Jump to content

Moto Zajednica

Gume u Slo

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Problem je transport guma iz Slovenije do Srbije... Najbolja opcija mi deluje da se dogovore cetvorica i svi naruce gume u istoj prodavnici, sednu u auto, odu u Sloveniju, kupe i vrate se. Mislim da sve to moze da se uradi u jednom danu i da cela akcija izadje otprilike: 90 eura za gorivo, plus putarine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Cuo sam da jedan deo poreza moze da se vrati na izlazu iz Slovenije. E sad, sta treba da se plati na nasoj carini (i koliko) - to ne znam tacno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6489 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Zvao juce carinarnicu u Batrovcima, ovoliko je koliko Djunta kaze, a rekao sam da bi uzeo samo 1 par - za svoj motor...1hmm.gif

 

Ako se ne varam bez plaćanja harača vrednost robe je do ukupno 70€, ( ne po komadu ili da se carini samo iznos preko ) tako da može da se proba vrteška, guma po osobi pa se okrene ponovo preko crte i opet po točak, al ako se cariniku ćefne može haos da napravi. LM, nekad kad uopšte nije bilo guma na tržištu moralo se u Trs, metuo komplet ćelostona za bacanje, napravio piruetu na putu, na sreću bilo prazno, noć, provalio me carinik u povratku i platio carinu i na gume i farmerke. Do Soluna sto somuna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: novi sad

Ovo je stvarno interesantno, kod nas u firmu dolaze ljudi iz Hrvatske, Bosne,

Madjarske i u par navrata iz Slovenije da kupuju gume - jer su ovde jeftinije.

A nasi ljudi kupuju tamo jer je tamo jeftinije . . .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6489 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ovo je stvarno interesantno, kod nas u firmu dolaze ljudi iz Hrvatske, Bosne,

Madjarske i u par navrata iz Slovenije da kupuju gume - jer su ovde jeftinije.

A nasi ljudi kupuju tamo jer je tamo jeftinije . . .

 

Tuđe slađe, tome sam se uvek čudio i divio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6489 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Ja sam sebi nabavio Anaki 2 ovde po istoj ceni ko "preko".

Gde?

 

Navodiš me na greh, mada zaista su bile dobre cene kod Rymotorsa i Kanje prošle sezone.

 

 

Bilo 8% + 18% PDV, ukupno činilo 27%, kako je od ove godine ne znam, verovatno pet šest odsto manje.

 

i opet su jeftinije

 

Vidim da si ostvario baš drastičnu razliku, svaka čast i uopšte ne razumem naše trgovce i odakle im filozofija da odvaljuju cene. Ja se lično vrtim u okviru Mišelina al znam da trkaće gume drugih marki svi nabavljaju preko baš zbog prevelike razlike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6
Ja sam sebi nabavio Anaki 2 ovde po istoj ceni ko "preko".

Gde?

 

Navodiš me na greh, mada zaista su bile dobre cene kod Rymotorsa i Kanje prošle sezone.

 

 

Bilo 8% + 18% PDV, ukupno činilo 27%, kako je od ove godine ne znam, verovatno pet šest odsto manje.

 

i opet su jeftinije

 

Vidim da si ostvario baš drastičnu razliku, svaka čast i uopšte ne razumem naše trgovce i odakle im filozofija da odvaljuju cene. Ja se lično vrtim u okviru Mišelina al znam da trkaće gume drugih marki svi nabavljaju preko baš zbog prevelike razlike.

 

malte ne dupla cena

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: imao nekad

Evo ja idem u Slo po gume.

Set Sport Smart 120/190 me kosta 220 eura a GP Racer 240 eura.

 

Street: ako imas jeftinije ili po ovoj ceni daj da se dogovaramo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: novi sad

Evo ja idem u Slo po gume.

Set Sport Smart 120/190 me kosta 220 eura a GP Racer 240 eura.

 

Street: ako imas jeftinije ili po ovoj ceni daj da se dogovaramo..

 

Na te cene (koje si naveo) dodaj nasu putarinu (10 Eur), pa Hrvatsku (15-ak Eur),

pa Slovenacku (15 Eur) i vec si platio vise . . .

Nismo racunali ni gorivo za 1.000 km (minimum 100 Eur) ni amortizaciju vozila ni izgubljeno vreme.

Ako ne platis carinu mozda jos i prodjes ok.

Za tih 400 Eura koliko ces platiti gume od 240 Eura mozes i kod nas u Srbiji da biras

i jos da ti ostane za neki moto-skup.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: VFR 800

A onda vi prodavci ovde nabavljate gume iz te iste Slovenije i dizete ovde cenu ili ? Zar u Srbiji ne mogu biti nize cene? Zar u Srbiji mora sve biti najskuplje!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: novi sad

A onda vi prodavci ovde nabavljate gume iz te iste Slovenije i dizete ovde cenu ili ? Zar u Srbiji ne mogu biti nize cene? Zar u Srbiji mora sve biti najskuplje!

 

I mi i uvoznik iz Slovenije nabavljamo gume sa istog mesta, iz Hanovera.

Slovenija je u EU i ne placa carinu i razne takse na robu, mi placamo.

Slovenacki uvoznik je 500 km blize izvoru nego mi u Srbiji, transport placa mnogo manje.

Od Hanovera do Slovenije nema ni jedne granice, kad roba krene dalje prema nama nailazi na granicu SLO-HR, pa zatim HR-SRB, sve to kosta vremena, kilometara, raznoraznih taksi, spedicija itd.

Zapad je potrosacko drustvo, kupuje se mnogo i samim tim su i cene nize (uvoznik ima vece rabate na kolicinu).

Primer, jedan od podataka zajednicke analize trzista sa firmom Continental i Nemackom ambasadom u BG-u.

Kada bi svi u Srbiji kupovali samo Conti gume za motore,

maloprodajne cene istih bi bile 35-40% nize od sadasnjih.

Sve je to zakon trzista, sto se vise kupuje roba je jeftinija i snizenja su veca. Na zapadu je tako, kod nas nije.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: imao nekad

Znaci ipak moram do Slo po gume.

Kao sto kolega rece skoro 50% jefinije, ja idem sa kumom pa racunajte koliko smo ustedeli na dva seta.

Na carini pokazes saobracajnu od motora i prolazis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

A onda vi prodavci ovde nabavljate gume iz te iste Slovenije i dizete ovde cenu ili ? Zar u Srbiji ne mogu biti nize cene? Zar u Srbiji mora sve biti najskuplje!

 

I mi i uvoznik iz Slovenije nabavljamo gume sa istog mesta, iz Hanovera.

Slovenija je u EU i ne placa carinu i razne takse na robu, mi placamo.

Slovenacki uvoznik je 500 km blize izvoru nego mi u Srbiji, transport placa mnogo manje.

Od Hanovera do Slovenije nema ni jedne granice, kad roba krene dalje prema nama nailazi na granicu SLO-HR, pa zatim HR-SRB, sve to kosta vremena, kilometara, raznoraznih taksi, spedicija itd.

Zapad je potrosacko drustvo, kupuje se mnogo i samim tim su i cene nize (uvoznik ima vece rabate na kolicinu).

Primer, jedan od podataka zajednicke analize trzista sa firmom Continental i Nemackom ambasadom u BG-u.

Kada bi svi u Srbiji kupovali samo Conti gume za motore,

maloprodajne cene istih bi bile 35-40% nize od sadasnjih.

Sve je to zakon trzista, sto se vise kupuje roba je jeftinija i snizenja su veca. Na zapadu je tako, kod nas nije.

 

ovo boldirano mi ne deluje baš tako; kada bi svi kupovali smo jednu sortu guma, onda bi se taj proizvođač-trgovac zvao monopolista? a toga na zapadu nema!? a tek kad bi svi kupovali samo jednu sortu, npr. guma, ko bi onda diktirao cene? i samo nebo bi bilo granica. ako jedini imaš nešto, mož` da ceniš kolko oćeš.

 

 

a ovo podvučeno , taj "zakon tržišta", ni tu se ne slažem sa konstatacijom; naime; što se neka roba više kupuje, proizvođač to vidi kao povećanu potražnju, a povećana potražnja je izgovor za nova poskupljenja. jer profit mora da raste. nešto kao i sa strujom, trošiš dok ne uđeš u "crveno" , što nije jeftinija kad je više potrošena?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6489 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Nisam pobornik Kontija al je Street dobro objasnio. Zakon tržišta je takav, kad bi oni povećali količinu kupovine guma, figurativno kao celokupna potreba srpskog tržišta, dobili bi količinski rabat i mogli da obore cenu, dal bi il ne to je druga priča. Sve ostalo što navodi kao činjenice koje povećavaju cenu koštanja su tačne, tako zapinje. Sertifikat potreban za uvoz polovnjaka je mogao da me košta više nego sam iznos carine. Tarifiranje struje je kontra stimulativno i eto logike kojom se naše tržište primoarva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: Beograd

Covek je mislio sa obzirom koja se kolicina proda u Srbiji, da je ta kolicina uvezenih Conti guma(bez obzira koji je to udeo trzista) cene bi bile nize. Isto tako ne mozes da gledas samo zakon ponude i traznje jer imas i neke fiksne troskove koji sto vise jedinica nekog proizvoda prodas manje ucestvuju u ceni.

 

Samo mi u ovoj prici nije jasno kako to dolaze stranci u Srbiju kad po cenama koje su meni dostupne nemaju razloga za to naprosto smo skuplji veoma precizno izrazeno u merljivim velicinama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 725 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Strom 650

Zapad je potrosacko drustvo, kupuje se mnogo i samim tim su i cene nize (uvoznik ima vece rabate na kolicinu).

Primer, jedan od podataka zajednicke analize trzista sa firmom Continental i Nemackom ambasadom u BG-u.

Kada bi svi u Srbiji kupovali samo Conti gume za motore,

maloprodajne cene istih bi bile 35-40% nize od sadasnjih.

Sve je to zakon trzista, sto se vise kupuje roba je jeftinija i snizenja su veca. Na zapadu je tako, kod nas nije.

 

Druze nemam uvid u tvoje poslovanje, ali cisto sumnjam da je marza koju ti stavljas na istom nivou kao na zapadu (npr. Slovenija). Drugo, velika vecina distributera kada dobije neku akciju (dodatni rabat) ne prenosi to na krajnjeg potrosaca. Retki su oni koji maksimalno smanje svoju marzu i tako povecaju svoju prodaju, i povecaju zaradu. Ali ne, ovde kod nas ako nemas 100% zaradu po jedinici proizvoda onda i ne radis.

Pominjes zakon trzista, i da on ne funkcionise kod nas. Smesna tvrdnja, po cemu se to mi razlikujemo od drugih? Ti (prodavac) hoces da zaradis sto vise, ja (kupac) hocu da platim sto manje. Muka mi je od komentara da TAMO neko drugi dobija jeftinije robu u nabavci, i da zbog toga kod ostalih MORA da bude nesto skuplje. I sad ces ti da kazes Slocenac je blize, spedicija, kolicine tralala tralala. Pa taj se Slovenac za to izborio: smanjio je svoju zaradu po gumi, povecao broj prodatih guma, troskovi transporta su mu manji (kada se uzme u obzir broj guma), ulozio novac u reklamu, prozvodjacu je postao bitan kupac i dobija sve bolje i bolje uslove, dobija akcije, promocije. I taj Slovenac ima sve veci i veci obrt, i moze da istrpi i vece zalihe, kako bi zadovoljio svoje kupce i dao im da biraju mnogo vrsta i dimenzija. I tog Slovenca preporucuju i hvale ga kupci i iz drugih drzava. Svaka mu cast.

A ti?.... kazes coveku kolike su putarine i koliko kosta gorivo da ode do tamo, kao da je on blesav i ne zna sve to. I tako ti odredjujes cenu i sebe reklamiras. Strasno!

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

A onda vi prodavci ovde nabavljate gume iz te iste Slovenije i dizete ovde cenu ili ? Zar u Srbiji ne mogu biti nize cene? Zar u Srbiji mora sve biti najskuplje!

 

I mi i uvoznik iz Slovenije nabavljamo gume sa istog mesta, iz Hanovera.

Slovenija je u EU i ne placa carinu i razne takse na robu, mi placamo.

Slovenacki uvoznik je 500 km blize izvoru nego mi u Srbiji, transport placa mnogo manje.

Od Hanovera do Slovenije nema ni jedne granice, kad roba krene dalje prema nama nailazi na granicu SLO-HR, pa zatim HR-SRB, sve to kosta vremena, kilometara, raznoraznih taksi, spedicija itd.

Zapad je potrosacko drustvo, kupuje se mnogo i samim tim su i cene nize (uvoznik ima vece rabate na kolicinu).

Primer, jedan od podataka zajednicke analize trzista sa firmom Continental i Nemackom ambasadom u BG-u.

Kada bi svi u Srbiji kupovali samo Conti gume za motore,

maloprodajne cene istih bi bile 35-40% nize od sadasnjih.

Sve je to zakon trzista, sto se vise kupuje roba je jeftinija i snizenja su veca. Na zapadu je tako, kod nas nije.

 

Slažem se u potpunosti!

 

Dodao bih još i to da Slovenci ne kupuju evre u banci da bi platili račun. Mi moramo za dinare da kupimo evre po bankarskom kursu koji je 3.5% - 4% veći od prodajnog NBS.

 

Procenat po procenat, trošak na trošak i tako se nazida cena.

 

Marže u Slo na prodaju guma nisu manje nego naše, manji su troškovi.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Motocikl: VFR 750 RC36

Kad smo kod Contia ja sam set 180/120 ContiMotion dot 1111 platio 170e+10e za vozaca autobusa :zdravo:. U Bosni ih uopste nisam mogao naci, a i da sam ih nasao cisto sumnjam da bi bolje prosao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja