Jump to content

Moto Zajednica

Gume u Slo

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: novi sad

Zapad je potrosacko drustvo, kupuje se mnogo i samim tim su i cene nize (uvoznik ima vece rabate na kolicinu).

Primer, jedan od podataka zajednicke analize trzista sa firmom Continental i Nemackom ambasadom u BG-u.

Kada bi svi u Srbiji kupovali samo Conti gume za motore,

maloprodajne cene istih bi bile 35-40% nize od sadasnjih.

Sve je to zakon trzista, sto se vise kupuje roba je jeftinija i snizenja su veca. Na zapadu je tako, kod nas nije.

 

Druze nemam uvid u tvoje poslovanje, ali cisto sumnjam da je marza koju ti stavljas na istom nivou kao na zapadu (npr. Slovenija). Drugo, velika vecina distributera kada dobije neku akciju (dodatni rabat) ne prenosi to na krajnjeg potrosaca. Retki su oni koji maksimalno smanje svoju marzu i tako povecaju svoju prodaju, i povecaju zaradu. Ali ne, ovde kod nas ako nemas 100% zaradu po jedinici proizvoda onda i ne radis.

Pominjes zakon trzista, i da on ne funkcionise kod nas. Smesna tvrdnja, po cemu se to mi razlikujemo od drugih? Ti (prodavac) hoces da zaradis sto vise, ja (kupac) hocu da platim sto manje. Muka mi je od komentara da TAMO neko drugi dobija jeftinije robu u nabavci, i da zbog toga kod ostalih MORA da bude nesto skuplje. I sad ces ti da kazes Slocenac je blize, spedicija, kolicine tralala tralala. Pa taj se Slovenac za to izborio: smanjio je svoju zaradu po gumi, povecao broj prodatih guma, troskovi transporta su mu manji (kada se uzme u obzir broj guma), ulozio novac u reklamu, prozvodjacu je postao bitan kupac i dobija sve bolje i bolje uslove, dobija akcije, promocije. I taj Slovenac ima sve veci i veci obrt, i moze da istrpi i vece zalihe, kako bi zadovoljio svoje kupce i dao im da biraju mnogo vrsta i dimenzija. I tog Slovenca preporucuju i hvale ga kupci i iz drugih drzava. Svaka mu cast.

A ti?.... kazes coveku kolike su putarine i koliko kosta gorivo da ode do tamo, kao da je on blesav i ne zna sve to. I tako ti odredjujes cenu i sebe reklamiras. Strasno!

 

Malo si izvrnuo moje pisanje, ja sam objasnio zasto uvoznici kod nas stoje losije nego uvoznici na zapadu.

Nikog nisam hteo da uvredim time sto sam napisao kolike su putarine i koji su troskovi takvog poduhvata.

U subotu sam se vratio sa (jednog takvog) puta, samo pisem sveze informacije.

Ne bi bilo u redu da neko procita ove postove i "zaludjen niskim cenama" krene po gume ne znajuci sta ga sve ceka . . .

Po tvom pisanju vidim da se dobro razumes u stanje na trzistu, vodjenje firme i u marketing.

Povodom toga ti saljem ovako javno poziv da nam posaljes svoj CV.

Kvalitetni i sposobni ljudi su potrebni svakoj, pa i nasoj firmi.

Ovo pisem najozbiljnije, bez ikakve sale.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: novi sad

Kad smo kod Contia ja sam set 180/120 ContiMotion dot 1111 platio 170e+10e za vozaca autobusa :zdravo:. U Bosni ih uopste nisam mogao naci, a i da sam ih nasao cisto sumnjam da bi bolje prosao

 

Kod nas je isti set na popustu kostao 180 eura (DOT 2011).

Naravno da su ih kupovali i Hrvati i Slovenci, kad skinu porez izlazilo je mnogo povoljnije nego kod njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: novi sad

Što ne uvezemo gume iz Rusije ( visokokvalitetne ). Sa njima imamo sporazum o nižoj carini!:zvizduk:

 

Nasa drzava (politicari) na zalost pravi sporazume o nizoj carini sa Rusijom i Kinom,

zbog toga smo preplavljeni jeftinom - krs robom. Zato na robu sa Taiwana koja je daleko kvalitetnija

od kineske placamo 70% (citaj: sedamdeset posto) !!! vecu carinu ( jer nisu u dobrim odnosima sa Kinom).

Drzava bi trebala da napravi dobre sporazume sa Italijom, Nemackom, Japanom itd., da nas narod povoljnije dodje do kvalitetne robe.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Never drive faster than your angel can fly, 108 postova
  • Lokacija: Louisville KENTUCKY; EU
  • Motocikl: Harley Davidson, cbr 1000 rr

Kad smo kod Contia ja sam set 180/120 ContiMotion dot 1111 platio 170e+10e za vozaca autobusa :zdravo:. U Bosni ih uopste nisam mogao naci, a i da sam ih nasao cisto sumnjam da bi bolje prosao

 

Kod nas je isti set na popustu kostao 180 eura (DOT 2011).

Naravno da su ih kupovali i Hrvati i Slovenci, kad skinu porez izlazilo je mnogo povoljnije nego kod njih.

 

U Sloveniji je ovaj set 170 eur.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Motocikl: VFR 750 RC36

Kad smo kod Contia ja sam set 180/120 ContiMotion dot 1111 platio 170e+10e za vozaca autobusa :zdravo:. U Bosni ih uopste nisam mogao naci, a i da sam ih nasao cisto sumnjam da bi bolje prosao

 

Kod nas je isti set na popustu kostao 180 eura (DOT 2011).

Naravno da su ih kupovali i Hrvati i Slovenci, kad skinu porez izlazilo je mnogo povoljnije nego kod njih.

 

Stvarno ne znam kakve su cijene u Srbiji i Hrvatskoj ali ovdje u BiH su cijene cini mi se paprene. Recimo za set dunlop sportsmart su mi trazili 707km tj 362 eura. Prvo sam mislio da me zajebaje a onda sam se sjetio naseg mentaliteta i sve mi je bilo jasno.

Opet recimo Pilot power set kod nas 261 euro a u Slo 195 eura :lud:

Pireli Diablo kod nas 251 euro a u Slo 189 eura (akcija)

Metzeler Sportec M5 kod nas 307 eura a u Slo 246 eura (akcija)

Kod nas rijec akcija ne postoji i sreca pa imam rodbine u Sloveniji od kojih neki i voze autobus na relaciji Slo-BiH

:jee4:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: imao nekad

Ljudi, na carini se pokaze saobracajna od motora na tvoje ime i ne placas nista, ni carinu ni mito.

Ja nisam cuo da je ikome naplacena carina za dve gume, bar meni nikad nisu a ni mojim prijateljima koji kupuju gume tako..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6489 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ljudi, na carini se pokaze saobracajna od motora na tvoje ime i ne placas nista, ni carinu ni mito.

Ja nisam cuo da je ikome naplacena carina za dve gume, bar meni nikad nisu a ni mojim prijateljima koji kupuju gume tako..

 

To što pričaš je samo dobra volja carinika a ne zakonsko pravilo jer saobraćajna nije osnov za bescarinski uvoz bilo čega. Ja sam platio davno carinu na sve 4 gume i to namontirane na točkove.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Moto guzzi V 35; Kawasaki zr 7; Yamaha FZS 1000 fazer; Kawasaki versys 1000

Ljudi, na carini se pokaze saobracajna od motora na tvoje ime i ne placas nista, ni carinu ni mito.

Ja nisam cuo da je ikome naplacena carina za dve gume, bar meni nikad nisu a ni mojim prijateljima koji kupuju gume tako..

 

To što pričaš je samo dobra volja carinika a ne zakonsko pravilo jer saobraćajna nije osnov za bescarinski uvoz bilo čega. Ja sam platio davno carinu na sve 4 gume i to namontirane na točkove.

 

A taman sam hteo da kažem sedneš na motor i odeš do SLO, provedeš se i zameniš gume. Pa kako je znao gde su kupljene? Meni niko do sada nije gledao u gume kada sam prelazio granicu.

A što se tiče cene, za 20 do 30 eura razlike u ceni ne vredi se maltretirati. S druge strane šta sa garancijom. Ako se ispostavi neka fabrička greška opet moraš u SLO.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: Beograd

Posto mom najmanjem clanu garaze trebaju nove gume(stare su sa super sarom posto se taj motor ne vozi mnogo tek 2hiljade godisnje ali su vec stare) i za tu dimenziju uz povrecaj poreza zadnja kosta 75e u sloveniji a kod nas ista ta 14000din pa sto se mene tice to je osim kupovina conti guma kod nas koje stvarno imaju najrazumnije cene i popust prvo razmatrano resenje

I jos nesto cene vulkanizerskih usluga u sloveniji su mnogo vece nego kod nas

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • μαλάκα, 120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6

Posto sam i ja trenutno u potrazi za gumama, pitao sam kolege iz HR gde kupuju i dobio ovaj link: http://www.vulkanizerstvo-furlan.si/

 

Blizu je granice, daju popust za kes i moguc je povracaj DDV-a. Ja sam uporedjivao neke Michelin gume i razlika je skoro dupla u odnosu na cene kod nas.

 

Sada samo treba naci nekoga ko bi isao dotle... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Aranđelovac-Beograd
  • Motocikl: BMW 1200 GSA,BMW R 850R , Honda ST1100 Pan-Europa,Honda PCX 125 Liberty 125,Tomos APN6

Danas mi stižu gume iz Slovenije firma Furlan.

160/60-18

120/70-17

Dunlop roadsmart

kada odbijem PDV koštaće me 216 e par.

Toliko me kod nas košta samo zadnja guma.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Zanimljiva tema...a i blizi se zamena guma.. :)

Furlan nije tako daleko...

435 km...prihvatljivo...naravno ako se na taj put gleda kao na vikend zabavu...

U protivnom isplati se tek ako ide vise ljudi jednim vozilom (autom)...ili ako bi ih poneo neko ko vec ide nekim drugim poslom...

 

Koju cenu mi placamo od ove tri koja izadje na sajtu Furlan-a kada se prikaze trazena guma?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

Zanimljiva tema...a i blizi se zamena guma.. :)

Furlan nije tako daleko...

435 km...prihvatljivo...naravno ako se na taj put gleda kao na vikend zabavu...

U protivnom isplati se tek ako ide vise ljudi jednim vozilom (autom)...ili ako bi ih poneo neko ko vec ide nekim drugim poslom...

 

Koju cenu mi placamo od ove tri koja izadje na sajtu Furlan-a kada se prikaze trazena guma?

 

dobio danas gume,judi su skroz ok,set gp racera 214e a gp 325e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Isao bih autom u Sloveniju i tamo stavio 4 nove gume a "stare", tj. zimske, vratio sa sobom u Srbiju, plus sto bih kupio zadnju gumu za motor ili jos 2 gume za drugi auto. Ima li neko ko je nesto slicno uradio i kakva je "gimnastika" da se najjeftinije prodje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

Isao bih autom u Sloveniju i tamo stavio 4 nove gume a "stare", tj. zimske, vratio sa sobom u Srbiju, plus sto bih kupio zadnju gumu za motor ili jos 2 gume za drugi auto. Ima li neko ko je nesto slicno uradio i kakva je "gimnastika" da se najjeftinije prodje?

 

sve je tamo ok,ali na granici ponesi saobracajnu od motora da covek zna da nesvercas,mene je pustio bez problema

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

Ok, hvala! A jel prave problem za 4 stare zimske gume koje planiram da vratim u autu?

možda dozvola ministarstva za ekologiju!? :staa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Ok, hvala! A jel prave problem za 4 stare zimske gume koje planiram da vratim u autu?

možda dozvola ministarstva za ekologiju!? :staa:

To sam na vreme nabavio. 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

Ok, hvala! A jel prave problem za 4 stare zimske gume koje planiram da vratim u autu?

možda dozvola ministarstva za ekologiju!? :staa:

To sam na vreme nabavio. 1zdravo.gif

 

putuj ti moj igumane

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja