaki mostić koji postoji,što ima gomila vrlo opasnih krivina prepunih rizle i što ja i nemam baš puno znanja i iskustva u vožnji...kako sam kročio na Karpate, tako me neki čudni mir dočekao i trajao sve do kraja.Vozio sam kako se dalo,po pravilu duboko ulaženje u krivine da bi se imao što bolji pregled šta te čeka,ponekad skoro stao pred krivinom i brzinom laganog hoda prošao po rizli,ponekad koliko se god brzo dalo.Nebitno, kao što sam rekao, strpljenje i nagrada kakva se samo poželeti može, KARPATI.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Upravo dosao iz Rumunije. Transfagarasan je lep, treba ga videti, ali mene je Transalpina ostavila bez daha. 100 km krivina, potpuno novog asfalta i spektakularnih pogleda, ja sam ostao bez daha. Ima jos 3-4 deonice makadama u duzini po 100-300 metara i jedan kratak deo nezavrsene deonice asfalta. Na vrhu prevoja potpuno nov, tek postavljen asfalt pre par dana. Verujem da ce do kraja godine biti potpuno zavrseno asfaltiranje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Proveri da li je tunel na vrhu otvoren! Obično ga otvaraju krajem juna i verujem da će tako biti i ove godine.

 

Inače, drago mi je što ovaj putopis inspiriše ljude da krenu put Karpata. To je bio glavni motiv pisanja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Prosle godine, i pored uglavnom otopljenog snega jos pocetkom Juna, tunel je otvoren tek 30.6. Verujem da ni ove godine nece biti drugacije.

Preporucujem (ko je u mogucnosti da napravi izbor) boravak na TF radnim danima zbog manje guzve, Vikendom je opsta navala turista iz raznih delova Evrope, guzva na TF je iritirajuca, sto kvari kompletan utisak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Tunel je ipak još zatvoren. Kamera vara, tj. to su verovatno neka vozila koja sa severne strane idu gore-dole ;).

 

Ovo sam morao da napišem, kako ljudi ne bi poljubili vrata (tunela), pa se u psovkama setili Pere i mene :lol:...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Samo da prijavim, prosle nedelje smo drugar i ja odvozali Severianovu rutu i to je to :D Ni manje ni vise .. 0takoje.gif

Jedino gde smo se mi malo zeznuli je sto smo vozili to sve u dva dana (jer smo morali), pa smo imali od Curtea de Arges-a do Beograda skoro 800 km-a. Moze, ali je 3 dana ipak idealno. Hvala puno, ruta je odlicna, lepa voznjica lokalnog karaktera .. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Transalpina, jul 2013:

 

01b+Ranca.JPG

 

01+Ranca.JPG

 

02+prevoj+drugi.JPG

 

02c+krava.JPG

 

02b+prevoj+drugi.JPG

 

03+silazak.JPG

 

03b+silazak.JPG

 

Kampovali smo na fenomenalnom jezeru Vidra, nekih 15km putem ka Brezoju, gledano od raskrsnice Sebeš-Petrošani-južni deo Transalpine. Vredi posetiti jezero:

 

04kamp.JPG

 

Tri novosti u odnosu na vreme kada je putopis pisan:

 

1. Sve je asfaltirano - cela Transalpina

 

2. Sređeno je i jedno 50% puta ka Petrošaniju:

05+ka+Petrosaniju.JPG

 

3. Ubrzano počinje vašar na prevojima, isto kao na Transfagarašanu. Tako da, požurite (dok nije postalo nepodnošljivo):

06+vasar.JPG

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Starfleet officer, 249 postova
  • Lokacija: Canada
  • Motocikl: n/a

Ti bas zelis da te mrzimo? ;)

 

Ja eto ne mogu da nadjem u ovoj prokletoj Srbiji gumu da kupim. Inace bi se uputio tvojim stopama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Bio i ja u julu...samo sto nije bilo bas ovako suncano, kisnuli smo i na TA i na TF.

U svakom slucaju, lepo! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ti bas zelis da te mrzimo? ;)

 

Ja eto ne mogu da nadjem u ovoj prokletoj Srbiji gumu da kupim. Inace bi se uputio tvojim stopama...

 

Menjaj motor :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Starfleet officer, 249 postova
  • Lokacija: Canada
  • Motocikl: n/a

Ti bas zelis da te mrzimo? ;)

 

Ja eto ne mogu da nadjem u ovoj prokletoj Srbiji gumu da kupim. Inace bi se uputio tvojim stopama...

 

Menjaj motor :D

 

Ma cu prosvercujem iz Njemacku! :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Tehnologija je malo napredovala od prošlog puta ;), pa evo jedan integralan, nemontiran video - da oni koji su zainteresovani vide malo Transalpinu u kontinuitetu:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja